Edynburg – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
pon 27.9
pon 4.10

Najtańsze loty do miasta Edynburg

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Edynburg
Warszawa Lotnisko Chopina
Edynburg

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Edynburg

Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) - Edynburg (EDI)

Ceny lotów Warszawa - Edynburg są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Modlin na Edynburg. Średnia cena wynosi 339 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - EDYNBURGMarzec49% tańszyLoty Warszawa Lotnisko Chopina - Edynburg kosztują średnio 220 zł w miesiącu Marzec
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - EDYNBURGSierpień48% droższyŚrednia cena za lot Warszawa Lotnisko Chopina - Edynburg to 637 zł w miesiącu Sierpień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - EDYNBURGLuty606% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa Lotnisko Chopina - Edynburg w miesiącu Luty

Edynburg — kiedy jest najlepszy czas na lot?

„Jeśli nie podoba Ci się pogoda, poczekaj kilka minut”. Szkockie przysłowie zdradza wszystko, co musisz wiedzieć o morskim klimacie Edynburga. Słońce, deszcz i mgła przeplatają się tu jak w kalejdoskopie, a wszystko to bywa okraszone porywistym wiatrem.

Specyficzna pogoda kreuje niepowtarzalną atmosferę stolicy Szkocji. Zabierz ze sobą kalosze i parasol, by chłonąć ją wszystkimi zmysłami! Jeśli planujesz budżetowy wyjazd, najtańsze bilety lotnicze do Edynburga znajdziesz w na początku roku.

Wolisz spędzać czas na świeżym powietrzu? Odłóż wyjazd na wiosnę lub lato. Pogoda w Szkocji sprzyja pieszemu zwiedzaniu Edynburga i okolic. Temperatury rzadko przekraczają 25 stopni, dlatego możesz spacerować do woli, a upały nie odbiorą Ci sił.

W lecie miasto gości artystów i fanów sztuki z całego świata: wielki sierpniowy festiwal kulturalny prezentuje klasyczny i alternatywny repertuar teatrów, grup muzycznych i tanecznych. Jesienią Edynburg skrywa się za mgłą i mżącym deszczem. Jednak bez względu na to, jaką pogodę zastaniesz, pamiętaj, że słynnej szkockiej whisky możesz napić się przez cały rok!

  • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Edynburg?

    Najlepszą ofertą znalezioną na momondo w ciągu ostatnich dwóch tygodni był lot Warszawa – Edynburg w cenie 128 zł. To 81% taniej niż większość ofert lotów do miasta Edynburg. Aby znaleźć najlepsze ceny dla Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów.

  • W którym miesiącu polecę do miasta Edynburg najtaniej?

    Zazwyczaj Marzec to najtańszy miesiąc na lot Polska - Edynburg. Ze względu na mniejszy ruch turystyczny na tej trasie można wtedy spodziewać się biletów lotniczych kosztujących średnio 220 zł. Jeśli nie możesz zaplanować podróży na Marzec, Styczeń to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Edynburg. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 224 zł.

  • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Edynburg?

    Loty Polska – Edynburg warto kupować na 52 dni przed planowanym wylotem. To wtedy użytkownicy momondo znajdują najlepsze ceny lotów, które wynoszą wtedy średnio 430 zł. W ciągu ostatnich 72 godzin, użytkownicy znaleźli loty z tego kraju w cenie już od 71 zł.

  • W który dzień tygodnia loty do miasta Edynburg są najtańsze?

    Nasze dane pokazują, że piątek to najtańszy dzień na lot Polska - Edynburg. Najtańsze bilety zaczynają się wtedy od 404 zł. Pamiętaj jednak, że ceny lotów mogą się różnić w zależności od dokładnej trasy oraz tego, na jaki lot się zdecydujesz. Dniem tygodnia, kiedy ceny wylotu są wyższe niż zazwyczaj, jest sobota. Według naszych danych średnia cena biletu lotniczego do miasta Edynburg wynosi wtedy 678 zł.

