Loty Europa Malta

Malta – znajdź tanie loty

pt. 19.10.
pt. 26.10.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze połączenia lotnicze Malta

Loty Malta – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Gdańsk - Luqa 47 PLN
Poznań - Luqa 49 PLN
Wrocław - Luqa 52 PLN
Kraków - Luqa 68 PLN
Katowice - Luqa 70 PLN

Oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 50min
08:50
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
2h 55min
08:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
182 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
3h 15min
09:15
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
3h 15min
09:15
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
182 zł
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 50min
08:50
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
2h 55min
08:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
182 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
3h 15min
09:15
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
3h 15min
09:15
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
182 zł
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 50min
08:50
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
2h 55min
08:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
182 zł
Wizz Air
Wizz Air
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 55min
08:55
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Wizz Air
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
2h 55min
08:55
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
249 zł
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 50min
08:50
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
2h 55min
08:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
182 zł
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 50min
08:50
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
2h 55min
08:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
182 zł
Ryanair
Ryanair
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 50min
08:50
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
2h 55min
08:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
182 zł
Wizz Air
Wizz Air
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 55min
08:55
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Wizz Air
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
2h 55min
08:55
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
249 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
3h 15min
09:15
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
3h 15min
09:15
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
182 zł
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
3h 15min
09:15
MLA
Lotnisko Luqa Malta International
Ryanair
MLA
06:00
Lotnisko Luqa Malta International
3h 15min
09:15
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
182 zł

Porównaj ceny międzynarodowych lotów na Maltę

Loty na Maltę odbywają się regularnie z 5 polskich miast, a podróż zajmuje zaledwie ok. 3 godzin. Dzięki temu śródziemnomorska wyspa jest świetnym kierunkiem na wakacje lub weekendową wycieczkę. Lotnisko Malta Luqa obsługuje loty z Krakowa, Gdańska, Poznania, Katowic i Warszawy. Zastanawiasz się, kiedy jechać na Maltę, by dobrze się bawić i nie przekroczyć budżetu?

Najwyższy sezon turystyczny przypada na lato. Piękną pogodę masz wówczas jak w banku, musisz jednak liczyć się z wyższymi cenami lotów, hoteli i prywatnych kwater. Częstotliwość lotów na Maltę w obu kierunkach wzrasta także w grudniu. Powód? Wyspa jest europejskim ośrodkiem nauki języka angielskiego. Młodzi ludzie z całego świata szlifują umiejętności na kursach i stypendiach, a na wakacje i święta wracają do domów.

Najtańsze bilety lotnicze na Maltę upolujesz tuż po Bożym Narodzeniu. W styczniu pogoda wciąż jest korzystna, a ruch turystyczny nieco słabnie. Bezpośrednie połączenia z Polski oferowane są przez 2 tanie linie lotnicze: Wizz Air i Ryanair. Przelot nie uszczupli Twojego portfela, gdyż ceny tanich lotów na Maltę zaczynają się już od 300 PLN w obie strony.

Pogoda i klimat na Malcie

Subtropikalny klimat Malty niesie ze sobą wysokie temperatury przez cały rok, a jej stolica Valletta to najbardziej słoneczna miejscowość w Europie! Śródziemnomorskie lato trwa przez 300 dni w roku, a 2 przejściowe miesiące – styczeń i luty – nie mają nic wspólnego z kontynentalną zimą. Temperatury oscylują w granicach 10-17 stopni, a Ty możesz delektować się świeżo zerwanymi pomarańczami i mandarynkami. Jedyną przeszkodą mogą być częste, ulewne deszcze; opady nie trwają jednak długo, a zza chmur szybko wyziera słońce. Pogoda na Malcie w marcu zapowiada nadejście wiosny. Temperatury regularnie przekraczają 20 stopni, by do lata wzrosnąć do ponad 30. Żar leje się z nieba przez kilka miesięcy, a orzeźwienie znajdziesz podczas kąpieli w morzu oraz niezwykle popularnego tutaj snorklingu i nurkowania. Piękna pogoda utrzymuje się bardzo długo – jeszcze w październiku i listopadzie możesz swobodnie spacerować w t-shircie.

Waluta i ceny na Malcie

Waluta Malty to euro. Aby uniknąć kosztów przewalutowania, wymień gotówkę jeszcze przed podróżą na Maltę. Jeśli jednak nie zdążysz tego zrobić, znajdziesz na miejscu wiele kantorów i bankomatów. Ceny na Malcie są nieco wyższe, niż w Polsce. Jednorazowy bilet autobusowy kosztuje ok. 6 PLN (1,50 EUR), a 0,5l lokalnego piwa to koszt ok. 10 PLN (2,50 EUR). Za obiad w niedrogiej restauracji zapłacisz ok. 65 PLN (12 EUR). Jeśli masz ochotę na tańszą przekąskę, wybierz się na pizzę (ok. 35 PLN) lub spróbuj lokalnych przekąsek na wynos. Tortille, lasagne lub tradycyjne ciastka pastizzi smakują wybornie, a ich ceny na ogół nie przekraczają 4 PLN (1 EUR)!


Malta – najchętniej odwiedzane miasta

Odkryj ulubione miasta naszych użytkowników