Pekin – znajdź tanie loty

W obie strony
Ekonomiczna
Boston (BOS)
Pekin (PEK)
wt. 22.06.
wt. 29.06.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Pekin

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Pekin
Warszawa
Lotnisko Pekin Capital

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Pekin

Warszawa (WAW) - Lotnisko Pekin Capital (PEK)

Ceny lotów Warszawa - Pekin są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Lotnisko Chopina na Pekin Capital. Średnia cena wynosi 1 890 zł


Kiedy najlepiej lecieć do Pekinu?

Jeśli przed lotem do Pekinu w walizce zostanie Ci miejsce tylko na jedną rzecz, zamiast parasola spakuj okulary przeciwsłoneczne: pogoda w Pekinie gwarantuje co roku 250 bezchmurnych dni! Niestety słońce nie zawsze równa się ciepłu. Umiarkowany kontynentalny klimat przywiewa tu zimowy antycyklon z Syberii. Z drugiej strony, najwięcej tanich biletów lotniczych do Pekinu jest dostępnych właśnie zimą (uwaga: poza Bożym Narodzeniem i sylwestrem!), a chińska stolica robi niesamowite wrażenie bez względu na pogodę.

W pozostałych miesiącach jest nieco drożej, choć przy dokładnym researchu znajdziesz sporo tanich lotów do Pekinu wiosną i jesienią. Nie zastanawiaj się nad ich zakupem ani chwili, bo pogoda jest wówczas najładniejsza.

Ceny lotów do Pekinu osiągają najwyższy pułap między lipcem a wrześniem, ale przekładając podróż w czasie i tak niewiele tracisz. Nad miastem przechodzą wówczas monsunowe deszcze, a ulice i restauracje wypełniają się turystami. Unikaj także tygodnia Golden Week na przełomie kwietnia i maja – Chińczycy mają wtedy wolne i tłumnie przyjeżdżają na zwiedzanie Pekinu.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Pekin?

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nasi użytkownicy rezerwowali loty do miasta Pekin nawet za 418 zł za osobę. To cena o 74% niższa od średniej ceny lotów do tego miasta. Aby znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, zapoznaj się z Przewodnikiem po cenach lotów momondo.

W którym miesiącu polecę do miasta Pekin najtaniej?

Jeśli nie możesz zaplanować podróży na listopad, maj to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Pekin. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 1 836 zł.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Pekin?

Lot do tego kraju warto rezerwować 39 dni z wyprzedzeniem, kiedy średnie ceny wynoszą 2 027 zł. W ciągu ostatnich 72 godzin, użytkownicy znaleźli loty z tego kraju w cenie już od 1 706 zł.

W który dzień tygodnia loty do miasta Pekin są najtańsze?

Nasze dane pokazują, że wtorek to najtańszy dzień tygodnia na lot do miasta Pekin. Bilety lotnicze z wylotem w ten dzień tygodnia zaczynają się od 1 781 zł. Jeśli planując podróż, możesz sobie pozwolić na elastyczność, pamiętaj, że środa to dzień, kiedy loty zwykle są najdroższe (średnia cena biletów lotniczych to 2 108 zł). Ceny te mogą się jednak zmieniać, warto więc ustawić alert cenowy dla lotów do miasta Pekin.

O jakiej porze dnia loty do miasta Pekin są najtańsze?

Nasze dane pokazują, że rano to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Pekin. Nasi użytkownicy znaleźli bilety lotnicze z wylotem od tej porze już od 1 861 zł. W południe to pora dnia, kiedy ceny lotów są najwyższe i kosztują średnio 2 395 zł.

Czy w pobliżu miasta Pekin znajdują się inne lotniska?

Jeśli szukasz alternatywnego lotniska, wybierając się do miasta Pekin, rozważ Lotnisko Pekin-Daxing.

Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Pekin?

Za lot na Lotnisko Pekin-Daxing zapłacisz średnio 1 582 zł za osobę. Cena ta różni się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnym, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Pekin — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Pekin znalezione przez użytkowników momondo.
LOT
16 lis
WAW09:55Warszawa Lotnisko Chopina
8h 40min
PEK18:35Pekin Capital
26 lis
PEK03:45Pekin Capital
9h 45min
WAW13:30Warszawa Lotnisko Chopina
2 576 zł
Znajdź podobne
SAS
24 lis
GDN04:40Gdańsk Rębiechowo
20h 25min
1 przesiadka
PEK01:05Pekin Capital
28 lis
PEK10:35Pekin Capital
15h 20min
1 przesiadka
GDN01:55Gdańsk Rębiechowo
2 097 zł
Znajdź podobne
SAS
16 lis
WAW01:00Warszawa Lotnisko Chopina
24h 05min
1 przesiadka
PEK01:05Pekin Capital
26 lis
PEK10:35Pekin Capital
13h 55min
1 przesiadka
WAW00:30Warszawa Lotnisko Chopina
1 706 zł
Znajdź podobne
Turkish Airlines
16 lis
WAW13:50Warszawa Lotnisko Chopina
14h 20min
1 przesiadka
PEK04:10Pekin Capital
25 lis
PEK19:50Pekin Capital
24h 05min
1 przesiadka
WAW19:55Warszawa Lotnisko Chopina
2 139 zł
Znajdź podobne
SAS
24 lis
GDN01:00Gdańsk Rębiechowo
24h 05min
1 przesiadka
PEK01:05Pekin Capital
28 lis
PEK10:35Pekin Capital
15h 20min
1 przesiadka
GDN01:55Gdańsk Rębiechowo
1 924 zł
Znajdź podobne
SAS
24 lis
GDN13:45Gdańsk Rębiechowo
11h 20min
1 przesiadka
PEK01:05Pekin Capital
28 lis
PEK10:35Pekin Capital
29h 05min
2 przesiadki
GDN15:40Gdańsk Rębiechowo
2 032 zł
Znajdź podobne