  • O jakiej porze dnia loty do miasta Edynburg są najtańsze?

    Nasze dane pokazują, że po południu to najtańsza pora dnia na lot do miasta Edynburg. Najtańsze bilety, znalezione przez użytkowników momondo na trasie Polska to Edynburg, zaczynają się wtedy od 349 zł. Pamiętaj jednak, że ceny lotów mogą się różnić w zależności od dokładnej trasy oraz tego, na jaki lot się zdecydujesz. Jeśli możesz pozwolić sobie na elastyczność w planowaniu, wieczorem to nie jest najlepsza pora dnia na lot, gdyż ceny wynoszą średnio 804 zł. Ceny lotów Edynburg – Polska są wtedy wyższe, gdyż lata wtedy wielu podróżnych.

  • Czy w pobliżu miasta Edynburg znajdują się inne lotniska?

    Podróżujący wybierający się do miasta Edynburg mogą znaleźć lepsze ceny, lecąc na Lotnisko Dundee (57 km od centrum), Lotnisko Glasgow Intl (78 km od centrum), Lotnisko Glasgow-Prestwick (101 km od centrum), Lotnisko Carlisle Lake District (115 km od centrum) lub Lotnisko Newcastle upon Tyne (139 km od centrum), w zależności od miesiąca i lotniska wylotu.

  • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Edynburg?

    Średnie ceny lotów na Lotnisko Glasgow-Prestwick wynoszą 501 zł za osobę – jest to więc najtańsze lotnisko w pobliżu miasta Edynburg. Ceny te są zależne od lotniska wylotu. Wypróbuj Przewodnik po cenach lotów momondo, by znaleźć najtańsze loty.


Edynburg — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Edynburg znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
27 wrz
KRK18:35Kraków Balice
2h 45min
EDI21:20Edynburg
30 wrz
EDI11:00Edynburg
2h 35min
KRK13:35Kraków Balice
Ryanair
29 wrz
KRK18:35Kraków Balice
2h 45min
EDI21:20Edynburg
4 paź
EDI14:35Edynburg
2h 35min
KRK17:10Kraków Balice
Ryanair
30 wrz
WMI16:35Warszawa Modlin
2h 40min
EDI19:15Edynburg
6 paź
EDI04:35Edynburg
2h 25min
WMI07:00Warszawa Modlin
Ryanair
28 wrz
KTW18:50Katowice-Pyrzowice
2h 40min
EDI21:30Edynburg
5 paź
EDI14:55Edynburg
2h 30min
KTW17:25Katowice-Pyrzowice
Ryanair
1 paź
WMI13:25Warszawa Modlin
2h 40min
EDI16:05Edynburg
4 paź
EDI03:55Edynburg
2h 25min
WMI06:20Warszawa Modlin
Wizz Air
1 lis
GDN15:50Gdańsk Rębiechowo
2h 30min
EDI18:20Edynburg
8 lis
EDI16:55Edynburg
2h 15min
GDN19:10Gdańsk Rębiechowo

Edynburg – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Edynburg w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair.
Ryanair
2 paź
KTW18:15Katowice-Pyrzowice
2h 40min
EDI20:55Edynburg
Ryanair
12 paź
KTW18:50Katowice-Pyrzowice
2h 40min
EDI21:30Edynburg
Ryanair
12 paź
WRO18:40Wrocław-Strachowice
2h 30min
EDI21:10Edynburg

Które linie latają do miasta Edynburg?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Edynburg

Tanie bilety do Edynburga znajdziesz przede wszystkim w ofercie linii Ryanair. Niskobudżetowy przewoźnik obsługuje loty do Edynburga z Gdańska, Warszawy-Modlina, Krakowa i Poznania. Z Krakowa do Edynburga polecisz także tanimi liniami EasyJet.

Linie Lufthansa, Brussels Airlines i KLM realizują z kolei transferowe loty do Edynburga z Polski. Jeśli startujesz z lotniska na północy lub zachodzie Polski, bezpośredni przelot zajmie Ci około 2 godzin i 30 minut. Podróż pasażerów z Krakowa będzie dłuższa o około 15 minut.


