Loty Europa Niemcy Monachium

Monachium – znajdź tanie loty

pt. 15.02.
pt. 22.02.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Monachium?

+60.0%
+40.0%
+20.0%
Baza
Cena
475 - 749 PLN

Najlepszy moment na turystyczny wyjazd do stolicy Bawarii to wiosna i wczesna jesień. Na ulicach nie ma wówczas tłoku, a wiekowe zabytki Monachium wywierają największe wrażenie w pełnym słońcu. Pamiętaj jedynie o wcześniejszej rezerwacji lotu. Miasto jest popularnym kierunkiem biznesowym, dlatego wiosną i jesienią bilety lotnicze do Monachium znikają szczególnie szybko.

Letnie zwiedzanie Monachium jest okazją do wielokulturowych spotkań: turyści z wielu krajów korzystają z pięknej pogody i licznie wypełniają ulice miasta. Ruch turystyczny nie maleje wraz z końcem wakacji – przełom września i października to przecież czas słynnego Oktoberfest.

Jeśli odwiedzisz Monachium jesienią, poznasz tradycyjną kulturę Bawarii i uraczysz się wyśmienitym regionalnym piwem. Tanie bilety do Monachium najłatwiej dostępne są w zimie. Wykorzystaj tę okazję i połącz zwiedzanie z wypadem na narty! Wsiądź do pociągu lub autobusu w Monachium, a już po 1-2 godzinach znajdziesz się w jednym z popularnych ośrodków narciarskich: Zillertal, Garmisch Classic, Zugspitze lub Kitzbuehel.


Monachium oferty lotów znalezione na momondo

Loty Monachium | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Lufthansa
Lufthansa
LCJ
06:00
Lotnisko Łódź
1h 25min
07:25
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
05:00
Lotnisko Monachium
1h 25min
06:25
LCJ
Lotnisko Łódź
402 PLN
Lufthansa
Lufthansa
RZE
06:00
Lotnisko Rzeszów Jasionka
1h 25min
07:25
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
06:00
Lotnisko Monachium
1h 25min
07:25
RZE
Lotnisko Rzeszów Jasionka
425 PLN
Lufthansa
Lufthansa
RZE
06:00
Lotnisko Rzeszów Jasionka
1h 30min
07:30
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
05:00
Lotnisko Monachium
1h 25min
06:25
RZE
Lotnisko Rzeszów Jasionka
471 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
19h 35min
1 przesiadka
01:35
+1
MUC
Lotnisko Monachium
Ryanair
MUC
06:00
Lotnisko Monachium
12h 40min
1 przesiadka
18:40
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
509 PLN
Lufthansa
Lufthansa
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
06:00
Lotnisko Monachium
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
521 PLN
Lufthansa
Lufthansa
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 20min
06:20
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
06:00
Lotnisko Monachium
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
525 PLN
Lufthansa
Lufthansa
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
06:00
Lotnisko Monachium
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
521 PLN
Lufthansa
Lufthansa
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
06:00
Lotnisko Monachium
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
525 PLN
Lufthansa
Lufthansa
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 15min
07:15
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
06:00
Lotnisko Monachium
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
525 PLN
Lufthansa
Lufthansa
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 20min
06:20
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
06:00
Lotnisko Monachium
1h 15min
07:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
525 PLN
Lufthansa
Lufthansa
LCJ
06:00
Lotnisko Łódź
1h 25min
07:25
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
05:00
Lotnisko Monachium
1h 25min
06:25
LCJ
Lotnisko Łódź
402 PLN
Lufthansa
Lufthansa
RZE
06:00
Lotnisko Rzeszów Jasionka
1h 25min
07:25
MUC
Lotnisko Monachium
Lufthansa
MUC
06:00
Lotnisko Monachium
1h 25min
07:25
RZE
Lotnisko Rzeszów Jasionka
425 PLN

Jakie linie lotnicze oferują loty do Monachium?

