Loty Europa Norwegia

Norwegia – znajdź tanie loty

pon. 22.10.
pon. 29.10.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze połączenia lotnicze Norwegia

Loty Norwegia – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Gdańsk - Oslo 13 PLN
Katowice - Oslo 21 PLN
Warszawa - Bergen 54 PLN
Gdańsk - Tromso 77 PLN
Szczecin - Oslo 78 PLN

Oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 35min
07:35
OSL
Lotnisko Oslo i inne lotniska
Ryanair
OSL
06:00
Lotnisko Oslo i inne lotniska
1h 30min
07:30
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
48 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 35min
07:35
TRF
Lotnisko Oslo Sandefjord-Torp
Ryanair
TRF
06:00
Lotnisko Oslo Sandefjord-Torp
1h 30min
07:30
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
48 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 35min
07:35
OSL
Lotnisko Oslo i inne lotniska
Ryanair
OSL
06:00
Lotnisko Oslo i inne lotniska
1h 30min
07:30
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
52 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 35min
07:35
TRF
Lotnisko Oslo Sandefjord-Torp
Ryanair
TRF
06:00
Lotnisko Oslo Sandefjord-Torp
1h 30min
07:30
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
52 zł
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 00min
08:00
OSL
Lotnisko Oslo i inne lotniska
Ryanair
OSL
06:00
Lotnisko Oslo i inne lotniska
1h 50min
07:50
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
52 zł
Wizz Air
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
2h 05min
08:05
OSL
Lotnisko Oslo i inne lotniska
Wizz Air
OSL
06:00
Lotnisko Oslo i inne lotniska
1h 55min
07:55
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
78 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 35min
07:35
OSL
Lotnisko Oslo i inne lotniska
Ryanair
OSL
06:00
Lotnisko Oslo i inne lotniska
1h 30min
07:30
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
48 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 35min
07:35
TRF
Lotnisko Oslo Sandefjord-Torp
Ryanair
TRF
06:00
Lotnisko Oslo Sandefjord-Torp
1h 30min
07:30
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
48 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 35min
07:35
OSL
Lotnisko Oslo i inne lotniska
Ryanair
OSL
06:00
Lotnisko Oslo i inne lotniska
1h 30min
07:30
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
52 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 35min
07:35
TRF
Lotnisko Oslo Sandefjord-Torp
Ryanair
TRF
06:00
Lotnisko Oslo Sandefjord-Torp
1h 30min
07:30
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
52 zł
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 00min
08:00
OSL
Lotnisko Oslo i inne lotniska
Ryanair
OSL
06:00
Lotnisko Oslo i inne lotniska
1h 50min
07:50
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
52 zł
Wizz Air
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
2h 05min
08:05
OSL
Lotnisko Oslo i inne lotniska
Wizz Air
OSL
06:00
Lotnisko Oslo i inne lotniska
1h 55min
07:55
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
78 zł

Porównaj ceny międzynarodowych i krajowych lotów dla Norwegii

Najpopularniejszy kierunek lotów z Polski do Norwegii to stolica kraju. Podróżujący z Polski najczęściej wybierają połączenia Warszawa-Oslo, Kraków-Oslo i Gdańsk-Oslo. Równie dużą popularnością cieszą się loty do Stavanger i Bergen. Powód? Oba miasta leżą w sąsiedztwie fiordów w Norwegii – turystycznej wizytówki kraju. Najwięcej tanich lotów do Norwegii realizują linie lotnicze Ryanair i Wizz Air. Węgierski operator ma szczególnie kuszącą ofertę dla mieszkańców Pomorza i okolic. Z Gdańska polecisz bezpośrednio aż do 7 norweskich miast na całym terenie kraju, od Oslo po Trondheim. Bezpośrednie loty do Norwegii obsługują także linie SAS i Norwegian. Samolot jest również najwygodniejszym środkiem transportu krajowego, a to ze względu na ogromną powierzchnię kraju – podczas lotu Oslo-Tromso pokonasz jednorazowo ponad 1700 kilometrów! Najtańsze bilety lotnicze do Norwegii upolujesz poza wysokim sezonem turystycznym, a więc na przełomie zimy i wiosny. Szczyt sezonu przypada na okres od czerwca do października, a atrakcyjny termin pociąga za sobą wyższy koszt biletów – najwięcej na lot do Norwegii wydasz w lecie. Ceny przelotów między Polską a Norwegią spadają jesienią, by wzrosnąć ponownie w ostatnich miesiącach roku – w Skandynawii pracuje i studiuje wielu Polaków, którzy wracają wówczas do kraju na święta Bożego Narodzenia.

Pogoda i klimat w Norwegii

Nieśmiałe oznaki wiosny w Norwegii pojawiają się już w lutym i marcu. Na prawdziwie ciepłe dni musisz jednak poczekać tu nieco dłużej, niż w Polsce. Wiosna wybucha z pełną mocą na przełomie maja i czerwca. Norwegowie symbolicznie świętują jej nadejście podczas obchodów święta narodowego, przypadającego na 17 maja. Od tego momentu zaczyna się sezon turystyczny. W lecie pogoda w Norwegii jest najpiękniejsza, a dni wyjątkowo długie. Na północy kraju słońce nie zachodzi praktycznie przez całą dobę. Skandynawska zima powszechnie kojarzy się z zaspami śniegu i przenikliwym mrozem. Na pewno zaskoczy Cię więc fakt, że w zachodniej części Norwegii zimowa pogoda bardziej przypomina jesień! Ciepłe prądy w okolicy fiordów znacznie łagodzą klimat, dlatego śnieg pada tu o wiele rzadziej. Bardziej przyda Ci się więc parasol i kurtka przeciwdeszczowa. Pamiętaj o nich szczególnie w okolicach Bergen, które nie bez powodu nazywane jest deszczowym miastem. Zima w centralnej i północnej części kraju, choć sroga, obfituje w atrakcje. Dobre warunki na stokach narciarskich utrzymują się aż do kwietnia, a przy odrobinie szczęścia zobaczysz słynną norweską zorzę polarną.

Waluta i ceny w Norwegii

Walutą w Norwegii jest korona norweska (NOK). W każdym mieście łatwo znajdziesz bankomat, gotówkę możesz także swobodnie wymienić w kantorze. Praktycznie wszędzie możesz również płacić kartą. Jakich wydatków możesz się spodziewać? Ceny w Norwegii, dostosowane do kieszeni obywateli jednego z najbogatszych krajów Europy, mocno dają się we znaki polskim turystom. Na obiad w restauracji musisz przeznaczyć co najmniej ok.80 PLN (170 NOK), a jednorazowy przejazd komunikacją miejską to wydatek rzędu ok. 15 PLN (35 NOK).


Popularne trasy z lądowaniem w: Norwegia

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Zobacz więcej