Londyn – znajdź tanie loty

śr. 01.04.
śr. 08.04.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Londyn

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Londyn
W tym momencie nie dysponujemy danymi dla tej trasy, wybierz inne lotnisko wylotu

Kiedy najlepiej lecieć do Londynu?

W kulturze popularnej Londyn często przedstawiany jest jako deszczowe, mgliste miasto. Ta wizja nieco Cię niepokoi? Zupełnie niepotrzebnie! W rzeczywistości pogoda w Londynie jest znacznie łagodniejsza. Zimy przebiegają z reguły bezśnieżnie, a w lecie nie doświadczysz męczących upałów. Pamiętaj jednak, by nie rozstawać się z parasolem. Sąsiedztwo morza wpływa na częste zmiany pogody: przelotne opady przeplatają się z promieniami słońca.

Wiosna w Anglii zaczyna się w okolicach kwietnia. To doskonały czas na zwiedzanie Londynu: ogrody i parki miejskie zielenią się, a zmierzch zapada późno, więc będziesz mieć dość czasu na odwiedzenie wszystkich interesujących miejsc.

Sezon letni niesie ze sobą wiele atrakcji w Londynie: z pewnością zachwyci Cię czerwcowa parada wojskowa z okazji oficjalnych urodzin monarchy i sierpniowy karnawał w dzielnicy Notting Hill.

Jesienią i zimą najłatwiej o tanie bilety lotnicze do Londynu. Czy warto skorzystać z okazji? Oczywiście – pogoda jest nieco mniej łaskawa, lecz życie miejskie nie zwalnia tempa. W listopadzie londyńczycy hucznie obchodzą święto Guya Fawkesa. Rok kończy się wspólnym odliczaniem przy słynnym zegarze Big Ben i spektakularnym pokazem fajerwerków.

W którym miesiącu loty są najtańsze?

Dla większości miejsc wylotu najtańszym miesiącem na lot do miasta Londyn jest marzec. Wyjątkowe oferty można co prawda znaleźć przez cały rok, jednak to marzec posiada najniższe średnie ceny.

Londyn - kiedy jest najlepszy moment na zakup biletów lotniczych?

W przypadku większości lotnisk startowych bilety lotnicze w najlepszych cenach można znaleźć na około 60 dni przed wylotem.

Londyn — w której części tygodnia loty są najtańsze?

Najtańszy dzień na lot do regionu Londyn z większości miast to piątek. Dniem, kiedy wylot jest najdroższy, jest zazwyczaj niedziela.

Londyn — w której porze dnia polecę tam najtaniej?

Nasze dane pokazują, że rano to pora dnia, gdy loty do: Londyn są zazwyczaj najtańsze. Połączenia przypadające na południe bywają zaś najdroższe.

Jak dojechać z lotnisk do centrum Londynu?

Londyn ma 4 lotniska: Stansted, Gatwick, Luton i Heathrow. Każde z nich jest świetnie skomunikowane z centrum miasta. Najtańszym sposobem dojazdu z lotniska do Londynu jest podróż autobusem: możesz korzystać z usług firm EasyBus i National Express. Autobusy do Londynu kursują z lotnisk do stacji London Victoria w ścisłym centrum miasta. Ceny biletów wahają się między 2-12 GBP (10-60 PLN). Transfer z lotniska do Londynu odbywa się także drogą kolejową. Przystanki Gatwick Airport i Stansted Airport znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali lotniczych. Stacja Luton Airport Parkway jest oddalona od lotniska o niecałe 2 kilometry, a dowiezie Cię do niej wahadłowy autobus Shuttle Bus. Pociągi do Londynu odjeżdżają co 15-30 minut. Kolejowe i autobusowe bilety do Londynu możesz zarezerwować przez Internet, kupić w stacjonarnych punktach sprzedaży na lotniskach lub w kasach biletowych na stacjach. Zakup biletów powrotnych lub grupowych pozwoli Ci znacznie obniżyć koszty podróży.

Kiedy najlepiej lecieć do Londynu?

W kulturze popularnej Londyn często przedstawiany jest jako deszczowe, mgliste miasto. Ta wizja nieco Cię niepokoi? Zupełnie niepotrzebnie! W rzeczywistości pogoda w Londynie jest znacznie łagodniejsza. Zimy przebiegają z reguły bezśnieżnie, a w lecie nie doświadczysz męczących upałów. Pamiętaj jednak, by nie rozstawać się z parasolem. Sąsiedztwo morza wpływa na częste zmiany pogody: przelotne opady przeplatają się z promieniami słońca. Wiosna w Anglii zaczyna się w okolicach kwietnia. To doskonały czas na zwiedzanie Londynu: ogrody i parki miejskie zielenią się, a zmierzch zapada późno, więc będziesz mieć dość czasu na odwiedzenie wszystkich interesujących miejsc. Sezon letni niesie ze sobą wiele atrakcji w Londynie: z pewnością zachwyci Cię czerwcowa parada wojskowa z okazji oficjalnych urodzin monarchy i sierpniowy karnawał w dzielnicy Notting Hill. Jesienią i zimą najłatwiej o tanie bilety lotnicze do Londynu. Czy warto skorzystać z okazji? Oczywiście – pogoda jest nieco mniej łaskawa, lecz życie miejskie nie zwalnia tempa. W listopadzie londyńczycy hucznie obchodzą święto Guya Fawkesa. Rok kończy się wspólnym odliczaniem przy słynnym zegarze Big Ben i spektakularnym pokazem fajerwerków.

