Loty Linie lotnicze British Airways

Rezerwuj loty z British Airways

Wylot
Powrót
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Fakty o British Airways

Punktualność
70%
Opóźnione loty
10%
Odwołane loty
4%
Bagaż podręczny
56х36х23
10 kg
Bagaż rejestrowany
Mogą obowiązywać opłaty

British Airways to jedna z największych światowych linii lotniczych, członek sojuszu oneworld i niekwestionowany lider brytyjskiego rynku. Jej korzenie sięgają lat 20. XX wieku i linii Imperial Airways, łączącej Wielką Brytanię z jej zamorskimi koloniami. Początek marki British Airways w jej obecnym kształcie przypada na 1974 rok.

Macierzysty port lotniczy BA to Londyn-Heathrow, a główny węzeł przesiadkowy mieści się na lotnisku Londyn-Gatwick. Linie dysponują potężną flotą niemal 300 samolotów, latających w ponad 180 kierunkach na wszystkich kontynentach. Nawet najdłuższa podróż z British Airways upłynie Ci wygodnie i przyjemnie: na pokładzie czeka na Ciebie komfortowy fotel, ciekawa oferta rozrywkowa oraz menu z bogatym wyborem posiłków i napojów.


Popularne kierunki British Airways

Chcesz znaleźć tanie loty z British Airways? Poniżej prezentujemy najpopularniejsze kierunki lotów oferowanych przez British Airways

British Airways – najczęściej zadawane pytania

Jakie taryfy i klasy biletowe oferuje British Airways?

Brytyjski operator wyróżnia 3 klasy podróży: ekonomiczną, biznesową i pierwszą. Bilety British Airways dostępne są w 10 taryfach. Najtańsze loty upolujesz, wybierając taryfę Basic, przeznaczoną dla pasażerów z bagażem podręcznym. Taryfy Euro Traveller i World Traveller odpowiadają standardowej klasie ekonomicznej. Jeśli planujesz lot międzykontynentalny i zależy Ci na wyższym komforcie, wybierz taryfę World Traveller Plus – pamiętaj jednak, że opcja ta dotyczy jedynie wybranych tras długodystansowych. W klasie biznesowej masz do wyboru taryfy Club Europe, Club World i Club World London City. W obu klasach możesz wykupić także taryfę Flex, która umożliwi Ci bezpłatne zmiany w rezerwacji.

Jaki bagaż podręczny mogę zabrać na pokład?

Bez względu na taryfę lotu, limit bagażu podręcznego obejmuje 1 sztukę o maksymalnych wymiarach 56 x 45 x 25 cm i jedno mniejsze akcesorium (torebka, torba na laptopa itp.) o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm. Waga żadnego z elementów nie może przekraczać 23 kg.

Jaki limit bagażu rejestrowanego przysługuje mi bezpłatnie?

  • taryfa Basic: brak bezpłatnego bagażu rejestrowanego
  • klasa ekonomiczna (Euro Traveller i World Traveller) 1 sztuka, waga do 23 kg
  • taryfy World Traveller Plus, Prem Plus, Club, Biz Bed: 2 sztuki, waga do 32 kg
  • klasa First: 3 sztuki, waga do 32 kg

Wymiary 1 sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 90 x 75 x 43 cm.

Ile zapłacę za nadbagaż?

Wysokość opłaty za nadbagaż zależy od klasy biletu, kierunku lotu, gabarytów bagażu i sposobu jego rejestracji (online/na lotnisku). Dokładny cennik opłat znajdziesz na stronie British Airways.

Czy w podróży z niemowlęciem przysługuje mi dodatkowy bagaż?

Jeśli podróżujesz z dzieckiem w wieku poniżej 2 lat, możesz zabrać 1 dodatkową sztukę bagażu podręcznego o standardowych wymiarach. We wszystkich taryfach poza Basic przysługuje Ci także 1 dodatkowa sztuka bagażu rejestrowanego. Dzieci w wieku 2-11 lat dysponują takim samym limitem bagażu, jak dorośli. Dla każdego dziecka w wieku poniżej 11 lat możesz zabrać także składany wózek spacerowy i fotelik samochodowy.

Czego nie mogę wnosić na pokład?

Wśród przedmiotów niedozwolonych w bagażu podręcznym znajdują się m.in. płyny, żele i kremy w opakowaniach o pojemności powyżej 100 ml, aerozole, broń i amunicja (a także ich repliki), materiały łatwopalne i wybuchowe, ostro zakończone narzędzia.

Jakie są sposoby odprawy?

  • online, w serwisie internetowym British Airways
  • online, w aplikacji mobilnej British Airways
  • na lotnisku, w kiosku samoobsługowym
  • na lotnisku, przy stanowisku odprawy

Kiedy mogę zrobić odprawę online?

Odprawa online zaczyna się na 24 godziny przed odlotem.

Kiedy muszę stawić się na lotnisku?

Stanowiska odprawy na większości lotnisk zamykają się na 45 minut, a w przypadku lotów długiego zasięgu – nawet na 60 minut przed odlotem. Do tego czasu musisz zdobyć kartę pokładową i nadać bagaż. Kolejki do stanowiska odpraw bywają długie, dlatego warto pojawić się na lotnisku przynajmniej na 2 godziny przed odlotem.

Jakie są opłaty za rezerwację miejsca w samolocie?

Ceny rezerwacji wybranego miejsca zaczynają się od 7 GBP w klasie Euro Traveller i od 20 GBP w klasie World Traveller. W taryfach Plus i Plus Flex możesz wybrać miejsce bezpłatnie.

Ile kosztuje zmiana biletu w British Airways?

Wysokość opłaty za zmianę rezerwacji różni się w zależności od klasy biletu, rodzaju modyfikacji i czasu jej wprowadzenia. W taryfie Plus Flex zmiany są bezpłatne; musisz pokryć jedynie ewentualne różnice w cenie standardu lotu lub usług dodatkowych.

Ile kosztuje anulacja biletu w British Airways?

Jeśli zarezerwujesz bilet w taryfie Plus Flex, po anulowaniu rezerwacji otrzymasz pełen zwrot pieniędzy. Bilety w innych taryfach nie podlegają pełnej refundacji, a dokładna wysokość opłaty zostanie wyliczona przez system w momencie anulowania biletu.

Jakie są zasady programu lojalnościowego British Airways?

Po przystąpieniu do programu Executive Club za każdy lot na pokładzie BA otrzymujesz punkty Avios. Punkty te wykorzystujesz później przy zakupie kolejnych biletów i usług dodatkowych.

Informacje zgodne ze stanem na dzień 10.11.2017 r. Dalsze informacje dostępne na stronie British Airways: www.britishairways.com


Popularne trasy British Airways

Jeśli Twoje dni podróży są elastyczne, sprawdź poniższe trasy obsługiwane przez British Airways.
Londyn - Warszawa
Najkrótszy czas lotu
2h 25min
Najniższa cena
304 PLN
Warszawa - Londyn
Najkrótszy czas lotu
2h 40min
Najniższa cena
374 PLN
Kraków - Londyn
Najkrótszy czas lotu
2h 30min
Najniższa cena
397 PLN
Berlin - Londyn
Najkrótszy czas lotu
2h 05min
Najniższa cena
673 PLN
Londyn - Nowy Jork
Najkrótszy czas lotu
8h 15min
Najniższa cena
1 246 PLN
Zobacz więcej
Loty Linie lotnicze British Airways