Londyn – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
pon 25.10
pon 1.11

Najtańsze loty do miasta Londyn

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Londyn
Warszawa Lotnisko Chopina
Lotnisko Londyn-Luton

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Londyn

Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) - Lotnisko Londyn-Stansted (STN)

Ceny lotów Warszawa - Londyn są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Modlin na Londyn-Stansted. Średnia cena wynosi 198 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - LONDYNMarzec24% tańszyLoty Warszawa Lotnisko Chopina - Londyn kosztują średnio 307 zł w miesiącu Marzec
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - LONDYNLipiec42% droższyŚrednia cena za lot Warszawa Lotnisko Chopina - Londyn to 574 zł w miesiącu Lipiec
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - LONDYNWrzesień409% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa Lotnisko Chopina - Londyn w miesiącu Wrzesień

Londyn — kiedy jest najlepszy czas na lot?

W kulturze popularnej Londyn często przedstawiany jest jako deszczowe, mgliste miasto. Ta wizja nieco Cię niepokoi? Zupełnie niepotrzebnie! W rzeczywistości pogoda w Londynie jest znacznie łagodniejsza. Zimy przebiegają z reguły bezśnieżnie, a w lecie nie doświadczysz męczących upałów. Pamiętaj jednak, by nie rozstawać się z parasolem. Sąsiedztwo morza wpływa na częste zmiany pogody: przelotne opady przeplatają się z promieniami słońca.

Wiosna w Anglii zaczyna się w okolicach kwietnia. To doskonały czas na zwiedzanie Londynu: ogrody i parki miejskie zielenią się, a zmierzch zapada późno, więc będziesz mieć dość czasu na odwiedzenie wszystkich interesujących miejsc.

Sezon letni niesie ze sobą wiele atrakcji w Londynie: z pewnością zachwyci Cię czerwcowa parada wojskowa z okazji oficjalnych urodzin monarchy i sierpniowy karnawał w dzielnicy Notting Hill.

Jesienią i zimą najłatwiej o tanie bilety lotnicze do Londynu. Czy warto skorzystać z okazji? Oczywiście – pogoda jest nieco mniej łaskawa, lecz życie miejskie nie zwalnia tempa. W listopadzie londyńczycy hucznie obchodzą święto Guya Fawkesa. Rok kończy się wspólnym odliczaniem przy słynnym zegarze Big Ben i spektakularnym pokazem fajerwerków.

  • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Londyn?

    Użytkownicy rezerwujący loty Szymany – Londyn znaleźli oferty o 89% tańsze od średnich cen lotów do miasta Londyn. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów momondo.

  • W którym miesiącu polecę do miasta Londyn najtaniej?

    Zazwyczaj Marzec to najtańszy miesiąc na lot Polska - Londyn. Ze względu na mniejszy ruch turystyczny na tej trasie można wtedy spodziewać się biletów lotniczych kosztujących średnio 307 zł. Jeśli nie możesz zaplanować podróży na Marzec, Listopad to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Londyn. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 354 zł.

  • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Londyn?

    Loty Polska – Londyn warto kupować na 60 dni przed planowanym wylotem. To wtedy użytkownicy momondo znajdują najlepsze ceny lotów, które wynoszą wtedy średnio 406 zł. Ceny lotów mogą być niższe również w innych przedziałach czasowych. Na momondo użytkownicy znaleźli loty do tego miasta w cenie już od 75 zł.

  • W który dzień tygodnia loty do miasta Londyn są najtańsze?

    Najtańszym dniem na lot Polska - Londyn jest piątek – ceny lotów zaczynają się wtedy od 373 zł. Z naszych danych wynika, że niedziela dzień, kiedy loty Polska - Londyn są droższe, a ich średnia cena wynosi około 518 zł. Pamiętaj jednak, że ceny mogą się zmieniać ze względu na porę roku i popularność trasy.

