Neapol – znajdź tanie loty

niedz. 17.02.
niedz. 24.02.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Neapolu?

+480.0%
+320.0%
+160.0%
Baza
Cena
136 - 756 PLN
Temperatura
13 - 32°C
Opady
2 - 18 mm

Jeśli chcesz zobaczyć włoskie Południe w pigułce i spróbować najlepszej pizzy na świecie, wybierz się na wycieczkę do Neapolu. Jak zaplanować tanią podróż? Zabookuj lot na ostatnie zimowe miesiące – tanie bilety lotnicze do Neapolu są wówczas najłatwiej dostępne, a przyroda powoli budzi się do życia.

Piękne widoki i słoneczna pogoda nic nie kosztują, a do sezonu jeszcze daleko: dzięki temu ceny w hotelach i restauracjach nie uszczuplą Twojego budżetu. Na kąpiele w morzu jest jeszcze za wcześnie, możesz więc skupić się na zwiedzaniu wspaniałych zabytków Neapolu i podglądać codzienne życie neapolitańczyków na ulicach, targach i placach.

Lato w Kampanii jest promienne i upalne. Słońce pali skórę na mahoń, a turyści tłumnie oblegają turystyczne atrakcje Neapolu; odskocznię od upału i zgiełku znajdziesz na jednej z miejskich plaż. Piękna pogoda w Neapolu utrzymuje się aż do końca października, a śródziemnomorska zima, choć deszczowa, kusi dwucyfrowymi temperaturami turystów z mroźnej Europy Wschodniej.


Neapol oferty lotów znalezione na momondo

Loty Neapol | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
Ryanair
NAP
06:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 10min
08:10
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
153 PLN
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
Ryanair
NAP
06:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 10min
08:10
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
153 PLN
Ryanair
Ryanair
WAW
05:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 20min
07:20
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
Ryanair
NAP
05:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 20min
07:20
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
196 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
05:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 20min
07:20
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
Ryanair
NAP
05:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 20min
07:20
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
196 PLN
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 20min
08:20
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
Ryanair
NAP
06:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 20min
08:20
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
196 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 20min
08:20
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
Ryanair
NAP
06:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 20min
08:20
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
196 PLN
easyJet
easyJet
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 00min
08:00
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
easyJet
NAP
06:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 00min
08:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
384 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 00min
08:00
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
Ryanair
NAP
06:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 00min
08:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
211 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 00min
08:00
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
Ryanair
NAP
05:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 00min
07:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
215 PLN
easyJet
easyJet
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 00min
08:00
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
easyJet
NAP
06:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 00min
08:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
426 PLN
easyJet
easyJet
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 00min
08:00
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
easyJet
NAP
05:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 00min
07:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
441 PLN
Wizz Air
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
2h 05min
08:05
NAP
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
Wizz Air
NAP
06:00
Lotnisko Neapol Capodichino Airport
2h 00min
08:00
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
376 PLN

Jakie linie lotnicze oferują loty do Neapolu?

Tanie loty do Neapolu są łatwo dostępne – bezpośrednie połączenia z Polski znajdziesz w ofercie największych niskobudżetowych linii lotniczych. Wizz Air lata do Neapolu z Warszawy i Katowic, natomiast Ryanair realizuje loty z do Neapolu z Gdańska i warszawskiego Modlina. Czas przelotu waha się między 2-2,5 godziny, zależnie od miejsca wylotu.


Jak dojechać z lotniska do centrum Neapolu?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Neapol wraz z ich odległością od centrum miasta
Neapol Capodichino Airport
3 km od centrum

Lotnisko Neapol-Capodichino znajduje się w odległości 7 km od centrum miasta. Najszybszym środkiem dojazdu z lotniska do centrum Neapolu są autokary Alibus, kursujące bezpośrednio z portu lotniczego do najważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście. Mała liczba przystanków oznacza oszczędność czasu – na głównym placu miejskim, Piazza Garibaldi, wysiądziesz już po 20 minutach.

Autobusy z lotniska Neapol odjeżdżają co 20-30 minut, między 06:30 a północą. Bilety w cenie 4 EUR (18 PLN) kupisz w kiosku na lotnisku lub u kierowcy autobusu. Dojazd taksówką z lotniska do Neapolu to wygodna opcja dla kilkuosobowych grup.

Port lotniczy znajduje się blisko centrum miasta, więc ceny kursów są przystępne: przejazd do głównego dworca kolejowego będzie kosztować około 15-16 EUR (70 PLN). Wypożyczenie samochodu w Neapolu umożliwi Ci dojazd z lotniska na własną rękę. W Capodichino znajdują się agencje wypożyczalni Locauto, Sicily By Car, B-Rent, Hertz, Avis i Sixt. Wyszukiwarka Momondo pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszą ofertę wynajmu auta.


Jak poruszać się po Neapolu?

Sieć komunikacji miejskiej w Neapolu obejmuje metro, autobusy, trolejbusy, tramwaje oraz kolejkę szynową Funicolare. Metro w Neapolu nosi nazwę Metropolitana. 2 linie metra docierają do wielu ważnych punktów w centrum miasta, między innymi do głównego dworca kolejowego i Piazza Garibaldi. Efektowny wystrój stacji metra jest dziełem neapolitańskich artystów.

Pociągi kursują co 9-12 minut, między 06:00 a 23:00. W weekendy serwis metra wydłuża się do 01:30. Autobusy w Neapolu często tkwią w miejskich korkach, a na rozkładach jazdy widnieją tylko godziny odjazdu i przyjazdu z końcowych stacji. Jeśli nie znasz miasta, praktycznie niczego się z nich nie dowiesz. Do zwiedzania Neapolu wystarczy Ci metro i kolejki Funicolare w obrębie stromych obszarów miasta. Kolejka zabierze Cię między innymi na zamek Castel Sant’Elmo z piękną panoramą na całe miasto.

Jeśli chcesz zwiedzić Pompeje, Herculanum, Sorrento lub centrum oceanograficzne Baia, kolej podmiejska zapewni Ci wygodny dojazd do każdego z wymienionych miejsc. Bilety w Neapolu dostępne są w tabaccheriach, na stacjach kolejowych i w automatach na przystankach.

Cena biletu jednorazowego w strefie miejskiej wynosi 1 EUR (4,50 PLN). Przy częstych przejazdach bardziej opłaca się kupić bilet dzienny (4,50 EUR/19 PLN) lub tygodniowy (15,80 EUR/68 PLN), ważny we wszystkich środków transportu. Korzystną opcją jest także 3-dniowa karta Napoli Artecard w cenie 21 EUR (91 PLN), uprawniająca do nielimitowanych przejazdów komunikacją i wielu atrakcyjnych zniżek turystycznych.


Fakty o Neapol

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Neapol
Czas lokalny
Waluta
euro
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
5,21 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
43 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
5,21 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Neapol