Znajdź tanie loty do Gdańsk

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
0 szt. bagażu
Z?
Do?
pon. 3.10
pon. 10.10

Oferty z ponad 900 serwisów rezerwacyjnych.

Informacje o lotach do Gdańsk

Informacje o cenach lotów do Gdańsk, czasie ich trwania oraz liniach lotniczych

Najlepsza cena w jedną stronę

40 zł

Najlepsza cena w obie strony

64 zł

Najkrótszy czas lotu

1h 05min

Obsługiwany przez

1 linia lotnicza
Najlepsza cena za lot Polska – Gdańsk w jedną stronę w ostatnich 72 godzinach to 40 zł (Lublin – Gdańsk Rębiechowo).
Najlepsza cena za lot Polska – Gdańsk w obie strony w ostatnich 72 godzinach to 64 zł (Lublin – Gdańsk Rębiechowo).
Najkrótszy lot Polska – Gdańsk trwa 1h 05min (Lublin – Gdańsk Rębiechowo).
Gdańsk – loty do tego miejsca wykonywane są przez 1 linię lotniczą i jest to Ryanair.

Gdańsk – informacje i trendy dotyczące lotów

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi lotu do miasta Gdańsk, aby jak najlepiej zaplanować podróż.

W którym miesiącu polecę do miasta Gdańsk najtaniej?

Nasze dane pokazują, że Luty to kolejny dobry miesiąc na podróż na trasie Polska - Gdańsk. Średnia cena biletów lotniczych wynosi wtedy 357 zł.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Gdańsk?

Najlepszą ofertą znalezioną na momondo w ciągu ostatnich dwóch tygodni był lot Sztokholm – Gdańsk w cenie 52 zł. To 96% taniej niż większość ofert lotów do miasta Gdańsk. Aby znaleźć najlepsze ceny dla Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów.
See prices from:

W który dzień tygodnia loty do miasta Gdańsk są najtańsze?

Najtańszym dniem na lot do miasta Gdańsk jest poniedziałek – ceny biletów zaczynają się wtedy zwykle już od 381 zł. Polecisz wtedy taniej ze względu na znacznie mniejszy popyt niż w pozostałe dni tygodnia. Z drugiej strony, niedziela to najdroższy dzień na lot ze względu na popularność tej pory tygodnia wśród podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Średnia cena lotu wynosi wtedy 413 zł.

O jakiej porze dnia loty do miasta Gdańsk są najtańsze?

Najtańszą porą dnia na lot do miasta Gdańsk jest rano – ceny lotów zaczynają się wtedy już od 395 zł. Po południu to pora dnia, kiedy loty do miasta Gdańsk są najdroższe, a ich średnia cena wynosi 756 zł. Pora ta przypada na godziny szczytu, dlatego bilety kosztują wtedy więcej.

Jak długo trwa lot do miasta Gdańsk?

Średni czas trwania lotu na trasie Polska – Gdańsk zależy od tego, na które lotnisko przylatujesz i z którego wylatujesz. Podróż na trasie Warszawa Chopina – Gdańsk Rębiechowo trwa średnio 1h, podczas gdy lot na trasie Kraków Balice – Gdańsk Rębiechowo trwa średnio 1h 10min. Gdańsk Rębiechowo jest najpopularniejszym lotniskiem w regionie Gdańsk.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Gdańsk?

Najlepiej rezerwować lot Gdańsk – Polska z 60-dniowym wyprzedzeniem, kiedy ceny wynoszą ok. 400 zł.

Najtańsze loty do miasta Gdańsk

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Gdańsk
Lotnisko Warszawa Chopina
Gdańsk

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Gdańsk

Lotnisko Warszawa Chopina (WAW) - Bydgoszcz (BZG)

Ceny lotów Warszawa - Gdańsk są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Chopina na Bydgoszcz. Średnia cena wynosi 273 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - GDAŃSKKwiecień12% tańszyLoty Lotnisko Warszawa Chopina - Gdańsk kosztują średnio 352 zł w miesiącu Kwiecień
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - GDAŃSKListopad23% droższyŚrednia cena za lot Lotnisko Warszawa Chopina - Gdańsk to 491 zł w miesiącu Listopad
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - GDAŃSKSierpień212% więcej wyszukiwańW miesiącu Sierpień najwięcej osób korzystających z momondo szukało lotów Lotnisko Warszawa Chopina – Gdańsk.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące lotów do Gdańsk

Najlepsza dostępność tanich biletów lotniczych do Gdańska przypada na pierwszy kwartał roku. Co prawda w tym okresie pogoda nie będzie Cię rozpieszczać, na tym jednak niedogodności się kończą! Zimowy morski krajobraz cechuje się unikalnym pięknem, a wolny czas w mieście spędzisz na zwiedzaniu licznych zabytków i wystaw, między innymi kościoła św. Katarzyny lub Narodowego Muzeum Morskiego.

Najlepsza pora na spokojne zwiedzanie Gdańska to wiosna lub wczesna jesień. Natężenie ruchu turystycznego nie jest jeszcze zbyt duże, a przyjemne ciepło i duża liczba słonecznych dni pozwoli Ci nacieszyć się do woli urokiem zabytkowego centrum miasta i przechadzkami wzdłuż brzegu morza.

W lecie Gdańsk tętni życiem. To właśnie wtedy możesz liczyć na najlepszą pogodę, a zwiedzanie przeplatać wypoczynkiem na plaży i morskimi kąpielami. Jedną z głównych atrakcji Gdańska jest sierpniowy Jarmark św. Dominika – targi rękodzieła, połączone z licznymi koncertami i konkursami. Jeśli w tym czasie będziesz w mieście, koniecznie musisz wziąć w nim udział!

Jeśli interesują Cię piesze wycieczki w cieplejsze dni, zaplanuj lot do miasta Gdańsk na Czerwiec, Lipiec i Wrzesień. Gdy pogoda dopisuje, parki takie jak Trójmiejski Park Krajobrazowy cieszą się dużą popularnością.

Istnieje możliwość wybrania innego lotniska docelowego w pobliżu miasta Gdańsk, na które lot będzie prawdopodobnie tańszy. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko Bydgoszcz (146 km od centrum miasta Gdańsk).

Za lot na Lotnisko Bydgoszcz zapłacisz średnio 1 278 zł. Cena ta różni się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnym, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Gdańsk — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Gdańsk znalezione na momondo.

Inne klasy lotu dla lotów do miasta Gdańsk

Zapoznaj się z innymi taryfami premium dostępnymi dla Twojego lotu (Gdańsk)

Które linie latają do miasta Gdańsk?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Gdańsk

Które linie latają do miasta Gdańsk?

Szukając ofert lotów Polska – Gdańsk, większość osób korzystających z momondo wybiera popularne linie lotnicze, takie jak Ryanair, LOT, Wizz Air i Lufthansa. W zależności od lotniska wylotu dostępne mogą być też loty innych linii.

Loty KLM do miasta Gdańsk

KLM obsługuje około 13 lotów w kierunku Gdańsk tygodniowo. Najczęstszym miejscem wylotu jest Amsterdam-Schiphol, a najlepsza oferta w obie strony na tej trasie kosztuje 798 zł (Kraków Balice – Gdańsk). Inne osoby oceniły KLM na 7,6/10, wystawiając 167 opinii na momondo.

Loty LOT do miasta Gdańsk

Oferty lotów LOT w kierunku Gdańsk zaczynają się od 215 zł – to najkorzystniejsza oferta znaleziona ostatnio na momondo. Ceny oferowane LOT w tygodniu są zazwyczaj wyższe i zależą od miejsca wylotu. Najpopularniejszą trasą jest Warszawa Chopina – Gdańsk, co wiąże się też z dużą dostępnością ofert. Linie LOT oceniane są średnio na 7,2/10 na podstawie 198 opinii.


Gdańsk: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Gdańsk

Gdański port lotniczy im. Lecha Wałęsy znajduje się w odległości zaledwie 10 km od centrum Gdańska, dlatego transfer przebiega szybko i sprawnie. Najszybszym i najtańszym sposobem dojazdu z lotniska do centrum Gdańska jest miejska kolej SKM. Z terminalu T-2 wyjdziesz prosto na stację kolejową. Pociągi kursują co godzinę do stacji Gdańsk Główny i co 30 minut do stacji Gdańsk Wrzeszcz.

Za bilet na kolej SKM z lotniska zapłacisz 3,50 PLN. Lotnisko w Gdańsku jest skomunikowane z centrum miasta także poprzez autobusy miejskie. Z przystanku Port Lotniczy odjeżdżają 2 linie dzienne, kursujące odpowiednio przez dworzec we Wrzeszczu i Dworzec Główny.

Autobusy dzienne wykonują ostatnie kursy około 22:30. Jeśli wylądujesz w Gdańsku nocą, możesz skorzystać z autobusowej linii nocnej N3 do Dworca Głównego. Z lotniska do Gdańska dojedziesz także taksówką, jest to jednak najdroższa opcja: przy kursie do centrum należy liczyć się z kosztami rzędu 80 PLN.