Edynburg: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Edynburg

Port lotniczy Edynburg znajduje się w odległości 13 kilometrów od centrum miasta. Jeśli szukasz najtańszego dojazdu z lotniska do centrum Edynburga, skorzystaj z miejskiego autobusu Lothian Bus. Jednorazowy bilet kosztuje zaledwie 1,6 GBP (8 PLN); z drugiej strony, podróż trwa co najmniej godzinę i często przedłuża się za sprawą miejskich korków.

Z lotniska do Edynburga dojedziesz znacznie szybciej autobusem Airlink 100. W ciągu dnia autobusy odjeżdżają nawet co 10 minut, a dojazd do końcowego przystanku Waverley Bridge zajmie ci zaledwie pół godziny. Jednorazowe i powrotne bilety są tu nieco droższe, ich ceny to odpowiednio 4,50 GBP (23 PLN) i 7,5 GBP (38 PLN).

Między lotniskiem a centrum Edynburga kursują także tramwaje. To najwygodniejsza forma transportu: wagony są nowoczesne i przestronne, nie brakuje także miejsca na bagaż. Tramwaje kursują co 7-10 minut, między 06:30 a 22:50. Przejazd do przystanku York Place zajmuje 30 minut. Bilety tramwajowe w cenie 5,50/8,50 GBP (28/43 PLN) kupisz w automatach na lotnisku.


Edynburg — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Katowice - Edynburg
Najkrótszy czas lotu2h 40min
Najniższa cena94 zł
Loty Wrocław - Edynburg
Najkrótszy czas lotu2h 30min
Najniższa cena110 zł
Loty Gdańsk - Edynburg
Najkrótszy czas lotu2h 25min
Najniższa cena126 zł
Loty Poznań - Edynburg
Najkrótszy czas lotu2h 20min
Najniższa cena142 zł
Loty Kraków - Edynburg
Najkrótszy czas lotu2h 45min
Najniższa cena161 zł
Loty Szczecin - Edynburg
Najkrótszy czas lotu5h 45min
Najniższa cena563 zł
Loty Bydgoszcz - Edynburg
Najkrótszy czas lotu18h 10min
Najniższa cena566 zł

Stolica Szkocji jest małym miastem i możesz swobodnie zwiedzać ją na piechotę. Jeśli jednak chcesz dać odpocząć nogom lub schronić się przed nagłym deszczem, dobrze rozwinięta sieć komunikacji w Edynburgu pomoże Ci dostać się do każdego wybranego miejsca.

Autobusy miejskiego przewoźnika Lothian Bus kursują między 04:00 a północą. Główne węzły przesiadkowe w centrum miasta to Waverley Station i Princess Street. Autobusy w Edynburgu świetnie funkcjonują także nocą. Kilkanaście linii nocnych realizuje kursy przynajmniej raz na godzinę, a w weekend złapiesz transport nawet co 10 minut! Dzięki temu wykorzystasz swój czas w stolicy Szkocji do maksimum; relaksuj się w jednym z 700 miejskich pubów lub spaceruj cichymi uliczkami bez obaw o powrót do hotelu.

Bilety komunikacji w Edynburgu dostępne są w sklepach Travelshops i automatach, a także bezpośrednio u kierowców. Jednorazowy bilet dzienny kosztuje 1,6 GBP (8 PLN), bilet nocny – 3 GBP (15 PLN). Jeśli chcesz skupić się na nocnym życiu miasta, zdecyduj się na bilet łączony w cenie 3.50 GBP (18 PLN), ważny od godziny 18:00 do końca serwisu nocnego. Przy kilku przejazdach dziennie najbardziej opłaca się zakup biletu 24-godzinnego w cenie 4 GBP (20 PLN), ważnego w autobusach i podczas kursów tramwajem w granicach miasta.


Zacznij planować swoją podróż do: Edynburg