Amsterdam – znajdź tanie loty

W obie strony
Ekonomiczna
Boston (BOS)
Amsterdam (AMS)
pt. 07.05.
pt. 14.05.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Amsterdam

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Amsterdam
Wrocław
Amsterdam

NAJTAŃSZA TRASA Wrocław - Amsterdam

Poznań (POZ) - Eindhoven (EIN)

Ceny lotów Wrocław - Amsterdam są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Poznań Ławica na Eindhoven. Średnia cena wynosi 364 zł


Kiedy najlepiej lecieć do Amsterdamu?

Liczne muzea, w tym van Gogha, Rembrandta, piwa i figur woskowych, parki, malownicze kanały, największy park rozrywki w Holandii… Jest tyle powodów, dla których warto wybrać się do Amsterdamu!

Na kiedy zaplanować wyjazd, by zwiedzało się przyjemnie, a Twój budżet nie ucierpiał zbyt mocno? Pogoda w Amsterdamie jest stosunkowo łagodna, lecz bardzo zmienna. Przelotne deszcze i silny, porywisty wiatr zdarzają się niemal codziennie. Holendrzy mawiają, że w jednym dniu mogą spotkać się 4 pory roku!

Najlepsza pora na zwiedzanie Amsterdamu to wiosna. Stolica Holandii tonie wówczas w kwiatach, a słynny Keukenhof – urzekający park tulipanów – otwiera się dla turystów na kilka wiosennych tygodni. Lato w Amsterdamie bywa gorące, lecz wilgotne. Przed zwiedzaniem miasta zaopatrz się zatem w parasol. Przelotne opady nie zniechęcają turystów do spędzenia wakacji w Amsterdamie: ulice miasta wypełniają się tłumem zwiedzających.
Jesienią ruch turystyczny spada, lecz temperatury nadal są przyjazne. Najtańsze bilety lotnicze do Amsterdamu dostępne są jesienią i zimą.Jeśli odwiedzisz wtedy stolicę Holandii, przeznacz zaoszczędzone fundusze na bilety wstępu do ciekawych galerii sztuki. Nawet srogi mróz jest tu wielką frajdą – gdy miejskie kanały zamarzają, przekształcają się w lodowiska!

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Amsterdam?

Najlepszą znalezioną na momondo ceną za lot Warszawa – Amsterdam jest 113 zł za osobę. To o 90% taniej od średnich cen lotów do miasta Amsterdam. Znajdź najniższe ceny lotów z Twojego regionu dzięki Przewodnikowi po cenach lotów momondo.

W którym miesiącu polecę do miasta Amsterdam najtaniej?

Zazwyczaj maj to miesiąc, w którym można najtaniej polecieć na trasie Polska - Amsterdam. Średnia cena biletów lotniczych wynosi wtedy 452 zł. Jeśli maj to miesiąc, w którym lot na tej trasie nie wchodzi w grę, spróbuj znaleźć bilety lotnicze na marzec, kiedy ceny lotów Polska - Amsterdam wynoszą średnio 456 zł.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Amsterdam?

Najtańsze loty do miasta Amsterdam podróżni rezerwują na 60 dni przed planowanym odlotem. W tym czasie ceny lotów wynoszą ok. 511 zł. Pamiętaj, że tanie loty do miasta Amsterdam można znaleźć również w innym przedziale czasowym. Użytkownicy momondo znaleźli loty na trasie Polska – Amsterdam już od 365 zł.

W który dzień tygodnia loty do miasta Amsterdam są najtańsze?

Zwykle najtańszym dniem tygodnia na lot Polska - Amsterdam jest sobota. Użytkownicy momondo, którzy decydują się na wylot w ten dzień tygodnia znajdują bilety nawet za 501 zł. Pamiętaj jednak, że ceny mogą się różnić w zależności od linii lotniczej, pory roku i dnia. Najdroższy dzień na lot do miasta Amsterdam to wtorek. Bilety lotnicze kosztują wtedy zwykle około 585 zł.

O jakiej porze dnia loty do miasta Amsterdam są najtańsze?

