Znajdź tanie loty do Paryża

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
0 szt. bagażu
Z?
Do?
pon. 3.10
pon. 10.10

Oferty z ponad 900 serwisów rezerwacyjnych.

Informacje o lotach do Paryża

Informacje o cenach lotów do Paryża, czasie ich trwania oraz liniach lotniczych

Najlepsza cena w jedną stronę

15 zł

Najlepsza cena w obie strony

69 zł

Najkrótszy czas lotu

2h 10min

Obsługiwany przez

3 linie lotnicze
Najlepsza cena za lot Polska – Paryż w jedną stronę w ostatnich 72 godzinach to 15 zł (Kraków Balice – Paryż Beauvais-Tillé).
Najlepsza cena za lot Polska – Paryż w obie strony w ostatnich 72 godzinach to 69 zł (Warszawa Modlin – Paryż Beauvais-Tillé).
Najkrótszy lot Polska – Paryż trwa 2h 10min (Kraków Balice – Paryż Beauvais-Tillé).
Paryż – loty do tego miejsca wykonywane są przez 3 linie lotnicze i są to Ryanair, easyJet oraz Wizz Air.

Paryż – informacje i trendy dotyczące lotów

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi lotu do miasta Paryż, aby jak najlepiej zaplanować podróż.

W którym miesiącu polecę do miasta Paryż najtaniej?

Nasze dane pokazują, że Styczeń to najtańszy miesiąc na lot Polska - Paryż. Ceny biletów lotniczych, które wynoszą wtedy średnio 203 zł, są często niższe ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Jeśli nie możesz zaplanować podróży na Styczeń, Październik to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Paryż. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 347 zł.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Paryż?

Osoby rezerwujące loty Warszawa – Paryż znalazły oferty o 82% tańsze od średnich cen lotów do miasta Paryż. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów momondo.
See prices from:

W który dzień tygodnia loty do miasta Paryż są najtańsze?

Najtańszym dniem na lot do miasta Paryż jest poniedziałek – ceny biletów zaczynają się wtedy zwykle już od 724 zł. Polecisz wtedy taniej ze względu na znacznie mniejszy popyt niż w pozostałe dni tygodnia. Dniem tygodnia, kiedy ceny wylotu są wyższe niż zazwyczaj, jest wtorek. Według naszych danych średnia cena biletu lotniczego do miasta Paryż wynosi wtedy 838 zł.

O jakiej porze dnia loty do miasta Paryż są najtańsze?

W południe to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Paryż. Na momondo inne osoby znalazły bilety lotnicze z wylotem w ten dzień już od 584 zł. Jeśli możesz pozwolić sobie na elastyczność w planowaniu, rano to nie jest najlepsza pora dnia na lot, gdyż ceny wynoszą średnio 935 zł. Ceny lotów Paryż – Polska są wtedy wyższe, gdyż lata wtedy wielu podróżnych.

Jak długo trwa lot do miasta Paryż?

Średni czas trwania lotu na trasie Polska – Paryż zależy od tego, na które lotnisko przylatujesz i z którego wylatujesz. Podróż na trasie Warszawa Chopina – Paryż Charles de Gaulle trwa średnio 2h 25min, podczas gdy lot na trasie Kraków Balice – Paryż Charles de Gaulle trwa średnio 2h 15min. Paryż Charles de Gaulle jest najpopularniejszym lotniskiem w regionie Paryż.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Paryż?

Loty Polska – Paryż warto kupować na 60 dni przed planowanym wylotem. To wtedy na momondo można znaleźć najlepsze ceny lotów, które wynoszą średnio 612 zł.

