Paryż – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
pon 25.10
pon 1.11

Najtańsze loty do miasta Paryż

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Paryż
Warszawa Lotnisko Chopina
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Paryż

Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) - Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé (BVA)

Ceny lotów Warszawa - Paryż są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Modlin na Paryż Beauvais-Tillé. Średnia cena wynosi 258 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - PARYŻMarzec15% tańszyLoty Warszawa Lotnisko Chopina - Paryż kosztują średnio 476 zł w miesiącu Marzec
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - PARYŻWrzesień19% droższyŚrednia cena za lot Warszawa Lotnisko Chopina - Paryż to 669 zł w miesiącu Wrzesień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - PARYŻWrzesień395% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa Lotnisko Chopina - Paryż w miesiącu Wrzesień

Paryż — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Jeśli przy oglądaniu mapy Twój palec zatrzyma się na stolicy Francji, jednego możesz być pewny: Twój urlop lub weekend w Paryżu będzie strzałem w dziesiątkę. Kulturalna i towarzyska stolica Europy zachwyca bowiem przez cały rok.

Szczyt sezonu turystycznego przypada na wiosnę i lato. Piękna pogoda i bogata oferta kulturalna zrekompensują Ci wówczas wszelkie ewentualne niedogodności, związane z tłumem na ulicach i kolejkami do głównych atrakcji Paryża. Szczególnie warte uwagi jest tu lipcowe święto narodowe: miasto uświetnia rocznicę zburzenia Bastylii efektowną paradą wojskową i pokazem sztucznych ogni.

Jesienią pogoda w Paryżu nieco się pogarsza, lecz w tym okresie sporo zaoszczędzisz na kosztach podróży – ceny biletów lotniczych i hoteli są wówczas znacznie niższe. Także zima jest dobrą porą na budżetowy wyjazd. Z pomocą Alarmu Cenowego momondo łatwo upolujesz wówczas tanie bilety lotnicze do Paryża, a zimowy krajobraz Miasta Świateł czy sylwester na Polach Elizejskich zagwarantują Ci niezapomniane wrażenia.

 • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Paryż?

  Użytkownicy rezerwujący loty Poznań – Paryż znaleźli oferty o 87% tańsze od średnich cen lotów do miasta Paryż. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów momondo.

 • W którym miesiącu polecę do miasta Paryż najtaniej?

  Nasze dane pokazują, że Marzec to najtańszy miesiąc na lot Polska - Paryż. Ceny biletów lotniczych, które wynoszą wtedy średnio 476 zł, są często niższe ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Jeśli nie możesz zaplanować podróży na Marzec, Maj to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Paryż. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 496 zł.

 • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Paryż?

  Loty Polska – Paryż warto kupować na 60 dni przed planowanym wylotem. To wtedy użytkownicy momondo znajdują najlepsze ceny lotów, które wynoszą wtedy średnio 564 zł. Pamiętaj, że tanie loty do miasta Paryż można znaleźć w dowolnym czasie. W ciągu ostatnich 72 godzin nasi użytkownicy znaleźli loty w cenie już od 98 zł.

 • W który dzień tygodnia loty do miasta Paryż są najtańsze?

  Najtańszym dniem na lot do miasta Paryż jest poniedziałek – ceny biletów zaczynają się wtedy zwykle już od 575 zł. Polecisz wtedy taniej ze względu na znacznie mniejszy popyt niż w pozostałe dni tygodnia. Dniem tygodnia, kiedy ceny wylotu są wyższe niż zazwyczaj, jest wtorek. Według naszych danych średnia cena biletu lotniczego do miasta Paryż wynosi wtedy 665 zł.

 • O jakiej porze dnia loty do miasta Paryż są najtańsze?

  W południe to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Paryż. Użytkownicy momondo znaleźli bilety lotnicze z wylotem w ten dzień już od 463 zł. Jeśli możesz pozwolić sobie na elastyczność w planowaniu, rano to nie jest najlepsza pora dnia na lot, gdyż ceny wynoszą średnio 742 zł. Ceny lotów Paryż – Polska są wtedy wyższe, gdyż lata wtedy wielu podróżnych.

 • Gdzie warto wybrać się na pieszą wycieczkę w okolicach miasta Paryż?

  Jeśli interesują Cię piesze wycieczki w cieplejsze dni, zaplanuj lot do miasta Paryż na Kwiecień, Maj i Czerwiec. Gdy pogoda dopisuje, parki takie jak Park Monceau cieszą się dużą popularnością.

 • Czy w pobliżu miasta Paryż znajdują się inne lotniska?

  Znalezienie alternatywnego, być możesz tańszego lotu na inne lotnisko w pobliżu miasta Paryż jest możliwe. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko Paryż-Orly (15 km od centrum), Lotnisko Paryż Charles de Gaulle (23 km od centrum), Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé (68 km od centrum) lub Lotnisko Chalons-en-Champagne Châlons Vatry (135 km od centrum).

 • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Paryż?

  Ze średnimi cenami za osobę wynoszącymi 313 zł, Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé jest najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Paryż. Należy pamiętać, że ceny te zależą również od miejsca wylotu. Przewodnik po cenach lotów momondo pomoże Ci w znalezieniu najlepszych ofert.


Paryż — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Paryż znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
21 lis
POZ01:20Poznań Ławica
2h 00min
BVA03:20Paryż Beauvais-Tillé
25 lis
BVA03:45Paryż Beauvais-Tillé
1h 50min
POZ05:35Poznań Ławica
Ryanair
21 lis
POZ01:20Poznań Ławica
2h 00min
BVA03:20Paryż Beauvais-Tillé
25 lis
BVA03:45Paryż Beauvais-Tillé
1h 50min
POZ05:35Poznań Ławica
Ryanair
5 gru
POZ01:20Poznań Ławica
2h 00min
BVA03:20Paryż Beauvais-Tillé
9 gru
BVA03:45Paryż Beauvais-Tillé
1h 50min
POZ05:35Poznań Ławica
Ryanair
31 paź
POZ02:20Poznań Ławica
2h 00min
BVA04:20Paryż Beauvais-Tillé
4 lis
BVA04:45Paryż Beauvais-Tillé
1h 50min
POZ06:35Poznań Ławica
Ryanair
2 gru
POZ01:20Poznań Ławica
2h 00min
BVA03:20Paryż Beauvais-Tillé
5 gru
BVA03:45Paryż Beauvais-Tillé
1h 50min
POZ05:35Poznań Ławica
Ryanair
8 gru
KRK06:50Kraków Balice
2h 15min
BVA09:05Paryż Beauvais-Tillé
13 gru
BVA04:25Paryż Beauvais-Tillé
2h 10min
KRK06:35Kraków Balice

Paryż – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Paryż w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair i Wizz Air.
Ryanair
28 lis
POZ01:20Poznań Ławica
2h 00min
BVA03:20Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
25 paź
POZ06:55Poznań Ławica
2h 00min
BVA08:55Paryż Beauvais-Tillé
Wizz Air
25 paź
POZ08:35Poznań Ławica
2h 00min
BVA10:35Paryż Beauvais-Tillé

Które linie latają do miasta Paryż?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Paryż
 • Które linie latają do miasta Paryż?

  Wiele linii lotniczych obsługuje połączenia Polska – Paryż, jednak największą popularnością wśród naszych użytkowników cieszą się Ryanair, LOT, Air France i easyJet. Te linie regularnie oferują loty na trasie Polska – Paryż, jeśli rozpoczynasz podróż z jednego z głównych lotnisk miasta.


Paryż: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Paryż

Paryż – jak dojechać do centrum z lotniska?

Paryż ma trzy główne lotniska: duże linie lotnicze lądują w portach Charles De Gaulle i Orly, natomiast tani przewoźnicy mają swoją bazę na nieco oddalonym lotnisku Beauvais. Dojazd z De Gaulle do centrum Paryża obsługują autobusy Roissy Bus, kursujące do przystanku Opera. Z Terminalu 2 złapiesz także autobus Air France z końcowym przystankiem nieopodal Łuku Triumfalnego. Terminal 2 ma również własną stację podmiejskiej kolejki.

