Loty Europa Malta

Malta – znajdź tanie loty

śr. 29.01.
śr. 05.02.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze połączenia lotnicze Malta

Loty Malta – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Wylot Kierunek Najlepsza cena
Wrocław Luqa 263 zł
Poznań Luqa 279 zł
Warszawa Luqa 302 zł
Kraków Luqa 306 zł
Katowice Luqa 310 zł
Gdańsk Luqa 387 zł
Rzeszów Luqa 550 zł
Bydgoszcz Luqa 666 zł
Szczecin Luqa 1 037 zł
Lublin Luqa 1 216 zł

Porównaj ceny międzynarodowych lotów na Maltę

Loty na Maltę odbywają się regularnie z 5 polskich miast, a podróż zajmuje zaledwie ok. 3 godzin. Dzięki temu śródziemnomorska wyspa jest świetnym kierunkiem na wakacje lub weekendową wycieczkę. Lotnisko Malta Luqa obsługuje loty z Krakowa, Gdańska, Poznania, Katowic i Warszawy. Zastanawiasz się, kiedy jechać na Maltę, by dobrze się bawić i nie przekroczyć budżetu?

Najwyższy sezon turystyczny przypada na lato. Piękną pogodę masz wówczas jak w banku, musisz jednak liczyć się z wyższymi cenami lotów, hoteli i prywatnych kwater. Częstotliwość lotów na Maltę w obu kierunkach wzrasta także w grudniu. Powód? Wyspa jest europejskim ośrodkiem nauki języka angielskiego. Młodzi ludzie z całego świata szlifują umiejętności na kursach i stypendiach, a na wakacje i święta wracają do domów.

Najtańsze bilety lotnicze na Maltę upolujesz tuż po Bożym Narodzeniu. W styczniu pogoda wciąż jest korzystna, a ruch turystyczny nieco słabnie. Bezpośrednie połączenia z Polski oferowane są przez 2 tanie linie lotnicze: Wizz Air i Ryanair. Przelot nie uszczupli Twojego portfela, gdyż ceny tanich lotów na Maltę zaczynają się już od 300 PLN w obie strony.

Pogoda i klimat na Malcie

Subtropikalny klimat Malty niesie ze sobą wysokie temperatury przez cały rok, a jej stolica Valletta to najbardziej słoneczna miejscowość w Europie! Śródziemnomorskie lato trwa przez 300 dni w roku, a 2 przejściowe miesiące – styczeń i luty – nie mają nic wspólnego z kontynentalną zimą. Temperatury oscylują w granicach 10-17 stopni, a Ty możesz delektować się świeżo zerwanymi pomarańczami i mandarynkami. Jedyną przeszkodą mogą być częste, ulewne deszcze; opady nie trwają jednak długo, a zza chmur szybko wyziera słońce. Pogoda na Malcie w marcu zapowiada nadejście wiosny. Temperatury regularnie przekraczają 20 stopni, by do lata wzrosnąć do ponad 30. Żar leje się z nieba przez kilka miesięcy, a orzeźwienie znajdziesz podczas kąpieli w morzu oraz niezwykle popularnego tutaj snorklingu i nurkowania. Piękna pogoda utrzymuje się bardzo długo – jeszcze w październiku i listopadzie możesz swobodnie spacerować w t-shircie.

Waluta i ceny na Malcie

Waluta Malty to euro. Aby uniknąć kosztów przewalutowania, wymień gotówkę jeszcze przed podróżą na Maltę. Jeśli jednak nie zdążysz tego zrobić, znajdziesz na miejscu wiele kantorów i bankomatów. Ceny na Malcie są nieco wyższe, niż w Polsce. Jednorazowy bilet autobusowy kosztuje ok. 6 PLN (1,50 EUR), a 0,5l lokalnego piwa to koszt ok. 10 PLN (2,50 EUR). Za obiad w niedrogiej restauracji zapłacisz ok. 65 PLN (12 EUR). Jeśli masz ochotę na tańszą przekąskę, wybierz się na pizzę (ok. 35 PLN) lub spróbuj lokalnych przekąsek na wynos. Tortille, lasagne lub tradycyjne ciastka pastizzi smakują wybornie, a ich ceny na ogół nie przekraczają 4 PLN (1 EUR)!


Malta – najchętniej odwiedzane miasta

Odkryj ulubione miasta naszych użytkowników

Popularne trasy z lądowaniem w: Malta

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Loty Wrocław - Luqa
Najkrótszy czas lotu
2h 35min
Najniższa cena
263 zł
Loty Poznań - Luqa
Najkrótszy czas lotu
2h 50min
Najniższa cena
279 zł
Loty Warszawa - Luqa
Najkrótszy czas lotu
2h 55min
Najniższa cena
302 zł
Loty Kraków - Luqa
Najkrótszy czas lotu
2h 35min
Najniższa cena
306 zł
Loty Katowice - Luqa
Najkrótszy czas lotu
2h 35min
Najniższa cena
310 zł
Loty Gdańsk - Luqa
Najkrótszy czas lotu
3h 10min
Najniższa cena
387 zł
Loty Rzeszów - Luqa
Najkrótszy czas lotu
8h 25min
Najniższa cena
550 zł
Loty Bydgoszcz - Luqa
Najkrótszy czas lotu
8h 10min
Najniższa cena
666 zł
Loty Szczecin - Luqa
Najkrótszy czas lotu
22h 40min
Najniższa cena
1 037 zł
Loty Lublin - Luqa
Najkrótszy czas lotu
26h 55min
Najniższa cena
1 216 zł
Zobacz więcej
Loty Europa Malta