Chicago – znajdź tanie loty

W obie strony
Ekonomiczna
Wichita (ICT)
Chicago (CHI)
pt. 05.03.
pt. 12.03.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Chicago

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Chicago
Warszawa
Lotnisko Chicago-O’Hare

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Chicago

Warszawa (WAW) - Chicago (CHI)

Ceny lotów Warszawa - Chicago są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Lotnisko Chopina na Chicago. Średnia cena wynosi 2 192 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA - CHICAGOluty18% tańszyLoty Warszawa - Chicago kosztują średnio 1 797 zł w miesiącu luty
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA - CHICAGOlipiec24% droższyŚrednia cena za lot Warszawa - Chicago to 2 718 zł w miesiącu lipiec
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA - CHICAGOczerwiec333% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa - Chicago w miesiącu czerwiec

Kiedy najlepiej lecieć do Chicago?

Pogoda w Chicago nie zaskoczy turysty z Polski. Lata są gorące i wilgotne, a zimy – mroźne i śnieżne. Chicago jest nazywane Wietrznym Miastem: szybko przekonasz się, jak trafny jest ten przydomek. Chłodne, porywiste podmuchy są tutaj na porządku dziennym i często obniżają odczuwalną temperaturę o dobre kilka stopni, dlatego przy pakowaniu walizki pamiętaj o nakryciu głowy!

Wybierz się do stolicy Illinois wiosną lub jesienią, a poznasz miasto od podszewki: długie dni i łagodne temperatury stwarzają Ci idealne warunki do zwiedzania. Jeśli odwiedzisz miasto latem, wypoczynek na rozległym wybrzeżu jeziora Michigan pomoże Ci naładować akumulatory aż do następnego urlopu. Lato w Chicago to także nocne imprezy na plaży i jazzowe koncerty pod gołym niebem.

Jesienią pogoda wciąż dopisuje, a męczące upały i gwałtowne burze nie zakłócą Ci spacerów ulicami miasta. Co więcej, na początku jesieni najłatwiej upolujesz tanie bilety lotnicze do Chicago, dlatego jest to optymalna pora na podróż do Wietrznego Miasta.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Chicago?

Najlepszą znalezioną na momondo ceną za lot Boston – Chicago jest 246 zł za osobę. To o 91% taniej od średnich cen lotów do miasta Chicago. Znajdź najniższe ceny lotów z Twojego regionu dzięki Przewodnikowi po cenach lotów momondo.

W którym miesiącu polecę do miasta Chicago najtaniej?

Jeśli nie możesz zaplanować podróży na luty, marzec to także dobry moment na lot Polska - Chicago. Loty na tej trasie kosztują wtedy średnio 1 872 zł.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Chicago?

Najlepiej rezerwować lot Chicago – Polska z 51-dniowym wyprzedzeniem, kiedy ceny wynoszą ok. 2 192 zł. W ciągu ostatnich 72 godzin, użytkownicy znaleźli loty z tego kraju w cenie już od 1 241 zł.

W który dzień tygodnia loty do miasta Chicago są najtańsze?

Najtańszym dniem na lot do miasta Chicago jest środa – ceny biletów zaczynają się wtedy zwykle już od 2 358 zł. Polecisz wtedy taniej ze względu na znacznie mniejszy popyt niż w pozostałe dni tygodnia. Najdroższy dzień na lot do miasta Chicago to sobota. Bilety lotnicze kosztują wtedy zwykle około 2 447 zł.

O jakiej porze dnia loty do miasta Chicago są najtańsze?

Najtańszą porą dnia na lot do miasta Chicago jest wieczorem – ceny lotów zaczynają się wtedy już od 2 271 zł. Jeśli możesz pozwolić sobie na elastyczność w planowaniu, po południu to nie jest najlepsza pora dnia na lot, gdyż ceny wynoszą średnio 2 853 zł. Ceny lotów Chicago – Polska są wtedy wyższe, gdyż lata wtedy wielu podróżnych.

Czy w pobliżu miasta Chicago znajdują się inne lotniska?

Znalezienie alternatywnego, być możesz tańszego lotu na inne lotnisko w pobliżu miasta Chicago jest możliwe. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko Chicago-O’Hare (26 km od centrum) lub Lotnisko Chicago Greater Rockford (126 km od centrum).

Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Chicago?

Za lot na Lotnisko Chicago-Midway zapłacisz średnio 2 454 zł za osobę. Cena ta różni się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnym, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Chicago — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Chicago znalezione przez użytkowników momondo.
SAS
15 kwi
02:05Warszawa Lotnisko Chopina
18h 40min
1 przesiadka
20:45Chicago-O’Hare
29 kwi
18:05Chicago-O’Hare
13h 05min
1 przesiadka
07:10Warszawa Lotnisko Chopina
1 278 zł
Znajdź podobne
SAS
15 kwi
02:05Warszawa Lotnisko Chopina
18h 40min
1 przesiadka
20:45Chicago-O’Hare
29 kwi
18:05Chicago-O’Hare
13h 05min
1 przesiadka
07:10Warszawa Lotnisko Chopina
1 286 zł
Znajdź podobne
SAS
19 kwi
06:00Warszawa Lotnisko Chopina
14h 45min
1 przesiadka
20:45Chicago-O’Hare
29 kwi
18:05Chicago-O’Hare
17h 25min
1 przesiadka
11:30Warszawa Lotnisko Chopina
1 271 zł
Znajdź podobne
SAS
15 kwi
06:00Warszawa Lotnisko Chopina
14h 45min
1 przesiadka
20:45Chicago-O’Hare
29 kwi
18:05Chicago-O’Hare
17h 25min
1 przesiadka
11:30Warszawa Lotnisko Chopina
1 290 zł
Znajdź podobne
SAS
15 kwi
06:00Warszawa Lotnisko Chopina
14h 45min
1 przesiadka
20:45Chicago-O’Hare
29 kwi
18:05Chicago-O’Hare
17h 25min
1 przesiadka
11:30Warszawa Lotnisko Chopina
1 312 zł
Znajdź podobne
SAS
19 kwi
06:00Warszawa Lotnisko Chopina
14h 45min
1 przesiadka
20:45Chicago-O’Hare
29 kwi
18:05Chicago-O’Hare
17h 25min
1 przesiadka
11:30Warszawa Lotnisko Chopina
1 335 zł
Znajdź podobne