Najtańsze loty do miasta Paryż

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Paryż
Lotnisko Warszawa Chopina
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Paryż

Lotnisko Warszawa Chopina (WAW) - Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé (BVA)

Ceny lotów Warszawa - Paryż są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Chopina na Paryż Beauvais-Tillé. Średnia cena wynosi 418 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - PARYŻStyczeń67% tańszyLoty Lotnisko Warszawa Chopina - Paryż kosztują średnio 203 zł w miesiącu Styczeń
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - PARYŻSierpień45% droższyŚrednia cena za lot Lotnisko Warszawa Chopina - Paryż to 887 zł w miesiącu Sierpień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - PARYŻPaździernik527% więcej wyszukiwańW miesiącu Październik najwięcej osób korzystających z momondo szukało lotów Lotnisko Warszawa Chopina – Paryż.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące lotów do Paryża

Jeśli przy oglądaniu mapy Twój palec zatrzyma się na stolicy Francji, jednego możesz być pewny: Twój urlop lub weekend w Paryżu będzie strzałem w dziesiątkę. Kulturalna i towarzyska stolica Europy zachwyca bowiem przez cały rok.

Szczyt sezonu turystycznego przypada na wiosnę i lato. Piękna pogoda i bogata oferta kulturalna zrekompensują Ci wówczas wszelkie ewentualne niedogodności, związane z tłumem na ulicach i kolejkami do głównych atrakcji Paryża. Szczególnie warte uwagi jest tu lipcowe święto narodowe: miasto uświetnia rocznicę zburzenia Bastylii efektowną paradą wojskową i pokazem sztucznych ogni.

Jesienią pogoda w Paryżu nieco się pogarsza, lecz w tym okresie sporo zaoszczędzisz na kosztach podróży – ceny biletów lotniczych i hoteli są wówczas znacznie niższe. Także zima jest dobrą porą na budżetowy wyjazd. Z pomocą Alarmu Cenowego momondo łatwo upolujesz wówczas tanie bilety lotnicze do Paryża, a zimowy krajobraz Miasta Świateł czy sylwester na Polach Elizejskich zagwarantują Ci niezapomniane wrażenia.

Zarówno mieszkańcy miasta Paryż, jak i turyści uważają Montmartre za świetne miejsce na górskie wycieczki i podziwianie widoku na okolicę. W tym regionie najlepiej planować zdobywanie gór, kiedy robi się nieco cieplej i maleje prawdopodobieństwo opadów. Dlatego najlepszy moment na podróż do miasta Paryż to Kwiecień, Maj i Czerwiec, kiedy można wybrać się w góry i cieszyć się dobrą pogodą. Jeśli interesują Cię piesze wycieczki w cieplejsze dni, zaplanuj lot do miasta Paryż na Kwiecień, Maj i Czerwiec. Gdy pogoda dopisuje, parki takie jak Ogród Luksemburski cieszą się dużą popularnością.

Istnieje możliwość wybrania innego lotniska docelowego w pobliżu miasta Paryż, na które lot będzie prawdopodobnie tańszy. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko Paryż-Orly (15 km od centrum miasta Paryż), Lotnisko Paryż Charles de Gaulle (23 km od centrum miasta Paryż), Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé (68 km od centrum miasta Paryż) lub Lotnisko Chalons-en-Champagne Châlons Vatry (135 km od centrum miasta Paryż).

Ze średnimi cenami za osobę wynoszącymi 598 zł, Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé jest najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Paryż. Należy pamiętać, że ceny te zależą również od miejsca wylotu. Przewodnik po cenach lotów momondo pomoże Ci w znalezieniu najlepszych ofert.

Tak, najbliższe lotnisko w mieście Paryż, Paryż-Orly, oddalone jest o 13,3 km od interesującej Cię dzielnicy.

Wieża Eiffla od najbliższego lotniska w mieście Paryż, Paryż-Orly, dzieli 15,6 km.Paryż — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Paryż znalezione na momondo.

Inne klasy lotu dla lotów do miasta Paryż

Zapoznaj się z innymi taryfami premium dostępnymi dla Twojego lotu (Paryż)

Które linie latają do miasta Paryż?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Paryż

Które linie latają do miasta Paryż?

Wiele linii lotniczych obsługuje połączenia Polska – Paryż, jednak największą popularnością wśród innych osób cieszą się Ryanair, Wizz Air, LOT i easyJet. Te linie regularnie oferują loty na trasie Polska – Paryż, jeśli rozpoczynasz podróż z jednego z głównych lotnisk miasta.

Loty Transavia France do miasta Paryż

Każdego tygodnia Transavia France obsługuje 26 lotów w kierunku Paryż. Większość z nich odbywa się na najpopularniejszej trasie Transavia France: Porto – Paryż. Ceny wahają się w zależności od daty i miejsca wylotu, a najtańsza oferta (Kraków Balice – Paryż) znaleziona na momondo w ostatnich trzech dniach kosztowała 282 zł. Transavia France to najchętniej wybierane linie dla tej trasy na momondo, a podróżujący oceniają je na 8,6/10 (na podstawie 43 opinii).

Loty Air France do miasta Paryż

Air France obsługuje tygodniowo 125 lotów w kierunku Paryż, są to więc chętnie wybierane linie, szczególnie jeśli chodzi o trasę Tuluza Blagnac – Paryż. Ceny ofert Air France (ocena: 7,6, 249 opinii) różnią się w zależności od daty i miejsca wylotu, a najlepsza oferta znaleziona na momondo dotyczyła trasy Kraków Balice – Paryż i kosztowała 516 zł w obie strony.


Paryż: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Paryż

Paryż – jak dojechać do centrum z lotniska?

Paryż ma trzy główne lotniska: duże linie lotnicze lądują w portach Charles De Gaulle i Orly, natomiast tani przewoźnicy mają swoją bazę na nieco oddalonym lotnisku Beauvais. Dojazd z De Gaulle do centrum Paryża obsługują autobusy Roissy Bus, kursujące do przystanku Opera. Z Terminalu 2 złapiesz także autobus Air France z końcowym przystankiem nieopodal Łuku Triumfalnego. Terminal 2 ma również własną stację podmiejskiej kolejki.

Linia RER B przebiega przez ścisłe centrum Paryża, z przystankami na Gare Du Nord lub Denfert-Rochereau. Najszybszy sposób dojazdu z Beauvais do centrum Paryża to bezpośredni autobus. Czas kursu zamyka się w 75 minutach, a godziny odjazdów są dostosowane do siatki odlotów i przylotów. Autobusy dojeżdżają do stacji metra Porte Maillot.

Z lotniska Orly do centrum Paryża możesz dojechać za pośrednictwem specjalnej kolejki Orlyval lub autobusu Orlybus. Pociągi kończą bieg na stacji RER Antony, natomiast autobusy dojeżdżają do Denfert-Rochereau. Oba przystanki są wygodnie skomunikowane z centrum miasta.


Paryż — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Warszawa - Paryż
Najkrótszy czas lotu2h 20min
Najniższa cena84 zł
Loty Gdańsk - Paryż
Najkrótszy czas lotu2h 10min
Najniższa cena139 zł
Loty Kraków - Paryż
Najkrótszy czas lotu2h 10min
Najniższa cena69 zł
Loty Wrocław - Paryż
Najkrótszy czas lotu1h 55min
Najniższa cena193 zł
Loty Poznań - Paryż
Najkrótszy czas lotu2h 00min
Najniższa cena79 zł
Loty Katowice - Paryż
Najkrótszy czas lotu7h 25min
Najniższa cena372 zł
Loty Szczecin - Paryż
Najkrótszy czas lotu7h 50min
Najniższa cena684 zł
Loty Rzeszów - Paryż
Najkrótszy czas lotu10h 40min
Najniższa cena580 zł
Loty Lublin - Paryż
Najkrótszy czas lotu7h 00min
Najniższa cena590 zł
Loty Berlin - Paryż
Najkrótszy czas lotu1h 50min
Najniższa cena644 zł
Loty Bydgoszcz - Paryż
Najkrótszy czas lotu6h 45min
Najniższa cena456 zł
Loty Łódź - Paryż
Najkrótszy czas lotu13h 15min
Najniższa cena1 096 zł
Loty Amsterdam - Paryż
Najkrótszy czas lotu1h 25min
Najniższa cena1 071 zł
Loty Nowy Jork - Paryż
Najkrótszy czas lotu10h 30min
Najniższa cena2 439 zł
Loty Londyn - Paryż
Najkrótszy czas lotu1h 20min
Najniższa cena560 zł
Loty Zielona Góra - Paryż
Najkrótszy czas lotu7h 00min
Najniższa cena1 452 zł

Paryż – jak się poruszać?

