Znajdź tanie loty do Lizbona

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
0 szt. bagażu
Z?
Do?
pon. 3.10
pon. 10.10

Oferty z ponad 900 serwisów rezerwacyjnych.

Informacje o lotach do Lizbona

Informacje o cenach lotów do Lizbona, czasie ich trwania oraz liniach lotniczych

Najlepsza cena w jedną stronę

89 zł

Najlepsza cena w obie strony

183 zł

Najkrótszy czas lotu

4h 10min

Obsługiwany przez

2 linie lotnicze
Najlepsza cena za lot Polska – Lizbona w jedną stronę w ostatnich 72 godzinach to 89 zł (Warszawa Modlin – Lizbona).
Najlepsza cena za lot Polska – Lizbona w obie strony w ostatnich 72 godzinach to 183 zł (Warszawa Modlin – Lizbona).
Najkrótszy lot Polska – Lizbona trwa 4h 10min (Warszawa Modlin – Lizbona).
Lizbona – loty do tego miejsca wykonywane są przez 2 linie lotnicze i są to Ryanair oraz Wizz Air.

Lizbona – informacje i trendy dotyczące lotów

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi lotu do miasta Lizbona, aby jak najlepiej zaplanować podróż.

W którym miesiącu polecę do miasta Lizbona najtaniej?

Nasze dane pokazują, że Styczeń to najtańszy miesiąc na lot Polska - Lizbona. Ceny biletów lotniczych, które wynoszą wtedy średnio 749 zł, są często niższe ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Jeśli nie uda Ci się zaplanować podróży na Styczeń, Listopad to równie dobry moment na lot Polska - Lizbona. Większość osób korzystających z momondo, które planują lot w tym okresie, znajduje bilety lotnicze za około 783 zł.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Lizbona?

Osoby rezerwujące loty Puerto del Rosario – Lizbona znalazły oferty o 92% tańsze od średnich cen lotów do miasta Lizbona. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów momondo.
See prices from:

W który dzień tygodnia loty do miasta Lizbona są najtańsze?

Najtańszym dniem na lot do miasta Lizbona jest wtorek – ceny biletów zaczynają się wtedy zwykle już od 720 zł. Polecisz wtedy taniej ze względu na znacznie mniejszy popyt niż w pozostałe dni tygodnia. Jeśli planując podróż, możesz sobie pozwolić na elastyczność, pamiętaj, że niedziela to dzień, kiedy loty zwykle są najdroższe (średnia cena biletów lotniczych to 1 045 zł). Ceny te mogą się jednak zmieniać, warto więc ustawić alert cenowy dla lotów do miasta Lizbona.

O jakiej porze dnia loty do miasta Lizbona są najtańsze?

Najtańszą porą dnia na lot na trasie Polska – Lizbona jest wieczorem – ceny biletów zaczynają się wtedy zwykle już od 734 zł. wieczorem to dobra pora poza godzinami szczytu i z tego względu polecisz wtedy taniej. Po południu to popularna pora dnia na loty do miasta Lizbona, więc ceny biletów są wyższe i kosztują ok. 1 115 zł za bilet.

Jak długo trwa lot do miasta Lizbona?

Średnio lot na trasie Polska – Lizbona zajmuje 4h 10min, jeśli Twoim miejscem wylotu jest Warszawa Chopina (najpopularniejsze lotnisko w regionie Polska) i lecisz na Lizbona (najpopularniejsze lotnisko w regionie Lizbona). Jeśli Twój port wylotu to Kraków Balice i przylatujesz na Lizbona, czas lotu wynosi około 4h 05min.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Lizbona?

Najtańsze oferty lotów z miasta Lizbona (Polska) można znaleźć na 60 dni przed planowanym odlotem. Rezerwując z takim wyprzedzeniem, możesz znaleźć loty w cenie ok. 1 067 zł.

Najtańsze loty do miasta Lizbona

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Lizbona
Lotnisko Warszawa Chopina
Lizbona

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Lizbona

Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) - Lizbona (LIS)

Ceny lotów Warszawa - Lizbona są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Modlin na Lizbona. Średnia cena wynosi 757 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - LIZBONAStyczeń30% tańszyLoty Lotnisko Warszawa Chopina - Lizbona kosztują średnio 749 zł w miesiącu Styczeń
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - LIZBONALipiec48% droższyŚrednia cena za lot Lotnisko Warszawa Chopina - Lizbona to 1 581 zł w miesiącu Lipiec
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - LIZBONAPaździernik79% więcej wyszukiwańW miesiącu Październik najwięcej osób korzystających z momondo szukało lotów Lotnisko Warszawa Chopina – Lizbona.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące lotów do Lizbona

Przyjazny klimat jest mocnym atutem stolicy Portugalii. Bryza znad Atlantyku łagodzi zarówno mroźną zimę, jak i gorące lata, a miasto notuje aż 260 słonecznych dni w roku! Niezależnie od wybranego terminu podróży masz więc pewność, że nie przegapisz oszałamiającego widoku rzeki Tag rozświetlonej słońcem – wizytówki miasta i jednej z największych atrakcji Lizbony.

