Loty Europa Włochy

Włochy – znajdź tanie loty

czw. 24.01.
czw. 31.01.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze połączenia lotnicze Włochy

Loty Włochy – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Katowice - Mediolan 60 PLN
Poznań - Mediolan 113 PLN
Wrocław - Bolonia 113 PLN
Kraków - Wenecja 113 PLN
Kraków - Mediolan 124 PLN

Włochy oferty lotów znalezione na momondo

Loty Włochy | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 05min
08:05
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
06:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
2h 00min
08:00
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
155 PLN
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 05min
08:05
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
06:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
2h 00min
08:00
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
155 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
05:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 10min
07:10
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
06:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
2h 00min
08:00
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
162 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 50min
06:50
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
05:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
1h 50min
06:50
KRK
Lotnisko Kraków Balice
173 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 45min
07:45
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
06:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
1h 50min
07:50
KRK
Lotnisko Kraków Balice
173 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 15min
08:15
CIA
Lotnisko Rzym-Ciampino
Ryanair
CIA
06:00
Lotnisko Rzym-Ciampino
2h 15min
08:15
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
177 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 45min
07:45
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
06:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
1h 50min
07:50
KRK
Lotnisko Kraków Balice
173 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 50min
06:50
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
05:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
1h 50min
06:50
KRK
Lotnisko Kraków Balice
173 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 05min
08:05
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
06:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
2h 00min
08:00
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
155 PLN
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 05min
08:05
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
06:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
2h 00min
08:00
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
155 PLN
Wizz Air
Wizz Air
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 05min
08:05
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Wizz Air
BGY
06:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
2h 00min
08:00
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
317 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
05:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 10min
07:10
BGY
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
Ryanair
BGY
06:00
Lotnisko Mediolan Bergamo-Orio al Serio
2h 00min
08:00
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
162 PLN

Porównaj ceny międzynarodowych i krajowych lotów dla Włoch

Włochy są ważnym kierunkiem turystycznym i biznesowym, a w ofercie linii lotniczych nie brakuje bezpośrednich lotów z Polski. Najpopularniejsze połączenia to m.in.: Warszawa-Rzym, Kraków-Rzym, Katowice-Rzym, Warszawa-Mediolan, Warszawa-Wenecja. Polscy turyści latają do Włoch także z Poznania, Łodzi, Gdańska i Wrocławia.

Włoskie lotniska przeżywają największe oblężenie w lecie oraz w okresie świąt Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Bilety lotnicze do Włoch są wówczas najdroższe. Jeśli planujesz wakacje lub ferie w Italii, zarezerwuj lot możliwie jak najwcześniej, by uniknąć wysokich opłat. Pamiętaj także, że w sierpniu Włosi tradycyjnie wyjeżdżają na urlopy. W związku z tym bilety na loty krajowe i międzynarodowe rozchodzą się bardzo szybko, a wiele sklepów i urzędów działa w ograniczonym wymiarze godzin.

Ceny lotów do Włoch wyraźnie spadają na początku roku. Wykorzystaj tę okazję, by odświeżyć szafę na zimowych wyprzedażach w Mediolanie lub poszaleć w jednym ze słynnych kurortów narciarskich we Włoszech. Najpopularniejsze linie lotnicze realizujące tanie loty do Włoch to Ryanair i Wizz Air. Wiele bezpośrednich połączeń znajdziesz również w ofercie easyJet, LOT i Alitalia. Aby szybko i wygodnie przemieszczać się między miastami i wyspami, skorzystaj z krajowych lotów we Włoszech. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza połączenia między północą i południem kraju, np. loty z Mediolanu do Katanii, Palermo lub Neapolu. Pasażerowie chętnie latają także między Rzymem i Mediolanem.

Pogoda i klimat Włoch

Łagodny klimat Włoch zachęca do poznawania kraju przez większą część roku. Najlepsze warunki do aktywnego wypoczynku zastaniesz tu wiosną i jesienią – jest ciepło i słonecznie, lecz daleko do męczących upałów. To doskonały moment, by odkrywać ciekawe miejsca we włoskich metropoliach i miasteczkach. W lecie temperatury sięgają ponad 30 stopni, a pogoda jest niemal bezwietrzna. Jeśli źle znosisz upały, postaw na morskie kąpiele i plażowanie, a zwiedzanie zabytków Włoch zaczynaj wcześnie rano.

Zimowa pogoda we Włoszech jest wyjątkowo łaskawa dla turystów. Na południu kraju temperatury nie spadają poniżej zera. W północnych regionach czeka Cię więcej mgieł i deszczu, lecz i tutaj nie zmarzniesz. Śnieg utrzymuje się na dłużej jedynie w wyższych partiach gór – główne ośrodki narciarskie tętnią życiem aż do kwietnia.

Waluta i ceny we Włoszech

Walutą obowiązującą we Włoszech jest euro. Jak zaplanować podróż do Włoch, by nie zrujnować turystycznego budżetu? Ceny są dość wysokie, przy czym południe kraju jest zdecydowanie tańsze niż północne regiony. Najtańsze noclegi znajdziesz w hostelach lub na kempingach – ceny za 1 noc zaczynają się od ok. 65-85 PLN (15-20 EUR). Posiłek w taniej restauracji to koszt rzędu 65 PLN (15 EUR), w pizzeriach ceny zaczynają się od ok. 25-40 PLN (6-9 EUR). Znakomite włoskie cappucino kupisz już za ok. 6 PLN (1.50 EUR), pamiętaj jednak, że po zajęciu miejsca przy stoliku Twój rachunek powiększy się o opłatę za serwis. Aby uniknąć zbędnych wydatków, pójdź śladem rodowitych Włochów i wypij espresso w biegu, na stojąco!


Popularne trasy z lądowaniem w: Włochy

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Loty Europa Włochy