Chicago – znajdź tanie loty

pt. 03.04.
pt. 10.04.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Chicago

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Chicago
W tym momencie nie dysponujemy danymi dla tej trasy, wybierz inne lotnisko wylotu

Kiedy najlepiej lecieć do Chicago?

Pogoda w Chicago nie zaskoczy turysty z Polski. Lata są gorące i wilgotne, a zimy – mroźne i śnieżne. Chicago jest nazywane Wietrznym Miastem: szybko przekonasz się, jak trafny jest ten przydomek. Chłodne, porywiste podmuchy są tutaj na porządku dziennym i często obniżają odczuwalną temperaturę o dobre kilka stopni, dlatego przy pakowaniu walizki pamiętaj o nakryciu głowy!

Wybierz się do stolicy Illinois wiosną lub jesienią, a poznasz miasto od podszewki: długie dni i łagodne temperatury stwarzają Ci idealne warunki do zwiedzania. Jeśli odwiedzisz miasto latem, wypoczynek na rozległym wybrzeżu jeziora Michigan pomoże Ci naładować akumulatory aż do następnego urlopu. Lato w Chicago to także nocne imprezy na plaży i jazzowe koncerty pod gołym niebem.

Jesienią pogoda wciąż dopisuje, a męczące upały i gwałtowne burze nie zakłócą Ci spacerów ulicami miasta. Co więcej, na początku jesieni najłatwiej upolujesz tanie bilety lotnicze do Chicago, dlatego jest to optymalna pora na podróż do Wietrznego Miasta.

W którym miesiącu loty są najtańsze?

Dla większości miejsc wylotu najtańszym miesiącem na lot do miasta Chicago jest luty. Wyjątkowe oferty można co prawda znaleźć przez cały rok, jednak to luty posiada najniższe średnie ceny.

Chicago - kiedy jest najlepszy moment na zakup biletów lotniczych?

W przypadku większości lotnisk startowych bilety lotnicze w najlepszych cenach można znaleźć na około 49 dni przed wylotem.

Chicago — w której części tygodnia loty są najtańsze?

W przypadku większości lotnisk startowych czwartek to najtańszy dzień na lot do regionu Chicago. Z kolei piątek to dzień, kiedy loty są zazwyczaj najdroższe.

Chicago — w której porze dnia polecę tam najtaniej?

Zazwyczaj najtańsze są połączenia lotnicze przypadające na wieczór. Jeśli popołudnie to pora dnia, która interesuje Cię najbardziej, możesz spodziewać się wyższych cen lotów.

Jak dojechać z lotnisk do centrum Chicago?

Chicago jest obsługiwane przez 4 lotniska: O’Hare, Midway, Rockford i Executive Airport. Pasażerowie z Polski lądują najczęściej w dwóch pierwszych portach. Lotnisko O’Hare ma własną podziemną stację metra: niebieska linia łączy lotnisko z dowolnym punktem przesiadkowym w mieście. Dojazd z O’Hare do centrum Chicago trwa około 45 minut, a za jednorazowy przejazd zapłacisz 5 USD (20 PLN). Alternatywą dla metra są autobusy PACE i Airport Express, a w dni robocze także kolej. Pociągi odjeżdżają ze stacji O’Hare, skomunikowanej z lotniskiem poprzez bezpłatne autobusy. Najwygodniejszy sposób dojazdu z Midway do Chicago to podróż metrem lub autobusem. Stacja pomarańczowej linii metra znajduje się we wschodniej części terminalu. Pociągi kursują między lotniskiem a węzłem przesiadkowym Loop w godzinach 04:00-01:00. Cena biletu wynosi 2,25 USD (9 PLN), a w centrum miasta znajdziesz się już po 20-25 minutach. Z lotniska odjeżdżają również dzienne i nocne autobusy CTA, PACE i Airport Express.

Kiedy najlepiej lecieć do Chicago?

