Lizbona – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
pon 25.10
pon 1.11

Najtańsze loty do miasta Lizbona

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Lizbona
Warszawa Lotnisko Chopina
Lizbona

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Lizbona

Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) - Lizbona (LIS)

Ceny lotów Warszawa - Lizbona są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Modlin na Lizbona. Średnia cena wynosi 593 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - LIZBONAMaj23% tańszyLoty Warszawa Lotnisko Chopina - Lizbona kosztują średnio 539 zł w miesiącu Maj
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - LIZBONALipiec16% droższyŚrednia cena za lot Warszawa Lotnisko Chopina - Lizbona to 814 zł w miesiącu Lipiec
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - LIZBONAWrzesień233% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa Lotnisko Chopina - Lizbona w miesiącu Wrzesień

Lizbona — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Przyjazny klimat jest mocnym atutem stolicy Portugalii. Bryza znad Atlantyku łagodzi zarówno mroźną zimę, jak i gorące lata, a miasto notuje aż 260 słonecznych dni w roku! Niezależnie od wybranego terminu podróży masz więc pewność, że nie przegapisz oszałamiającego widoku rzeki Tag rozświetlonej słońcem – wizytówki miasta i jednej z największych atrakcji Lizbony.

Wiosna i jesień to doskonały moment na zwiedzanie Lizbony: temperatury są wysokie, lecz dalekie od męczących upałów. Jeśli szukasz oszczędności, podróż do stolicy Portugalii zaplanuj na przełom zimy i wiosny: w tym okresie szczególnie łatwo kupisz tanie bilety lotnicze do Lizbony.

W lecie stolica Portugalii przechodzi pod władanie turystów – mieszkańcy miasta korzystają wówczas z sezonu urlopowego. Piękna pogoda w Lizbonie utrzymuje się przez całą jesień. Początek listopada, zwany „Latem Św. Marcina”, jest na ogół ciepły i słoneczny. Za jesienią, podobnie jak wiosną, przemawiają też koszty – bez problemu możesz wtedy znaleźć tanie bilety do Lizbony.

Zimy bywają deszczowe i wietrzne, lecz temperatura wciąż oscyluje w okolicach 10 stopni. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, byś swoje wojaże zaplanował właśnie na ten czas.

 • W którym miesiącu polecę do miasta Lizbona najtaniej?

  Nasze dane pokazują, że Maj to najtańszy miesiąc na lot Polska - Lizbona. Ceny biletów lotniczych, które wynoszą wtedy średnio 539 zł, są często niższe ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Jeśli nie uda Ci się zaplanować podróży na Maj, Czerwiec to równie dobry moment na lot Polska - Lizbona. Większość użytkowników momondo planujących lot w tym okresie, znajduje wtedy bilety lotnicze w cenie około 598 zł.

 • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Lizbona?

  Najtańsze oferty lotów z miasta Lizbona (Polska) można znaleźć na 60 dni przed planowanym odlotem. Rezerwując z takim wyprzedzeniem, możesz znaleźć loty w cenie ok. 703 zł. W ciągu ostatnich 72 godzin, użytkownicy znaleźli loty z tego kraju w cenie już od 197 zł.

 • W który dzień tygodnia loty do miasta Lizbona są najtańsze?

  Najtańszym dniem na lot do miasta Lizbona jest wtorek – ceny biletów zaczynają się wtedy zwykle już od 571 zł. Polecisz wtedy taniej ze względu na znacznie mniejszy popyt niż w pozostałe dni tygodnia. Jeśli planując podróż, możesz sobie pozwolić na elastyczność, pamiętaj, że niedziela to dzień, kiedy loty zwykle są najdroższe (średnia cena biletów lotniczych to 830 zł). Ceny te mogą się jednak zmieniać, warto więc ustawić alert cenowy dla lotów do miasta Lizbona.

 • O jakiej porze dnia loty do miasta Lizbona są najtańsze?

  Najtańszą porą dnia na lot na trasie Polska – Lizbona jest wieczorem – ceny biletów zaczynają się wtedy zwykle już od 582 zł. wieczorem to dobra pora poza godzinami szczytu i z tego względu polecisz wtedy taniej. Po południu to popularna pora dnia na loty do miasta Lizbona, więc ceny biletów są wyższe i kosztują ok. 885 zł za bilet.

 • Czy w pobliżu miasta Lizbona znajdują się inne lotniska?

  Jeśli szukasz alternatywnego lotniska, wybierając się do miasta Lizbona, rozważ Lotnisko Cascais.


Lizbona — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Lizbona znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
6 gru
KRK07:00Kraków Balice
4h 05min
LIS11:05Lizbona
13 gru
LIS09:30Lizbona
17h 45min
1 przesiadka
KRK03:15Kraków Balice
Ryanair
8 lis
WMI01:40Warszawa Modlin
7h 00min
1 przesiadka
LIS08:40Lizbona
12 lis
LIS01:20Lizbona
8h 50min
1 przesiadka
WMI10:10Warszawa Modlin
Ryanair
26 lis
KRK16:50Kraków Balice
13h 15min
1 przesiadka
LIS06:05Lizbona
28 lis
LIS01:20Lizbona
8h 55min
1 przesiadka
KRK10:15Kraków Balice
Ryanair
17 lis
WMI02:35Warszawa Modlin
10h 30min
1 przesiadka
LIS13:05Lizbona
24 lis
LIS11:35Lizbona
6h 24min
1 przesiadka
WMI17:59Warszawa Modlin
Ryanair
17 lis
WMI02:35Warszawa Modlin
10h 30min
1 przesiadka
LIS13:05Lizbona
23 lis
LIS04:35Lizbona
12h 50min
1 przesiadka
WMI17:25Warszawa Modlin
Ryanair
15 lis
SZZ13:40Szczecin Goleniów
15h 30min
1 przesiadka
LIS05:10Lizbona
23 lis
LIS04:35Lizbona
11h 00min
1 przesiadka
SZZ15:35Szczecin Goleniów

