Stany Zjednoczone – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
pon 27.9
pon 4.10

Stany Zjednoczone – najtańsze loty do miast

Kliknij jedno z poniższych miast, by sprawdzić, kiedy polecisz najtaniej na trasie Polska – Stany Zjednoczone.
Nowy Jork
Nowy Jork

Przydatne informacje na temat lotu do: Stany Zjednoczone

Zobacz aktualne odpowiedzi na jedne z najczęściej zadawanych pytań na temat lotu do: Stany Zjednoczone
  • Stany Zjednoczone – które miasta cieszą się największą popularnością?

    Stany Zjednoczone to kraj z jednymi z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Najpopularniejszym z nich jest miasto Nowy Jork, w którym użytkownicy momondo lądują o 3 104% częściej niż w pozostałych. Drugie i trzecie miejsce w rankingu popularności zajmują Los Angeles i Chicago.

  • Stany Zjednoczone - które miejsca warto odwiedzić?

    Monument Valley to najpopularniejsze miejsce w kraju – nic dziwnego, że dla wielu podróżników to obowiązkowy punkt podróży. Inne popularne miejsca, które ma w swojej ofercie Stany Zjednoczone, to Venice Beach, Times Square oraz Universal Studios Florida.

  • Ile kosztuje najtańszy lot - Stany Zjednoczone?

    Jeśli Stany Zjednoczone to cel Twojej kolejnej podróży i chcesz kupić jak najtańsze bilety, szukaj ofert linii American Airlines, Spirit Airlines i Delta, które mają w swojej ofercie loty za 151 zł, 166 zł i 170 zł.


Stany Zjednoczone — ostatnio znalezione loty do popularnych miast

Stany Zjednoczone — znajdź loty do popularnych miast z Twojego najbliższego lotniska.

Najtańsze połączenia lotnicze Stany Zjednoczone

Loty Stany Zjednoczone – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo (wylot: Polska)
WylotKierunekNajlepsza cena
GdańskNowy Jork1 192 zł
WarszawaNowy Jork1 192 zł
KrakówNowy Jork1 208 zł
KrakówChicago1 275 zł
WarszawaChicago1 278 zł
GdańskChicago1 345 zł
KrakówNewark1 393 zł
WarszawaNewark1 397 zł
KrakówMiami1 467 zł
WarszawaMiami1 491 zł

Najpopularniejsze loty z Polski do USA to bezpośrednie połączenia z Warszawy do Nowego Jorku, Chicago i Los Angeles. Podróżni wybierają też loty z Warszawy do Miami i San Francisco oraz z Krakowa do Nowego Jorku. Czas przelotu do USA zależy nie tylko od położenia miasta docelowego, a także liczby przesiadek i długości przerw między lotami. Bezpośredni lot na wschodnie wybrzeże USA zajmie Ci około 9-10 godzin, a podróż na trasie Warszawa-Los Angeles potrwa ponad 12 godzin.

Z jakich miast można najtaniej polecieć do USA? Połączenia ze stolicy Polski są nie tylko najwygodniejsze, ale i najtańsze. Nieco więcej zapłacisz za łączony lot do USA z Krakowa i Gdańska. Ceny biletów lotniczych do USA zależą także od terminu Twojej podróży. Nowy Jork jest kierunkiem całorocznym, lecz bilety są najdroższe latem. Warto wziąć pod uwagę podróż jesienią – loty do Nowego Jorku są wówczas najtańsze, kiedy to miasto odpoczywa między sezonem wakacyjnym a świąteczną gorączką. Podobnie jest w Kalifornii – do Los Angeles i San Francisco najtaniej polecisz późną jesienią lub zimą.

Jeśli planujesz budżetowy wyjazd na Florydę, unikaj miesięcy letnich i okolic Bożego Narodzenia. Celuj raczej w późną jesień lub początek wiosny. Polski przewoźnik LOT jako jedyny realizuje bezpośrednie loty do Stanów Zjednoczonych. Inne linie lotnicze oferujące loty do USA to Brussels Airlines, Air Canada, US Airways, American Airlines, British Airlines, Delta Airlines. Samolot jest także podstawowym środkiem komunikacji krajowej: samoloty na trasach Nowy Jork-Miami lub Waszyngton-Los Angeles pokonują jednorazowo tysiące kilometrów. Krajowe loty w USA pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu, jeśli planujesz dłuższą objazdówkę po Stanach – samolotem dostaniesz się najszybciej do głównych punktów podróży, a na każdym lotnisku łatwo wypożyczysz samochód na wycieczkę w głąb kraju.

