Stambuł – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
pon 2.8
pon 9.8

Najtańsze loty do miasta Stambuł

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Stambuł
Warszawa
Lotnisko Stambuł

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Stambuł

Warszawa (WAW) - Lotnisko Stambuł (IST)

Ceny lotów Warszawa - Stambuł są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Lotnisko Chopina na Stambuł. Średnia cena wynosi 913 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA - STAMBUŁlistopad25% tańszyLoty Warszawa - Stambuł kosztują średnio 685 zł w miesiącu listopad
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA - STAMBUŁsierpień21% droższyŚrednia cena za lot Warszawa - Stambuł to 1 105 zł w miesiącu sierpień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA - STAMBUŁlistopad262% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa - Stambuł w miesiącu listopad

Stambuł — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Gorąca, słoneczna pogoda w Stambule pozostawia Ci dużą swobodę w wyborze terminu wyjazdu. Już w kwietniu temperatury sięgają sporo ponad 20 stopni, a bezchmurne niebo jest wręcz gwarantowane. Atrakcyjna pogoda przyciąga do miasta rzesze turystów.

Długie kolejki do najpopularniejszych zabytków Stambułu skradną Ci sporo cennego czasu, lecz majestat wielowiekowych budowli spłaci ten dług z nawiązką! Letnie upały są bardzo intensywne, lecz z drugiej strony – ruch turystyczny nieco spada. Nie daj się skwarowi! Zmień się w rannego ptaszka i zaczynaj zwiedzanie Stambułu jak najwcześniej rano, gdy słońce nie przypieka jeszcze zbyt mocno.

Niższe ceny w hotelach i restauracjach szybko wynagrodzą Ci żar lejący się z nieba. Aby dowiedzieć się jak najwięcej na temat historii i stylu życia Turków, skorzystaj z okazji do zakupu tanich biletów lotniczych do Stambułu, najłatwiej dostępnych jesienią. Jeśli odwiedzisz Stambuł w październiku, weźmiesz udział w hucznych obchodach Święta Republiki: liczne koncerty, festyny i defilady uliczne upamiętniają dziedzictwo uwielbianego prezydenta Atatürka.

  • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Stambuł?

    Użytkownicy rezerwujący loty Izmir – Stambuł znaleźli oferty o 93% tańsze od średnich cen lotów do miasta Stambuł. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów momondo.

  • W którym miesiącu polecę do miasta Stambuł najtaniej?

    Nasze dane pokazują, że listopad to najtańszy miesiąc na lot Polska - Stambuł. Ceny biletów lotniczych, które wynoszą wtedy średnio 685 zł, są często niższe ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Jeśli listopad to miesiąc, w którym lot na tej trasie nie wchodzi w grę, spróbuj znaleźć bilety lotnicze na marzec, kiedy ceny lotów Polska - Stambuł wynoszą średnio 688 zł.

  • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Stambuł?

    Podróżni często znajdują najlepsze oferty lotów do miasta Stambuł na 60 dni przed datą odlotu, kiedy ich ceny wynoszą średnio 914 zł. Warto sprawdzić aktualne ceny biletów, gdyż użytkownicy momondo znaleźli loty w cenie już od 525 zł.

  • W który dzień tygodnia loty do miasta Stambuł są najtańsze?

    Zwykle najtańszym dniem tygodnia na lot Polska - Stambuł jest piątek. Użytkownicy momondo, którzy decydują się na wylot w ten dzień tygodnia znajdują bilety nawet za 781 zł. Pamiętaj jednak, że ceny mogą się różnić w zależności od linii lotniczej, pory roku i dnia. Dniem tygodnia, kiedy ceny wylotu są wyższe niż zazwyczaj, jest niedziela. Według naszych danych średnia cena biletu lotniczego do miasta Stambuł wynosi wtedy 1 039 zł.

  • O jakiej porze dnia loty do miasta Stambuł są najtańsze?

    Nasze dane pokazują, że w południe to najtańsza pora dnia na lot do miasta Stambuł. Najtańsze bilety, znalezione przez użytkowników momondo na trasie Polska to Stambuł, zaczynają się wtedy od 678 zł. Pamiętaj jednak, że ceny lotów mogą się różnić w zależności od dokładnej trasy oraz tego, na jaki lot się zdecydujesz. Wieczorem to pora dnia, kiedy ceny lotów są najwyższe i kosztują średnio 1 103 zł.

