Znajdź tanie loty do Bolonia

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
0 szt. bagażu
Z?
Do?
sob. 8.10
sob. 15.10

Oferty z ponad 900 serwisów rezerwacyjnych.

Informacje o lotach do Bolonia

Informacje o cenach lotów do Bolonia, czasie ich trwania oraz liniach lotniczych

Najlepsza cena w jedną stronę

35 zł

Najlepsza cena w obie strony

114 zł

Najkrótszy czas lotu

1h 40min

Obsługiwany przez

2 linie lotnicze
Najlepsza cena za lot Polska – Bolonia w jedną stronę w ostatnich 72 godzinach to 35 zł (Warszawa Chopina – Bolonia Guglielmo Marconi).
Najlepsza cena za lot Polska – Bolonia w obie strony w ostatnich 72 godzinach to 114 zł (Wrocław-Strachowice – Bolonia Guglielmo Marconi).
Najkrótszy lot Polska – Bolonia trwa 1h 40min (Wrocław-Strachowice – Bolonia Guglielmo Marconi).
Bolonia – loty do tego miejsca wykonywane są przez 2 linie lotnicze i są to Ryanair oraz Wizz Air.

Bolonia – informacje i trendy dotyczące lotów

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi lotu do miasta Bolonia, aby jak najlepiej zaplanować podróż.

W którym miesiącu polecę do miasta Bolonia najtaniej?

Jeśli nie możesz zaplanować podróży na Maj, Styczeń to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Bolonia. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 322 zł.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Bolonia?

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na naszej stronie znaleziono loty do miasta Bolonia nawet za 60 zł za osobę. To cena o 94% niższa od średniej ceny lotów do tego miasta. Aby znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, zapoznaj się z Przewodnikiem po cenach lotów momondo.
See prices from:

W który dzień tygodnia loty do miasta Bolonia są najtańsze?

Zwykle najtańszym dniem tygodnia na lot Polska - Bolonia jest niedziela. Osoby korzystające z momondo, które decydują się na wylot w ten dzień tygodnia znajdują bilety nawet za 551 zł. Pamiętaj jednak, że ceny mogą się różnić w zależności od linii lotniczej, pory roku i dnia. Najdroższy dzień na lot do miasta Bolonia to poniedziałek. Bilety lotnicze kosztują wtedy zwykle około 669 zł.

O jakiej porze dnia loty do miasta Bolonia są najtańsze?

Nasze najnowsze dane pokazują, że po południu to najtańsza pora dnia na lot do miasta Bolonia. Ceny lotów Polska – Bolonia o tej porze dnia zaczynają się już od 514 zł. Wieczorem to pora dnia, kiedy loty do miasta Bolonia są najdroższe, a ich średnia cena wynosi 743 zł. Pora ta przypada na godziny szczytu, dlatego bilety kosztują wtedy więcej.

Jak długo trwa lot do miasta Bolonia?

Polska - jeśli lecisz z popularnego lotniska, takiego jak Warszawa Chopina lub Kraków Balice, i udajesz się na najpopularniejsze lotnisko w regionie Bolonia (Wenecja-Marco Polo), możesz oczekiwać, że czas lotu będzie wynosił odpowiednio 1h 50min i 1h 35min.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Bolonia?

Najtańsze oferty lotów z miasta Bolonia (Polska) można znaleźć na 36 dni przed planowanym odlotem. Rezerwując z takim wyprzedzeniem, możesz znaleźć loty w cenie ok. 473 zł.

Najtańsze loty do miasta Bolonia

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Bolonia
Lotnisko Warszawa Chopina
Bolonia

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Bolonia

Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) - Bolonia (BLQ)

Ceny lotów Warszawa - Bolonia są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Modlin na Bolonia Guglielmo Marconi. Średnia cena wynosi 294 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - BOLONIAMaj35% tańszyLoty Lotnisko Warszawa Chopina - Bolonia kosztują średnio 307 zł w miesiącu Maj
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - BOLONIAGrudzień52% droższyŚrednia cena za lot Lotnisko Warszawa Chopina - Bolonia to 718 zł w miesiącu Grudzień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - BOLONIALipiec343% więcej wyszukiwańW miesiącu Lipiec najwięcej osób korzystających z momondo szukało lotów Lotnisko Warszawa Chopina – Bolonia.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące lotów do Bolonia

Nie musisz długo czekać, by złapać piękną pogodę w Bolonii – wiosna zaczyna się tu już w marcu. Co więcej, pierwsze miesiące wiosny obfitują w cenowe okazje linii lotniczych: to właśnie wtedy dostępne są najtańsze bilety do Bolonii. Nie możesz przegapić tej okazji!

Serce miasta bije na głównym placu Piazza Maggiore: usiądź przy jednym z kawiarnianych stolików, by podziwiać najpiękniejsze zabytki Bolonii i przysłuchiwać się rozmowom studentów z całej Europy. Upalne lato w Bolonii potrafi szybko odebrać siły do zwiedzania, a tradycyjny włoski gwar dodatkowo przybiera na sile za sprawą wakacyjnej fali turystów.

Jeśli cenisz sobie spokój i komfort, zastanów się nad przełożeniem wycieczki do Bolonii na jesień. Masz na to sporo czasu, bo pogoda będzie tu dopisywać jeszcze do października. Zimy bywają chłodne i deszczowe, lecz miasto nie traci na uroku. Bożonarodzeniowe dekoracje i sylwestrowe szaleństwo we Włoszech zapewnią Ci wiele wzruszeń i pozytywnych emocji.

Podróżujący wybierający się do miasta Bolonia mogą znaleźć lepsze ceny, lecąc na Lotnisko Florencja Peretola (77 km od centrum miasta Bolonia), Lotnisko Parma (90 km od centrum miasta Bolonia), Lotnisko Verona (106 km od centrum miasta Bolonia), Lotnisko Piza Galileo Galilei (117 km od centrum miasta Bolonia) lub Lotnisko Wenecja-Marco Polo (137 km od centrum miasta Bolonia), w zależności od miesiąca i lotniska wylotu.

Średnie ceny lotów na Lotnisko Piza Galileo Galilei wynoszą 609 zł za osobę – jest to więc najtańsze lotnisko w pobliżu miasta Bolonia. Ceny te są zależne od lotniska wylotu. Wypróbuj Przewodnik po cenach lotów momondo, by znaleźć najtańsze loty.Bolonia — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Bolonia znalezione na momondo.

Inne klasy lotu dla lotów do miasta Bolonia

Zapoznaj się z innymi taryfami premium dostępnymi dla Twojego lotu (Bolonia)

Które linie latają do miasta Bolonia?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Bolonia

Które linie latają do miasta Bolonia?

Ryanair, LOT, Lufthansa i Wizz Air to najpopularniejsze linie lotnicze, które według naszych danych regularnie obsługują loty Polska – Bolonia. Znalezienie lotów tych linii lotniczych na trasie Polska – Bolonia nie powinno stanowić problemu.

Loty KLM do miasta Bolonia

Najpopularniejszymi liniami na momondo obsługującymi kierunek Bolonia są KLM. Oferują one 14 lotów tygodniowo. Większość z nich odbywa się na trasie Amsterdam-Schiphol – Bolonia, a najlepsza cena znaleziona w ostatnich 72 godzinach na momondo to 868 zł (Gdańsk Rębiechowo – Bolonia w obie strony). Osoby korzystające z momondo oceniają linie KLM na 7,6 (167 opinii).

Loty Lufthansa do miasta Bolonia

Kolejnym popularnym wyborem jeśli chodzi o loty w kierunku Bolonia są linie Lufthansa (7,2/10, 405 opinii). Większość lotów tymi liniami odbywa się na trasie Monachium – Bolonia, jednak Lufthansa oferuje loty do tego miejsca z wielu lotnisk na świecie, więc ceny biletów mogą znacznie się różnić. Najlepsza oferta znaleziona na momondo w tym tygodniu kosztowała 640 zł (Gdańsk Rębiechowo – Bolonia w obie strony).


Bolonia: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Bolonia

Port lotniczy Bolonia znajduje się zaledwie o 6 km od centrum miasta – szczególnie wytrwali piechurzy spokojnie mogą pokonać ten dystans na piechotę! Oczywiście, nie namawiamy Cię na tak długą przechadzkę; oszczędzaj siły na zwiedzanie miasta i skorzystaj z transportu publicznego.

Najwygodniejszym sposobem dojazdu z lotniska do centrum Bolonii jest przejazd dedykowanym autobusem BLQ, który dowiezie Cię do głównego dworca Stazione Centrale nawet w 15 minut. Autobusy odjeżdżają co 11 minut, między 05:30 a 00:15. Bilety w cenie 6 EUR (26 PLN) kupisz przez Internet lub w automacie na lotnisku.

Tańszy, lecz nieco mniej komfortowy, jest dojazd z lotniska w Bolonii komunikacją miejską. W tym przypadku nie obejdzie się już bez krótkiego spaceru: autobusowy przystanek Birra leży w odległości około 2 kilometrów od lotniska. Złapiesz tam bezpośredni autobus do Stazione Centrale. Warto zdecydować się na tę opcję, jeśli podróżujesz z lekkim bagażem podręcznym – zaoszczędzisz w ten sposób całkiem sporą kwotę, bo bilety autobusowe w Bolonii kosztują zaledwie 1,30 EUR (5,5 PLN).