  • O jakiej porze dnia loty do miasta Londyn są najtańsze?

    Rano to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Londyn. Użytkownicy momondo znaleźli bilety lotnicze z wylotem w ten dzień już od 417 zł. W południe to pora dnia, kiedy loty do miasta Londyn są najdroższe, a ich średnia cena wynosi 568 zł. Pora ta przypada na godziny szczytu, dlatego bilety kosztują wtedy więcej.

  • Gdzie warto wybrać się na pieszą wycieczkę w okolicach miasta Londyn?

    Jeśli interesują Cię piesze wycieczki w cieplejsze dni, zaplanuj lot do miasta Londyn na Maj, Czerwiec i Lipiec. Gdy pogoda dopisuje, parki takie jak Hyde Park cieszą się dużą popularnością.

  • Czy w pobliżu miasta Londyn znajdują się inne lotniska?

    Podróżujący wybierający się do miasta Londyn mogą znaleźć lepsze ceny, lecąc na Lotnisko Londyn-Heathrow (23 km od centrum), Lotnisko Londyn-Gatwick (38 km od centrum), Lotnisko Londyn-Luton (45 km od centrum), Lotnisko Londyn-Stansted (50 km od centrum) lub Lotnisko Londyn-Southend (57 km od centrum), w zależności od miesiąca i lotniska wylotu.

  • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Londyn?

    Najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Londyn jest Lotnisko Londyn-Stansted ze średnią ceną 345 zł za osobę. Ceny wahają się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnikom, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Londyn — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Londyn znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
19 lis
RZE16:20Rzeszów Jasionka
2h 40min
STN19:00Londyn-Stansted
22 lis
STN13:00Londyn-Stansted
2h 30min
RZE15:30Rzeszów Jasionka
Kilka linii lotniczych
11 lis
RZE16:30Rzeszów Jasionka
2h 35min
LTN19:05Londyn-Luton
14 lis
LTN00:55Londyn-Luton
2h 35min
RZE03:30Rzeszów Jasionka
Wizz Air
26 lis
WAW01:00Warszawa Lotnisko Chopina
2h 40min
LTN03:40Londyn-Luton
1 gru
LTN03:25Londyn-Luton
2h 20min
WAW05:45Warszawa Lotnisko Chopina
Wizz Air UK
9 lis
RZE05:00Rzeszów Jasionka
2h 40min
LTN07:40Londyn-Luton
14 lis
LTN00:55Londyn-Luton
2h 35min
RZE03:30Rzeszów Jasionka
Ryanair
11 lis
RZE16:30Rzeszów Jasionka
2h 35min
LTN19:05Londyn-Luton
16 lis
LTN12:40Londyn-Luton
2h 25min
RZE15:05Rzeszów Jasionka
Kilka linii lotniczych
11 lis
RZE16:30Rzeszów Jasionka
2h 35min
LTN19:05Londyn-Luton
14 lis
LTN00:55Londyn-Luton
2h 35min
RZE03:30Rzeszów Jasionka

Londyn – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Londyn w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez British Airways, Ryanair i Wizz Air.
British Airways
23 gru
WAW14:40Warszawa Lotnisko Chopina
2h 40min
LHR17:20Londyn-Heathrow
Ryanair
18 lis
RZE16:30Rzeszów Jasionka
2h 35min
LTN19:05Londyn-Luton
Wizz Air UK
25 paź
RZE17:15Rzeszów Jasionka
2h 40min
LTN19:55Londyn-Luton

Które linie latają do miasta Londyn?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Londyn
  • Które linie latają do miasta Londyn?

    Ryanair jest linią lotniczą cieszącą się największą popularnością wśród użytkowników momondo wybierających się w podróż na trasie Polska – Londyn. Wizz Air, LOT i British Airways to kolejne popularne linie obsługujące loty Polska – Londyn. Większość dużych linii lotniczych oferuje regularne loty na tej trasie, jest to jednak zależne od lotniska wylotu.


Londyn – jak dojechać do centrum z lotniska?

Londyn ma 4 lotniska: Stansted, Gatwick, Luton i Heathrow. Każde z nich jest świetnie skomunikowane z centrum miasta. Najtańszym sposobem dojazdu z lotniska do Londynu jest podróż autobusem: możesz korzystać z usług firm EasyBus i National Express.

Autobusy do Londynu kursują z lotnisk do stacji London Victoria w ścisłym centrum miasta. Ceny biletów wahają się między 2-12 GBP (10-60 PLN). Transfer z lotniska do Londynu odbywa się także drogą kolejową. Przystanki Gatwick Airport i Stansted Airport znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie terminali lotniczych.

Stacja Luton Airport Parkway jest oddalona od lotniska o niecałe 2 kilometry, a dowiezie Cię do niej wahadłowy autobus Shuttle Bus. Pociągi do Londynu odjeżdżają co 15-30 minut. Kolejowe i autobusowe bilety do Londynu możesz zarezerwować przez Internet, kupić w stacjonarnych punktach sprzedaży na lotniskach lub w kasach biletowych na stacjach. Zakup biletów powrotnych lub grupowych pozwoli Ci znacznie obniżyć koszty podróży.


Londyn — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Rzeszów - Londyn
Najkrótszy czas lotu2h 35min
Najniższa cena43 zł
Loty Katowice - Londyn
Najkrótszy czas lotu2h 20min
Najniższa cena51 zł
Loty Szymany - Londyn
Najkrótszy czas lotu2h 25min
Najniższa cena71 zł
Loty Bydgoszcz - Londyn
Najkrótszy czas lotu2h 05min
Najniższa cena75 zł
Loty Poznań - Londyn
Najkrótszy czas lotu2h 10min
Najniższa cena75 zł
Loty Kraków - Londyn
Najkrótszy czas lotu2h 30min
Najniższa cena75 zł
Loty Wrocław - Londyn
Najkrótszy czas lotu2h 05min
Najniższa cena75 zł
Loty Gdańsk - Londyn
Najkrótszy czas lotu2h 15min
Najniższa cena75 zł

Londyn – jak się poruszać?

Londyn słusznie szczyci się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacyjnych w Europie. Miasto dzieli się na 9 stref; podział ten jest podstawą do naliczania cen biletów komunikacji miejskiej w Londynie. Metro umożliwi Ci najszybszy i najwygodniejszy dojazd do większości obiektów turystycznych. System metra w Londynie obejmuje 12 linii z 272 stacjami i licznymi węzłami przesiadkowymi.

Wysoka jakość usług wiąże się niestety z wygórowanymi cenami biletów. Przejazdy autobusowe i tramwajowe są znacznie tańsze, a komunikacja autobusowa sprawnie funkcjonuje także w nocy, gdy kursowanie metra jest zawieszone. Musisz wziąć jednak pod uwagę dłuższy czas dojazdów: autobusy w Londynie nierzadko zatrzymują się w miejskich korkach.

Aby obniżyć koszty przejazdów, zaopatrz się w Oyster Card – elektroniczną kartę prepaid, uprawniającą do wysokich zniżek przy zakupie biletów. Przy odbiorze karty Oyster musisz opłacić zwrotną kaucję w wysokości 5 GBP (25 PLN). Kartę możesz załadować gotówką lub biletem czasowym, a po uiszczeniu opłaty za przejazd Twoje saldo zmniejszy się o odpowiednią kwotę. Czasowa karta Travelcard London uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów metrem, autobusami i tramwajami. Dostępne są bilety dzienne, tygodniowe, miesięczne lub na okres kilku miesięcy. Pamiętaj jednak, że Travelcard nie jest biletem dobowym – czas ważności karty kończy się o godzinie 4.30 następnego dnia po zakupie.


Zacznij planować swoją podróż do: Londyn