Porto – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
pon 27.9
pon 4.10

Najtańsze loty do miasta Porto

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Porto
Warszawa Lotnisko Chopina
Porto

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Porto

Lotnisko Warszawa Modlin (WMI) - Porto (OPO)

Ceny lotów Warszawa - Porto są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Modlin na Porto. Średnia cena wynosi 503 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - PORTOStyczeń23% tańszyLoty Warszawa Lotnisko Chopina - Porto kosztują średnio 484 zł w miesiącu Styczeń
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - PORTOLipiec31% droższyŚrednia cena za lot Warszawa Lotnisko Chopina - Porto to 818 zł w miesiącu Lipiec
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - PORTOLuty687% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa Lotnisko Chopina - Porto w miesiącu Luty

Porto — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Jedna wycieczka do Porto to zdecydowanie za mało! Warto wracać tu o każdej porze roku i wciąż odkrywać nowe oblicza miasta. Wiosna i jesień to najlepsza pora na zapoznanie się z krajobrazem i architekturą. Pogoda w Porto jest ciepła i słoneczna, lecz daleka od duszących upałów. Długie wędrówki po malowniczych zakątkach miasta nie pozbawią Cię sił, a co więcej – są świetną okazją do złapania opalenizny.

Wakacje w Portugalii gwarantują Ci piękną pogodę, lecz temperatury rzędu 30 i więcej stopni mogą przeszkodzić w aktywnym zwiedzaniu Porto. To najlepszy moment na relaks i plażowanie: rozkoszuj się do woli orzeźwiającymi kąpielami w Atlantyku, a czas na miejskie spacery zarezerwuj sobie wieczorem.

Najtańsze bilety lotnicze do Porto dostępne są w pierwszych miesiącach roku. Jeśli masz ochotę na krótkie wakacje, śmiało rezerwuj przelot – zima w Portugalii jest fantastyczną odskocznią od polskiej pluchy i mrozu! Temperatura rzadko spada tu poniżej 10 stopni, a 300 słonecznych dni w roku zapewni Ci solidny zastrzyk witaminy D bez względu na termin podróży.

  • W którym miesiącu polecę do miasta Porto najtaniej?

    Jeśli nie możesz zaplanować podróży na Styczeń, Luty to także dobry moment na lot Polska - Porto. Loty na tej trasie kosztują wtedy średnio 484 zł.

  • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Porto?

    Najtańsze loty do miasta Porto podróżni rezerwują na 56 dni przed planowanym odlotem. W tym czasie ceny lotów wynoszą ok. 626 zł. W ciągu ostatnich 72 godzin, użytkownicy momondo znaleźli loty na trasie Polska – Porto w cenie już od 197 zł.

  • W który dzień tygodnia loty do miasta Porto są najtańsze?

    Najtańszym dniem na lot Polska - Porto jest środa – ceny lotów zaczynają się wtedy od 517 zł. Planując wylot na najdroższy dzień tygodnia, jakim jest niedziela, można oczekiwać, że lot Polska - Porto wyniesie około 742 zł.

  • O jakiej porze dnia loty do miasta Porto są najtańsze?

    Rano to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Porto. Użytkownicy momondo znaleźli bilety lotnicze z wylotem w ten dzień już od 587 zł. Po południu to pora dnia, kiedy loty do miasta Porto są najdroższe, a ich średnia cena wynosi 879 zł. Pora ta przypada na godziny szczytu, dlatego bilety kosztują wtedy więcej.


Porto — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Porto znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
8 lis
WMI02:00Warszawa Modlin
8h 00min
1 przesiadka
OPO10:00Porto
15 lis
OPO01:45Porto
9h 30min
1 przesiadka
WMI11:15Warszawa Modlin
Ryanair
10 lis
WMI11:00Warszawa Modlin
8h 20min
1 przesiadka
OPO19:20Porto
15 lis
OPO01:45Porto
9h 30min
1 przesiadka
WMI11:15Warszawa Modlin
Ryanair
10 lis
KRK01:45Kraków Balice
9h 50min
1 przesiadka
OPO11:35Porto
15 lis
OPO01:45Porto
8h 35min
1 przesiadka
KRK10:20Kraków Balice
Ryanair
26 paź
WMI16:35Warszawa Modlin
3h 55min
OPO20:30Porto
6 lis
OPO16:00Porto
14h 55min
1 przesiadka
WMI05:55Warszawa Modlin
Ryanair
10 lis
WMI02:00Warszawa Modlin
9h 35min
1 przesiadka
OPO11:35Porto
15 lis
OPO01:45Porto
9h 30min
1 przesiadka
WMI11:15Warszawa Modlin
Ryanair
10 lis
GDN02:15Gdańsk Rębiechowo
9h 20min
1 przesiadka
OPO11:35Porto
15 lis
OPO01:45Porto
12h 00min
1 przesiadka
GDN13:45Gdańsk Rębiechowo

Porto – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Porto w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair.
Ryanair
29 wrz
POZ12:35Poznań Ławica
7h 35min
1 przesiadka
OPO20:10Porto
Ryanair
10 lis
KTW10:40Katowice-Pyrzowice
8h 40min
1 przesiadka
OPO19:20Porto
Ryanair
1 paź
KRK08:35Kraków Balice
9h 25min
1 przesiadka
OPO18:00Porto

Które linie latają do miasta Porto?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Porto

Tanie bilety lotnicze do Porto z Polski dostępne są w ofercie niskobudżetowych linii lotniczych Ryanair i Wizz Air. Bezpośrednie loty do Porto startują z Krakowa i obu warszawskich lotnisk.

Oferty tanich lotów do Porto z jedną przesiadką znajdziesz także w liniach lotniczych TAP Portugal, LOT, Vueling, Swiss, KLM, White Airways. Bezpośredni lot do Porto zajmie Ci około 4 godzin, dlatego pamiętaj o zabraniu ciekawej lektury na podróż!


Porto: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Porto

Lotnisko Francisco sa Carneiro w Porto jest świetnie skomunikowane z centrum miasta. Na terenie lotniska znajduje się stacja metra. Pociągi fioletowej linii E dowiozą Cię bezpośrednio do centrum Porto; przejazd do głównej stacji kolejowej Campanhã Station zajmie Ci około 30 minut. Metro jest czynne w godzinach 06:00-01:30.

Jeśli wolisz podróż autobusem, najtańszy dojazd z lotniska do centrum Porto zapewni Ci komunikacja miejska. Z lotniska kursuje kilka linii do różnych zakątków miasta, od północy czynna jest także linia nocna. Aby dojechać z lotniska do Porto, możesz skorzystać również z autokarów prywatnej sieci Terravision. Komfort jazdy jest znacznie wyższy, a ceny przystępne – koszt przejazdu do przystanku Boavista wynosi 5 EUR (około 20 PLN).

Z lotniska w Porto łatwo złapiesz także taksówkę. Zdecyduj się na nią, jeśli zależy Ci na maksymalnej wygodzie lub dzielisz koszty z towarzyszami podróży. Ceny przejazdów do centrum miasta mieszczą się w granicach 20-30 EUR (80-130 PLN).


Porto — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Gdańsk - Porto
Najkrótszy czas lotu5h 25min
Najniższa cena220 zł
Loty Kraków - Porto
Najkrótszy czas lotu3h 45min
Najniższa cena228 zł
Loty Katowice - Porto
Najkrótszy czas lotu8h 00min
Najniższa cena228 zł
Loty Wrocław - Porto
Najkrótszy czas lotu4h 55min
Najniższa cena283 zł
Loty Poznań - Porto
Najkrótszy czas lotu6h 40min
Najniższa cena303 zł
Loty Rzeszów - Porto
Najkrótszy czas lotu23h 25min
Najniższa cena523 zł
Loty Lublin - Porto
Najkrótszy czas lotu36h 40min
Najniższa cena645 zł
Loty Bydgoszcz - Porto
Najkrótszy czas lotu8h 35min
Najniższa cena799 zł

Zwarta zabudowa Porto sprzyja zwiedzaniu miasta na piechotę. Jeśli jednak masz do przebycia dłuższy dystans, z pomocą przyjdzie Ci świetnie zorganizowana komunikacja miejska. W Porto działa 5 linii metra. Aż 4 z nich kończą bieg obok stadionu piłkarskiego Estadio de Dragao – mekki portugalskich fanów futbolu i obowiązkowego przystanku na turystycznej mapie miasta. Pociągi metra kursują między 06:00 a 01:30.

Autobusy w Porto dojeżdżają do wszystkich miejsc spoza siatki metra. Godziny odjazdów autobusów dziennych pokrywają się z czasem serwisu metra. Między 01:00 a 05:00 otwarte są autobusowe linie nocne. Na terenie miasta kursują także zabytkowe tramwaje, a przejazd stylowym wehikułem jest atrakcją samą w sobie!

Obszar komunikacji w Porto dzieli się na 9 stref; każde przekroczenie strefy podwyższa cenę biletu. Planujesz kilka przejazdów? Wybierz jedną z ładowanych kart biletowych o nazwie Andante. W krótkiej podróży najlepiej sprawdzi się karta Andante Azul – jeśli doładujesz ją 10 biletami jednorazowymi, jedenasty otrzymasz gratis. Wariant Andante Tour uprawnia natomiast do nielimitowanych przejazdów wszystkimi środkami komunikacji przez 24 godziny (7 EUR/30 PLN) lub 72 godziny (15 EUR/65 PLN).

To nie koniec oszczędności: zakup turystycznej karty Porto Card zapewni Ci nieograniczone korzystanie z komunikacji miejskiej i prawo do licznych zniżek w najciekawszych obiektach turystycznych! Porto Card dostępna jest w 4 wariantach, na okres od 1 do 4 dni. Ceny kart mieszczą się w przedziale 13-33 EUR (56-142 PLN).


Zacznij planować swoją podróż do: Porto