Lizbona – znajdź tanie loty

pt. 07.12.
pt. 14.12.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy jest najlepszy czas na lot do: Lizbona?

+ 270%
+ 180%
+ 90%
Baza
Cena
292 - 1 030 PLN
Temperatura
15 - 29°C
Opady
0 - 11 mm

Lizbona oferty lotów znalezione na momondo

Loty Lizbona | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Ryanair
Ryanair
WAW
18 sty
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
4h 15min
LIS
Lotnisko Lizbona
Ryanair
LIS
21 sty
Lotnisko Lizbona
7h 10min
1 przesiadka
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
230 PLN
TAP AIR PORTUGAL
TAP AIR PORTUGAL
WAW
06 cze
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
11h 30min
1 przesiadka
LIS
Lotnisko Lizbona
TAP AIR PORTUGAL
LIS
09 cze
Lotnisko Lizbona
3h 50min
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
366 PLN
Lufthansa
Lufthansa
GDN
03 lut
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
8h 15min
1 przesiadka
LIS
Lotnisko Lizbona
Lufthansa
LIS
12 lut
Lotnisko Lizbona
9h 15min
1 przesiadka
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
381 PLN

Które linie lotnicze latają do miasta Lizbona?

Bezpośrednie loty do Lizbony z Polski realizowane są z Warszawy. Szczególnie popularne wśród turystów są tanie loty do Lizbony z Modlina, obsługiwane przez taniego przewoźnika Ryanair. Krajowe linie lotnicze LOT i TAP Portugal startują z warszawskiego portu lotniczego im. Chopina. Czas bezpośredniego lotu do Lizbony z Warszawy to 4 godz. i 40 min.


Jak dojechać z lotniska do centrum Lizbony?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Lizbona wraz z ich odległością od centrum miasta
Lizbona
6 km od centrum

Port lotniczy Humberto Delgado jest oddalony zaledwie o 7 km od centrum miasta, dlatego zaczniesz zwiedzanie miasta już niedługo po wylądowaniu. Najtańszym sposobem dojazdu do Lizbony z lotniska jest komunikacja miejska.

Obok Terminalu 1 znajduje się stacja czerwonej linii metra. Aby dostać się do ścisłego centrum, musisz przesiąść się na stacji Alameda do linii zielonej, a następnie wysiąść na stacji Baixa-Chiado. Metro kursuje w godzinach 06:00-01:00, a turyści mogą przewozić bagaże o dowolnej wielkości.

Kolejnym sposobem dojazdu z lotniska do centrum Lizbony jest miejski autobus. Dojedziesz nim do wielu ważnych punktów komunikacyjnych, takich jak dworzec kolejowy i autobusowy oraz centralny plac Martim Moniz. Alternatywą dla komunikacji miejskiej jest prywatny przewoźnik Lizbona Aerobus, realizujący kursy z portu lotniczego do centrum.

Wygodne, lecz najdroższe przejazdy taksówką z lotniska do Lizbony najbardziej opłacają się większym grupom. Aby nie przepłacić za kurs, ustal z kierowcą cenę przejazdu od razu po zajęciu miejsca w samochodzie.


Jak poruszać się po Lizbonie?

Podstawowym środkiem miejskiego transportu jest metro. 4 linie metra w Lizbonie działają w godzinach 06:30-01:00. System komunikacji miejskiej w Lizbonie obejmuje także 5 linii tramwajowych oraz dzienne i nocne linie autobusowe. Musisz jednak wiedzieć, że tramwaje i autobusy w Lizbonie nie zatrzymują się na wszystkich przystankach! Aby wsiąść do nadjeżdżającego pojazdu, przywołaj go skinieniem ręki, a przed wysiadaniem – naciśnij przycisk „parar”.

Słynne windy w Lizbonie to nie tylko środek lokomocji, lecz także atrakcja turystyczna. 4 zabytkowe pojazdy ułatwią Ci wygodne przemieszczanie się między 7 wzgórzami miasta.

W skład miejskiej sieci komunikacyjnej wchodzi także kolej podmiejska i promy na rzece Tag. Godzinne i 24-godzinne bilety komunikacji w Lizbonie kupisz na stacjach metra, przystankach autobusowych, w biletomatach i punktach MOB. Podstawowe warianty biletów uprawniają do dowolnej liczby przesiadek w metrze, tramwajach, autobusach i windach. Jeśli chcesz podróżować promem lub koleją, musisz zaopatrzyć się w droższy bilet.

Najwygodniejszym sposobem zakupu biletów jest ładowalna karta 7 Colinas/Viva Vagem, ważna we wszystkich środkach transportu przez okres 1 roku. Możesz załadować na nią dowolny bilet lub skorzystać z opcji zapping – jednorazowego doładowania w wysokości od 3 do 40 EUR (13-175 PLN). Koszt jednego przejazdu w zappingu jest niższy o około 1 EUR w stosunku do tradycyjnych biletów.


Fakty o Lizbona

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Lizbona
Czas lokalny
Waluta
euro
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
3,71 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
34 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
6,44 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Lizbona