Chicago – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Chicago, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez TAP AIR PORTUGAL.
TAP AIR PORTUGAL
26 lip
03:50Warszawa Lotnisko Chopina
19h 15min
2 przesiadki
23:05Chicago-O’Hare
TAP AIR PORTUGAL
14 cze
03:50Warszawa Lotnisko Chopina
19h 15min
2 przesiadki
23:05Chicago-O’Hare
1 162 zł
Znajdź podobne
TAP AIR PORTUGAL
1 cze
01:15Warszawa Lotnisko Chopina
21h 50min
1 przesiadka
23:05Chicago-O’Hare
1 094 zł
Znajdź podobne

Jakie linie lotnicze oferują loty do Chicago?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Chicago

Polski przewoźnik LOT oferuje bezpośrednie loty do Chicago z Warszawy. Loty transferowe obsługiwane są przez kilku operatorów, między innymi SAS, Frontier Airlines, Austrian Airlines, Lufthansa i Air Berlin. W tej grupie najłatwiej znajdziesz oferty tanich lotów do Chicago.

Czas bezpośredniego przelotu Warszawa-Chicago to około 10 godzin. Podróż z przesiadką będzie nieco dłuższa, lecz warto uzbroić się w cierpliwość: w ten sposób wybierzesz najlepszy dla siebie termin i zaoszczędzisz sporą kwotę przy zakupie biletów.


Jak dojechać z lotnisk do centrum Chicago?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Chicago wraz z ich odległością od centrum miasta

Chicago jest obsługiwane przez 4 lotniska: O’Hare, Midway, Rockford i Executive Airport. Pasażerowie z Polski lądują najczęściej w dwóch pierwszych portach. Lotnisko O’Hare ma własną podziemną stację metra: niebieska linia łączy lotnisko z dowolnym punktem przesiadkowym w mieście. Dojazd z O’Hare do centrum Chicago trwa około 45 minut, a za jednorazowy przejazd zapłacisz 5 USD (20 PLN).

Alternatywą dla metra są autobusy PACE i Airport Express, a w dni robocze także kolej. Pociągi odjeżdżają ze stacji O’Hare, skomunikowanej z lotniskiem poprzez bezpłatne autobusy. Najwygodniejszy sposób dojazdu z Midway do Chicago to podróż metrem lub autobusem. Stacja pomarańczowej linii metra znajduje się we wschodniej części terminalu. Pociągi kursują między lotniskiem a węzłem przesiadkowym Loop w godzinach 04:00-01:00. Cena biletu wynosi 2,25 USD (9 PLN), a w centrum miasta znajdziesz się już po 20-25 minutach. Z lotniska odjeżdżają również dzienne i nocne autobusy CTA, PACE i Airport Express.


Jak poruszać się po Chicago?

Komunikacja miejska w Chicago obsługiwana jest przez przedsiębiorstwo Chicago Transport Authority (CTA). Sieć metra w Chicago składa się z 8 linii, oznaczonych różnymi kolorami. Wszystkie linie spotykają się w centralnym węźle przesiadkowym Loop. Linie czerwona i niebieska kursują przez całą dobę, pozostałe trasy otwarte są między 4:50 a 1:00-1:30.

Autobusy w Chicago znakomicie uzupełniają transport kolejowy – 160 linii CTA dociera do wszystkich zakątków Wietrznego Miasta. Na liniach podmiejskich kursują autobusy przedsiębiorstwa PACE. Autobusy kursują między 5:00-0:00, aktywne są także linie nocne. Jednorazowy bilet komunikacji w Chicago kosztuje 2,25 USD.

Jeśli będziesz korzystać z transportu miejskiego kilka razy dziennie, wybierz czasową kartę CTA Pass, uprawniającą do nielimitowanych przejazdów w ciągu 1, 3 lub 7 dni. Dostępne są także 7- i 30-dniowe karty CTA/PACE.

Władze Chicago dbają o rozwój transportu rowerowego: w mieście znajduje się ponad 50 km ścieżek rowerowych. Wypożycz własny jednoślad i zwiedzaj Chicago na dwóch kółkach! Ścieżki rowerowe powiodą Cię wokół centrum miasta, nad jezioro Michigan, a także na lotniska O’Hare i Midway. Jeśli wolisz poruszać się po Chicago taksówką, masz do wyboru tradycyjne żółte samochody lub prywatne firmy przewozowe, w tym także sieć polonijną. Ceny za przebycie 1 mili (1,6 km) zaczynają się od 1,60 USD (6,50 PLN).


Jakie dokumenty są wymagane w podróży do Chicago?

Polscy turyści przekraczają granicę USA na podstawie ważnego paszportu i wizy turystycznej. Wizy do USA przyznawane są przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Konsulat Generalny w Krakowie. Po uzyskaniu wizy turystycznej do USA możesz podróżować do Stanów Zjednoczonych przez 10 lat. Dokładne informacje na temat wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


  • W obie strony
  • W jedną stronę
  • Multi-city
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
  • Mieszana
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza