Loty Europa Niemcy

Niemcy – znajdź tanie loty

śr. 12.12.
śr. 19.12.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze połączenia lotnicze Niemcy

Loty Niemcy – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Warszawa - Memmingen 136 PLN
Katowice - Dortmund 154 PLN
Warszawa - Kolonia 166 PLN
Kraków - Hamburg 207 PLN
Katowice - Kolonia 230 PLN

Niemcy oferty lotów znalezione na momondo

Loty Niemcy | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
SXF
Lotnisko Berlin-Schönefeld
Ryanair
SXF
06:00
Lotnisko Berlin-Schönefeld
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
79 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
SXF
Lotnisko Berlin-Schönefeld
Ryanair
SXF
06:00
Lotnisko Berlin-Schönefeld
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
79 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
SXF
Lotnisko Berlin-Schönefeld
Ryanair
SXF
06:00
Lotnisko Berlin-Schönefeld
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
79 PLN
easyJet
easyJet
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
1h 10min
07:10
TXL
Lotnisko Berlin-Tegel
easyJet
TXL
06:00
Lotnisko Berlin-Tegel
1h 10min
07:10
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
173 PLN
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
1h 45min
07:45
DTM
Lotnisko Dortmund
Kilka linii lotniczych
DTM
06:00
Lotnisko Dortmund
1h 30min
07:30
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
192 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 35min
07:35
STR
Lotnisko Stuttgart Echterdingen
Laudamotion
STR
06:00
Lotnisko Stuttgart Echterdingen
1h 35min
07:35
KRK
Lotnisko Kraków Balice
200 PLN
easyJet
easyJet
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
1h 10min
07:10
TXL
Lotnisko Berlin-Tegel
easyJet
TXL
06:00
Lotnisko Berlin-Tegel
1h 10min
07:10
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
173 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
SXF
Lotnisko Berlin-Schönefeld
Ryanair
SXF
06:00
Lotnisko Berlin-Schönefeld
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
79 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
SXF
Lotnisko Berlin-Schönefeld
Ryanair
SXF
06:00
Lotnisko Berlin-Schönefeld
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
79 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
SXF
Lotnisko Berlin-Schönefeld
Ryanair
SXF
06:00
Lotnisko Berlin-Schönefeld
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
79 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 35min
07:35
STR
Lotnisko Stuttgart Echterdingen
Laudamotion
STR
06:00
Lotnisko Stuttgart Echterdingen
1h 35min
07:35
KRK
Lotnisko Kraków Balice
200 PLN
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
1h 45min
07:45
DTM
Lotnisko Dortmund
Kilka linii lotniczych
DTM
06:00
Lotnisko Dortmund
1h 30min
07:30
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
192 PLN

Porównaj ceny międzynarodowych i krajowych lotów dla Niemiec

Kilkadziesiąt międzynarodowych lotnisk w Niemczech przyjmuje codziennie tysiące pasażerów z całego świata, w tym również z Polski. Najpopularniejsze kierunki lotów z Warszawy to Berlin, Frankfurt, Monachium i Düsseldorf. Samoloty z podkrakowskich Balic odlatują najczęściej do Monachium i Berlina. Lista popularnych połączeń między Polską a Niemcami obejmuje również loty z Katowic do Kolonii, Monachium i Dortmundu oraz z Gdańska do Berlina i Frankfurtu.

Tanie bilety lotnicze do Niemiec dostępne są niemal przez cały rok. Aby dodatkowo ułatwić Ci wybór korzystnej oferty, wyróżniliśmy kilka ważnych terminów. Najwięcej tanich lotów do Berlina, Frankfurtu i Monachium odbywa się na początku roku oraz pod koniec lata, gdy sezon turystyczny gaśnie. Ceny biletów do stolicy Bawarii zauważalnie rosną na wiosnę, a także wczesną jesienią, kiedy to miasto gości uczestników festiwalu Oktoberfest. Lotnisko we Frankfurcie jest hubem Lufthansy, więc turyści licznie przesiadają się tu na loty międzykontynentalne. Najwięcej tanich lotów do Niemiec znajdziesz w ofertach linii Wizz Air, Ryanair, Germanwings i EasyJet. Bezpośrednie loty do Niemiec realizuje także polski operator LOT i niemieckie linie lotnicze: Lufthansa i Eurowings.

Ofertę bezpośrednich lotów do Niemiec uzupełnia słoweńska Adria (Łódź-Monachium) i BMI Regional (Lublin-Monachium). Samolot jest także wygodnym środkiem krajowego transportu między miastami w Niemczech. Najpopularniejsze krajowe połączenia to Berlin-Monachium, Hamburg-Monachium lub Berlin-Kolonia.

Pogoda i klimat w Niemczech

Największy wpływ na pogodę w Niemczech ma wysokość terenu i odległość od morza. Oceaniczny klimat północnego wybrzeża niesie ze sobą łagodne temperatury, ale i częste, rzęsiste opady. Nad Bałtykiem jest nieco chłodniej, lecz deszcz pada tu zdecydowanie rzadziej. Im dalej w głąb doliny Renu, tym większa rozpiętość temperatur: w środkowej i południowej części Niemiec dominują więc mroźne zimy i gorące lata.

Wyższe partie Alp co roku okrywają się gęstym śniegiem, a sezon narciarski trwa tu od listopada do kwietnia. Najlepsza pora na podróż do Niemiec to wiosna i lato. Słupki rtęci rosną już od kwietnia, a w letnich miesiącach często wskazują 30 stopni i więcej. Możesz wówczas wybierać spośród wielu atrakcji: od żeglarstwa i surfingu, przez górskie trekkingi, aż po zwiedzanie słynnych niemieckich zamków z baśniowym Neuschwanstein na czele.

Waluta i ceny w Niemczech

Walutą w Niemczech jest euro. Jeszcze przed wyjazdem zadbaj o zapas gotówki – to najpopularniejszy sposób rozliczenia w sklepach, restauracjach i taksówkach. Wysokość cen w Niemczech różni się w zależności od regionu. Wschodnia część kraju jest zauważalnie tańsza, natomiast najdroższe ośrodki to Berlin i Monachium. Ceny w sklepach nie odbiegają znacząco od polskich stawek. Koniecznie włóż do koszyka przynajmniej jedną butelkę lokalnego piwa – kupisz je już za 4 PLN.

Nieco wyższe ceny obowiązują w branży usługowej. Obiad w budżetowej restauracji zjesz za około 40-45 PLN (10 EUR), a cena biletu komunikacji miejskiej to ok. 12 PLN (2.70 EUR). Należy jednak pamiętać o tym, że poziom cen może różnić się drastycznie w zależności od miasta, a kontrast ten zauważyć można porównując chociażby Berlin i Monachium. Jeśli chcesz tanio zwiedzać Niemcy, poszukaj bezpłatnych atrakcji turystycznych. Aby zobaczyć wnętrze katedry w Kolonii lub panoramę Berlina z kopuły parlamentu w Reichstagu, nie wydasz ani centa!


Popularne trasy z lądowaniem w: Niemcy

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Zobacz więcej