Wiosna i jesień to doskonały moment na zwiedzanie Lizbony: temperatury są wysokie, lecz dalekie od męczących upałów. Jeśli szukasz oszczędności, podróż do stolicy Portugalii zaplanuj na przełom zimy i wiosny: w tym okresie szczególnie łatwo kupisz tanie bilety lotnicze do Lizbony.

W lecie stolica Portugalii przechodzi pod władanie turystów – mieszkańcy miasta korzystają wówczas z sezonu urlopowego. Piękna pogoda w Lizbonie utrzymuje się przez całą jesień. Początek listopada, zwany „Latem Św. Marcina”, jest na ogół ciepły i słoneczny. Za jesienią, podobnie jak wiosną, przemawiają też koszty – bez problemu możesz wtedy znaleźć tanie bilety do Lizbony.

Zimy bywają deszczowe i wietrzne, lecz temperatura wciąż oscyluje w okolicach 10 stopni. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, byś swoje wojaże zaplanował właśnie na ten czas.

Jeśli wybierasz się do miasta Lizbona i szukasz alternatywnego lotniska, rozważ Lotnisko Cascais.

Ceny różnią się w zależności od lotniska wylotu, niemniej jednak wybierając się do miasta Lizbona, najtaniej polecisz na Lotnisko Cascais, za średnio 953 zł. Osoby korzystające z momondo mogą znaleźć najlepsze oferty używając Przewodnika po cenach lotów.Lizbona — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Lizbona znalezione na momondo.

Inne klasy lotu dla lotów do miasta Lizbona

Zapoznaj się z innymi taryfami premium dostępnymi dla Twojego lotu (Lizbona)

Które linie latają do miasta Lizbona?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Lizbona

Które linie latają do miasta Lizbona?

Szukając ofert lotów Polska – Lizbona, większość osób korzystających z momondo wybiera popularne linie lotnicze, takie jak Ryanair, TAP AIR PORTUGAL, Lufthansa i LOT. W zależności od lotniska wylotu dostępne mogą być też loty innych linii.

Loty SWISS do miasta Lizbona

SWISS obsługuje około 17 lotów w kierunku Lizbona tygodniowo. Najczęstszym miejscem wylotu jest Genewa-Cointrin, a najlepsza oferta w obie strony na tej trasie kosztuje 677 zł (Warszawa Chopina – Lizbona). Inne osoby oceniły SWISS na 8,4/10, wystawiając 140 opinii na momondo.

Loty KLM do miasta Lizbona

KLM (7,6/10, 167 opinii) jest inną popularną linią obsługującą kierunek Lizbona i oferującą loty Gdańsk Rębiechowo – Lizbona już od 600 zł w obie strony. KLM oferuje 23 loty do tego miejsca w tygodniu, a ich ceny zależą od lotniska wylotu i dostępności.


Lizbona: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Lizbona

Port lotniczy Humberto Delgado jest oddalony zaledwie o 7 km od centrum miasta, dlatego zaczniesz zwiedzanie miasta już niedługo po wylądowaniu. Najtańszym sposobem dojazdu do Lizbony z lotniska jest komunikacja miejska.

Obok Terminalu 1 znajduje się stacja czerwonej linii metra. Aby dostać się do ścisłego centrum, musisz przesiąść się na stacji Alameda do linii zielonej, a następnie wysiąść na stacji Baixa-Chiado. Metro kursuje w godzinach 06:00-01:00, a turyści mogą przewozić bagaże o dowolnej wielkości.

Kolejnym sposobem dojazdu z lotniska do centrum Lizbony jest miejski autobus. Dojedziesz nim do wielu ważnych punktów komunikacyjnych, takich jak dworzec kolejowy i autobusowy oraz centralny plac Martim Moniz. Alternatywą dla komunikacji miejskiej jest prywatny przewoźnik Lizbona Aerobus, realizujący kursy z portu lotniczego do centrum.

Wygodne, lecz najdroższe przejazdy taksówką z lotniska do Lizbony najbardziej opłacają się większym grupom. Aby nie przepłacić za kurs, ustal z kierowcą cenę przejazdu od razu po zajęciu miejsca w samochodzie.


Lizbona — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Warszawa - Lizbona
Najkrótszy czas lotu4h 10min
Najniższa cena183 zł
Loty Kraków - Lizbona
Najkrótszy czas lotu4h 05min
Najniższa cena332 zł
Loty Wrocław - Lizbona
Najkrótszy czas lotu5h 40min
Najniższa cena397 zł
Loty Katowice - Lizbona
Najkrótszy czas lotu5h 45min
Najniższa cena332 zł
Loty Gdańsk - Lizbona
Najkrótszy czas lotu5h 40min
Najniższa cena347 zł
Loty Poznań - Lizbona
Najkrótszy czas lotu6h 15min
Najniższa cena307 zł
Loty Rzeszów - Lizbona
Najkrótszy czas lotu9h 50min
Najniższa cena491 zł
Loty Lublin - Lizbona
Najkrótszy czas lotu12h 10min
Najniższa cena362 zł
Loty Łódź - Lizbona
Najkrótszy czas lotu12h 20min
Najniższa cena630 zł
Loty Szczecin - Lizbona
Najkrótszy czas lotu6h 15min
Najniższa cena382 zł
Loty Bydgoszcz - Lizbona
Najkrótszy czas lotu8h 45min
Najniższa cena456 zł
Loty Paryż - Lizbona
Najkrótszy czas lotu2h 40min
Najniższa cena724 zł
Loty Chicago - Lizbona
Najkrótszy czas lotu8h 00min
Najniższa cena2 037 zł
Loty Berlin - Lizbona
Najkrótszy czas lotu3h 35min
Najniższa cena2 151 zł

Lizbona – jak się poruszać?

Podstawowym środkiem miejskiego transportu jest metro. 4 linie metra w Lizbonie działają w godzinach 06:30-01:00. System komunikacji miejskiej w Lizbonie obejmuje także 5 linii tramwajowych oraz dzienne i nocne linie autobusowe. Musisz jednak wiedzieć, że tramwaje i autobusy w Lizbonie nie zatrzymują się na wszystkich przystankach! Aby wsiąść do nadjeżdżającego pojazdu, przywołaj go skinieniem ręki, a przed wysiadaniem – naciśnij przycisk „parar”.

Słynne windy w Lizbonie to nie tylko środek lokomocji, lecz także atrakcja turystyczna. 4 zabytkowe pojazdy ułatwią Ci wygodne przemieszczanie się między 7 wzgórzami miasta.

W skład miejskiej sieci komunikacyjnej wchodzi także kolej podmiejska i promy na rzece Tag. Godzinne i 24-godzinne bilety komunikacji w Lizbonie kupisz na stacjach metra, przystankach autobusowych, w biletomatach i punktach MOB. Podstawowe warianty biletów uprawniają do dowolnej liczby przesiadek w metrze, tramwajach, autobusach i windach. Jeśli chcesz podróżować promem lub koleją, musisz zaopatrzyć się w droższy bilet.

Najwygodniejszym sposobem zakupu biletów jest ładowalna karta 7 Colinas/Viva Vagem, ważna we wszystkich środkach transportu przez okres 1 roku. Możesz załadować na nią dowolny bilet lub skorzystać z opcji zapping – jednorazowego doładowania w wysokości od 3 do 40 EUR (13-175 PLN). Koszt jednego przejazdu w zappingu jest niższy o około 1 EUR w stosunku do tradycyjnych biletów.


Zacznij planować swoją podróż do: Lizbona


Dlaczego warto korzystać z momondo?

Pomagamy w znalezieniu lotów najlepiej dostosowanych do Twoich potrzeb. momondo porównuje ceny z setek stron linii lotniczych i portali rezerwacyjnych oraz umożliwia filtrowanie ofert według Twoich preferencji.

Tak. momondo umożliwia wyszukiwanie i wybór lotów do miasta Lizbona z takimi zasadami.

momondo pomoże Ci znaleźć najlepszy lot do miasta Lizbona dzięki filtrom, które zawężą wyniki wyszukiwania do tych ofert, które odpowiadają Twoim kryteriom. Możesz filtrować według wielu czynników, takich jak cena, godziny odlotu i przylotu, lotnisko czy linie lotnicze.

Oczywiście! momondo umożliwia śledzenie cen lotów do miasta Lizbona. Musisz jedynie podać swój adres e-mail, a my zajmiemy się resztą.


Oto dlaczego podróżni wybierają momondo
Elastyczne podróże
momondo rozumie potrzebę elastyczności i oferuje filtr pozwalający wyszukiwać loty bez opłat za zmianę.
Eksperckie analizy
Kompleksowe analizy pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę lotniczą. Dowiesz się np. kiedy dostępne są najtańsze loty, z jakim wyprzedzeniem najlepiej jest rezerwować podróże i wiele więcej.
Alerty cenowe
Monitoruj cenę preferowanej trasy lotu i otrzymuj powiadomienia o jej zmianach.