  • Czy w pobliżu miasta Stambuł znajdują się inne lotniska?

    Znalezienie alternatywnego, być możesz tańszego lotu na inne lotnisko w pobliżu miasta Stambuł jest możliwe. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko Stambuł (34 km od centrum), Lotnisko Tekirdağ Corlu (89 km od centrum), Lotnisko Izmit Cengiz Topel (99 km od centrum) lub Lotnisko Bursa Yenişehir (99 km od centrum).

  • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Stambuł?

    Za lot na Lotnisko Stambuł-Sabiha Gökçen zapłacisz średnio 776 zł za osobę. Cena ta różni się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnym, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Stambuł — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Stambuł znalezione przez użytkowników momondo.
Kilka linii lotniczych
27 paź
WMI08:45Warszawa Modlin
7h 50min
1 przesiadka
SAW16:35Stambuł-Sabiha Gökçen
8 lis
SAW04:20Stambuł-Sabiha Gökçen
6h 55min
1 przesiadka
WMI11:15Warszawa Modlin
Kilka linii lotniczych
9 wrz
WAW09:15Warszawa Lotnisko Chopina
6h 45min
1 przesiadka
SAW16:00Stambuł-Sabiha Gökçen
14 wrz
SAW19:40Stambuł-Sabiha Gökçen
8h 50min
1 przesiadka
WAW04:30Warszawa Lotnisko Chopina
Kilka linii lotniczych
17 sty
WMI06:30Warszawa Modlin
5h 50min
1 przesiadka
SAW12:20Stambuł-Sabiha Gökçen
30 sty
SAW09:20Stambuł-Sabiha Gökçen
9h 50min
1 przesiadka
WMI19:10Warszawa Modlin
Kilka linii lotniczych
28 sie
KTW18:25Katowice-Pyrzowice
6h 40min
1 przesiadka
SAW01:05Stambuł-Sabiha Gökçen
3 wrz
SAW03:15Stambuł-Sabiha Gökçen
9h 05min
2 przesiadki
KTW12:20Katowice-Pyrzowice
LOT
20 sty
KRK10:05Kraków Balice
7h 30min
1 przesiadka
IST17:35Stambuł
23 sty
IST02:55Stambuł
8h 30min
1 przesiadka
KRK11:25Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
24 lis
KTW01:45Katowice-Pyrzowice
8h 10min
1 przesiadka
SAW09:55Stambuł-Sabiha Gökçen
5 gru
SAW11:35Stambuł-Sabiha Gökçen
8h 00min
1 przesiadka
KTW19:35Katowice-Pyrzowice

Stambuł – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Stambuł w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty,.
Kilka linii lotniczych
9 wrz
WAW09:15Warszawa Lotnisko Chopina
6h 45min
1 przesiadka
SAW16:00Stambuł-Sabiha Gökçen
Kilka linii lotniczych
9 wrz
WMI04:45Warszawa Modlin
8h 00min
1 przesiadka
SAW12:45Stambuł-Sabiha Gökçen
Kilka linii lotniczych
18 sie
WMI05:20Warszawa Modlin
9h 15min
1 przesiadka
SAW14:35Stambuł-Sabiha Gökçen

Które linie latają do miasta Stambuł?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Stambuł

Bezpośrednie loty do Stambułu z Polski dostępne są w ofercie polskich linii lotniczych LOT. Samoloty odlatują do Stambułu z warszawskiego lotniska Chopina. Czas bezpośredniego przelotu ze Stambułu do Warszawy to 4 godziny i 40 minut.

Tanie loty do Stambułu znajdziesz także wśród połączeń transferowych, obsługiwanych przez linie Ryanair, KLM, Ukraine International Airlines, Pegasus Airlines, Aeroflot, British Airways i wiele innych.


Stambuł: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Stambuł

Stambuł ma 2 lotniska: Ataturk Airport i Sabiha Gokcen. Szybki, wygodny dojazd z lotniska Ataturk do centrum Stambułu zapewnia komunikacja miejska. Autobusy kursują co godzinę, a cena jednorazowego biletu to około 12 PLN. Po zakończeniu przejazdu wysiądziesz w samym sercu miasta, na placu Taksim.

