Paryż – znajdź tanie loty

czw. 24.01.
czw. 31.01.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Paryża?

+330%
+220%
+110%
Baza
Cena
200 - 854 PLN
Temperatura
6 - 25°C
Opady
5 - 10 mm

Jeśli przy oglądaniu mapy Twój palec zatrzyma się na stolicy Francji, jednego możesz być pewny: Twój urlop lub weekend w Paryżu będzie strzałem w dziesiątkę. Kulturalna i towarzyska stolica Europy zachwyca bowiem przez cały rok.

Szczyt sezonu turystycznego przypada na wiosnę i lato. Piękna pogoda i bogata oferta kulturalna zrekompensują Ci wówczas wszelkie ewentualne niedogodności, związane z tłumem na ulicach i kolejkami do głównych atrakcji Paryża. Szczególnie warte uwagi jest tu lipcowe święto narodowe: miasto uświetnia rocznicę zburzenia Bastylii efektowną paradą wojskową i pokazem sztucznych ogni.

Jesienią pogoda w Paryżu nieco się pogarsza, lecz w tym okresie sporo zaoszczędzisz na kosztach podróży – ceny biletów lotniczych i hoteli są wówczas znacznie niższe. Także zima jest dobrą porą na budżetowy wyjazd. Z pomocą Alarmu Cenowego momondo łatwo upolujesz wówczas tanie bilety lotnicze do Paryża, a zimowy krajobraz Miasta Świateł czy sylwester na Polach Elizejskich zagwarantują Ci niezapomniane wrażenia.


Paryż oferty lotów znalezione na momondo

Loty Paryż | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
07:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
31 EUR
Ryanair
Ryanair
WMI
05:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 20min
07:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
05:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 15min
07:15
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
31 EUR
Ryanair
Ryanair
WAW
05:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 20min
07:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
05:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 15min
07:15
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
31 EUR
Ryanair
Ryanair
WRO
05:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
07:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
05:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
06:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
31 EUR
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
07:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
34 EUR
Ryanair
Ryanair
WMI
05:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 20min
07:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
05:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 15min
07:15
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
36 EUR
Wizz Air
Wizz Air
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 00min
08:00
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Wizz Air
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
07:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
95 EUR
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
07:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
31 EUR
Ryanair
Ryanair
WRO
05:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
07:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
05:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
06:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
31 EUR
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
07:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
34 EUR
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
07:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
36 EUR
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
07:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
37 EUR

Jakie linie lotnicze oferują loty do Paryża?

Tanie loty do Paryża z Polski znajdziesz w stałej ofercie niskobudżetowych linii lotniczych: Wizz Air, EasyJet i Ryanair. Bezpośrednie loty do Paryża realizowane są także przez wielu narodowych operatorów, wśród nich LOT, Air France, Adria, Air Moldova, KLM i Delta Airlines.

Aby obniżyć koszty podróży, zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem. Możesz również monitorować poszczególne oferty w poszukiwaniu atrakcyjnych czasowych promocji.


Jak dojechać z lotnisk do centrum Paryża?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Paryż wraz z ich odległością od centrum miasta
Paryż Beauvais-Tillé
68 km od centrum
Paryż Charles de Gaulle
23 km od centrum
Paryż-Orly
14 km od centrum
Paryż Châlons Vatry
134 km od centrum

Paryż ma trzy główne lotniska: duże linie lotnicze lądują w portach Charles De Gaulle i Orly, natomiast tani przewoźnicy mają swoją bazę na nieco oddalonym lotnisku Beauvais. Dojazd z De Gaulle do centrum Paryża obsługują autobusy Roissy Bus, kursujące do przystanku Opera. Z Terminalu 2 złapiesz także autobus Air France z końcowym przystankiem nieopodal Łuku Triumfalnego. Terminal 2 ma również własną stację podmiejskiej kolejki.

Linia RER B przebiega przez ścisłe centrum Paryża, z przystankami na Gare Du Nord lub Denfert-Rochereau. Najszybszy sposób dojazdu z Beauvais do centrum Paryża to bezpośredni autobus. Czas kursu zamyka się w 75 minutach, a godziny odjazdów są dostosowane do siatki odlotów i przylotów. Autobusy dojeżdżają do stacji metra Porte Maillot.

Z lotniska Orly do centrum Paryża możesz dojechać za pośrednictwem specjalnej kolejki Orlyval lub autobusu Orlybus. Pociągi kończą bieg na stacji RER Antony, natomiast autobusy dojeżdżają do Denfert-Rochereau. Oba przystanki są wygodnie skomunikowane z centrum miasta.


Jak poruszać się po Paryżu?

Komunikacja miejska w Paryżu jest doskonale zorganizowana, a bilety – niezbyt drogie. Podstawowy bilet jednorazowy kosztuje 1,70 EUR (8 PLN), natomiast karnet 10-przejazdowy – 13,70 EUR (60 PLN). Oba bilety zachowują ważność we wszystkich środkach komunikacji w Paryżu; osobna taryfa obowiązuje jedynie w autobusach podmiejskich. Szczególnie korzystny będzie dla Ciebie zakup karty Paris Visite Pass, dostępnej w wariantach 1-, 2-, 3- i 5-dniowych. Karty możesz nabyć w kasach na stacjach metra i kolei RER, w punktach informacji turystycznej, na dworcach, lotniskach i w niektórych hotelach. Bilet uprawnia Cię do nieograniczonej liczby przejazdów na dziennych i nocnych liniach komunikacyjnych.

Metro w Paryżu kursuje w godzinach 5:30-1:20. Pociągi odjeżdżają co kilka minut, a stacje metra rozmieszczone są w 500-metrowych odległościach na terenie całego Paryża. Uzupełnieniem siatki metra jest podmiejska kolej RER, którą dojedziesz na przedmieścia. Autobusy w Paryżu kursują między 5.30-20.30; linie miejskie oznaczone są numerami dwucyfrowymi, natomiast linie podmiejskie – trzycyfrowymi. Tramwaje w Paryżu kursują od 4:30 do późnego wieczora.

Paryska komunikacja miejska oferuje także liczne udogodnienia dla turystów. Specjalna linia Montmartrobus zapewni Ci wygodny dojazd do wszystkich atrakcji słynnej dzielnicy Montmartre. 4 linie Open Tour, obsługiwane przez piętrowe autobusy, kursują wokół zabytkowej części miasta. W systemie komunikacji miejskiej znajdują się także autobusy wodne (Batobus) z 8 przystankami rozlokowanymi wzdłuż Sekwany. Przejazd nimi sam w sobie jest wielką przyjemnością!


Fakty o Paryż

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Paryż
Czas lokalny
Waluta
euro
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
7,42 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
60 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
8,14 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Paryż