Stambuł – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
pon 1.11
pon 8.11

Najtańsze loty do miasta Stambuł

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Stambuł
Warszawa Lotnisko Chopina
Lotnisko Stambuł

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Stambuł

Warszawa Lotnisko Chopina (WAW) - Lotnisko Stambuł (IST)

Ceny lotów Warszawa - Stambuł są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Lotnisko Chopina na Stambuł. Średnia cena wynosi 932 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - STAMBUŁListopad25% tańszyLoty Warszawa Lotnisko Chopina - Stambuł kosztują średnio 695 zł w miesiącu Listopad
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - STAMBUŁSierpień21% droższyŚrednia cena za lot Warszawa Lotnisko Chopina - Stambuł to 1 132 zł w miesiącu Sierpień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - STAMBUŁListopad262% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa Lotnisko Chopina - Stambuł w miesiącu Listopad

Stambuł — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Gorąca, słoneczna pogoda w Stambule pozostawia Ci dużą swobodę w wyborze terminu wyjazdu. Już w kwietniu temperatury sięgają sporo ponad 20 stopni, a bezchmurne niebo jest wręcz gwarantowane. Atrakcyjna pogoda przyciąga do miasta rzesze turystów.

Długie kolejki do najpopularniejszych zabytków Stambułu skradną Ci sporo cennego czasu, lecz majestat wielowiekowych budowli spłaci ten dług z nawiązką! Letnie upały są bardzo intensywne, lecz z drugiej strony – ruch turystyczny nieco spada. Nie daj się skwarowi! Zmień się w rannego ptaszka i zaczynaj zwiedzanie Stambułu jak najwcześniej rano, gdy słońce nie przypieka jeszcze zbyt mocno.

Niższe ceny w hotelach i restauracjach szybko wynagrodzą Ci żar lejący się z nieba. Aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat historii i stylu życia Turków, skorzystaj z okazji do zakupu tanich biletów lotniczych do Stambułu, najłatwiej dostępnych jesienią. Jeśli odwiedzisz Stambuł w październiku, weźmiesz udział w hucznych obchodach Święta Republiki: liczne koncerty, festyny i defilady uliczne upamiętniają dziedzictwo uwielbianego prezydenta Atatürka.

 • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Stambuł?

  Użytkownicy rezerwujący loty Izmir – Stambuł znaleźli oferty o 93% tańsze od średnich cen lotów do miasta Stambuł. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów momondo.

 • W którym miesiącu polecę do miasta Stambuł najtaniej?

  Nasze dane pokazują, że Listopad to najtańszy miesiąc na lot Polska - Stambuł. Ceny biletów lotniczych, które wynoszą wtedy średnio 695 zł, są często niższe ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Jeśli Listopad to miesiąc, w którym lot na tej trasie nie wchodzi w grę, spróbuj znaleźć bilety lotnicze na Marzec, kiedy ceny lotów Polska - Stambuł wynoszą średnio 703 zł.

 • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Stambuł?

  Podróżni często znajdują najlepsze oferty lotów do miasta Stambuł na 60 dni przed datą odlotu, kiedy ich ceny wynoszą średnio 932 zł. Warto sprawdzić aktualne ceny biletów, gdyż użytkownicy momondo znaleźli loty w cenie już od 485 zł.

 • Czy w pobliżu miasta Stambuł znajdują się inne lotniska?

  Znalezienie alternatywnego, być możesz tańszego lotu na inne lotnisko w pobliżu miasta Stambuł jest możliwe. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko Stambuł (34 km od centrum), Lotnisko Tekirdağ Corlu (89 km od centrum), Lotnisko Izmit Cengiz Topel (99 km od centrum) lub Lotnisko Bursa Yenişehir (99 km od centrum).

 • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Stambuł?

  Za lot na Lotnisko Stambuł-Sabiha Gökçen zapłacisz średnio 792 zł za osobę. Cena ta różni się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnym, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Stambuł — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Stambuł znalezione przez użytkowników momondo.
Kilka linii lotniczych
23 lis
KTW01:45Katowice-Pyrzowice
5h 45min
1 przesiadka
SAW07:30Stambuł-Sabiha Gökçen
26 lis
SAW03:25Stambuł-Sabiha Gökçen
17h 00min
1 przesiadka
KTW20:25Katowice-Pyrzowice
Kilka linii lotniczych
8 gru
KRK02:00Kraków Balice
9h 45min
1 przesiadka
SAW11:45Stambuł-Sabiha Gökçen
19 gru
SAW09:00Stambuł-Sabiha Gökçen
7h 35min
1 przesiadka
KRK16:35Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
1 gru
KTW01:45Katowice-Pyrzowice
8h 20min
1 przesiadka
SAW10:05Stambuł-Sabiha Gökçen
3 gru
SAW04:45Stambuł-Sabiha Gökçen
15h 55min
2 przesiadki
KTW20:40Katowice-Pyrzowice
Kilka linii lotniczych
8 gru
KRK02:00Kraków Balice
9h 45min
1 przesiadka
SAW11:45Stambuł-Sabiha Gökçen
19 gru
SAW09:00Stambuł-Sabiha Gökçen
7h 35min
1 przesiadka
KRK16:35Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
17 lis
KRK01:55Kraków Balice
10h 35min
1 przesiadka
SAW12:30Stambuł-Sabiha Gökçen
30 lis
SAW05:40Stambuł-Sabiha Gökçen
7h 30min
1 przesiadka
KRK13:10Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
17 lis
KRK01:55Kraków Balice
8h 15min
1 przesiadka
SAW10:10Stambuł-Sabiha Gökçen
30 lis
SAW05:40Stambuł-Sabiha Gökçen
7h 30min
1 przesiadka
KRK13:10Kraków Balice

Stambuł – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Stambuł w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty,.
Kilka linii lotniczych
23 lis
KTW01:45Katowice-Pyrzowice
5h 45min
1 przesiadka
SAW07:30Stambuł-Sabiha Gökçen
Kilka linii lotniczych
23 lis
KTW01:45Katowice-Pyrzowice
5h 45min
1 przesiadka
SAW07:30Stambuł-Sabiha Gökçen
Kilka linii lotniczych
23 lis
KTW01:45Katowice-Pyrzowice
5h 45min
1 przesiadka
SAW07:30Stambuł-Sabiha Gökçen

Które linie latają do miasta Stambuł?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Stambuł
 • Które linie latają do miasta Stambuł?