Nasze dane pokazują, że wieczorem to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Amsterdam. Nasi użytkownicy znaleźli bilety lotnicze z wylotem od tej porze już od 469 zł. Po południu to nie najlepsza pora dnia na zakup biletów, ponieważ kosztują one wtedy średnio 591 zł. Ceny mogą się różnić w zależności od pory roku i lotniska wylotu.

Czy w pobliżu miasta Amsterdam znajdują się inne lotniska?

Podróżujący wybierający się do miasta Amsterdam mogą znaleźć lepsze ceny, lecąc na Lotnisko Rotterdam Haga (56 km od centrum), Lotnisko Eindhoven (108 km od centrum) lub Lotnisko Groningen Eelde (140 km od centrum), w zależności od miesiąca i lotniska wylotu.

Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Amsterdam?

Za lot na Lotnisko Eindhoven zapłacisz średnio 422 zł za osobę. Cena ta różni się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnym, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Amsterdam-Schiphol — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Amsterdam-Schiphol znalezione przez użytkowników momondo.
LOT
27 sie
WAW12:35Warszawa Lotnisko Chopina
2h 10min
AMS14:45Amsterdam-Schiphol
29 sie
AMS15:35Amsterdam-Schiphol
2h 00min
WAW17:35Warszawa Lotnisko Chopina
LOT
3 cze
WAW03:40Warszawa Lotnisko Chopina
2h 15min
AMS05:55Amsterdam-Schiphol
5 cze
AMS06:45Amsterdam-Schiphol
2h 00min
WAW08:45Warszawa Lotnisko Chopina
Ryanair
4 cze
WRO18:40Wrocław-Strachowice
11h 15min
1 przesiadka
AMS05:55Amsterdam-Schiphol
11 cze
AMS06:05Amsterdam-Schiphol
12h 10min
1 przesiadka
WRO18:15Wrocław-Strachowice
Ryanair
2 cze
POZ03:05Poznań Ławica
14h 30min
2 przesiadki
AMS17:35Amsterdam-Schiphol
6 cze
AMS05:55Amsterdam-Schiphol
14h 45min
1 przesiadka
POZ20:40Poznań Ławica
Kilka linii lotniczych
2 cze
POZ07:50Poznań Ławica
9h 45min
1 przesiadka
AMS17:35Amsterdam-Schiphol
7 cze
AMS14:45Amsterdam-Schiphol
22h 15min
2 przesiadki
POZ13:00Poznań Ławica
Ryanair
2 cze
POZ07:50Poznań Ławica
9h 45min
1 przesiadka
AMS17:35Amsterdam-Schiphol
5 cze
AMS18:35Amsterdam-Schiphol
26h 05min
1 przesiadka
POZ20:40Poznań Ławica

Amsterdam-Schiphol – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Amsterdam, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair.
Ryanair
9 cze
KRK10:05Kraków Balice
7h 30min
1 przesiadka
AMS17:35Amsterdam-Schiphol
Ryanair
1 cze
KTW09:40Katowice-Pyrzowice
7h 55min
1 przesiadka
AMS17:35Amsterdam-Schiphol
Ryanair
2 cze
POZ07:50Poznań Ławica
9h 45min
1 przesiadka
AMS17:35Amsterdam-Schiphol

Jakie linie lotnicze oferują loty do Amsterdamu?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Amsterdam

Bezpośrednie loty do Amsterdamu z Polski realizowane są przez polskie linie lotnicze LOT i holenderskich przewoźników: KLM oraz Transavia. Linie Swiss, Austrian Airlines lub Czech Airlines oferują także loty do Amsterdamu z przesiadką.

Rezerwacja miejsca z wyprzedzeniem lub skorzystanie z sezonowej promocji pozwoli Ci sporo zaoszczędzić na cenie biletu do Amsterdamu. Popularną alternatywą są także tanie loty z Polski do Eindhoven, dostępne w ofercie linii Wizz Air. Dojazd z Eindhoven do Amsterdamu zajmie Ci jedynie 90 minut.


