Wrocław – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
wt 3.8
wt 10.8

Wrocław — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek i piesze zwiedzanie, pogoda we Wrocławiu wychodzi Ci naprzeciw. Temperatury są tu stosunkowo łagodne, a zjawisko „miejskiej wyspy ciepła” ociepla klimat o dodatkowe kilka stopni. Do pełni szczęścia potrzebny Ci będzie jedynie parasol: deszcz pada tu często, a zimny prysznic może zaskoczyć Cię nawet w lecie!

Odwiedź Wrocław wiosną lub latem, a miasto odkryje przed Tobą pełnię swoich walorów. Liczne atrakcje Wrocławia zachęcają do długiego pobytu w plenerze: Ogród Japoński, szlak wrocławskich krasnali lub Ostrów Tumski to tylko niektóre z wielu ciekawych tras spacerowych.

W lecie masz duże szanse na kupno tanich biletów lotniczych do Wrocławia, a wakacyjna pogoda na pewno Cię nie zawiedzie. Szukasz pomysłu na jesienny lub zimowy city break? Weekend we Wrocławiu spełni Twoje oczekiwania. Miasto oferuje turystom wiele historycznych i kulturalnych atrakcji, a jeśli chłód da Ci się we znaki, skutecznie rozgrzejesz się w jednym z wielu klimatycznych pubów.

  • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Wrocław?

    43 zł to najniższa znaleziona na momondo cena za lot Odesa – Wrocław w ostatnich dwóch tygodniach. Jest ona o 96% tańsza od większości ofert lotów do miasta Wrocław. Znajdź najniższe ceny, korzystając z Przewodnika po cenach lotów momondo.

  • W którym miesiącu polecę do miasta Wrocław najtaniej?

    Zazwyczaj lipiec to miesiąc, w którym można najtaniej polecieć na trasie Polska - Wrocław. Średnia cena biletów lotniczych wynosi wtedy 206 zł. Jeśli nie możesz zaplanować podróży na lipiec, sierpień to także dobry moment na lot Polska - Wrocław. Loty na tej trasie kosztują wtedy średnio 210 zł.

  • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Wrocław?

    Najtańsze oferty lotów z miasta Wrocław (Polska) można znaleźć na 59 dni przed planowanym odlotem. Rezerwując z takim wyprzedzeniem, możesz znaleźć loty w cenie ok. 247 zł. Warto sprawdzić aktualne ceny biletów, gdyż użytkownicy momondo znaleźli loty w cenie już od 82 zł.

  • W który dzień tygodnia loty do miasta Wrocław są najtańsze?

    Zwykle najtańszym dniem tygodnia na lot Polska - Wrocław jest piątek. Użytkownicy momondo, którzy decydują się na wylot w ten dzień tygodnia znajdują bilety nawet za 293 zł. Pamiętaj jednak, że ceny mogą się różnić w zależności od linii lotniczej, pory roku i dnia. Dniem tygodnia, kiedy ceny wylotu są wyższe niż zazwyczaj, jest wtorek. Według naszych danych średnia cena biletu lotniczego do miasta Wrocław wynosi wtedy 363 zł.

  • O jakiej porze dnia loty do miasta Wrocław są najtańsze?

    W południe to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Wrocław. Użytkownicy momondo znaleźli bilety lotnicze z wylotem w ten dzień już od 304 zł. Po południu to pora dnia, kiedy loty do miasta Wrocław są najdroższe, a ich średnia cena wynosi 483 zł. Pora ta przypada na godziny szczytu, dlatego bilety kosztują wtedy więcej.

  • Czy w pobliżu miasta Wrocław znajdują się inne lotniska?

    Podróżujący wybierający się do miasta Wrocław mogą znaleźć lepsze ceny, lecąc na Lotnisko Zielona Góra (142 km od centrum), Lotnisko Poznań Ławica (146 km od centrum) lub Lotnisko Katowice-Pyrzowice (160 km od centrum), w zależności od miesiąca i lotniska wylotu.

  • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Wrocław?

    Najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Wrocław jest Lotnisko Zielona Góra ze średnią ceną 699 zł za osobę. Ceny wahają się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnikom, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Wrocław — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Wrocław znalezione przez użytkowników momondo.
LOT
1 wrz
WAW07:10Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
WRO08:05Wrocław-Strachowice
4 wrz
WRO13:50Wrocław-Strachowice
1h 00min
WAW14:50Warszawa Lotnisko Chopina
LOT
26 sie
WAW07:10Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
WRO08:05Wrocław-Strachowice
2 wrz
WRO13:50Wrocław-Strachowice
1h 00min
WAW14:50Warszawa Lotnisko Chopina
LOT
26 paź
WAW11:35Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
WRO12:30Wrocław-Strachowice
30 paź
WRO13:50Wrocław-Strachowice
1h 00min
WAW14:50Warszawa Lotnisko Chopina
LOT
1 wrz
WAW07:10Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
WRO08:05Wrocław-Strachowice
4 wrz
WRO13:50Wrocław-Strachowice
1h 00min
WAW14:50Warszawa Lotnisko Chopina
LOT
3 sie
WAW07:10Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
WRO08:05Wrocław-Strachowice
2 wrz
WRO13:50Wrocław-Strachowice
1h 00min
WAW14:50Warszawa Lotnisko Chopina
LOT
3 wrz
WAW07:10Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
WRO08:05Wrocław-Strachowice
4 wrz
WRO13:50Wrocław-Strachowice
1h 00min
WAW14:50Warszawa Lotnisko Chopina

