Warszawa – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
wt 3.8
wt 10.8

Warszawa — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Pogoda w Warszawie dynamicznie się zmienia, a każda pora roku dyktuje turystom swoje warunki. W zimie panują tu mrozy, a lata bywają gorące i słoneczne, choć i wtedy może zaskoczyć Cię gwałtowna burza z ulewnym deszczem. Przezorny zawsze ubezpieczony: włóż do walizki ciepłą kurtkę i parasol, a będziesz w pełni gotowy na spotkanie ze stolicą Polski.

Najlepsza pora na zakup tanich biletów lotniczych do Warszawy przypada na jesień i zimę. To prawdziwa gratka dla miłośników historii i kultury: kapryśna aura i krótkie dni nie sprzyjają długiemu pobytowi na dworze, dlatego weekend w Warszawie upłynie Ci miło na zwiedzaniu licznych muzeów i wystaw sztuki.

Ciepłe miesiące w stolicy Polski są wyjątkowo urokliwe. Miejskie parki rozkwitają wówczas kwiatami i zielenią; zwiedzanie Warszawy w okresie od maja do września nie może obyć się bez długiego spaceru po ogrodach w Łazienkach lub Wilanowie. Jeśli szukasz odpoczynku po długim dniu pełnym wrażeń, najlepiej zrelaksujesz się na miejskiej plaży przy brzegu Wisły.

 • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Warszawa?

  Użytkownicy rezerwujący loty Birmingham – Warszawa znaleźli oferty o 95% tańsze od średnich cen lotów do miasta Warszawa. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów momondo.

 • W którym miesiącu polecę do miasta Warszawa najtaniej?

  Zazwyczaj kwiecień to miesiąc, w którym można najtaniej polecieć na trasie Polska - Warszawa. Średnia cena biletów lotniczych wynosi wtedy 210 zł. Jeśli nie możesz zaplanować podróży na kwiecień, sierpień to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Warszawa. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 210 zł.

 • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Warszawa?

  Lot do tego kraju warto rezerwować 52 dni z wyprzedzeniem, kiedy średnie ceny wynoszą 241 zł. Warto sprawdzić aktualne ceny biletów, gdyż użytkownicy momondo znaleźli loty w cenie już od 163 zł.

 • W który dzień tygodnia loty do miasta Warszawa są najtańsze?

  Najtańszym dniem na lot Polska - Warszawa jest piątek – ceny lotów zaczynają się wtedy od 250 zł. Jeśli planując podróż, możesz sobie pozwolić na elastyczność, pamiętaj, że niedziela to dzień, kiedy loty zwykle są najdroższe (średnia cena biletów lotniczych to 340 zł). Ceny te mogą się jednak zmieniać, warto więc ustawić alert cenowy dla lotów do miasta Warszawa.

 • O jakiej porze dnia loty do miasta Warszawa są najtańsze?

  Nasze najnowsze dane pokazują, że wieczorem to najtańsza pora dnia na lot do miasta Warszawa. Ceny lotów Polska – Warszawa o tej porze dnia zaczynają się już od 251 zł. W południe to pora dnia, kiedy ceny lotów są najwyższe i kosztują średnio 324 zł.

 • Gdzie warto wybrać się na pieszą wycieczkę w okolicach miasta Warszawa?

  Podczas cieplejszych miesięcy parki takie jak Łazienki Królewskie są popularne wśród turystów wypoczywających w okolicy miasta Warszawa – to idealne miejsce na długie spacery z rodziną lub zwierzętami. Osoby szukające tego typu aktywności powinny zaplanować swoją podróż do miasta Warszawa na maj, czerwiec lub lipiec.

 • Kiedy występują najlepsze warunki narciarskie w mieście Warszawa?

  Użytkownicy momondo, którzy chcą wybrać się na narty do miasta Warszawa, planują podróż na styczeń. Niskie temperatury i duże prawdopodobieństwo opadów śniegu w regionie sprawiają, że Warszawa to idealne miejsce na urlop w górach.

 • Czy w pobliżu miasta Warszawa znajdują się inne lotniska?

  Podróżujący wybierający się do miasta Warszawa mogą znaleźć lepsze ceny, lecąc na Lotnisko Warszawa Modlin (35 km od centrum), Lotnisko Radom (94 km od centrum), Lotnisko Łódź Łódź (125 km od centrum), Lotnisko Szymany Olsztyn-Mazury (139 km od centrum) lub Lotnisko Lublin (161 km od centrum), w zależności od miesiąca i lotniska wylotu.

 • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Warszawa?

  Najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Warszawa jest Lotnisko Szymany Olsztyn-Mazury ze średnią ceną 570 zł za osobę. Ceny wahają się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnikom, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Warszawa — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Warszawa znalezione przez użytkowników momondo.
LOT
7 wrz
BZG01:35Bydgoszcz
0h 50min
WAW02:25Warszawa Lotnisko Chopina
9 wrz
WAW19:00Warszawa Lotnisko Chopina
0h 45min
BZG19:45Bydgoszcz
LOT
20 sie
BZG01:35Bydgoszcz
0h 50min
WAW02:25Warszawa Lotnisko Chopina
22 sie
WAW19:00Warszawa Lotnisko Chopina
0h 45min
BZG19:45Bydgoszcz
LOT
12 sie
KRK14:25Kraków Balice
0h 50min
WAW15:15Warszawa Lotnisko Chopina
14 sie
WAW08:15Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
KRK09:10Kraków Balice
LOT
3 wrz
KRK14:25Kraków Balice
0h 50min
WAW15:15Warszawa Lotnisko Chopina
6 wrz
WAW08:15Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
KRK09:10Kraków Balice
LOT
9 sie
RZE17:05Rzeszów Jasionka
0h 55min
WAW18:00Warszawa Lotnisko Chopina
8 wrz
WAW18:50Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
RZE19:45Rzeszów Jasionka
LOT
8 sie
KTW08:55Katowice-Pyrzowice
0h 55min
WAW09:50Warszawa Lotnisko Chopina
28 sie
WAW16:50Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
KTW17:45Katowice-Pyrzowice

Warszawa – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Warszawa w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez LOT i Wizz Air.
LOT
21 sie
BZG01:35Bydgoszcz
0h 50min
WAW02:25Warszawa Lotnisko Chopina
LOT
19 sie
BZG01:35Bydgoszcz
0h 50min
WAW02:25Warszawa Lotnisko Chopina
LOT
10 sie
BZG01:35Bydgoszcz
0h 50min
WAW02:25Warszawa Lotnisko Chopina

Które linie latają do miasta Warszawa?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Warszawa

Krajowe loty do Warszawy realizowane są przez linie lotnicze LOT i Sprint Air oraz niskobudżetowego przewoźnika Ryanair – to właśnie tutaj znajdziesz najwięcej ofert tanich lotów do Warszawy.

Międzynarodowe loty do Warszawy dostępne są w ofercie linii LOT, Ryanair i Wizz Air, a także u licznych narodowych operatorów, takich jak Lufthansa, British Airlines, SAS, KLM, Scandinavian Airlines, United Airlines i wielu innych.


Warszawa: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Warszawa

Warszawa ma 2 międzynarodowe porty lotnicze: Lotnisko Chopina i Warszawa-Modlin. Najtańszym sposobem dojazdu z Lotniska Chopina do centrum Warszawy jest komunikacja miejska: masz do wyboru aż 5 linii autobusowych i 2 linie miejskiej kolei SKM. Na lotnisko dojeżdżają także pociągi Kolei Mazowieckich.

Najszybsze dojazdy z lotniska Modlin oferuje przewoźnik Modlin Bus – przejazd z portu lotniczego do Placu Defilad zajmie Ci zaledwie 40 minut! Autobusy z Modlina kursują prawie 50 razy dziennie, a ceny biletów zaczynają się już od 9 PLN.

Jeśli wolisz podróż pociągiem, Koleje Mazowieckie obsługują połączenie między Modlinem i centrum Warszawy oraz autobusowy transfer z lotniska na stację kolejową.

Ceny biletów za przejazd naliczane są według standardowych taryf przewoźników. Zarówno w pojazdach ZTM, jak i Kolei Mazowieckich na trasach z obu lotnisk obowiązuje również specjalny Bilet Lotniskowy w cenie 19 PLN. Bilet jest ważny przez 60 minut od skasowania. W tym czasie możesz podróżować wszystkimi środkami komunikacji miejskiej w 1 strefie.


Warszawa — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Lublin - Warszawa
Najkrótszy czas lotu0h 50min
Najniższa cena171 zł
Loty Zielona Góra - Warszawa
Najkrótszy czas lotu1h 05min
Najniższa cena179 zł
Loty Katowice - Warszawa
Najkrótszy czas lotu0h 55min
Najniższa cena198 zł
Loty Gdańsk - Warszawa
Najkrótszy czas lotu1h 00min
Najniższa cena198 zł
Loty Poznań - Warszawa
Najkrótszy czas lotu0h 55min
Najniższa cena202 zł
Loty Rzeszów - Warszawa
Najkrótszy czas lotu0h 55min
Najniższa cena202 zł
Loty Wrocław - Warszawa
Najkrótszy czas lotu0h 55min
Najniższa cena222 zł
Loty Kraków - Warszawa
Najkrótszy czas lotu0h 50min
Najniższa cena226 zł
Loty Szczecin - Warszawa
Najkrótszy czas lotu1h 10min
Najniższa cena451 zł
Loty Łódź - Warszawa
Najkrótszy czas lotu24h 15min
Najniższa cena828 zł

Jak poruszać się po Warszawie?

W ramach komunikacji miejskiej w Warszawie możesz przemieszczać się metrem, autobusami, tramwajami i Szybką Koleją Miejską (SKM). Metro w Warszawie zabierze Cię do wielu ciekawych miejsc, takich jak Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy lub rezerwat przyrody w Lesie Kabackim. 2 linie metra działają w godzinach 05:00-00:10, w weekendy kursy trwają aż do 03:00. Pociągi odjeżdżają co 7-8 minut, a w szczycie komunikacyjnym nieco częściej.

Tramwaje i autobusy w Warszawie kursują na liniach zwykłych, przyspieszonych i nocnych. Jeśli szukasz ciekawego sposobu zwiedzania miasta, wybierz przejazd linią 180: trasa autobusu przebiega wzdłuż Starego Miasta, Powązek i Wilanowa.

Peryferia Warszawy są skomunikowane z centrum poprzez autobusy podmiejskie i pociągi SKM. Pamiętaj, że miejscowości poza granicami administracyjnymi miasta leżą w 2 strefie komunikacyjnej z wyższą taryfą opłat! Bilety komunikacji w Warszawie obowiązują we wszystkich pojazdach obsługiwanych przez ZTM. Najtańszy bilet 20-minutowy kosztuje 3,40 PLN; możesz wybrać także jednorazowe bilety przesiadkowe, ważne przez 75 lub 90 minut.

Przy częstych przejazdach najbardziej opłaca się zakup biletu dobowego, ważnego przez 24 godziny od skasowania. Jeśli odwiedzasz Warszawę w weekend, możesz jeździć jeszcze taniej po zakupie biletu weekendowego, ważnego we wszystkich środkach lokomocji od godziny 19:00 w piątek do 08:00 w poniedziałek.


Zacznij planować swoją podróż do: Warszawa