Jak dojechać z lotniska do centrum Amsterdamu?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Amsterdam wraz z ich odległością od centrum miasta

Lotnisko Amsterdam Schiphol znajduje się w odległości 16 km od centrum miasta. Najszybciej z lotniska do centrum Amsterdamu dojedziesz pociągiem – przejazd do stacji Amsterdam Central Station trwa zaledwie 20 minut. Stacja kolejowa znajduje się na dolnym poziomie terminalu. Pociągi z lotniska do Amsterdamu kursują przez całą dobę. Bilety kolejowe w cenie 4,20 EUR (18 PLN) kupisz przez Internet lub w terminalu lotniska.

Lotnisko jest połączone z centrum Amsterdamu także poprzez dzienną i nocną linię autobusową. Miejskie autobusy dojeżdżają do placu Leidseplein – jednego z ośrodków nocnego życia Amsterdamu. Czas przejazdu autobusem z lotniska do centrum Amsterdamu to około 30 minut, a jednorazowy bilet kosztuje około 4,20 EUR.

Lotnisko Schiphol dysponuje także własnymi shuttlebusami, dowożącymi turystów do wybranego miejsca w mieście. Opcja ta opłaci Ci się najbardziej w przypadku podróży większą grupą – operator busów oferuje wówczas atrakcyjne zniżki.


Amsterdam — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Wrocław - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
1h 45min
Najniższa cena
434 zł
Loty Poznań - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
1h 45min
Najniższa cena
438 zł
Loty Warszawa - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
2h 00min
Najniższa cena
464 zł
Loty Kraków - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
2h 00min
Najniższa cena
468 zł
Loty Gdańsk - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
1h 55min
Najniższa cena
468 zł
Loty Katowice - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
7h 35min
Najniższa cena
502 zł
Loty Rzeszów - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
4h 25min
Najniższa cena
609 zł
Loty Warszawa - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
4h 15min
Najniższa cena
639 zł
Loty Szczecin - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
5h 15min
Najniższa cena
658 zł
Loty Lublin - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
23h 35min
Najniższa cena
715 zł
Loty Bydgoszcz - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
40h 00min
Najniższa cena
1 126 zł
Loty Łódź - Amsterdam
Najkrótszy czas lotu
22h 05min
Najniższa cena
1 704 zł
Zobacz więcej

Jak poruszać się po Amsterdamie?

Sieć komunikacji miejskiej w Amsterdamie obejmuje metro, autobusy i tramwaje. We wszystkich środkach transportu obowiązuje jednolity system opłat w formie karty OV-Chipkaart. Turyści korzystają najczęściej z dobowych lub kilkudobowych kart papierowych, wydawanych na okres od 24 do 168 godzin. Karty OV dostępne są w kioskach, sklepach i biurach GHB; najtańsze warianty możesz kupić także u kierowcy. Wygodną formą opłat za przejazd komunikacją w Amsterdamie jest także karta chipowa w cenie 7,50 EUR (32 PLN), ładowana na okres 24-168 godzin w automatach na przystankach.

Jeśli należysz do wyjątkowo aktywnych turystów, możesz zakupić także jedną z kart uprawniających do nielimitowanych przejazdów wszystkimi środkami komunikacji. Karta I Amsterdam, wydawana na okres 1-3 dni, umożliwia także darmowe wstępy do muzeów oraz rabaty w restauracjach. Karta All Amsterdam Transport Pass łączy funkcję dobowego biletu ze zwiedzaniem miasta statkiem i wstępami do muzeów.

Rozległa sieć kanałów w Amsterdamie pełni także funkcję komunikacyjną. Do dyspozycji masz tramwaje wodne lub „wodne taksówki” Water Taxi – 8-osobowe łodzie wycieczkowe. Rowery są nieodłączną częścią krajobrazu Amsterdamu, a infrastruktura miasta uwzględnia wszystkie potrzeby cyklistów. I Ty możesz stać się jednym z nich! Wypożyczenie roweru w Amsterdamie kosztuje jedynie 12 EUR (50 PLN) za cały dzień, a na dwóch kółkach wygodnie dotrzesz do każdego zakątka miasta.



Loty do innych miast: Holandia

Amsterdam to jednak nie to? Sprawdź loty do innych miast kraju
  • W obie strony
  • W jedną stronę
  • Multi-city
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
  • Mieszana
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza