0
Informacje
FAQ (Często zadawane pytania)
Flights to Chiny

Znajdź tanie loty do Chin od 1 455 zł

1 dorosły
0 szt. bagażu
Z?
Do?
śr. 28.2
śr. 6.3

Oferty z ponad 900 serwisów rezerwacyjnych.

„W tym roku momondo zostało uznane za najlepszą stronę do wyszukiwania ofert lotów w internecie”.
Zdobywca tytułu „Najlepsza aplikacja turystyczna w Europie” w 2023 roku

Informacje o lotach do Chin

Informacje o cenach lotów do Chin, czasie ich trwania oraz liniach lotniczych

Najlepsza cena w jedną stronę

1 455 zł

Najlepsza cena w obie strony

2 324 zł

Najkrótszy czas lotu

13h 55min

Obsługiwany przez

6 linii lotniczych
Najlepsza cena za lot Polska – Chiny w jedną stronę w ostatnich 72 godzinach to 1 455 zł (Warszawa Chopina – Pekin Capital).
Najlepsza cena za lot Polska – Chiny w obie strony w ostatnich 72 godzinach to 2 324 zł (Warszawa Chopina – Szanghaj Pu Dong).
Najkrótszy lot Polska – Chiny trwa 13h 55min (Warszawa Chopina – Szanghaj Pu Dong).
Chiny – loty do tego miejsca wykonywane są przez 6 linii lotniczych i są to British Airways, Air France oraz KLM.

Chiny – informacje i trendy dotyczące lotów

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi lotu do miasta Chiny, aby jak najlepiej zaplanować podróż.

Ile kosztuje najtańszy lot - Chiny?

Najtańsze loty znalezione ostatnio przez inne osoby na momondo kosztowały 1 880 zł (Scandinavian Airlines), 2 048 zł (LOT) oraz 2 071 zł (British Airways).
Zobacz ceny z:

Chiny – które miasta cieszą się największą popularnością?

Chiny to kraj z jednymi z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Najpopularniejszym z nich jest miasto Pekin, w którym osoby korzystające z momondo lądują o 21% częściej niż w pozostałych. Drugie i trzecie miejsce w rankingu popularności zajmują Szanghaj i Kanton.

Jak długo trwa lot na trasie Polska – Chiny?

Polska - jeśli lecisz z popularnego lotniska, takiego jak Warszawa Chopina lub Kraków Balice, i udajesz się na najpopularniejsze lotnisko w regionie Chiny (Szanghaj Hongqiao), możesz oczekiwać, że czas lotu będzie wynosił odpowiednio 14h 25min i 15h 40min.

Które linie latają do regionu Chiny?

Łączna liczba linii lotniczych, obsługujących kierunek Chiny, to 12, a najczęściej wybieraną z nich jest Qatar Airways. Aż 41% użytkowników udających się tam w podróż, wybiera właśnie tę linię. Dużą popularnością cieszą się także Emirates i Air China.

Chiny – najtańsze loty do miast

Kliknij jedno z poniższych miast, by sprawdzić, kiedy polecisz najtaniej na trasie Polska – Chiny.
Pekin
Pekin

Przydatne informacje na temat lotu do: Chiny

Zobacz aktualne odpowiedzi na jedne z najczęściej zadawanych pytań na temat lotu do: Chiny

Chiny – które lotnisko docelowe jest najbardziej popularne?

Ile kosztują loty do regionu Chiny?

Lot do regionu Chiny kosztuje średnio 4 778 zł. Inne osoby znalazły jednak na naszej stronie loty do regionu Chiny już za 2 363 zł, co jest najniższą ceną w ciągu ostatniego tygodnia. 11 935 zł za bilet to zazwyczaj najwyższa cena za lot do tego regionu (Chiny), natomiast oferty za 4 607 zł lub mniej są uważane za korzystne.

Jaki dzień tygodnia jest najlepszy na lot do regionu Chiny?

