Loty Europa Hiszpania

Hiszpania – znajdź tanie loty

pt. 19.10.
pt. 26.10.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze połączenia lotnicze Hiszpania

Loty Hiszpania – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Poznań - Castellón 22 PLN
Kraków - Girona 46 PLN
Kraków - Sewilla 53 PLN
Warszawa - Alicante 67 PLN
Kraków - Palma de Mallorca 76 PLN

Oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
3h 10min
09:10
BCN
Lotnisko Barcelona
Ryanair
BCN
06:00
Lotnisko Barcelona
3h 10min
09:10
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
163 zł
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
3h 10min
09:10
BCN
Lotnisko Barcelona
Ryanair
BCN
06:00
Lotnisko Barcelona
3h 10min
09:10
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
163 zł
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
7h 15min
1 przesiadka
13:15
MAD
Lotnisko Madryt-Barajas
Kilka linii lotniczych
MAD
06:00
Lotnisko Madryt-Barajas
23h 00min
1 przesiadka
05:00
+1
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
275 zł
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
23h 55min
1 przesiadka
05:55
+1
PMI
Lotnisko Palma de Mallorca
Laudamotion
PMI
06:00
Lotnisko Palma de Mallorca
22h 45min
1 przesiadka
04:45
+1
KRK
Lotnisko Kraków Balice
290 zł
Vueling
Vueling
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 50min
08:50
BCN
Lotnisko Barcelona
Vueling
BCN
06:00
Lotnisko Barcelona
2h 45min
08:45
KRK
Lotnisko Kraków Balice
301 zł
Wizz Air
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
2h 50min
08:50
BCN
Lotnisko Barcelona
Wizz Air
BCN
06:00
Lotnisko Barcelona
7h 50min
1 przesiadka
13:50
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
334 zł
Vueling
Vueling
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 50min
08:50
BCN
Lotnisko Barcelona
Vueling
BCN
06:00
Lotnisko Barcelona
2h 45min
08:45
KRK
Lotnisko Kraków Balice
301 zł
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
3h 10min
09:10
BCN
Lotnisko Barcelona
Ryanair
BCN
06:00
Lotnisko Barcelona
3h 10min
09:10
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
163 zł
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
3h 10min
09:10
BCN
Lotnisko Barcelona
Ryanair
BCN
06:00
Lotnisko Barcelona
3h 10min
09:10
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
163 zł
Wizz Air
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
2h 50min
08:50
BCN
Lotnisko Barcelona
Wizz Air
BCN
06:00
Lotnisko Barcelona
7h 50min
1 przesiadka
13:50
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
334 zł
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
7h 15min
1 przesiadka
13:15
MAD
Lotnisko Madryt-Barajas
Kilka linii lotniczych
MAD
06:00
Lotnisko Madryt-Barajas
23h 00min
1 przesiadka
05:00
+1
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
275 zł
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
23h 55min
1 przesiadka
05:55
+1
PMI
Lotnisko Palma de Mallorca
Laudamotion
PMI
06:00
Lotnisko Palma de Mallorca
22h 45min
1 przesiadka
04:45
+1
KRK
Lotnisko Kraków Balice
290 zł

Porównaj ceny międzynarodowych i krajowych lotów dla Hiszpanii

Loty z Polski do Hiszpanii realizowane są niemal ze wszystkich głównych lotnisk. Największą popularnością cieszą się loty z Warszawy, Gdańska, Krakowa i Katowic do Barcelony, połączenia z Warszawy do Madrytu i na południe kraju, a także do Malagi i Alicante. Dużą popularnością cieszą się także loty z Warszawy na Wyspy Kanaryjskie: Teneryfę, Gran Canarię i Fuerteventurę. Międzynarodowe połączenia obsługiwane są łącznie przez około 40 lotnisk w Hiszpanii. Podróżni często korzystają także z lotów krajowych, by szybko przenieść się z Madrytu do Barcelony lub wypocząć na Wyspach Kanaryjskich i Balearach.

Największe obłożenie lotów do Hiszpanii przypada na lato oraz okolice świąt Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Duże zainteresowanie pasażerów przekłada się na wyższe ceny biletów. Jeśli planujesz w tym czasie podróż do Hiszpanii, postaraj się zarezerwować lot możliwie jak najwcześniej. Barcelona i Madryt to kierunki całoroczne. Najtaniej polecisz tam na początku roku, gdy zima zniechęca turystów do zwiedzania. Na południowym wybrzeżu szczyt sezonu turystycznego notuje się między wiosną a jesienią.

Gorąca, słoneczna pogoda kusi już od kwietnia, a plaże tętnią życiem nawet w październiku. Ceny lotów do Walencji, Malagi i Alicante spadają nieco latem – afrykański upał bywa wówczas nieznośny, a mieszkańcy i turyści przenoszą się na północ kraju. Najwięcej tanich lotów do Hiszpanii znajdziesz w ofercie niskobudżetowych linii lotniczych Ryanair i Wizz Air. Tanie bilety lotnicze do Hiszpanii oferują także linie Vueling, Small Planet i Smart Wings oraz narodowi operatorzy: LOT i Norwegian.

Pogoda i klimat w Hiszpanii

Pogoda w Hiszpanii sprawi, że będziesz chciał wracać tu jak najczęściej! Słońce świeci na okrągło, a temperatura nawet w zimie rzadko spada poniżej zera. Hiszpański „biegun zimna” to kraj Basków i Kastylia. Stosunkowo chłodnych zim możesz spodziewać się także w okolicach Barcelony. W tym samym czasie Andaluzja kąpie się w promieniach słońca, a mieszkańcy zrywają pomarańcze i cytryny z drzew w przydomowych ogródkach.

Wiosna przychodzi szybko, a w czerwcu upały obejmują już cały kraj. Gorąca aura utrzymuje się aż do późnej jesieni. Przy odrobinie szczęścia zastaniesz ładną pogodę jeszcze w listopadzie. Na całym Półwyspie Iberyjskim zachodzi wówczas zjawisko zwane „latem św. Marcina” – kilkudniowe, wyraźne ocieplenie. Lot do Hiszpanii pozwoli Ci także odnaleźć krainę wiecznej wiosny – temperatura na Wyspach Kanaryjskich, położonych w odrębnej strefie klimatycznej, przez cały rok oscyluje na poziomie 20-30 stopni.

Waluta i ceny w Hiszpanii

Obowiązującą walutą w Hiszpanii jest euro. Najwięcej wydasz w Madrycie i Barcelonie; ceny w mniejszych miejscowościach nie odbiegają od europejskiej średniej. Nocleg w hostelu wykupisz już za nieco ponad 40 PLN (10 EUR), natomiast noc w hotelu to wydatek rzędu 170-400 PLN (40-95 EUR). Pojedyncze tapas w tanich restauracjach kosztują średnio 8 PLN (2 EUR), a dobry obiad w niedrogiej zjesz za około 40-45 PLN (10 EUR). Nie oszczędzaj na biletach wstępu do hiszpańskich atrakcji. Zwiedzanie muzeum Prado w Madrycie to wydatek rzędu 60 PLN (14 EUR), a ceny biletów do kościoła Sagrada Familia w Barcelonie zaczynają się od ok. 65 PLN (15 EUR). Jednak widoki i wrażenia, jakich tam doświadczysz będą warte każdego wydanego centa!


Popularne trasy z lądowaniem w: Hiszpania

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Zobacz więcej