Pogoda i klimat w USA

Pogoda w północnych stanach USA nie różni się znacząco od europejskiej aury. Zimy są tu mroźne i śnieżne, a lata – gorące. Im dalej na południe, tym bardziej egzotycznie: Południowa Floryda leży już w strefie klimatu tropikalnego! Upał trwa tu przez cały rok, a lato upływa pod znakiem częstych, gwałtownych burz. Najlepsze warunki do zwiedzania Florydy zastaniesz między listopadem a marcem. Na zachodnim wybrzeżu najprzyjemniej jest zimą i wiosną, gdy powietrze jest czyste, a słońce nie pali jeszcze zbyt mocno. Letnie upały w połączeniu z kalifornijskim smogiem bywają wręcz niemożliwe do zniesienia. Mieszkańcy i turyści uciekają wówczas z miast i gromadzą się na pobliskich plażach. Te jednak nie pozostawiają wiele do życzenia.

Waluta i ceny w USA

Walutą w Stanach Zjednoczonych jest dolar amerykański (1 USD= ok. 3,50 PLN). Kraj jest ogromny, a poszczególne stany mają dużą autonomię, dlatego ceny w USA znacznie różnią się w zależności od dokładnej lokalizacji. Jednorazowe bilety komunikacji miejskiej kosztują na ogół 6-9 PLN (1,60-2,50 USD). Na obiad w restauracji wydasz co najmniej 45-50 PLN (13 USD), a kawę w sieciowej kawiarni wypijesz za 14-19 PLN (4-5 USD).

Dokumenty i wizy

Aby przekroczyć granicę Stanów Zjednoczonych, musisz posiadać ważny paszport i wizę turystyczną do USA, wydawaną przez ambasadę w Warszawie lub Konsulat Generalny w Krakowie. Opłata za rozpatrzenie wniosku wizowego wynosi około 600 PLN (165 USD). Przed wyjazdem koniecznie wykup także ubezpieczenie turystyczne – opieka medyczna w USA jest bardzo droga, sama wizyta lekarska wiąże się z wydatkiem co najmniej 100 USD! Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić aktualne wymagania dotyczące dokumentów podróży na oficjalnych stronach rządowych.


Popularne trasy z lądowaniem w: Stany Zjednoczone

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Loty Gdańsk - Nowy Jork
Najkrótszy czas lotu18h 10min
Najniższa cena1 192 zł
Loty Kraków - Nowy Jork
Najkrótszy czas lotu12h 15min
Najniższa cena1 208 zł
Loty Kraków - Chicago
Najkrótszy czas lotu11h 35min
Najniższa cena1 275 zł
Loty Kraków - Miami
Najkrótszy czas lotu13h 40min
Najniższa cena1 467 zł
Loty Wrocław - Miami
Najkrótszy czas lotu13h 25min
Najniższa cena1 664 zł
Loty Katowice - Nowy Jork
Najkrótszy czas lotu13h 10min
Najniższa cena1 900 zł
Loty Wrocław - Nowy Jork
Najkrótszy czas lotu12h 00min
Najniższa cena2 065 zł
Loty Poznań - Nowy Jork
Najkrótszy czas lotu11h 10min
Najniższa cena2 140 zł
Loty Kraków - Las Vegas
Najkrótszy czas lotu15h 40min
Najniższa cena2 604 zł
Loty Katowice - Honolulu
Najkrótszy czas lotu25h 59min
Najniższa cena2 998 zł
Loty Kraków - Honolulu
Najkrótszy czas lotu22h 57min
Najniższa cena3 049 zł

Zacznij planować swoją podróż do: Stany Zjednoczone


Ameryka Północna – popularne kierunki lotów

Jeśli nie interesuje cię Stany Zjednoczone, Ameryka Północna oferuje wiele innych popularnych kierunków, które warto rozważyć.