Gdańsk — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Kraków - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 10min
Najniższa cena114 zł
Loty Oslo - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 25min
Najniższa cena50 zł
Loty Hamburg - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 15min
Najniższa cena69 zł
Loty Frankfurt nad Menem - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 30min
Najniższa cena327 zł
Loty Londyn - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu2h 00min
Najniższa cena99 zł
Loty Monachium - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 30min
Najniższa cena679 zł
Loty Amsterdam - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 35min
Najniższa cena501 zł
Loty Wrocław - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 05min
Najniższa cena94 zł
Loty Katowice - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu2h 30min
Najniższa cena243 zł
Loty Sztokholm - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 20min
Najniższa cena30 zł
Loty Kopenhaga - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu0h 55min
Najniższa cena69 zł
Loty Lublin - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 05min
Najniższa cena64 zł
Loty Eindhoven - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 40min
Najniższa cena203 zł
Loty Paryż - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu2h 05min
Najniższa cena193 zł
Loty Goteburg - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 10min
Najniższa cena35 zł
Loty Düsseldorf - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 40min
Najniższa cena585 zł
Loty Dortmund - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 30min
Najniższa cena164 zł
Loty Zurych - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 50min
Najniższa cena783 zł
Loty Billund - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu1h 20min
Najniższa cena59 zł
Loty Manchester - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu2h 15min
Najniższa cena178 zł

Gdańsk – jak się poruszać?

Podstawą komunikacji miejskiej w Gdańsku są autobusy i tramwaje, zarządzane przez Zakład Transportu Miejskiego (ZTM). Sieć komunikacyjna jest gęsto rozbudowana, a przystanki dobrze oznaczone, dzięki czemu bez problemu dotrzesz w wybrane miejsce.

Tramwaje i autobusy w Gdańsku wyjeżdżają na trasy około godziny 4:30. Autobusy kończą kursy po 22:00, natomiast tramwaje działają nawet do 23:30. W pozostałych godzinach w mieście kursuje 11 nocnych linii autobusowych. W licznych pubach możesz zatem spokojnie bawić się do późnych godzin.

Bilety komunikacji miejskiej w Gdańsku kupisz w licznych biletomatach znajdujących się na przystankach, a także w kioskach i punktach sprzedaży ZTM. Turyści korzystają najczęściej z biletów jednoprzejazdowych, godzinnych lub dobowych, ważnych przez 24 godziny od skasowania. Bilety na kursy nocne, pospieszne i specjalne są dwukrotnie droższe.

Na terenie Gdańska i całego Trójmiasta działa także Szybka Kolej Miejska (SKM). Pociągi zapewnią Ci dogodny transport do wszystkich ważnych punktów miasta i pobliskich miejscowości, dlatego zwiedzisz w ten sposób także spory kawałek Pomorza. Kolej nie wchodzi w skład sieci ZTM – w pociągach obowiązują osobne bilety, rozliczane zgodnie z taryfą kilometrową. Tramwaje wodne w Gdańsku to atrakcja turystyczna i wygodny środek transportu wzdłuż wybrzeża. Bilety sprzedawane są wyłącznie na statkach, a cena 1 kursu to ok. 10 PLN. Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, po dopłacie 5 PLN możesz zabrać ze sobą rower.


Zacznij planować swoją podróż do: Gdańsk


Dlaczego warto korzystać z momondo?

Znalezienie lotów do miasta Gdańsk z momondo jest naprawdę łatwe. Przeszukujemy i wyświetlamy wiele ofert różnych linii lotniczych i serwisów rezerwacyjnych. Możesz także przefiltrować wyniki wyszukiwania, by zobaczyć loty najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Wszystkie wyszukiwania lotów (Gdańsk) na momondo można przefiltrować, by wyświetlić oferty z elastycznymi zasadami rezerwacji.

momondo ma wiele filtrów, które pomogą Ci znaleźć najlepszy lot do miasta Gdańsk. Możesz filtrować oferty według cen, linii lotniczych, lotnisk, klasy, samolotu, sposobu płatności, liczby międzylądowań i wielu innych.

Ceny lotów do miasta Gdańsk można śledzić za pomocą łatwych do ustawienia alertów cenowych momondo. Po prostu rozpocznij wyszukiwanie i włącz funkcję alertu cenowego.


Oto dlaczego podróżni wybierają momondo
Elastyczne podróże
momondo rozumie potrzebę elastyczności i oferuje filtr pozwalający wyszukiwać loty bez opłat za zmianę.
Eksperckie analizy
Kompleksowe analizy pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę lotniczą. Dowiesz się np. kiedy dostępne są najtańsze loty, z jakim wyprzedzeniem najlepiej jest rezerwować podróże i wiele więcej.
Alerty cenowe
Monitoruj cenę preferowanej trasy lotu i otrzymuj powiadomienia o jej zmianach.