Loty Europa Dania Kopenhaga

Kopenhaga – znajdź tanie loty

W obie strony
Ekonomiczna
Wichita (ICT)
Kopenhaga (CPH)
czw. 17.06.
czw. 24.06.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Kopenhaga

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Kopenhaga
Gdańsk
Kopenhaga

NAJTAŃSZA TRASA Gdańsk - Kopenhaga

Gdańsk (GDN) - Aarhus (AAR)

Ceny lotów Gdańsk - Kopenhaga są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Gdańsk Rębiechowo na Aarhus. Średnia cena wynosi 209 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY GDAŃSK - KOPENHAGAstyczeń65% tańszyLoty Gdańsk - Kopenhaga kosztują średnio 97 zł w miesiącu styczeń
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY GDAŃSK - KOPENHAGAsierpień167% droższyŚrednia cena za lot Gdańsk - Kopenhaga to 743 zł w miesiącu sierpień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY GDAŃSK - KOPENHAGAlistopad658% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Gdańsk - Kopenhaga w miesiącu listopad

Kiedy najlepiej lecieć do Kopenhagi?

Bliskie sąsiedztwo oceanu ma duży wpływ na pogodę w Kopenhadze: aura w stolicy Danii dynamicznie zmienia się we wszystkich porach roku. W zimie temperatura spada do kilku lub kilkunastu stopni poniżej zera, a lata bywają bardzo gorące.

Na początku roku masz największe szanse na zakup tanich biletów do Kopenhagi. Jeśli zimowa pogoda nie pozwoli Ci na długie spacery, wykorzystasz ten czas do poznania kulturalnego i historycznego oblicza stolicy Danii. A jest co podziwiać – w końcu nadmorska metropolia może poszczycić się aż 60 muzeami!

Najlepszy czas na zwiedzanie Kopenhagi to wiosna, lato i wczesna jesień. Wiosną miasto zachwyci Cię setkami kwiatów, a słońce opromienia malownicze ulice i majestatyczne zabytki Kopenhagi. Letnie dni są bardzo długie i ciepłe, a miasto kusi bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych. Kopenhaga w grudniu również ma swój urok. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd końcem roku, koniecznie musisz zobaczyć bożonarodzeniowy jarmark, który wypełnia miasto świąteczną, ciepłą atmosferą.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Kopenhaga?

Użytkownicy rezerwujący loty Praga – Kopenhaga znaleźli oferty o 94% tańsze od średnich cen lotów do miasta Kopenhaga. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów momondo.

W którym miesiącu polecę do miasta Kopenhaga najtaniej?

Nasze dane pokazują, że maj to najtańszy miesiąc na lot Polska - Kopenhaga. Ceny biletów lotniczych, które wynoszą wtedy średnio 418 zł, są często niższe ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Jeśli nie możesz zaplanować podróży na maj, kwiecień to także dobry moment na lot Polska - Kopenhaga. Loty na tej trasie kosztują wtedy średnio 433 zł.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Kopenhaga?

Najtańsze loty do miasta Kopenhaga podróżni rezerwują na 60 dni przed planowanym odlotem. W tym czasie ceny lotów wynoszą ok. 539 zł. Warto sprawdzić aktualne ceny biletów, gdyż użytkownicy momondo znaleźli loty w cenie już od 71 zł.

W który dzień tygodnia loty do miasta Kopenhaga są najtańsze?

Zwykle najtańszym dniem tygodnia na lot Polska - Kopenhaga jest piątek. Użytkownicy momondo, którzy decydują się na wylot w ten dzień tygodnia znajdują bilety nawet za 544 zł. Pamiętaj jednak, że ceny mogą się różnić w zależności od linii lotniczej, pory roku i dnia. Jeśli planując podróż, możesz sobie pozwolić na elastyczność, pamiętaj, że niedziela to dzień, kiedy loty zwykle są najdroższe (średnia cena biletów lotniczych to 676 zł). Ceny te mogą się jednak zmieniać, warto więc ustawić alert cenowy dla lotów do miasta Kopenhaga.

O jakiej porze dnia loty do miasta Kopenhaga są najtańsze?

Wieczorem to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Kopenhaga. Użytkownicy momondo znaleźli bilety lotnicze z wylotem w ten dzień już od 533 zł. W południe to pora dnia, kiedy ceny lotów są najwyższe i kosztują średnio 938 zł.

Czy w pobliżu miasta Kopenhaga znajdują się inne lotniska?

Znalezienie alternatywnego, być możesz tańszego lotu na inne lotnisko w pobliżu miasta Kopenhaga jest możliwe. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko Aarhus (140 km od centrum) lub Lotnisko Rønne Bornholm (153 km od centrum).

Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Kopenhaga?

Za lot na Lotnisko Rønne Bornholm zapłacisz średnio 876 zł za osobę. Cena ta różni się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnym, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Kopenhaga-Kastrup — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Kopenhaga-Kastrup znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
21 lip
GDN08:25Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
CPH09:25Kopenhaga-Kastrup
29 lip
CPH13:25Kopenhaga-Kastrup
1h 05min
GDN14:30Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
21 lip
GDN08:25Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
CPH09:25Kopenhaga-Kastrup
28 lip
CPH09:50Kopenhaga-Kastrup
1h 05min
GDN10:55Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
24 lip
GDN08:30Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
CPH09:30Kopenhaga-Kastrup
26 lip
CPH08:45Kopenhaga-Kastrup
1h 05min
GDN09:50Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
22 lip
GDN12:00Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
CPH13:00Kopenhaga-Kastrup
28 lip
CPH09:50Kopenhaga-Kastrup
1h 05min
GDN10:55Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
11 sie
GDN08:25Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
CPH09:25Kopenhaga-Kastrup
18 sie
CPH09:50Kopenhaga-Kastrup
1h 05min
GDN10:55Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
23 lip
GDN07:25Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
CPH08:25Kopenhaga-Kastrup
31 lip
CPH09:55Kopenhaga-Kastrup
1h 05min
GDN11:00Gdańsk Rębiechowo