  Według naszych danych najpopularniejszymi liniami lotniczymi obsługującymi loty Polska – Stambuł są LOT, Ukraine International Airlines, Turkish Airlines i Lufthansa. W zależności od lotniska wylotu dostępne mogą być też loty innych linii.


Stambuł: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Stambuł

Stambuł – jak dojechać do centrum z lotniska?

Stambuł ma 2 lotniska: Ataturk Airport i Sabiha Gokcen. Szybki, wygodny dojazd z lotniska Ataturk do centrum Stambułu zapewnia komunikacja miejska. Autobusy kursują co godzinę, a cena jednorazowego biletu to około 12 PLN. Po zakończeniu przejazdu wysiądziesz w samym sercu miasta, na placu Taksim.

Z lotniska do Stambułu kursują także prywatne autokary sieci Havataş, z regularnymi połączeniami między 04:00 a 01:00. 40-minutowa podróż autokarem to koszt rzędu 12 TRY (13,50 PLN). Na lotnisku Ataturk znajduje się także stacja metra. Pociągiem dojedziesz na stację Zeytinburnu, a stamtąd złapiesz tramwaj do stacji Katabas w ścisłym centrum Stambułu. Cała podróż będzie kosztować około 8 TRY (9 PLN).

Dojazd z lotniska Sabiha Gokcen do Stambułu realizują autokary Havataş. Autobusy odjeżdżają z lotniska co pół godziny, praktycznie przez całą dobę. Przygotuj się na co najmniej półtoragodzinną podróż – uciążliwe korki są tutaj codziennością. Bilet Havataş kosztuje 15 TRY (17 PLN). Tańszą alternatywą są autobusy miejskie. Za bilet zapłacisz zaledwie 5 PLN, lecz okupisz oszczędność dłuższą podróżą w znacznie niższym standardzie.


Stambuł — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Kraków - Stambuł
Najkrótszy czas lotu8h 15min
Najniższa cena469 zł
Loty Katowice - Stambuł
Najkrótszy czas lotu5h 45min
Najniższa cena528 zł
Loty Wrocław - Stambuł
Najkrótszy czas lotu8h 15min
Najniższa cena576 zł
Loty Gdańsk - Stambuł
Najkrótszy czas lotu5h 30min
Najniższa cena592 zł
Loty Poznań - Stambuł
Najkrótszy czas lotu15h 35min
Najniższa cena596 zł
Loty Rzeszów - Stambuł
Najkrótszy czas lotu11h 00min
Najniższa cena703 zł
Loty Łódź - Stambuł
Najkrótszy czas lotu13h 45min
Najniższa cena854 zł
Loty Lublin - Stambuł
Najkrótszy czas lotu11h 50min
Najniższa cena909 zł
Loty Zielona Góra - Stambuł
Najkrótszy czas lotu13h 50min
Najniższa cena1 422 zł

Stambuł – jak się poruszać?

Komunikacja miejska w Stambule dobrze radzi sobie z potrzebami wielomilionowej społeczności i licznie zgromadzonych turystów. Musisz jedynie pamiętać, że intensywny ruch uliczny rządzi się swoimi prawami: autobusy i minibusy często tkwią w korkach, a część naziemnych przystanków i dróg jest bardzo słabo oznakowana.

Do większości ważnych miejsc w europejskiej części Stambułu najszybciej dostaniesz się metrem. System metra w Stambule składa się z 5 linii, otwartych między 06:00 a 23:30. Pociągi odjeżdżają co kilka-kilkanaście minut. Metro działa płynnie i punktualnie, lecz przejazd autobusem w zatłoczonym Stambule wymaga znacznie więcej cierpliwości. Na szczęście jesteś na wakacjach i nie musisz nigdzie się spieszyć! Autobusy w Stambule kursują między 6 rano a północą.

W skład sieci komunikacyjnej wchodzą także tramwaje, w tym 1 linia historyczna między placem Taksim i Tunel. Okolica ta jest całkowicie zamknięta dla innych pojazdów. Jednorazowe bilety komunikacji w Stambule mają formę plastikowych żetonów. Cena jednego przejazdu to 4 TRY (5 PLN). Nie dostaniesz tu biletów czasowych.

Aby obniżyć ceny przejazdów, wybierz elektroniczną kartę Elekttronikbilet z 1, 2, 3, 5 lub 10 przejazdami wszystkimi środkami transportu. Kolejna dogodna opcja to przedpłacana karta Istanbulcard. Na start zapłacisz za nią 10 TRY (11 PLN), a po wykorzystaniu środków doładujesz ją dowolną kwotą. Cena 1 przejazdu z Istanbulcard zmniejsza się do 2,30 TRY i spada z każdą kolejną przesiadką.


Stambuł – wymagania wizowe

Aby wjechać na teren Stambułu, musisz posiadać paszport ważny przez co najmniej 180 dni od planowanej daty opuszczenia kraju oraz turystyczną wizę do Turcji.

Wizę możesz kupić przez Internet lub na lotnisku. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


Zacznij planować swoją podróż do: Stambuł