Pogoda w Chicago nie zaskoczy turysty z Polski. Lata są gorące i wilgotne, a zimy – mroźne i śnieżne. Chicago jest nazywane Wietrznym Miastem: szybko przekonasz się, jak trafny jest ten przydomek. Chłodne, porywiste podmuchy są tutaj na porządku dziennym i często obniżają odczuwalną temperaturę o dobre kilka stopni, dlatego przy pakowaniu walizki pamiętaj o nakryciu głowy! Wybierz się do stolicy Illinois wiosną lub jesienią, a poznasz miasto od podszewki: długie dni i łagodne temperatury stwarzają Ci idealne warunki do zwiedzania. Jeśli odwiedzisz miasto latem, wypoczynek na rozległym wybrzeżu jeziora Michigan pomoże Ci naładować akumulatory aż do następnego urlopu. Lato w Chicago to także nocne imprezy na plaży i jazzowe koncerty pod gołym niebem. Jesienią pogoda wciąż dopisuje, a męczące upały i gwałtowne burze nie zakłócą Ci spacerów ulicami miasta. Co więcej, na początku jesieni najłatwiej upolujesz tanie bilety lotnicze do Chicago, dlatego jest to optymalna pora na podróż do Wietrznego Miasta.

Jakie dokumenty są wymagane w podróży do Chicago?

Polscy turyści przekraczają granicę USA na podstawie ważnego paszportu i wizy turystycznej. Wizy do USA przyznawane są przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Konsulat Generalny w Krakowie. Po uzyskaniu wizy turystycznej do USA możesz podróżować do Stanów Zjednoczonych przez 10 lat. Dokładne informacje na temat wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jak poruszać się po Chicago?

Komunikacja miejska w Chicago obsługiwana jest przez przedsiębiorstwo Chicago Transport Authority (CTA). Sieć metra w Chicago składa się z 8 linii, oznaczonych różnymi kolorami. Wszystkie linie spotykają się w centralnym węźle przesiadkowym Loop. Linie czerwona i niebieska kursują przez całą dobę, pozostałe trasy otwarte są między 4:50 a 1:00-1:30. Autobusy w Chicago znakomicie uzupełniają transport kolejowy – 160 linii CTA dociera do wszystkich zakątków Wietrznego Miasta. Na liniach podmiejskich kursują autobusy przedsiębiorstwa PACE. Autobusy kursują między 5:00-0:00, aktywne są także linie nocne. Jednorazowy bilet komunikacji w Chicago kosztuje 2,25 USD. Jeśli będziesz korzystać z transportu miejskiego kilka razy dziennie, wybierz czasową kartę CTA Pass, uprawniającą do nielimitowanych przejazdów w ciągu 1, 3 lub 7 dni. Dostępne są także 7- i 30-dniowe karty CTA/PACE. Władze Chicago dbają o rozwój transportu rowerowego: w mieście znajduje się ponad 50 km ścieżek rowerowych. Wypożycz własny jednoślad i zwiedzaj Chicago na dwóch kółkach! Ścieżki rowerowe powiodą Cię wokół centrum miasta, nad jezioro Michigan, a także na lotniska O’Hare i Midway. Jeśli wolisz poruszać się po Chicago taksówką, masz do wyboru tradycyjne żółte samochody lub prywatne firmy przewozowe, w tym także sieć polonijną. Ceny za przebycie 1 mili (1,6 km) zaczynają się od 1,60 USD (6,50 PLN).

Jakie linie lotnicze oferują loty do Chicago?

Polski przewoźnik LOT oferuje bezpośrednie loty do Chicago z Warszawy. Loty transferowe obsługiwane są przez kilku operatorów, między innymi SAS, Frontier Airlines, Austrian Airlines, Lufthansa i Air Berlin. W tej grupie najłatwiej znajdziesz oferty tanich lotów do Chicago. Czas bezpośredniego przelotu Warszawa-Chicago to około 10 godzin. Podróż z przesiadką będzie nieco dłuższa, lecz warto uzbroić się w cierpliwość: w ten sposób wybierzesz najlepszy dla siebie termin i zaoszczędzisz sporą kwotę przy zakupie biletów.