Kopenhaga-Kastrup – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Kopenhaga, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair.
Ryanair
21 lip
GDN08:25Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
CPH09:25Kopenhaga-Kastrup
Ryanair
26 lip
GDN07:20Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
CPH08:20Kopenhaga-Kastrup
Ryanair
23 lip
GDN07:25Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
CPH08:25Kopenhaga-Kastrup

Jakie linie lotnicze oferują loty do Kopenhagi?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Kopenhaga

Bezpośrednie loty z Polski do Kopenhagi realizowane są aż z 5 polskich miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia i Poznania. Dzięki temu możesz wybrać najbliższy Ci port lotniczy i zaoszczędzić w ten sposób na kosztach dojazdu.

Loty z Warszawy do Kopenhagi obsługiwane są przez polskiego operatora LOT, natomiast loty z Krakowa do Kopenhagi – przez norweskie linie Norwegian. SAS lata do Kopenhagi z Gdańska, Wrocławia, Poznania i Warszawy.


Jak dojechać z lotniska do centrum Kopenhagi?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Kopenhaga wraz z ich odległością od centrum miasta

Lotnisko Kopenhaga-Kastrup jest świetnie skomunikowane z centrum miasta. Najszybszym sposobem dojazdu z lotniska do centrum Kopenhagi jest metro. Końcowy przystanek linii M2 o nazwie Lufthavnen znajduje się w terminalu 3.

Pociągi metra odjeżdżają co 4-6 minut, natomiast w nocy – co 15-20 minut. W podziemiach terminalu 3 znajduje się także stacja kolejowa. Pociągi z lotniska do centrum Kopenhagi kursują co 10 minut, a w nocy odbywa się od 1 do 3 kursów w ciągu godziny. Podróż pociągiem lub metrem zajmie Ci zaledwie 13-15 minut. W obu środkach transportu obowiązuje jednakowy bilet w cenie 36 DKK (20 PLN).

Bilety kupisz w kasie na terenie terminalu 3 lub w automatach na przystankach. Podróż autobusem z lotniska do centrum Kopenhagi jest nieco dłuższa – trwa około 30 minut. Przystanki znajdują się przy wyjściach z terminali 2 i 3. Najwygodniejszym, lecz najdroższym środkiem transportu z lotniska jest taksówka: za kurs do centrum miasta zapłacisz 85-105 DKK (150-180 PLN).


Kopenhaga — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Gdańsk - Kopenhaga
Najkrótszy czas lotu
1h 00min
Najniższa cena
79 zł
Loty Kraków - Kopenhaga
Najkrótszy czas lotu
1h 35min
Najniższa cena
202 zł
Loty Wrocław - Kopenhaga
Najkrótszy czas lotu
7h 30min
Najniższa cena
202 zł
Loty Katowice - Kopenhaga
Najkrótszy czas lotu
6h 10min
Najniższa cena
228 zł
Loty Warszawa - Kopenhaga
Najkrótszy czas lotu
1h 20min
Najniższa cena
277 zł
Loty Warszawa - Kopenhaga
Najkrótszy czas lotu
5h 25min
Najniższa cena
277 zł
Loty Poznań - Kopenhaga
Najkrótszy czas lotu
1h 05min
Najniższa cena
329 zł
Loty Szczecin - Kopenhaga
Najkrótszy czas lotu
14h 15min
Najniższa cena
411 zł
Loty Lublin - Kopenhaga
Najkrótszy czas lotu
4h 45min
Najniższa cena
803 zł
Zobacz więcej

Jak poruszać się po Kopenhadze?

Metro w Kopenhadze jest uznawane za najlepsze na świecie! 2 linie metra działają codziennie przez całą dobę, z dwiema półgodzinnymi przerwami o 1 i 4 w nocy. W ciągu dnia pociągi odjeżdżają co kilka minut. Kolejka S-Tog zapewnia połączenie między centrum i peryferiami miasta. Pociągi kursują co 10 minut w dni robocze oraz co 20 minut wieczorami i w weekendy.

Podstawowe linie autobusowe w Kopenhadze, oznaczone literą A, działają przez całą dobę. Odjazdy autobusów następują co 10 minut, a w godzinach szczytu nieco częściej. Przyspieszone linie S kursują między 06:00-01:00. Autobusy te mają dłuższe trasy, lecz nie zatrzymują się na wszystkich przystankach. Nocne linie N wyjeżdżają na trasy między 01:00-05:00.

Sieć komunikacji w Kopenhadze dzieli się na strefy, a podział ten jest podstawą do naliczania cen biletów. We wszystkich środkach transportu obowiązują jednakowe bilety. Jednorazowe bilety w Kopenhadze obowiązują przez godzinę od skasowania, dostępne są także bilety dobowe i 7-dniowe.

Korzystną opcją będzie dla Ciebie czasowa karta Copenhagen Card, uprawniająca do nielimitowanych przejazdów wszystkimi środkami komunikacji, darmowych wstępów do muzeów oraz licznych zniżek w restauracjach i punktach usługowych. Kolejnym dogodnym rozwiązaniem jest 1- lub 2-dniowy bilet City Pass, umożliwiający nieograniczone przejazdy komunikacją miejską w strefach 1-4.



Loty do innych miast: Dania

Kopenhaga to jednak nie to? Sprawdź loty do innych miast kraju
Loty Europa Dania Kopenhaga
  • W obie strony
  • W jedną stronę
  • Multi-city
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
  • Mieszana
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza