Florencja – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
wt 5.7
wt 12.7

Oferty z ponad 900 serwisów rezerwacyjnych.

Florencja – informacje o lotach

Florencja – informacje o cenach lotów, czasie ich trwania oraz liniach lotniczych

Najlepsza cena w jedną stronę

268 zł

Najlepsza cena w obie strony

642 zł

Najkrótszy czas lotu

6h 40min

Obsługiwany przez

2 linie lotnicze
Najlepsza cena za lot Polska – Florencja w jedną stronę w ostatnich 72 godzinach to 268 zł (Kraków Balice – Florencja Peretola).
Najlepsza cena za lot Polska – Florencja w obie strony w ostatnich 72 godzinach to 642 zł (Kraków Balice – Florencja Peretola).
Najkrótszy lot Polska – Florencja trwa 6h 40min (Kraków Balice – Florencja Peretola).
Florencja – loty do tego miejsca wykonywane są przez 2 linie lotnicze i są to Lufthansa oraz Austrian Airlines.

Najtańsze loty do miasta Florencja

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Florencja
Lotnisko Warszawa Chopina
Florencja

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Florencja

Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) - Bolonia (BLQ)

Ceny lotów Warszawa - Florencja są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Modlin na Bolonia Guglielmo Marconi. Średnia cena wynosi 361 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - FLORENCJAGrudzień15% tańszyLoty Lotnisko Warszawa Chopina - Florencja kosztują średnio 754 zł w miesiącu Grudzień
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - FLORENCJAPaździernik18% droższyŚrednia cena za lot Lotnisko Warszawa Chopina - Florencja to 1 044 zł w miesiącu Październik
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - FLORENCJAWrzesień179% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Lotnisko Warszawa Chopina - Florencja w miesiącu Wrzesień

Florencja — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Florencja zasługuje na to, by poświęcić jej przynajmniej kilka dni. Najpiękniejsze miasto Włoch odwdzięczy Ci się wszystkim, co najlepsze w kulturze europejskiej: od zabytkowej architektury po ikoniczne dzieła renesansowej sztuki. Najlepsza pora na wyjazd do Florencji to wiosna. Lepszej pogody nie możesz sobie wymarzyć, a choć zwiedzanie Florencji zawsze przyciąga tłumy, w marcu i kwietniu jest tu stosunkowo luźno.

Karuzela turystyczna na dobre zaczyna kręcić się w lecie: ulice pękają w szwach od turystów z całego świata. Lato w Toskanii jest duszne i skwarne, a w centrum Florencji odczujesz to szczególnie dotkliwie. Jeśli kiepsko znosisz upały, zaplanuj wycieczkę do Florencji na wrzesień lub październik, gdy temperatury są łagodniejsze. Jesień w Toskanii jest nieco bardziej deszczowa od wiosny, lecz parasol w bagażu podręcznym skutecznie zabezpieczy Cię przed niespodziewanym prysznicem.

Najtańsze bilety lotnicze do Florencji upolujesz w pierwszych miesiącach roku. Zimy są tu chłodne, lecz suche, a ulice znów nieco pustoszeją. Dołącz w lutym do florentyńczyków, by wspólnie uczestniczyć we wspaniałej paradzie historycznej w centrum miasta!

Najlepszą znalezioną na momondo ceną za lot Alicante – Florencja jest 91 zł za osobę. To o 91% taniej od średnich cen lotów do miasta Florencja. Znajdź najniższe ceny lotów z Twojego regionu dzięki Przewodnikowi po cenach lotów momondo.

Nasze dane pokazują, że Grudzień to najtańszy miesiąc na lot Polska - Florencja. Ceny biletów lotniczych, które wynoszą wtedy średnio 754 zł, są często niższe ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Jeśli nie uda Ci się zaplanować podróży na Grudzień, Luty to równie dobry moment na lot Polska - Florencja. Większość użytkowników momondo planujących lot w tym okresie, znajduje wtedy bilety lotnicze w cenie około 808 zł.

Najlepiej rezerwować lot Florencja – Polska z 60-dniowym wyprzedzeniem, kiedy ceny wynoszą ok. 887 zł. Pamiętaj, że tanie loty do miasta Florencja można znaleźć w dowolnym czasie. W ciągu ostatnich 72 godzin nasi użytkownicy znaleźli loty w cenie już od 642 zł.

Najtańszy dzień na lot Polska - Florencja to sobota. Podróżujący do miasta Florencja w ten dzień tygodnia często znajdują loty nawet za 760 zł. Jeśli planując podróż, możesz sobie pozwolić na elastyczność, pamiętaj, że niedziela to dzień, kiedy loty zwykle są najdroższe (średnia cena biletów lotniczych to 929 zł). Ceny te mogą się jednak zmieniać, warto więc ustawić alert cenowy dla lotów do miasta Florencja.

Nasze dane pokazują, że po południu to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Florencja. Nasi użytkownicy znaleźli bilety lotnicze z wylotem od tej porze już od 610 zł. Rano to pora dnia, kiedy ceny lotów są najwyższe i kosztują średnio 989 zł.

Znalezienie alternatywnego, być możesz tańszego lotu na inne lotnisko w pobliżu miasta Florencja jest możliwe. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko San Dalmazio San Domino Island (62 km od centrum), Lotnisko Piza Galileo Galilei (70 km od centrum), Lotnisko Bolonia Guglielmo Marconi (85 km od centrum), Lotnisko Rimini Miramare (112 km od centrum) lub Lotnisko Perugia Sant Egidio (126 km od centrum).

Ceny różnią się w zależności od lotniska wylotu, niemniej jednak wybierając się do miasta Florencja, najtaniej polecisz na Lotnisko Rimini Miramare, za średnio 684 zł za osobę. Użytkownicy momondo mogą znaleźć najlepsze oferty, korzystając z Przewodnika po cenach lotów.Florencja — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Florencja znalezione przez użytkowników momondo.

Które linie latają do miasta Florencja?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Florencja

Które linie latają do miasta Florencja?

Użytkownicy momondo szukający lotów Polska – Florencja najczęściej wybierają te popularne linie lotnicze: Lufthansa, Austrian Airlines, KLM lub ITA Airways. W zależności od lotniska wylotu w mieście Polska, znalezienie lotów obsługiwanych przez te linie lotnicze powinno być możliwe.

Loty SWISS do miasta Florencja

SWISS oferuje loty w kierunku Florencja około 10 razy w tygodniu. Od miejsca wylotu zależeć będzie cena danej oferty SWISS. Użytkownicy momondo znaleźli loty na trasie Warszawa Chopina – Florencja już od 653 zł. Linie SWISS oceniane są średnio na 8,4/10 na podstawie opinii podróżujących.

Loty Air France do miasta Florencja

Oferty Air France na loty w kierunku Florencja zaczynają się już od 549 zł (Warszawa Chopina – Florencja, w obie strony, z ostatnich 72 godzin). Air France obsługuje tygodniowo 36 lotów do tego miejsca, a ich ceny mogą znacznie się różnić. Najpopularniejsza trasa to Paryż Charles de Gaulle – Florencja. Air France oceniono średnio na 7,7/10 na momondo (166 opinii).


Florencja: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Florencja

Lotnisko Florencja-Peretola Amerigo Vespucci znajduje się w odległości 5,5 km od centrum miasta. Tani, wygodny dojazd z lotniska do Florencji zapewnią Ci autobusy Vola In Bus. Autobusy kursują między lotniskiem a przystankiem via Santa Catarina da Siena w centrum miasta. Podróż trwa około pół godziny. Autobusy z lotniska we Florencji odjeżdżają co pół godziny, między 05:30 a 22:00.

Jednorazowe bilety autobusowe w cenie 6 EUR (26 PLN) kupisz u kierowców. Zakup biletu powrotnego w cenie 10 EUR (43 PLN) jest bardziej ekonomiczny. Musisz jednak załatwić to przed zajęciem miejsca w autobusie: bilety łączone dostępne są tylko w punktach sprzedaży ATAF i na dworcu autobusowym Busitalia SITA.

Taksówki z lotniska we Florencji kursują znacznie szybciej – jeśli na trasie nie będzie korków, przejazd zajmie Ci zaledwie 15 minut. Postój taksówek znajdziesz tuż przy wyjściu z terminalu lotniska. Ceny kursów są jednolite i wynoszą około 20-25 EUR (95-110 PLN). Wysokość opłat rośnie w nocy i w dni świąteczne.