Pekin – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Pekin, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Aeroflot.
Aeroflot
30 paź
WAW14:10Warszawa Lotnisko Chopina
24h 20min
1 przesiadka
PKX14:30Pekin-Daxing
1 422 zł
Znajdź podobne
Kilka linii lotniczych
31 paź
WAW19:00Warszawa Lotnisko Chopina
27h 50min
2 przesiadki
PKX22:50Pekin-Daxing
1 698 zł
Znajdź podobne
Air China
23 lip
WAW15:40Warszawa Lotnisko Chopina
33h 30min
PEK01:10Pekin Capital
3 316 zł
Znajdź podobne

Które linie lotnicze oferują loty do Pekinu?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Pekin

Bezpośrednie loty do Pekinu z Polski realizują linie LOT i Air China. Loty przesiadkowe dają Ci znacznie więcej możliwości: bilety znajdziesz m.in. w ofercie Emirates, Etihad, Qatar Airways, China Southern Airlines, Turkish Airlines, KLM, Aeroflot czy Virgin Atlantic Islands.

Aby dokładnie zaplanować podróż, musisz jeszcze wiedzieć, ile trwa lot do Pekinu. Czas bezpośredniego przelotu wynosi ok. 9-9,5 godziny. Loty łączone są oczywiście dłuższe, ale duży wybór tanich biletów do Pekinu z przesiadką wyzwoli w Tobie nieznane dotąd pokłady cierpliwości!


Jak dojechać z lotniska do centrum Pekinu?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Pekin wraz z ich odległością od centrum miasta

Odległość z lotniska w Pekinie do centrum miasta to 20 kilometrów, a roczny ruch pasażerski liczy się w milionach. Płynny transport do stolicy jest więc podstawą, a w dużej mierze zapewnia go metro. Stacje linii Express znajdziesz w terminalach 2 i 3. Jazda metrem do centrum Pekinu zajmie Ci około 16-20 minut. W mieście wysiądziesz na stacjach Sanyuanqiao albo Dongzhimen. Jednorazowy bilet metra kosztuje 25 CNY (ok. 14 PLN).

Druga opcja dojazdu z lotniska do centrum Pekinu to autobusy kursujące na 6 liniach. Dotrzesz nimi do różnych rejonów miasta, np. do Xidan, Fangzhuang, Nanyuan i głównego dworca kolejowego. Aby wsiąść w autobus z lotniska w Pekinie, musisz kupić bilet jeszcze w terminalu. Cena zależy od długości przejechanego dystansu.

W każdym terminalu znajdziesz także postój taksówek. W Pekinie nie wszyscy kierowcy znają zachodni alfabet, dlatego na wszelki wypadek przygotuj sobie kartkę z docelowym adresem zapisanym po chińsku. Rozsądna cena kursu taksówki z lotniska do centrum Pekinu to 80-100 CNY (ok. 45-60 PLN).


Jak poruszać się po Pekinie?

Mimo ciągłej rozbudowy i częstych zmian tras komunikacja miejska w Pekinie działa zgodnie z duchem azjatyckiego zorganizowania. Na każdej stacji zobaczysz przydatne mapki i infografiki, także w języku angielskim. Metro w Pekinie składa się obecnie z 19 linii. Polecamy Ci zwłaszcza przejażdżkę linią 2, z przystankami m.in. obok Wieży Bębna w Xi’an, Świątyni Konfucjusza czy Placu Tiananmen.

Każda linia działa według indywidualnego harmonogramu, ale można przyjąć, że metro kursuje między 05:00 a 00:30. Składy metra podstawiają się dosłownie co kilka minut, dlatego nie musisz się spieszyć – nawet gdy pociąg odjedzie Ci sprzed nosa, za chwilę pojawi się następny.

Ceny biletów metra w Pekinie rosną wraz z długością trasy. Ale bez obaw, możesz jeździć do woli, bo jest naprawdę tanio: za pierwsze 6 km zapłacisz 3 CNY (ok. 1,6 PLN), za odległość między 22-32 km – 6 CNY, czyli nieco ponad 3 PLN. Każde dodatkowe 20 km będzie kosztować Cię jeszcze 2 CNY.

Na pewno nieraz się przesiądziesz, dlatego najwygodniejszą opcją będzie zapewne ładowana karta Beijing Transportation Travel Card, ważna w metrze i autobusach w Pekinie. Pobierz ją na lotnisku i zwróć przed lotem powrotnym. Kaucja za wydanie karty wynosi 20 CNY (ok. 12 PLN). Aby rozliczyć przejazd, musisz odbić kartę przy wsiadaniu i wysiadaniu. Oddając kartę, otrzymasz z powrotem kaucję i pieniądze, których nie „wyjeździłeś”.


Jakie dokumenty są wymagane w podróży do Pekinu?

Przed lotem do Pekinu musisz zaopatrzyć się w ważny paszport i wizę do Chin (tranzytową lub pobytową). Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić aktualne wymagania dotyczące dokumentów podróży na oficjalnych stronach rządowych.


  • W obie strony
  • W jedną stronę
  • Multi-city
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
  • Mieszana
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza