Lizbona – znajdź tanie loty

pt. 19.10.
pt. 26.10.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy jest najlepszy czas na lot do: Lizbona?

+ 270%
+ 180%
+ 90%
Baza
Cena
282 - 1 034 PLN

Przyjazny klimat jest mocnym atutem stolicy Portugalii. Bryza znad Atlantyku łagodzi zarówno mroźną zimę, jak i gorące lata, a miasto notuje aż 260 słonecznych dni w roku! Niezależnie od wybranego terminu podróży masz więc pewność, że nie przegapisz oszałamiającego widoku rzeki Tag rozświetlonej słońcem – wizytówki miasta i jednej z największych atrakcji Lizbony.

Wiosna i jesień to doskonały moment na zwiedzanie Lizbony: temperatury są wysokie, lecz dalekie od męczących upałów. Jeśli szukasz oszczędności, podróż do stolicy Portugalii zaplanuj na przełom zimy i wiosny: w tym okresie szczególnie łatwo kupisz tanie bilety lotnicze do Lizbony.

W lecie stolica Portugalii przechodzi pod władanie turystów – mieszkańcy miasta korzystają wówczas z sezonu urlopowego. Piękna pogoda w Lizbonie utrzymuje się przez całą jesień. Początek listopada, zwany „Latem Św. Marcina”, jest na ogół ciepły i słoneczny. Za jesienią, podobnie jak wiosną, przemawiają też koszty – bez problemu możesz wtedy znaleźć tanie bilety do Lizbony.

Zimy bywają deszczowe i wietrzne, lecz temperatura wciąż oscyluje w okolicach 10 stopni. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, byś swoje wojaże zaplanował właśnie na ten czas.


Lizbona oferty lotów znalezione na momondo

Loty Lizbona | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Ryanair
Ryanair
WRO
20 lis
Lotnisko Wrocław-Strachowice
3h 45min
LIS
Lotnisko Lizbona
Ryanair
LIS
27 lis
Lotnisko Lizbona
3h 40min
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
216 zł
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
POZ
02 lut
Lotnisko Poznań Ławica
23h 35min
1 przesiadka
LIS
Lotnisko Lizbona
Kilka linii lotniczych
LIS
11 lut
Lotnisko Lizbona
11h 45min
1 przesiadka
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
282 zł
Brussels Airlines
Brussels Airlines
WAW
16 lut
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
6h 45min
1 przesiadka
LIS
Lotnisko Lizbona
Brussels Airlines
LIS
24 lut
Lotnisko Lizbona
5h 25min
1 przesiadka
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
461 zł

Które linie lotnicze latają do miasta Lizbona?

Bezpośrednie loty do Lizbony z Polski realizowane są z Warszawy. Szczególnie popularne wśród turystów są tanie loty do Lizbony z Modlina, obsługiwane przez taniego przewoźnika Ryanair. Krajowe linie lotnicze LOT i TAP Portugal startują z warszawskiego portu lotniczego im. Chopina. Czas bezpośredniego lotu do Lizbony z Warszawy to 4 godz. i 40 min.


Jak dojechać z lotniska do centrum Lizbony?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Lizbona wraz z ich odległością od centrum miasta
Lizbona
6 km od centrum

Port lotniczy Humberto Delgado jest oddalony zaledwie o 7 km od centrum miasta, dlatego zaczniesz zwiedzanie miasta już niedługo po wylądowaniu. Najtańszym sposobem dojazdu do Lizbony z lotniska jest komunikacja miejska.

Obok Terminalu 1 znajduje się stacja czerwonej linii metra. Aby dostać się do ścisłego centrum, musisz przesiąść się na stacji Alameda do linii zielonej, a następnie wysiąść na stacji Baixa-Chiado. Metro kursuje w godzinach 06:00-01:00, a turyści mogą przewozić bagaże o dowolnej wielkości.

Kolejnym sposobem dojazdu z lotniska do centrum Lizbony jest miejski autobus. Dojedziesz nim do wielu ważnych punktów komunikacyjnych, takich jak dworzec kolejowy i autobusowy oraz centralny plac Martim Moniz. Alternatywą dla komunikacji miejskiej jest prywatny przewoźnik Lizbona Aerobus, realizujący kursy z portu lotniczego do centrum.

Wygodne, lecz najdroższe przejazdy taksówką z lotniska do Lizbony najbardziej opłacają się większym grupom. Aby nie przepłacić za kurs, ustal z kierowcą cenę przejazdu od razu po zajęciu miejsca w samochodzie.


Jak poruszać się po Lizbonie?

Podstawowym środkiem miejskiego transportu jest metro. 4 linie metra w Lizbonie działają w godzinach 06:30-01:00. System komunikacji miejskiej w Lizbonie obejmuje także 5 linii tramwajowych oraz dzienne i nocne linie autobusowe. Musisz jednak wiedzieć, że tramwaje i autobusy w Lizbonie nie zatrzymują się na wszystkich przystankach! Aby wsiąść do nadjeżdżającego pojazdu, przywołaj go skinieniem ręki, a przed wysiadaniem – naciśnij przycisk „parar”.

Słynne windy w Lizbonie to nie tylko środek lokomocji, lecz także atrakcja turystyczna. 4 zabytkowe pojazdy ułatwią Ci wygodne przemieszczanie się między 7 wzgórzami miasta.

W skład miejskiej sieci komunikacyjnej wchodzi także kolej podmiejska i promy na rzece Tag. Godzinne i 24-godzinne bilety komunikacji w Lizbonie kupisz na stacjach metra, przystankach autobusowych, w biletomatach i punktach MOB. Podstawowe warianty biletów uprawniają do dowolnej liczby przesiadek w metrze, tramwajach, autobusach i windach. Jeśli chcesz podróżować promem lub koleją, musisz zaopatrzyć się w droższy bilet.

Najwygodniejszym sposobem zakupu biletów jest ładowalna karta 7 Colinas/Viva Vagem, ważna we wszystkich środkach transportu przez okres 1 roku. Możesz załadować na nią dowolny bilet lub skorzystać z opcji zapping – jednorazowego doładowania w wysokości od 3 do 40 EUR (13-175 PLN). Koszt jednego przejazdu w zappingu jest niższy o około 1 EUR w stosunku do tradycyjnych biletów.


Fakty o Lizbona

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Lizbona
Czas lokalny
Waluta
euro
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
3,84 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
34 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
6,22 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Lizbona