Chicago — oferty lotów znalezione na momondo

Loty Chicago | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Kilka linii lotniczych
13 lip
KRK
Kraków Balice
15h 06min
2 przesiadki
ORD
Chicago-O’Hare
5 sie
ORD
Chicago-O’Hare
12h 20min
1 przesiadka
KRK
Kraków Balice
1 323 zł
Znajdź podobne
KLM
13 lip
KRK
Kraków Balice
14h 30min
1 przesiadka
ORD
Chicago-O’Hare
5 sie
ORD
Chicago-O’Hare
16h 38min
2 przesiadki
KRK
Kraków Balice
1 427 zł
Znajdź podobne
Lufthansa
13 lip
KRK
Kraków Balice
12h 45min
1 przesiadka
ORD
Chicago-O’Hare
5 sie
ORD
Chicago-O’Hare
11h 45min
1 przesiadka
KRK
Kraków Balice
1 523 zł
Znajdź podobne
Kilka linii lotniczych
5 maj
KRK
Kraków Balice
15h 35min
2 przesiadki
ORD
Chicago-O’Hare
13 maj
ORD
Chicago-O’Hare
14h 25min
2 przesiadki
KRK
Kraków Balice
1 407 zł
Znajdź podobne
KLM
13 lip
KRK
Kraków Balice
14h 30min
1 przesiadka
ORD
Chicago-O’Hare
5 sie
ORD
Chicago-O’Hare
16h 10min
2 przesiadki
KRK
Kraków Balice
1 436 zł
Znajdź podobne
KLM
13 lip
KRK
Kraków Balice
22h 14min
2 przesiadki
ORD
Chicago-O’Hare
5 sie
ORD
Chicago-O’Hare
16h 38min
2 przesiadki
KRK
Kraków Balice
1 448 zł
Znajdź podobne

Chicago – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Chicago, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez TAP AIR PORTUGAL.
Najszybszy
Najtańszy
Kilka linii lotniczych
4 maj
KRK
Kraków Balice
55h 40min
3 przesiadki
ORD
Chicago-O’Hare
TAP AIR PORTUGAL
18 cze
WAW
Warszawa Lotnisko Chopina
32h 00min
1 przesiadka
ORD
Chicago-O’Hare
Kilka linii lotniczych
11 maj
KRK
Kraków Balice
55h 40min
3 przesiadki
ORD
Chicago-O’Hare

Jakie linie lotnicze oferują loty do Chicago?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Chicago

Polski przewoźnik LOT oferuje bezpośrednie loty do Chicago z Warszawy. Loty transferowe obsługiwane są przez kilku operatorów, między innymi SAS, Frontier Airlines, Austrian Airlines, Lufthansa i Air Berlin. W tej grupie najłatwiej znajdziesz oferty tanich lotów do Chicago.

Czas bezpośredniego przelotu Warszawa-Chicago to około 10 godzin. Podróż z przesiadką będzie nieco dłuższa, lecz warto uzbroić się w cierpliwość: w ten sposób wybierzesz najlepszy dla siebie termin i zaoszczędzisz sporą kwotę przy zakupie biletów.


Jak dojechać z lotnisk do centrum Chicago?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Chicago wraz z ich odległością od centrum miasta

Chicago jest obsługiwane przez 4 lotniska: O’Hare, Midway, Rockford i Executive Airport. Pasażerowie z Polski lądują najczęściej w dwóch pierwszych portach. Lotnisko O’Hare ma własną podziemną stację metra: niebieska linia łączy lotnisko z dowolnym punktem przesiadkowym w mieście. Dojazd z O’Hare do centrum Chicago trwa około 45 minut, a za jednorazowy przejazd zapłacisz 5 USD (20 PLN).