Lizbona – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Lizbona w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair.
Ryanair
15 lis
WRO01:45Wrocław-Strachowice
14h 40min
1 przesiadka
LIS16:25Lizbona
Ryanair
17 lis
WMI02:35Warszawa Modlin
10h 30min
1 przesiadka
LIS13:05Lizbona
Ryanair
17 lis
KTW10:40Katowice-Pyrzowice
8h 00min
1 przesiadka
LIS18:40Lizbona

Które linie latają do miasta Lizbona?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Lizbona
 • Które linie latają do miasta Lizbona?

  Szukając ofert lotów Polska – Lizbona, większość użytkowników momondo wybiera popularne linie lotnicze, takie jak TAP AIR PORTUGAL, Ryanair, Lufthansa i SWISS. W zależności od lotniska wylotu dostępne mogą być też loty innych linii.


Lizbona: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Lizbona

Port lotniczy Humberto Delgado jest oddalony zaledwie o 7 km od centrum miasta, dlatego zaczniesz zwiedzanie miasta już niedługo po wylądowaniu. Najtańszym sposobem dojazdu do Lizbony z lotniska jest komunikacja miejska.

Obok Terminalu 1 znajduje się stacja czerwonej linii metra. Aby dostać się do ścisłego centrum, musisz przesiąść się na stacji Alameda do linii zielonej, a następnie wysiąść na stacji Baixa-Chiado. Metro kursuje w godzinach 06:00-01:00, a turyści mogą przewozić bagaże o dowolnej wielkości.

Kolejnym sposobem dojazdu z lotniska do centrum Lizbony jest miejski autobus. Dojedziesz nim do wielu ważnych punktów komunikacyjnych, takich jak dworzec kolejowy i autobusowy oraz centralny plac Martim Moniz. Alternatywą dla komunikacji miejskiej jest prywatny przewoźnik Lizbona Aerobus, realizujący kursy z portu lotniczego do centrum.

Wygodne, lecz najdroższe przejazdy taksówką z lotniska do Lizbony najbardziej opłacają się większym grupom. Aby nie przepłacić za kurs, ustal z kierowcą cenę przejazdu od razu po zajęciu miejsca w samochodzie.


Lizbona — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Wrocław - Lizbona
Najkrótszy czas lotu3h 40min
Najniższa cena212 zł
Loty Gdańsk - Lizbona
Najkrótszy czas lotu6h 40min
Najniższa cena212 zł
Loty Katowice - Lizbona
Najkrótszy czas lotu8h 00min
Najniższa cena232 zł
Loty Kraków - Lizbona
Najkrótszy czas lotu4h 05min
Najniższa cena236 zł
Loty Bydgoszcz - Lizbona
Najkrótszy czas lotu11h 40min
Najniższa cena252 zł
Loty Łódź - Lizbona
Najkrótszy czas lotu9h 35min
Najniższa cena256 zł
Loty Poznań - Lizbona
Najkrótszy czas lotu7h 50min
Najniższa cena268 zł
Loty Szczecin - Lizbona
Najkrótszy czas lotu10h 35min
Najniższa cena268 zł
Loty Rzeszów - Lizbona
Najkrótszy czas lotu9h 15min
Najniższa cena366 zł
Loty Lublin - Lizbona
Najkrótszy czas lotu11h 25min
Najniższa cena468 zł

Lizbona – jak się poruszać?

Podstawowym środkiem miejskiego transportu jest metro. 4 linie metra w Lizbonie działają w godzinach 06:30-01:00. System komunikacji miejskiej w Lizbonie obejmuje także 5 linii tramwajowych oraz dzienne i nocne linie autobusowe. Musisz jednak wiedzieć, że tramwaje i autobusy w Lizbonie nie zatrzymują się na wszystkich przystankach! Aby wsiąść do nadjeżdżającego pojazdu, przywołaj go skinieniem ręki, a przed wysiadaniem – naciśnij przycisk „parar”.

Słynne windy w Lizbonie to nie tylko środek lokomocji, lecz także atrakcja turystyczna. 4 zabytkowe pojazdy ułatwią Ci wygodne przemieszczanie się między 7 wzgórzami miasta.

W skład miejskiej sieci komunikacyjnej wchodzi także kolej podmiejska i promy na rzece Tag. Godzinne i 24-godzinne bilety komunikacji w Lizbonie kupisz na stacjach metra, przystankach autobusowych, w biletomatach i punktach MOB. Podstawowe warianty biletów uprawniają do dowolnej liczby przesiadek w metrze, tramwajach, autobusach i windach. Jeśli chcesz podróżować promem lub koleją, musisz zaopatrzyć się w droższy bilet.

Najwygodniejszym sposobem zakupu biletów jest ładowalna karta 7 Colinas/Viva Vagem, ważna we wszystkich środkach transportu przez okres 1 roku. Możesz załadować na nią dowolny bilet lub skorzystać z opcji zapping – jednorazowego doładowania w wysokości od 3 do 40 EUR (13-175 PLN). Koszt jednego przejazdu w zappingu jest niższy o około 1 EUR w stosunku do tradycyjnych biletów.


Zacznij planować swoją podróż do: Lizbona