Lot do regionu Chiny w dniu takim jak we wtorek lub w czwartek to dobry pomysł, ponieważ wtedy ceny lotów są najniższe. Najdroższy dzień tygodnia na lot do regionu Chiny to w piątek.

loty do: Chiny – kiedy miała miejsce ostatnia aktualizacja cen na momondo?

loty do: Chiny – ceny odświeżają się codziennie.

loty do: Chiny – ile stron przeszukuje momondo?

loty do: Chiny – liczba dostępnych operatorów to 12 (dane na lutego 2024).

Ile trzeba mieć lat, aby lecieć samolotem do: Chiny?

Choć minimalny wiek, w jakim dziecko może samodzielnie lecieć samolotem wynosi pięć lat, linie lotnicze oferujące usługę asysty dla osób niepełnoletnich podróżujących bez opieki mogą mieć własne ograniczenia wiekowe związane m.in. z długością i godziną lotu oraz przesiadkami. Zaleca się skontaktowanie się w tej kwestii z liniami lotniczymi, w których zarezerwowano lot do miejsca docelowego (Chiny).

Jaki dokument potwierdzający tożsamość lub inne dokumenty są wymagane, aby wlecieć do kraju: Chiny?

Dokumenty podróżne i zdrowotne potrzebne na podróż (Chiny) mogą się różnić w zależności od planu podróży i sytuacji osobistej. Zazwyczaj warto mieć przy sobie kilka dokumentów, takich jak dowód tożsamości lub prawo jazdy oraz paszport ważny przez sześć miesięcy od planowanej daty przyjazdu (Chiny). Zawsze jednak warto sprawdzić szczegóły w liniach lotniczych lub skontaktować się z inną zaufaną jednostką, taką jak IATA.


Chiny — ostatnio znalezione loty do popularnych miast

Chiny — znajdź loty do popularnych miast z Twojego najbliższego lotniska.

Inne klasy lotu dla lotów do miasta Chiny

Zapoznaj się z innymi taryfami premium dostępnymi dla Twojego lotu (Chiny)

Najtańsze połączenia lotnicze Chiny

Loty Chiny – te trasy oferują najtańsze loty znalezione na momondo (wylot: Polska)
WylotKierunekCzasNajlepsza cena
WarszawaPekin15h 05min2 388 zł
WarszawaSzanghaj14h 25min2 452 zł
WarszawaQingdao28h 25min2 887 zł
GdańskSzanghaj15h 55min3 034 zł
WarszawaShenzhen23h 05min3 034 zł
KrakówKanton18h 10min3 058 zł
WarszawaKanton15h 45min3 062 zł
KrakówSzanghaj21h 50min3 066 zł
WrocławPekin20h 25min3 070 zł
WrocławSzanghaj21h 20min3 086 zł
GdańskPekin15h 05min3 118 zł
WrocławGuilin43h 50min3 154 zł
WrocławKanton20h 30min3 162 zł
WarszawaHefei23h 00min3 214 zł
KrakówShenzhen28h 30min3 218 zł
KrakówPekin15h 10min3 245 zł

Chiny – najciekawsze atrakcje

Najpopularniejsze kierunki lotów z Warszawy do Chin to Pekin, Szanghaj, Guangzhou, Shenzhen i Dalian. Pasażerowie często wybierają także połączenia Gdańsk-Pekin, Kraków-Pekin lub Wrocław-Szanghaj. Jeśli szukasz tanich biletów lotniczych do Chin, unikaj wakacji i okresów świątecznych. Ruch turystyczny jest wówczas najbardziej intensywny, a ceny biletów – najwyższe.

Najtańsze loty do Chin dostępne są późną jesienią i zimą, a więc poza sezonem turystycznym. Wielu operatorów oferuje także czasowe promocje, a Alarm Cenowy momondo nie pozwoli Ci przegapić żadnej z nich. Bezpośrednie loty z Warszawy do Pekinu dostępne są w ofertach dwóch narodowych linii lotniczych: Air China i PLL LOT. Czas bezpośredniego lotu do chińskiej stolicy waha się między 9 godz. a 9 godz. i 30 min. Loty łączone trwają dłużej, lecz przyniosą Ci inne korzyści, takie jak elastyczny czas podróży i niższe ceny lotów do Chin.

Sprawdź, co przygotowały dla Ciebie linie Emirates, Etihad, Qatar Airways, China Southern Airlines, Turkish Airlines, KLM lub Aeroflot. Wiele lokalnych linii lotniczych obsługuje także krajowe loty w Chinach. Czy warto z nich korzystać? Liczby mówią same za siebie: samoloty pokonują 1200-kilometrową trasę Pekin-Szanghaj w niewiele ponad 2 godziny!

Pogoda i klimat w Chinach

Państwo Środka obejmuje swoim obszarem 3 strefy klimatyczne, a pogoda w Chinach znacznie różni się w poszczególnych regionach. Największe zróżnicowanie rocznych temperatur panuje na północy kraju. Bliskie sąsiedztwo Syberii wywołuje tu siarczyste zimowe mrozy, natomiast latem temperatury wzrastają do 25-30 stopni. Na północnym zachodzie, zajętym przez tereny pustynne, różnice są jeszcze większe: w lecie nierzadko notuje się ponad 40-stopniowe upały.

Najlepsze warunki do zwiedzania Chin panują tu wiosną i jesienią. To także najdogodniejszy termin na wycieczkę do Pekinu i Zakazanego Miasta. Od połowy maja stolica zmaga się z uciążliwym smogiem, a lipiec i sierpień przebiegają pod znakiem obfitych ulew. Wschodnie i południowe Chiny podlegają wpływowi klimatu monsunowego, z wysokimi temperaturami i wiosenną porą deszczową. Zimy są tu stosunkowo łagodne i nie trwają dłużej niż 3 miesiące. Ciekawym miejscem na aktywne wakacje w Chinach jest Tybet. Latem niemal na pewno zastaniesz tu przyjemne ciepło i bezchmurne niebo. Pamiętaj jednak o spakowaniu ciepłego okrycia – w wyższych partiach gór noce i poranki bywają bardzo zimne bez względu na porę roku.

Waluta i ceny w Chinach

Waluta Chin to Renminbi, potocznie zwana juanem (CNY). Ceny w Chinach sprzyjają miłośnikom taniego podróżowania i poznawania lokalnych zwyczajów. Najtańszy posiłek zjesz w lokalnych knajpkach z tradycyjną kuchnią – rachunek nie przekroczy tam 10-12 PLN (20 CNY). Jedzenie importowane z Zachodu jest znacznie droższe. Jednorazowy przejazd autobusem w mniejszej miejscowości kosztuje około 1 PLN (2 CNY), a bilet metra w Pekinie lub Szanghaju – około 3 PLN (6 CNY).

Dokumenty i wizy

Aby wjechać na teren Chin, musisz posiadać ważny paszport i wizę pobytową lub tranzytową. Wizy do Chin wydawane są przez Ambasadę ChRL w Warszawie i Konsulat Generalny w Gdańsku. Wjazd na teren Hongkongu lub Makao jest równoznaczny z opuszczeniem terenu Chin, dlatego podczas podróży w te rejony potrzebna Ci będzie wiza wielokrotna. Dokładne informacje na temat obowiązku wizowego znajdziesz na stronie Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Pekinie.


Przydatne informacje o wyszukiwaniu lotów do miasta Chiny

Dowiedz się wszystkiego o darmowych funkcjach momondo, ułatwiających rezerwowanie lotów.
  • Jak włączyć alert cenowy dla lotu do miasta Chiny?

    Potwierdź dane lotu i rozpocznij wyszukiwanie. Podczas przeglądania ofert, będziesz mieć możliwość włączenia alertów cenowych, co sprawi, że otrzymasz powiadomienie, gdy cena danego lotu ulegnie zmianie.

  • Jak mogę zaoszczędzić na locie do miasta Chiny z momondo?