Jak poruszać się po Londynie?

Londyn słusznie szczyci się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacyjnych w Europie. Miasto dzieli się na 9 stref; podział ten jest podstawą do naliczania cen biletów komunikacji miejskiej w Londynie. Metro umożliwi Ci najszybszy i najwygodniejszy dojazd do większości obiektów turystycznych. System metra w Londynie obejmuje 12 linii z 272 stacjami i licznymi węzłami przesiadkowymi. Wysoka jakość usług wiąże się niestety z wygórowanymi cenami biletów. Przejazdy autobusowe i tramwajowe są znacznie tańsze, a komunikacja autobusowa sprawnie funkcjonuje także w nocy, gdy kursowanie metra jest zawieszone. Musisz wziąć jednak pod uwagę dłuższy czas dojazdów: autobusy w Londynie nierzadko zatrzymują się w miejskich korkach. Aby obniżyć koszty przejazdów, zaopatrz się w Oyster Card – elektroniczną kartę prepaid, uprawniającą do wysokich zniżek przy zakupie biletów. Przy odbiorze karty Oyster musisz opłacić zwrotną kaucję w wysokości 5 GBP (25 PLN). Kartę możesz załadować gotówką lub biletem czasowym, a po uiszczeniu opłaty za przejazd Twoje saldo zmniejszy się o odpowiednią kwotę. Czasowa karta Travelcard London uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów metrem, autobusami i tramwajami. Dostępne są bilety dzienne, tygodniowe, miesięczne lub na okres kilku miesięcy. Pamiętaj jednak, że Travelcard nie jest biletem dobowym – czas ważności karty kończy się o godzinie 4.30 następnego dnia po zakupie.

Jakie linie lotnicze oferują loty do Londynu?

Tanie loty do Londynu z Polski cieszą się dużą popularnością, dlatego połączenia obsługiwane są przez kilka niskobudżetowych linii lotniczych: Wizz Air, Ryanair i EasyJet. Przewoźnicy startują z lotnisk na terenie całej Polski. Bezpośrednie loty do Londynu realizuje także polski operator LOT i brytyjski British Airways. Bilety są tu nieco droższe, jednak możesz liczyć na czasowe promocje. Lot do Londynu z Polski trwa około 2 godzin i 30 minut.


Londyn — oferty lotów znalezione na momondo

Loty Londyn | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Wizz Air
4 maj
KRK
Kraków Balice
2h 35min
LGW
Londyn-Gatwick
10 maj
LGW
Londyn-Gatwick
2h 20min
KRK
Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
4 maj
KRK
Kraków Balice
2h 40min
LGW
Londyn-Gatwick
10 maj
LGW
Londyn-Gatwick
2h 20min
KRK
Kraków Balice
easyJet
4 maj
KRK
Kraków Balice
2h 40min
LGW
Londyn-Gatwick
10 maj
LGW
Londyn-Gatwick
2h 30min
KRK
Kraków Balice
British Airways
30 kwi
WAW
Warszawa Lotnisko Chopina
2h 40min
LHR
Londyn-Heathrow
10 maj
LHR
Londyn-Heathrow
2h 25min
WAW
Warszawa Lotnisko Chopina
Ryanair
12 wrz
POZ
Poznań Ławica
2h 05min
STN
Londyn-Stansted
13 wrz
STN
Londyn-Stansted
1h 55min
POZ
Poznań Ławica
Wizz Air
22 maj
KRK
Kraków Balice
2h 35min
LGW
Londyn-Gatwick
24 maj
LGW
Londyn-Gatwick
2h 20min
KRK
Kraków Balice

Londyn – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Londyn, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Wizz Air, British Airways i easyJet.
Najszybszy
Najtańszy
Wizz Air
2 cze
KRK
Kraków Balice
2h 50min
LGW
Londyn-Gatwick
British Airways
1 maj
WAW
Warszawa Lotnisko Chopina
2h 40min
LHR
Londyn-Heathrow
easyJet
2 cze
KRK
Kraków Balice
2h 40min
LGW
Londyn-Gatwick

Jakie linie lotnicze oferują loty do Londynu?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Londyn

Tanie loty do Londynu z Polski cieszą się dużą popularnością, dlatego połączenia obsługiwane są przez kilka niskobudżetowych linii lotniczych: Wizz Air, Ryanair i EasyJet. Przewoźnicy startują z lotnisk na terenie całej Polski.

Bezpośrednie loty do Londynu realizuje także polski operator LOT i brytyjski British Airways. Bilety są tu nieco droższe, jednak możesz liczyć na czasowe promocje. Lot do Londynu z Polski trwa około 2 godzin i 30 minut.


Jak dojechać z lotnisk do centrum Londynu?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Londyn wraz z ich odległością od centrum miasta

Londyn ma 4 lotniska: Stansted, Gatwick, Luton i Heathrow. Każde z nich jest świetnie skomunikowane z centrum miasta. Najtańszym sposobem dojazdu z lotniska do Londynu jest podróż autobusem: możesz korzystać z usług firm EasyBus i National Express.

Autobusy do Londynu kursują z lotnisk do stacji London Victoria w ścisłym centrum miasta. Ceny biletów wahają się między 2-12 GBP (10-60 PLN). Transfer z lotniska do Londynu odbywa się także drogą kolejową. Przystanki Gatwick Airport i Stansted Airport znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali lotniczych.

Stacja Luton Airport Parkway jest oddalona od lotniska o niecałe 2 kilometry, a dowiezie Cię do niej wahadłowy autobus Shuttle Bus. Pociągi do Londynu odjeżdżają co 15-30 minut. Kolejowe i autobusowe bilety do Londynu możesz zarezerwować przez Internet, kupić w stacjonarnych punktach sprzedaży na lotniskach lub w kasach biletowych na stacjach. Zakup biletów powrotnych lub grupowych pozwoli Ci znacznie obniżyć koszty podróży.


Londyn — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Krakow - London
Najkrótszy czas lotu
2h 30min
Najniższa cena
140 zł
Loty Szymany - London
Najkrótszy czas lotu
2h 30min
Najniższa cena
168 zł
Loty Warsaw - London
Najkrótszy czas lotu
2h 35min
Najniższa cena
205 zł
Loty Wroclaw - London
Najkrótszy czas lotu
2h 10min
Najniższa cena
205 zł
Loty Gdańsk - London
Najkrótszy czas lotu
2h 15min
Najniższa cena
218 zł
Loty Katowice - London
Najkrótszy czas lotu
2h 25min
Najniższa cena
263 zł
Loty Poznan - London
Najkrótszy czas lotu
2h 05min
Najniższa cena
365 zł
Loty Szczecin - London
Najkrótszy czas lotu
1h 50min
Najniższa cena
370 zł
Loty Bydgoszcz - London
Najkrótszy czas lotu
2h 10min
Najniższa cena
370 zł
Loty Lodz - London
Najkrótszy czas lotu
2h 15min
Najniższa cena
538 zł
Loty Berlin - London
Najkrótszy czas lotu
2h 05min
Najniższa cena
649 zł
Loty Rzeszow - London
Najkrótszy czas lotu
2h 35min
Najniższa cena
669 zł
Loty Lublin - London
Najkrótszy czas lotu
7h 35min
Najniższa cena
858 zł
Zobacz więcej

Jak poruszać się po Londynie?

Londyn słusznie szczyci się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacyjnych w Europie. Miasto dzieli się na 9 stref; podział ten jest podstawą do naliczania cen biletów komunikacji miejskiej w Londynie. Metro umożliwi Ci najszybszy i najwygodniejszy dojazd do większości obiektów turystycznych. System metra w Londynie obejmuje 12 linii z 272 stacjami i licznymi węzłami przesiadkowymi.

Wysoka jakość usług wiąże się niestety z wygórowanymi cenami biletów. Przejazdy autobusowe i tramwajowe są znacznie tańsze, a komunikacja autobusowa sprawnie funkcjonuje także w nocy, gdy kursowanie metra jest zawieszone. Musisz wziąć jednak pod uwagę dłuższy czas dojazdów: autobusy w Londynie nierzadko zatrzymują się w miejskich korkach.

Aby obniżyć koszty przejazdów, zaopatrz się w Oyster Card – elektroniczną kartę prepaid, uprawniającą do wysokich zniżek przy zakupie biletów. Przy odbiorze karty Oyster musisz opłacić zwrotną kaucję w wysokości 5 GBP (25 PLN). Kartę możesz załadować gotówką lub biletem czasowym, a po uiszczeniu opłaty za przejazd Twoje saldo zmniejszy się o odpowiednią kwotę. Czasowa karta Travelcard London uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów metrem, autobusami i tramwajami. Dostępne są bilety dzienne, tygodniowe, miesięczne lub na okres kilku miesięcy. Pamiętaj jednak, że Travelcard nie jest biletem dobowym – czas ważności karty kończy się o godzinie 4.30 następnego dnia po zakupie.


Zacznij planować swoją podróż do: Londyn