Bolonia — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Warszawa - Bolonia
Najkrótszy czas lotu2h 05min
Najniższa cena158 zł
Loty Katowice - Bolonia
Najkrótszy czas lotu8h 15min
Najniższa cena262 zł
Loty Wrocław - Bolonia
Najkrótszy czas lotu1h 40min
Najniższa cena144 zł
Loty Kraków - Bolonia
Najkrótszy czas lotu1h 45min
Najniższa cena178 zł
Loty Gdańsk - Bolonia
Najkrótszy czas lotu3h 20min
Najniższa cena376 zł
Loty Poznań - Bolonia
Najkrótszy czas lotu6h 35min
Najniższa cena282 zł
Loty Rzeszów - Bolonia
Najkrótszy czas lotu9h 00min
Najniższa cena490 zł
Loty Bydgoszcz - Bolonia
Najkrótszy czas lotu13h 55min
Najniższa cena366 zł
Loty Lublin - Bolonia
Najkrótszy czas lotu5h 30min
Najniższa cena347 zł
Loty Berlin - Bolonia
Najkrótszy czas lotu22h 40min
Najniższa cena1 911 zł

Bolonia – jak się poruszać?

Najprzyjemniej Bolonię zwiedza się pieszo: zabudowa miasta jest zwarta, a zabytkowe arkady nad chodnikami osłonią Cię przed palącym letnim słońcem. Jeśli chcesz zapuścić się w oddalone zakątki miasta, skorzystaj z transportu publicznego. Komunikacja miejska w Bolonii zarządzana jest przez regionalne przedsiębiorstwo TPER.

Transport publiczny zapewni Ci wygodny dojazd do każdego punktu miasta. Pamiętaj tylko o dokładnym sprawdzeniu rozkładu jazdy — zwłaszcza, jeśli planujesz wieczorną przejażdżkę! Autobusy w Bolonii kursują między 05:30 a 01:30, jednak wiele mniej popularnych linii kończy serwis znacznie wcześniej. Co zrobić, gdy mimo wszystko ucieknie Ci ostatni dzienny autobus? Z pomocą przyjdzie Ci jedna z 3 autobusowych linii nocnych. Bilety w Bolonii kupisz w tabaccheriach i automatach na przystankach.Najtańszy bilet jednorazowy kosztuje 1,30 EUR. W sprzedaży znajdziesz także 10-przejazdowe karnety w cenie 12 EUR (32,50 PLN) oraz bilety dzienne za 5 EUR (22 PLN). Jeśli planujesz intensywne zwiedzanie, zaoszczędzisz dodatkowe fundusze poprzez zakup karty Bologna Welcome Card w cenie 20 EUR (86 PLN).

W cenie karty otrzymujesz 1 bilet dobowy oraz 2 darmowe przejazdy na lotnisko i z lotniska. Co więcej, przez 48 godzin możesz korzystać z wielu atrakcyjnych rabatów i darmowych wstępów do wielu obiektów turystycznych. Ile zapłacisz za kurs taksówką w Bolonii? W zależności od dnia tygodnia i godziny przejazdu, standardowe ceny mieszczą się w granicach 13-24 PLN za „trzaśnięcie drzwiami” i 5-6 PLN za każdy przebyty kilometr.


Zacznij planować swoją podróż do: Bolonia


Dlaczego warto korzystać z momondo?

Pomagamy w znalezieniu lotów najlepiej dostosowanych do Twoich potrzeb. momondo porównuje ceny z setek stron linii lotniczych i portali rezerwacyjnych oraz umożliwia filtrowanie ofert według Twoich preferencji.

Tak. Wszystkie oferty lotów do miasta Bolonia na momondo można przefiltrować pod kątem wielu opcji, w tym elastycznych zasad rezerwacji.

momondo ma wiele filtrów, które pomogą Ci znaleźć najlepszy lot do miasta Bolonia. Możesz filtrować oferty według cen, linii lotniczych, lotnisk, klasy, samolotu, sposobu płatności, liczby międzylądowań i wielu innych.

Tak. momondo umożliwia śledzenie cen lotów do miasta Bolonia, a także wysyła powiadomienia o ich zmianach. Rozpocznij wyszukiwanie, by ustawić alert cenowy. Konieczne będzie podanie ważnego adresu e-mail.


Oto dlaczego podróżni wybierają momondo
Elastyczne podróże
momondo rozumie potrzebę elastyczności i oferuje filtr pozwalający wyszukiwać loty bez opłat za zmianę.
Eksperckie analizy
Kompleksowe analizy pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę lotniczą. Dowiesz się np. kiedy dostępne są najtańsze loty, z jakim wyprzedzeniem najlepiej jest rezerwować podróże i wiele więcej.
Alerty cenowe
Monitoruj cenę preferowanej trasy lotu i otrzymuj powiadomienia o jej zmianach.