Alternatywą dla metra są autobusy PACE i Airport Express, a w dni robocze także kolej. Pociągi odjeżdżają ze stacji O’Hare, skomunikowanej z lotniskiem poprzez bezpłatne autobusy. Najwygodniejszy sposób dojazdu z Midway do Chicago to podróż metrem lub autobusem. Stacja pomarańczowej linii metra znajduje się we wschodniej części terminalu. Pociągi kursują między lotniskiem a węzłem przesiadkowym Loop w godzinach 04:00-01:00. Cena biletu wynosi 2,25 USD (9 PLN), a w centrum miasta znajdziesz się już po 20-25 minutach. Z lotniska odjeżdżają również dzienne i nocne autobusy CTA, PACE i Airport Express.


Chicago — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Krakow - Chicago
Najkrótszy czas lotu
10h 20min
Najniższa cena
1 436 zł
Loty Wroclaw - Chicago
Najkrótszy czas lotu
11h 45min
Najniższa cena
1 582 zł
Loty Warsaw - Chicago
Najkrótszy czas lotu
9h 50min
Najniższa cena
1 615 zł
Loty Rzeszow - Chicago
Najkrótszy czas lotu
15h 05min
Najniższa cena
1 757 zł
Loty Katowice - Chicago
Najkrótszy czas lotu
12h 15min
Najniższa cena
1 799 zł
Loty Poznan - Chicago
Najkrótszy czas lotu
28h 55min
Najniższa cena
2 433 zł
Loty Gdańsk - Chicago
Najkrótszy czas lotu
14h 45min
Najniższa cena
2 826 zł
Loty Lublin - Chicago
Najkrótszy czas lotu
11h 20min
Najniższa cena
3 314 zł
Loty Zielona Gora - Chicago
Najkrótszy czas lotu
13h 50min
Najniższa cena
3 339 zł
Loty Bydgoszcz - Chicago
Najkrótszy czas lotu
23h 20min
Najniższa cena
4 120 zł
Zobacz więcej

Jak poruszać się po Chicago?

Komunikacja miejska w Chicago obsługiwana jest przez przedsiębiorstwo Chicago Transport Authority (CTA). Sieć metra w Chicago składa się z 8 linii, oznaczonych różnymi kolorami. Wszystkie linie spotykają się w centralnym węźle przesiadkowym Loop. Linie czerwona i niebieska kursują przez całą dobę, pozostałe trasy otwarte są między 4:50 a 1:00-1:30.

Autobusy w Chicago znakomicie uzupełniają transport kolejowy – 160 linii CTA dociera do wszystkich zakątków Wietrznego Miasta. Na liniach podmiejskich kursują autobusy przedsiębiorstwa PACE. Autobusy kursują między 5:00-0:00, aktywne są także linie nocne. Jednorazowy bilet komunikacji w Chicago kosztuje 2,25 USD.

Jeśli będziesz korzystać z transportu miejskiego kilka razy dziennie, wybierz czasową kartę CTA Pass, uprawniającą do nielimitowanych przejazdów w ciągu 1, 3 lub 7 dni. Dostępne są także 7- i 30-dniowe karty CTA/PACE.

Władze Chicago dbają o rozwój transportu rowerowego: w mieście znajduje się ponad 50 km ścieżek rowerowych. Wypożycz własny jednoślad i zwiedzaj Chicago na dwóch kółkach! Ścieżki rowerowe powiodą Cię wokół centrum miasta, nad jezioro Michigan, a także na lotniska O’Hare i Midway. Jeśli wolisz poruszać się po Chicago taksówką, masz do wyboru tradycyjne żółte samochody lub prywatne firmy przewozowe, w tym także sieć polonijną. Ceny za przebycie 1 mili (1,6 km) zaczynają się od 1,60 USD (6,50 PLN).


Jakie dokumenty są wymagane w podróży do Chicago?

Polscy turyści przekraczają granicę USA na podstawie ważnego paszportu i wizy turystycznej. Wizy do USA przyznawane są przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Konsulat Generalny w Krakowie. Po uzyskaniu wizy turystycznej do USA możesz podróżować do Stanów Zjednoczonych przez 10 lat. Dokładne informacje na temat wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


Zacznij planować swoją podróż do: Chicago