Loty Europa Dania

Dania – znajdź tanie loty

wt. 19.03.
wt. 26.03.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze połączenia lotnicze Dania

Loty Dania – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Poznań - Billund 144 PLN
Gdańsk - Aarhus 171 PLN
Kraków - Kopenhaga 205 PLN
Gdańsk - Billund 216 PLN
Warszawa - Kopenhaga 380 PLN

Dania oferty lotów znalezione na momondo

Loty Dania | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
1h 20min
07:20
BLL
Lotnisko Billund
Ryanair
BLL
06:00
Lotnisko Billund
1h 20min
07:20
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
156 PLN
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
1h 20min
07:20
BLL
Lotnisko Billund
Ryanair
BLL
06:00
Lotnisko Billund
1h 20min
07:20
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
167 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 20min
07:20
BLL
Lotnisko Billund
Wizz Air
BLL
06:00
Lotnisko Billund
1h 15min
07:15
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
216 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 50min
07:50
CPH
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
Ryanair
CPH
06:00
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
1h 50min
07:50
KRK
Lotnisko Kraków Balice
239 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 50min
07:50
CPH
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
Ryanair
CPH
06:00
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
1h 50min
07:50
KRK
Lotnisko Kraków Balice
243 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 50min
07:50
CPH
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
Ryanair
CPH
06:00
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
1h 50min
07:50
KRK
Lotnisko Kraków Balice
315 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 20min
07:20
BLL
Lotnisko Billund
Wizz Air
BLL
06:00
Lotnisko Billund
1h 15min
07:15
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
216 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 20min
07:20
BLL
Lotnisko Billund
Wizz Air
BLL
06:00
Lotnisko Billund
1h 15min
07:15
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
368 PLN
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
1h 20min
07:20
BLL
Lotnisko Billund
Ryanair
BLL
06:00
Lotnisko Billund
1h 20min
07:20
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
156 PLN
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
1h 20min
07:20
BLL
Lotnisko Billund
Ryanair
BLL
06:00
Lotnisko Billund
1h 20min
07:20
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
167 PLN
SAS
SAS
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
1h 20min
07:20
CPH
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
SAS
CPH
06:00
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
1h 20min
07:20
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
414 PLN
SAS
SAS
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
1h 20min
07:20
CPH
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
SAS
CPH
06:00
Lotnisko Kopenhaga-Kastrup
1h 25min
07:25
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
372 PLN

Porównaj ceny międzynarodowych i krajowych lotów dla Danii

Najpopularniejszym polskim kierunkiem lotów do Danii jest Kopenhaga. Polecisz tam bezpośrednio z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Krakowa. Dużym zainteresowaniem cieszą się także loty z Warszawy do Aarhus oraz z Warszawy i Gdańska do Billund. Nie bez powodu – druga z miejscowości jest siedzibą słynnego duńskiego Legolandu! Bezpośredni lot do Danii zajmie Ci 60-90 minut. Jeśli wybierasz się do Kopenhagi, sprawdź też ceny połączeń do szwedzkiego Malmö, oddalonego o zaledwie 45 km od duńskiej stolicy.

Wizz Air tanio lata tam z 4 polskich miast: Gdańska, Katowic, Poznania i Warszawy. Po wylądowaniu na lotnisku Malmö-Sturup dostaniesz się do Kopenhagi autobusem Neptunbus. Pokonanie mostu nad Sundem trwa około godziny, a przy rezerwacji biletu online zapłacisz za przejazd ok. 62 PLN.

Preferujesz budżetowe podróże? Zaplanuj wycieczkę na późną jesień lub zimę – bilety lotnicze do Danii są wówczas najtańsze. Koszt podróży wzrasta wiosną – to czas podróży biznesowych, a korzystna pogoda ściąga do Skandynawii coraz więcej turystów. Nawet wiosenne loty do Danii nie mają jednak zaporowych cen, a w lecie dostaniesz się tu zdecydowanie taniej niż na południe Europy!

Najpopularniejsze linie lotnicze oferujące tanie loty do Danii to Ryanair i Wizz Air. Połączenia są częste i szybkie, a ceny biletów nierzadko spadają poniżej 100 PLN. Być może znajdziesz coś dla siebie także w ofertach linii Air Baltic, Air Berlin, LOT, Norwegian, Swiss lub SAS. W trakcie zwiedzania Danii możesz korzystać także z lotów krajowych. Najpopularniejsze połączenia to Aalborg-Kopenhaga (ok. 420 km) i Aarhus-Kopenhaga (ok. 300 km). Krajowe loty w Danii obejmują również Grenlandię: linie Air Greenland zabiorą Cię do miejscowości Kangerlussuaq.

Pogoda i klimat w Danii

Decydujący wpływ na pogodę w Danii ma bliskie sąsiedztwo mórz, które oblewają kraj aż z 3 stron. 4 pory roku wyraźnie zaznaczają tu swoją obecność, lecz temperatury są łagodniejsze, niż w państwach położonych na wschód i północ od Danii. W najchłodniejszych miesiącach możesz spodziewać się najwyżej kilkustopniowych przymrozków. Letnie temperatury osiągają średnio 17-20 stopni, choć co roku zdarza się tu kilkudniowy okres upałów. Morski klimat warunkuje także wysoką wilgotność powietrza: deszcz pada przez 150 dni w roku, a parasole najczęściej przydają się latem i zimą. Najlepszy moment na wycieczkę do Danii to maj i czerwiec, gdy dni są najdłuższe, a przyroda rozkwita w pełnej krasie. Równie przyjemnie może być jesienią, choć słońce zachodzi już nieco szybciej, a rano i wieczorem często zdarzają się mgły.

Waluta i ceny w Danii

Walutą Danii jest korona duńska (DKK). Wysoki poziom życia to także wysokie ceny – w Danii przygotuj się na spore wydatki. Najwyższe ceny obowiązują w Kopenhadze, ale także na Wyspach Owczych i Grenlandii – niemal wszystkie produkty na wyspach pochodzą z importu. Posiłek w taniej restauracji kosztuje około 70 PLN (120 DKK), a duńskie piwo – około 22 PLN (38 DKK).


Popularne trasy z lądowaniem w: Dania

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Loty Europa Dania