Komunikacja miejska w Paryżu jest doskonale zorganizowana, a bilety – niezbyt drogie. Podstawowy bilet jednorazowy kosztuje 1,70 EUR (8 PLN), natomiast karnet 10-przejazdowy – 13,70 EUR (60 PLN). Oba bilety zachowują ważność we wszystkich środkach komunikacji w Paryżu; osobna taryfa obowiązuje jedynie w autobusach podmiejskich. Szczególnie korzystny będzie dla Ciebie zakup karty Paris Visite Pass, dostępnej w wariantach 1-, 2-, 3- i 5-dniowych. Karty możesz nabyć w kasach na stacjach metra i kolei RER, w punktach informacji turystycznej, na dworcach, lotniskach i w niektórych hotelach. Bilet uprawnia Cię do nieograniczonej liczby przejazdów na dziennych i nocnych liniach komunikacyjnych.

Metro w Paryżu kursuje w godzinach 5:30-1:20. Pociągi odjeżdżają co kilka minut, a stacje metra rozmieszczone są w 500-metrowych odległościach na terenie całego Paryża. Uzupełnieniem siatki metra jest podmiejska kolej RER, którą dojedziesz na przedmieścia. Autobusy w Paryżu kursują między 5.30-20.30; linie miejskie oznaczone są numerami dwucyfrowymi, natomiast linie podmiejskie – trzycyfrowymi. Tramwaje w Paryżu kursują od 4:30 do późnego wieczora.

Paryska komunikacja miejska oferuje także liczne udogodnienia dla turystów. Specjalna linia Montmartrobus zapewni Ci wygodny dojazd do wszystkich atrakcji słynnej dzielnicy Montmartre. 4 linie Open Tour, obsługiwane przez piętrowe autobusy, kursują wokół zabytkowej części miasta. W systemie komunikacji miejskiej znajdują się także autobusy wodne (Batobus) z 8 przystankami rozlokowanymi wzdłuż Sekwany. Przejazd nimi sam w sobie jest wielką przyjemnością!


Zacznij planować swoją podróż do: Paryż


Dlaczego warto korzystać z momondo?

momondo wyświetla wszystkie opcje lotów w jednym miejscu i umożliwia korzystanie z filtrów, co ułatwi Ci znalezienie idealnego lotu do miasta Paryż. Dzięki momondo możesz oszczędzić czas i pieniądze na Twoją podróż.

Tak. momondo pozwala na filtrowanie ofert lotów do miasta Paryż tak, aby pokazać tylko loty z elastycznymi zasadami.

momondo oferuje przydatne filtry, które umożliwią Ci znalezienie odpowiedniego lotu. Możesz wybrać godzinę odlotu, lotnisko, a nawet preferowaną metodę płatności. Mamy wiele sposobów, by pomóc Ci w rezerwacji najlepiej dopasowanego lotu do miasta Paryż.

Tak, momondo umożliwia korzystanie z alertów cenowych. Po wyszukaniu lotów na tej stronie widoczna będzie funkcja ustawiania alertu cenowego. Podaj swój adres e-mail, a momondo powiadomi Cię o zmianach cen lotów do miasta Paryż.


Oto dlaczego podróżni wybierają momondo
Elastyczne podróże
momondo rozumie potrzebę elastyczności i oferuje filtr pozwalający wyszukiwać loty bez opłat za zmianę.
Eksperckie analizy
Kompleksowe analizy pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę lotniczą. Dowiesz się np. kiedy dostępne są najtańsze loty, z jakim wyprzedzeniem najlepiej jest rezerwować podróże i wiele więcej.
Alerty cenowe
Monitoruj cenę preferowanej trasy lotu i otrzymuj powiadomienia o jej zmianach.