Florencja — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Warszawa - Florencja
Najkrótszy czas lotu3h 40min
Najniższa cena656 zł
Loty Kraków - Florencja
Najkrótszy czas lotu3h 10min
Najniższa cena642 zł
Loty Gdańsk - Florencja
Najkrótszy czas lotu5h 55min
Najniższa cena843 zł
Loty Katowice - Florencja
Najkrótszy czas lotu10h 35min
Najniższa cena790 zł
Loty Wrocław - Florencja
Najkrótszy czas lotu3h 10min
Najniższa cena861 zł
Loty Poznań - Florencja
Najkrótszy czas lotu3h 15min
Najniższa cena825 zł
Loty Bydgoszcz - Florencja
Najkrótszy czas lotu12h 35min
Najniższa cena1 704 zł
Loty Berlin - Florencja
Najkrótszy czas lotu10h 40min
Najniższa cena1 200 zł
Loty Lublin - Florencja
Najkrótszy czas lotu29h 15min
Najniższa cena1 446 zł
Loty Łódź - Florencja
Najkrótszy czas lotu30h 35min
Najniższa cena1 414 zł

Florencja – jak się poruszać?

Najwięcej walorów Florencji odkryjesz podczas zwiedzania na piechotę: zabytkowa część miasta mieści się na niewielkim obszarze, a Ty nie przeoczysz żadnego interesującego zakamarka. Co zrobić, gdy po całym dniu nogi odmawiają posłuszeństwa, a czas nagli? Świetnie zorganizowana komunikacja miejska we Florencji zabierze Cię wszędzie, gdzie zechcesz.

W mieście działają 3 linie tramwajowe i ponad 100 linii autobusowych, w tym linie przyspieszone i nocne. W historycznym centrum miasta kursują autobusy elektryczne, oznaczone dla odróżnienia literami A-D. Ekologiczny napęd poprawia jakość powietrza i dba o dobrą kondycję zabytkowych budowli. Dzienne autobusy we Florencji kończą kursy około 20:00. W późniejszych godzinach obsługę pasażerów przejmują nocne linie Nottetempo.

Jednorazowy bilet autobusowy we Florencji kosztuje 1,20 EUR (5 PLN) i zachowuje ważność przez 90 minut. Przy zakupie biletu u kierowcy zapłacisz 2 EUR (8,50 PLN). Bilety dostaniesz także przy bezpośrednim zakupie u kierowcy. Pamiętaj o kasowaniu biletów – ewentualny mandat pochłonie sporą część Twojego podróżnego budżetu! Jeśli planujesz więcej kursów komunikacją we Florencji, wybierz wygodną, elektroniczną kartę Agile na 10, 21 lub 35 przejazdów (10/20/30 EUR – 43/86/130 PLN). W sprzedaży znajdują się także bilety czasowe, uprawniające do nielimitowanych przejazdów przez 24 godziny, 3 dni lub 7 dni (5/12/18 EUR – 22/51/78 PLN).


Zacznij planować swoją podróż do: Florencja


Dlaczego warto korzystać z momondo?

Pomagamy w znalezieniu lotów najlepiej dostosowanych do Twoich potrzeb. momondo porównuje ceny z setek stron linii lotniczych i portali rezerwacyjnych oraz umożliwia filtrowanie ofert według Twoich preferencji.

Tak. Wszystkie oferty lotów do miasta Florencja na momondo można przefiltrować pod kątem wielu opcji, w tym elastycznych zasad rezerwacji.

momondo pomoże Ci znaleźć najlepszy lot do miasta Florencja dzięki filtrom, które zawężą wyniki wyszukiwania do tych ofert, które odpowiadają Twoim kryteriom. Możesz filtrować według wielu czynników, takich jak cena, godziny odlotu i przylotu, lotnisko czy linie lotnicze.

Tak, momondo umożliwia korzystanie z alertów cenowych. Po wyszukaniu lotów na tej stronie widoczna będzie funkcja ustawiania alertu cenowego. Podaj swój adres e-mail, a momondo powiadomi Cię o zmianach cen lotów do miasta Florencja.


Oto dlaczego podróżni wybierają momondo
Elastyczne podróże
momondo rozumie potrzebę elastyczności i oferuje filtr pozwalający wyszukiwać loty bez opłat za zmianę.
Eksperckie analizy
Kompleksowe analizy pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę lotniczą. Dowiesz się np. kiedy dostępne są najtańsze loty, z jakim wyprzedzeniem najlepiej jest rezerwować podróże i wiele więcej.
Alerty cenowe
Monitoruj cenę preferowanej trasy lotu i otrzymuj powiadomienia o jej zmianach.