    Skorzystaj ze sztucznej inteligencji naszego narzędzia do prognozowania cen i sprawdź, czy warto kupić bilet od razu, czy poczekać na obniżkę. Możesz także wybrać najlepszy dzień na lot, dzięki kalendarzowi cenowemu. Z Explore sprawdzisz ceny biletów do każdego miejsca z wybranego przez Ciebie miasta czy lotniska. W Discover znajdziesz natomiast wiele inspiracji oraz cennych wskazówek o tym, jak zaoszczędzić na podróży. Z kolei Alerty cenowe powiadomią Cię o zmianach cen, dzięki czemu zarezerwujesz lot w odpowiednim momencie.

  • W jaki sposób momondo wyszukuje ceny lotów?

    Porównujemy ceny ponad 700 dostawców, by znaleźć dla Ciebie idealną ofertę. momondo funkcjonuje w ponad 30 krajach, zapewniając dostęp do szerokiego wachlarza cen i ofert. Korzystaj z momondo, by znaleźć najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb opcję, dostarczaną przez linie lotnicze i portale rezerwacyjne.


Dlaczego warto korzystać z momondo?

Dlaczego warto korzystać z momondo, szukając ofert lotów do miasta Chiny?

Znalezienie odpowiedniego lotu do miasta Chiny jest łatwe i szybkie, jeśli masz przed sobą oferty znanych serwisów rezerwacyjnych i linii lotniczych. Możesz dodatkowo przefiltrować wyniki wyszukiwania, by wyświetlić te najodpowiedniejsze. Dzięki momondo szybko znajdziesz lot (Chiny) i oszczędzisz czas i pieniądze.

Czy znajdę loty do miasta Chiny na momondo z elastycznymi zasadami rezerwacji?

Loty do miasta Chiny z elastycznymi zasadami rezerwacji można znaleźć, wyszukując loty i korzystając z filtru elastycznych zasad rezerwacji, który wskaże oferty lotów z elastycznymi opcjami.

W jaki sposób momondo pomoże mi znaleźć loty do miasta Chiny?

Po wyszukaniu ofert lotów do miasta Chiny momondo pomoże Ci znaleźć odpowiedni lot za pomocą przydatnych filtrów tak, aby zawęzić wyniki wyszukiwania. Loty możesz filtrować według linii lotniczych, lotnisk czy cen, a także innych czynników, jak typ samolotu czy sposób płatności.

Nie chcę w tym momencie rezerwować lotu (Chiny). Czy momondo może mnie powiadomić o zmianie ceny?

Jeśli nie chcesz teraz rezerwować lotu do miasta Chiny, zapoznaj się z powyższymi wskazówkami lub ustaw alarm cenowy; w ten sposób momondo zacznie śledzić ceny lotów (Chiny) i powiadomi Cię o ich zmianach.


Łatwiejszy sposób na zarządzanie podróżą (Chiny)

Ułatwiamy planowanie, organizowanie i podróżowanie z przyjaciółmi lub rodziną. Funkcja Trips jest darmowa i możesz z niej korzystać niezależnie od tego, gdzie dokonujesz rezerwacji.

Oszczędzaj pieniądze, rezerwując loty z momondo
Najlepsze marki i oferty
Najlepsze marki i oferty
Porównuj oferty z setek stron.
Filtruj wyniki
Filtruj wyniki
Darmowe Wi-Fi? Przesiadka? Dostosuj wyniki w kilka sekund.
Niezawodnie i bezpłatnie
Niezawodnie i bezpłatnie
Korzystanie z naszego serwisu jest całkowicie darmowe – nie pobieramy żadnych ukrytych opłat.
Alerty cenowe
Alerty cenowe
Nie chcesz jeszcze rezerwować? Utwórz alert cenowy, by śledzić ceny.

Znajdź lepsze oferty na swój pobyt w Chinach

Popularne loty do Chin
Popularne kierunki według wyszukiwań na momondo z poprzedniego dnia.


Otrzymuj powiadomienia o obniżkach cen

Obserwuj zmiany cen na bieżąco – dzięki alertom cenowym.
Lot do Chin
1 dorosły
śr. 28.2
śr. 6.3
Chcę otrzymywać na e-mail informacje o produktach i usługach oraz ofertach specjalnych momondo i jego partnerów.