Linia RER B przebiega przez ścisłe centrum Paryża, z przystankami na Gare Du Nord lub Denfert-Rochereau. Najszybszy sposób dojazdu z Beauvais do centrum Paryża to bezpośredni autobus. Czas kursu zamyka się w 75 minutach, a godziny odjazdów są dostosowane do siatki odlotów i przylotów. Autobusy dojeżdżają do stacji metra Porte Maillot.

Z lotniska Orly do centrum Paryża możesz dojechać za pośrednictwem specjalnej kolejki Orlyval lub autobusu Orlybus. Pociągi kończą bieg na stacji RER Antony, natomiast autobusy dojeżdżają do Denfert-Rochereau. Oba przystanki są wygodnie skomunikowane z centrum miasta.


Paryż — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Gdańsk - Paryż
Najkrótszy czas lotu2h 10min
Najniższa cena94 zł
Loty Poznań - Paryż
Najkrótszy czas lotu2h 00min
Najniższa cena102 zł
Loty Kraków - Paryż
Najkrótszy czas lotu2h 10min
Najniższa cena102 zł
Loty Wrocław - Paryż
Najkrótszy czas lotu2h 00min
Najniższa cena126 zł
Loty Katowice - Paryż
Najkrótszy czas lotu9h 55min
Najniższa cena252 zł
Loty Rzeszów - Paryż
Najkrótszy czas lotu9h 55min
Najniższa cena366 zł
Loty Bydgoszcz - Paryż
Najkrótszy czas lotu4h 20min
Najniższa cena468 zł
Loty Lublin - Paryż
Najkrótszy czas lotu11h 55min
Najniższa cena653 zł
Loty Łódź - Paryż
Najkrótszy czas lotu11h 35min
Najniższa cena657 zł
Loty Szczecin - Paryż
Najkrótszy czas lotu19h 20min
Najniższa cena751 zł
Loty Zielona Góra - Paryż
Najkrótszy czas lotu9h 00min
Najniższa cena924 zł

Paryż – jak się poruszać?

Komunikacja miejska w Paryżu jest doskonale zorganizowana, a bilety – niezbyt drogie. Podstawowy bilet jednorazowy kosztuje 1,70 EUR (8 PLN), natomiast karnet 10-przejazdowy – 13,70 EUR (60 PLN). Oba bilety zachowują ważność we wszystkich środkach komunikacji w Paryżu; osobna taryfa obowiązuje jedynie w autobusach podmiejskich. Szczególnie korzystny będzie dla Ciebie zakup karty Paris Visite Pass, dostępnej w wariantach 1-, 2-, 3- i 5-dniowych. Karty możesz nabyć w kasach na stacjach metra i kolei RER, w punktach informacji turystycznej, na dworcach, lotniskach i w niektórych hotelach. Bilet uprawnia Cię do nieograniczonej liczby przejazdów na dziennych i nocnych liniach komunikacyjnych.

Metro w Paryżu kursuje w godzinach 5:30-1:20. Pociągi odjeżdżają co kilka minut, a stacje metra rozmieszczone są w 500-metrowych odległościach na terenie całego Paryża. Uzupełnieniem siatki metra jest podmiejska kolej RER, którą dojedziesz na przedmieścia. Autobusy w Paryżu kursują między 5.30-20.30; linie miejskie oznaczone są numerami dwucyfrowymi, natomiast linie podmiejskie – trzycyfrowymi. Tramwaje w Paryżu kursują od 4:30 do późnego wieczora.

Paryska komunikacja miejska oferuje także liczne udogodnienia dla turystów. Specjalna linia Montmartrobus zapewni Ci wygodny dojazd do wszystkich atrakcji słynnej dzielnicy Montmartre. 4 linie Open Tour, obsługiwane przez piętrowe autobusy, kursują wokół zabytkowej części miasta. W systemie komunikacji miejskiej znajdują się także autobusy wodne (Batobus) z 8 przystankami rozlokowanymi wzdłuż Sekwany. Przejazd nimi sam w sobie jest wielką przyjemnością!


Zacznij planować swoją podróż do: Paryż