Loty Europa Francja

Francja – znajdź tanie loty

pt. 07.12.
pt. 14.12.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze połączenia lotnicze Francja

Loty Francja – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Kraków - Paryż 125 PLN
Poznań - Paryż 159 PLN
Warszawa - Bordeaux 249 PLN
Warszawa - Lyon 276 PLN
Gdańsk - Nicea 370 PLN

Francja oferty lotów znalezione na momondo

Loty Francja | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 20min
08:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 10min
08:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
125 PLN
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
07:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
132 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 20min
08:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 15min
08:15
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
132 PLN
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 20min
08:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 15min
08:15
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
132 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 20min
08:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 10min
08:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
132 PLN
easyJet
easyJet
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 20min
08:20
CDG
Lotnisko Paryż Charles de Gaulle
easyJet
CDG
06:00
Lotnisko Paryż Charles de Gaulle
2h 15min
08:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
230 PLN
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
2h 05min
08:05
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
1h 55min
07:55
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
132 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 20min
08:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 10min
08:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
125 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 20min
08:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 10min
08:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
132 PLN
easyJet
easyJet
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 20min
08:20
CDG
Lotnisko Paryż Charles de Gaulle
easyJet
CDG
06:00
Lotnisko Paryż Charles de Gaulle
2h 15min
08:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
230 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
2h 20min
08:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 15min
08:15
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
132 PLN
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 20min
08:20
BVA
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
Ryanair
BVA
06:00
Lotnisko Paryż Beauvais-Tillé
2h 15min
08:15
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
132 PLN

Porównaj ceny międzynarodowych i krajowych lotów dla Francji

Główny kierunek lotów do Francji to oczywiście Paryż. Polacy podróżują tam często z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic i Gdańska. Dużym powodzeniem cieszą się także połączenia Warszawa-Nicea, Warszawa-Lyon i przesiadkowy lot na południe kraju, z Warszawy do Marsylii. Najtańsze bilety lotnicze do francuskiej stolicy upolujesz na początku roku – po hucznym Bożym Narodzeniu i Sylwestrze Paryż nieco pustoszeje, choć ruch turystyczny nie gaśnie przez cały rok. Bilety drożeją nieco w miesiącach świątecznych, a także na początku roku akademickiego.

Jak kształtują się pozostałe ceny lotów do Francji? Jeśli wybierasz się do Nicei, najwięcej cenowych okazji niosą ze sobą późna jesień i zima. Wiele tanich biletów do Lyonu i Marsylii znajdziesz natomiast wiosną, tuż przed rozpoczęciem sezonu turystycznego. Najpopularniejsze linie lotnicze realizujące tanie loty do Francji to Wizz Air, Ryanair i easyJet. Niskobudżetowi przewoźnicy obsługują wiele tras z różnych regionów Polski, a dzięki niskim cenom biletów łatwo zorganizujesz tanią wycieczkę do Francji. Bezpośrednie przeloty Polska-Francja realizują także linie LOT i Air France.

Jeśli nie znajdziesz dla siebie odpowiedniego połączenia, skorzystaj z lotów przesiadkowych linii Brussels Airways, Lufthansa, Eurowings lub KLM. Główne trasy krajowych lotów we Francji to Paryż-Nicea, Paryż-Tuluza i Paryż-Marsylia. Pamiętaj także o lotach na wyspy i terytoria zamorskie, a wśród nich Ajaccio na Korsyce i Reunion z lotniskiem w Saint Denis.

Pogoda i klimat we Francji

Pogoda we Francji nie jest jednolita, a każdy region rządzi się swoimi prawami. Na północy kraju dominuje klimat oceaniczny. Aura jest tam zmienna, wietrzna, a przelotnych opadów możesz spodziewać się przez cały rok. Centrum i wschód leżą w strefie klimatu kontynentalnego, z wyraźnie zaznaczonymi 4 porami roku i gorącymi latami oraz mroźnymi zimami. Jeśli celem Twojej podróży do Francji jest Paryż, najlepszą pogodę do zwiedzania zastaniesz wiosną lub wczesną jesienią. Nizinne tereny Akwitanii przyciągają turystów dużą liczbą słonecznych dni i łagodnymi zimami.

Lazurowe Wybrzeże to idealny kierunek na wakacje we Francji – w lecie słońce świeci nawet przez 12 godzin dziennie, a upały utrzymują się nawet do końca października. Piękna pogoda nie mija tu z nadejściem zimy. Temperatury oscylują między 7-15 stopni, a śnieg pojawia się raz na 10 lat! Jeszcze inaczej jest w rejonach górskich: Alpy i Pireneje należą do najchłodniejszych, najwilgotniejszych regionów Francji. Śnieg pada obficie przez 5 zimowych miesięcy, a narciarze tłumnie oblegają najsłynniejsze ośrodki sportowe, takie jak Chamonix, Isola, 3 Doliny.

Waluta i ceny we Francji

Walutą Francji jest euro. Północna część kraju jest nieco tańsza niż turystyczne południe, przy czym zdecydowanie najwyższe wydatki czekają Cię w Paryżu. Hotelarze i restauratorzy utrzymują ceny na dość wysokim poziomie. Prosty obiad w restauracji kosztuje co najmniej 50 PLN. Jeśli chcesz zakończyć posiłek kieliszkiem lokalnego wina, suma na Twoim rachunku wzrośnie o 16-20 PLN. Najtańszym sposobem komunikacji jest transport miejski. Ceny biletów jednorazowych mieszczą się w granicach 6-8 PLN; dla porównania, w taksówce zapłacisz około 18 PLN za samo „zamknięcie drzwi.


Popularne trasy z lądowaniem w: Francja

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Zobacz więcej