Bezpośrednie loty do Monachium z Polski realizowane są z aż 7 miast. Polski przewoźnik LOT i niemieckie linie Lufthansa obsługują połączenia z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Lufthansa oferuje także loty do Monachium z Rzeszowa, a słoweńskie linie Adria – z Łodzi.

Czas bezpośredniego przelotu waha się między 80-100 minut. Jak najłatwiej znaleźć ofertę taniego lotu do Monachium? Zarezerwuj bilet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem lub poszukaj sezonowych promocji linii lotniczych.


Jak dojechać z lotniska do centrum Monachium?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Monachium wraz z ich odległością od centrum miasta
Monachium Augsburg/Mühlhausen
56 km od centrum
Monachium
27 km od centrum
Oberpfaffenhofen
21 km od centrum

Monachium jest obsługiwane przez międzynarodowy port lotniczy im. Straussa i regionalne lotnisko w Memmingen. Na monachijskim lotnisku złapiesz 2 linie miejskiej kolei S-Bahn. Linia S8 kursuje na wschodzie miasta, a linia S1 – w kierunku zachodnim. Oba pociągi z lotniska w Monachium spotykają się na głównym dworcu München Hauptbahnhof.

Bilety Airport-Day-City-Ticket w cenie 12,80 EUR (55 PLN) dostępne są w biletomatach na lotnisku i przystankach. Bilet wykorzystasz także we wszystkich środkach komunikacji miejskiej do końca dnia.

Dojazd z lotniska do centrum Monachium realizują także autobusy miejskie oraz autobusy Lufthansa Airport Bus. Przystanki znajdują się na terenie obu terminali i w centralnej części lotniska. Autobusy Lufthansy odjeżdżają co 15 minut, a na dworcu München Hauptbahnhof znajdziesz się już po trzech kwadransach. Cena jednorazowego biletu to 10,50 EUR (46 PLN). Aby dojechać z Memmingen do Monachium, skorzystaj z usług przewoźnika Allgau Airport Express. Podróż do centrum miasta zajmie Ci 85 minut, a za bilet zapłacisz 15 EUR (65 PLN).


Jak poruszać się po Monachium?

Komunikacja miejska w Monachium jest świetnie rozwinięta i punktualna, dlatego zrealizujesz swój plan zwiedzania z dokładnością co do minuty! Podstawowe środki lokomocji to metro i kolej. 6 linii metra w Monachium działa przez całą dobę. Pociągi odjeżdżają co 10 minut, a w godzinach szczytu nieco częściej. Naziemna kolej S-Bahn działa na terenie całej aglomeracji miejskiej. Pociągi kursują co 10-20 minut, dostępne są także połączenia nocne.

System komunikacji w Monachium obejmuje także autobusy i tramwaje. Miasto szczyci się wyjątkowo rozbudowaną siecią autobusów podmiejskich – pasażerowie korzystają z ponad 200 linii! Przejazd tramwajem w Monachium jest ciekawym sposobem na zwiedzanie: niektóre trasy wiodą przez Stare Miasto, dzięki czemu przez okna tramwaju możesz podziwiać wspaniałe monachijskie zabytki. Miasto dzieli się na strefy komunikacyjne, a koszt przejazdu zależy od liczby przejechanych stref.

We wszystkich środkach transportu obowiązują jednakowe bilety, podzielone na 3 kategorie: jednorazowe (Single Ticket), wieloprzejazdowe (Stripe Ticket) i czasowe (Day Ticket). Podstawowy jednorazowy bilet w Monachium kosztuje 2,80 EUR. Jeśli planujesz całodzienne zwiedzanie, zdecyduj się na bilet 1-dniowy (6,60 EUR/29 PLN) lub 3-dniowy (16,50 EUR/72 PLN), upoważniający do nielimitowanych przejazdów w okresie od skasowania biletu do godziny 06:00 następnego lub czwartego dnia. Jeśli podróżujesz z paczką znajomych, kupcie tańszy bilet 5-osobowy Group Day Ticket.


Fakty o Monachium

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Monachium
Czas lokalny
Waluta
euro
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
3,92 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
52 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
12 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Monachium

Loty Europa Niemcy Monachium