Loty Azja Malediwy

Malediwy – znajdź tanie loty

pt. 27.03.
pt. 03.04.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Malediwy – najtańsze loty do miast

Malediwy – kliknij na któreś z poniższych miast, by dowiedzieć się, kiedy polecisz tam najtaniej

Popularne miasta i miejsca

Malediwy to cel Twojej następnej podróży? Odwiedź te miasta, a na pewno nie przegapisz najciekawszych miejsc kraju
Malé
Vadoo Beach
Kuda Bandos Beach
Bandos Beach
Laguna Beach
Male Fish Market
Addu City
Gan Beach

Najtańsze połączenia lotnicze Malediwy

Loty Malediwy – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Wylot Kierunek Najlepsza cena
Kraków Malé 2 560 zł
Warszawa Malé 2 560 zł
Wrocław Malé 2 945 zł
Katowice Malé 3 071 zł
Poznań Malé 3 164 zł
Gdańsk Malé 3 507 zł

Porównaj ceny międzynarodowych lotów dla Malediwów

Główne międzynarodowe lotnisko na Malediwach znajduje się w stolicy kraju, Male. Najwięcej lotów z Polski dociera tam z Warszawy. To wygodna i szybka trasa – podróż wymaga tylko jednej przesiadki, a przy dogodnym połączeniu znajdziesz się na miejscu już po 12-13 godzinach. Chcesz maksymalnie obniżyć cenę lotu na Malediwy? Porównaj koszty przelotów z innych europejskich lotnisk. Tanie bilety do Berlina, Londynu, Mediolanu lub Frankfurtu często kosztują grosze, a podróże na Malediwy bywają stamtąd tańsze nawet o kilkaset złotych.

Weź pod uwagę także termin wyjazdu. Najwięcej tanich lotów na Malediwy masz szansę znaleźć w pierwszych miesiącach roku. Okres ten pokrywa się z porą suchą na azjatyckich wyspach, więc jeśli zastanawiasz się nad optymalnym terminem wakacji na Malediwach to właśnie go znalazłeś! Najdroższym miesiącem bywa grudzień – na archipelagu zaczyna się pora sucha, a turyści licznie wyjeżdżają na świąteczne urlopy.

Grudniowe bilety lotnicze na Malediwy są wykupione już kilka miesięcy wcześniej, a ostatnie dostępne miejsca bywają niebotycznie drogie. Wysokie ceny biletów utrzymują się także późną wiosną. Główne linie lotnicze realizujące loty na Malediwy to europejscy operatorzy Brussels Airlines i Air Berlin, a także renomowane linie azjatyckie: Etihad, Emirates, Qatar Airways. Najpopularniejsze punkty przesiadkowe to Berlin i Abu Dhabi. Niektóre loty z dwiema przesiadkami obejmują także przystanek w Kolombo; ostatni odcinek podróży obsługują wówczas linie Sri Lankan Airlines.

Pogoda i klimat na Malediwach

Archipelag Malediwów leży w strefie równikowej, a temperatury przez cały rok utrzymują się na stałym poziomie, między 27-30 stopni. Najbardziej charakterystyczna dla pogody na Malediwach jest duża wilgotność powietrza, co daje się we znaki szczególnie w najgorętszych miesiącach: kwietniu i maju. Opady są obfite, a najmocniej leje w w porze deszczowej, od maja do listopada. Także i wtedy złapiesz jednak trochę słońca, które wyziera zza chmur co najmniej przez 3-4 godziny dziennie. Monsun południowo-zachodni przyciąga nad Malediwy także silniejszy wiatr, z którego korzystają surferzy szalejący na wodach oceanu. Od grudnia do kwietnia trwa pora sucha, a warunki do wczasów na Malediwach są najlepsze. Błękitne niebo, promienne słońce i rozkosznie ciepła woda w oceanie – czego chcieć więcej?

Waluta i ceny na Malediwach

Walutą Malediwów jest rupia malediwska (MVR). Lokalni usługodawcy chętnie rozliczają się w dolarach; niestety, równie chętnie wykorzystują wówczas okazje do zawyżania cen. Aby uniknąć strat finansowych, zostaw sobie małą pulę dolarów, a resztę funduszy wymień na lokalną walutę. Aby tanio spędzić wakacje, unikaj restauracji i sklepów na wyspach-resortach. Ceny na Malediwach są znacznie niższe w lokalnych knajpkach i na straganach. Posiłek w taniej restauracji kosztuje około 18 PLN (75 MVR), a poranne cappuccino – 9 PLN (38 MVR).

Dokumenty i wizy

Dokumenty wymagane w podróży na Malediwy to ważny paszport, lotniczy bilet powrotny i potwierdzenie hotelowej rezerwacji lub udokumentowane środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu. Dane te są podstawą do przyznania turystycznej wizy Malediwów, wbijanej w postaci stempla do paszportu. Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić aktualne wymagania dotyczące dokumentów podróży na oficjalnych stronach rządowych.


Malediwy – najchętniej odwiedzane miasta

Odkryj ulubione miasta naszych użytkowników

Popularne trasy z lądowaniem w: Malediwy

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Loty Warsaw - Male
Najkrótszy czas lotu
18h 10min
Najniższa cena
2 560 zł
Loty Krakow - Male
Najkrótszy czas lotu
18h 00min
Najniższa cena
2 560 zł
Loty Wroclaw - Male
Najkrótszy czas lotu
23h 15min
Najniższa cena
2 945 zł
Loty Katowice - Male
Najkrótszy czas lotu
18h 00min
Najniższa cena
3 071 zł
Loty Poznan - Male
Najkrótszy czas lotu
18h 15min
Najniższa cena
3 164 zł
Loty Gdańsk - Male
Najkrótszy czas lotu
29h 25min
Najniższa cena
3 507 zł
Zobacz więcej
Loty Azja Malediwy