Z lotniska do Stambułu kursują także prywatne autokary sieci Havataş, z regularnymi połączeniami między 04:00 a 01:00. 40-minutowa podróż autokarem to koszt rzędu 12 TRY (13,50 PLN). Na lotnisku Ataturk znajduje się także stacja metra. Pociągiem dojedziesz na stację Zeytinburnu, a stamtąd złapiesz tramwaj do stacji Katabas w ścisłym centrum Stambułu. Cała podróż będzie kosztować około 8 TRY (9 PLN).

Dojazd z lotniska Sabiha Gokcen do Stambułu realizują autokary Havataş. Autobusy odjeżdżają z lotniska co pół godziny, praktycznie przez całą dobę. Przygotuj się na co najmniej półtoragodzinną podróż – uciążliwe korki są tutaj codziennością. Bilet Havataş kosztuje 15 TRY (17 PLN). Tańszą alternatywą są autobusy miejskie. Za bilet zapłacisz zaledwie 5 PLN, lecz okupisz oszczędność dłuższą podróżą w znacznie niższym standardzie.


Stambuł — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Warszawa - Stambuł
Najkrótszy czas lotu2h 30min
Najniższa cena541 zł
Loty Warszawa - Stambuł
Najkrótszy czas lotu5h 05min
Najniższa cena548 zł
Loty Kraków - Stambuł
Najkrótszy czas lotu8h 00min
Najniższa cena657 zł
Loty Katowice - Stambuł
Najkrótszy czas lotu11h 20min
Najniższa cena661 zł
Loty Poznań - Stambuł
Najkrótszy czas lotu4h 50min
Najniższa cena681 zł
Loty Gdańsk - Stambuł
Najkrótszy czas lotu9h 25min
Najniższa cena681 zł
Loty Wrocław - Stambuł
Najkrótszy czas lotu6h 45min
Najniższa cena688 zł
Loty Rzeszów - Stambuł
Najkrótszy czas lotu10h 15min
Najniższa cena953 zł
Loty Lublin - Stambuł
Najkrótszy czas lotu32h 35min
Najniższa cena1 587 zł
Loty Zielona Góra - Stambuł
Najkrótszy czas lotu6h 55min
Najniższa cena2 248 zł
Loty Łódź - Stambuł
Najkrótszy czas lotu35h 05min
Najniższa cena2 291 zł

Jak poruszać się po Stambule?

Komunikacja miejska w Stambule dobrze radzi sobie z potrzebami wielomilionowej społeczności i licznie zgromadzonych turystów. Musisz jedynie pamiętać, że intensywny ruch uliczny rządzi się swoimi prawami: autobusy i minibusy często tkwią w korkach, a część naziemnych przystanków i dróg jest bardzo słabo oznakowana.

Do większości ważnych miejsc w europejskiej części Stambułu najszybciej dostaniesz się metrem. System metra w Stambule składa się z 5 linii, otwartych między 06:00 a 23:30. Pociągi odjeżdżają co kilka-kilkanaście minut. Metro działa płynnie i punktualnie, lecz przejazd autobusem w zatłoczonym Stambule wymaga znacznie więcej cierpliwości. Na szczęście jesteś na wakacjach i nie musisz nigdzie się spieszyć! Autobusy w Stambule kursują między 6 rano a północą.

W skład sieci komunikacyjnej wchodzą także tramwaje, w tym 1 linia historyczna między placem Taksim i Tunel. Okolica ta jest całkowicie zamknięta dla innych pojazdów. Jednorazowe bilety komunikacji w Stambule mają formę plastikowych żetonów. Cena jednego przejazdu to 4 TRY (5 PLN). Nie dostaniesz tu biletów czasowych.

Aby obniżyć ceny przejazdów, wybierz elektroniczną kartę Elekttronikbilet z 1, 2, 3, 5 lub 10 przejazdami wszystkimi środkami transportu. Kolejna dogodna opcja to przedpłacana karta Istanbulcard. Na start zapłacisz za nią 10 TRY (11 PLN), a po wykorzystaniu środków doładujesz ją dowolną kwotą. Cena 1 przejazdu z Istanbulcard zmniejsza się do 2,30 TRY i spada z każdą kolejną przesiadką.


Jakie dokumenty są wymagane w podróży do Stambułu?

Aby wjechać na teren Stambułu, musisz posiadać paszport ważny przez co najmniej 180 dni od planowanej daty opuszczenia kraju oraz turystyczną wizę do Turcji.

Wizę możesz kupić przez Internet lub na lotnisku. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


Zacznij planować swoją podróż do: Stambuł