Wrocław – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Wrocław w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair.
Ryanair
7 wrz
GDN04:15Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
WRO05:15Wrocław-Strachowice
Ryanair
24 sie
GDN04:15Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
WRO05:15Wrocław-Strachowice
Ryanair
21 sie
GDN03:25Gdańsk Rębiechowo
1h 00min
WRO04:25Wrocław-Strachowice

Które linie latają do miasta Wrocław?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Wrocław

Krajowe loty do Wrocławia są realizowane przez 3 operatorów. Polski LOT i tanie linie lotnicze Ryanair latają do Wrocławia z Warszawy, natomiast linie Sprint Air obsługują połączenie z Radomiem.

Wrocławski port lotniczy przyjmuje również loty międzynarodowe z wielu krajów Europy, między innymi z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Skandynawii. Tanie loty do Wrocławia znajdziesz w stałej ofercie Ryanair i Wizz Air, a także linii Lufthansa, SAS i Eurowings.


Wrocław: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Wrocław

Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika znajduje się w odległości 10 km od centrum miasta. Jeśli chcesz tanio dojechać z lotniska do centrum Wrocławia, skorzystaj z komunikacji miejskiej. Autobusy z lotniska we Wrocławiu kursują między portem lotniczym a przystankiem Dworcowa.

Linia dzienna działa między 05:00 a 23:00; w pozostałych godzinach na tę samą trasę wyjeżdżają autobusy nocne. Przejazd potrwa około 40 minut, a za bilet zapłacisz 3 PLN. W ciągu dnia autobusy odjeżdżają co 20 minut, dlatego długie oczekiwanie na transport nie zabierze Ci cennego czasu na zwiedzanie.

Jeśli podróżujesz w kilkuosobowej grupie, korzystną opcją może okazać się taksówka – koszty rozłożą się między wszystkich pasażerów, a komfort podróży będzie nieporównywalnie większy.

Standardowa cena kursu taksówką z lotniska do centrum Wrocławia to 45-55 zł. Na wrocławskim lotnisku możesz także wynająć samochód. Swoje przedstawicielstwa ma tu wiele międzynarodowych i lokalnych firm, a najkorzystniejszą ofertę wynajmu wybierzesz z pomocą naszej wyszukiwarki.


Wrocław — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Gdańsk - Wrocław
Najkrótszy czas lotu1h 00min
Najniższa cena128 zł
Loty Warszawa - Wrocław
Najkrótszy czas lotu5h 40min
Najniższa cena206 zł
Loty Warszawa - Wrocław
Najkrótszy czas lotu0h 55min
Najniższa cena206 zł
Loty Poznań - Wrocław
Najkrótszy czas lotu17h 40min
Najniższa cena303 zł
Loty Kraków - Wrocław
Najkrótszy czas lotu5h 25min
Najniższa cena303 zł
Loty Szczecin - Wrocław
Najkrótszy czas lotu2h 55min
Najniższa cena424 zł
Loty Rzeszów - Wrocław
Najkrótszy czas lotu6h 35min
Najniższa cena439 zł
Loty Zielona Góra - Wrocław
Najkrótszy czas lotu3h 15min
Najniższa cena529 zł

Jak poruszać się po Wrocławiu?

Sieć komunikacji miejskiej we Wrocławiu obejmuje autobusy i tramwaje. Linie dzienne otwarte są między 05:00-23:00 w dni robocze i 06:00-22:00 w święta. Jeśli chcesz poznać nocne życie miasta, swobodnie wrócisz do hotelu jednym z autobusów nocnych. Bilety we Wrocławiu są łatwo dostępne w sklepach, kioskach i automatach. Jeśli zwiedzanie pochłonie Cię na dłużej i nie zdążysz kupić biletów, nie martw się – automaty znajdują się także w pojazdach!

Maszyny w autobusach i tramwajach nie przyjmują gotówki. Najszybciej i najwygodniej kupisz bilet za pomocą zbliżeniowej karty płatniczej. Turyści sięgają najchętniej po bilety czasowe. Przy kilku przejazdach uda Ci się sporo zaoszczędzić, a co więcej, możesz swobodnie przesiadać się między wszystkimi środkami transportu. W sprzedaży znajdziesz bilety 30-, 60- i 90-minutowe, a także 24-, 48- i 72-godzinne.

Podróżując taksówką we Wrocławiu wybieraj pojazdy z cennikiem naklejonym na szybie, wyposażone w taksometr i kasę fiskalną – w ten sposób unikniesz zawyżania ceny kursu. Standardowa opłata początkowa wynosi 6 PLN, a ceny za kilometr wahają się między 2,7-3 PLN. Wrocław to miasto przyjazne rowerom.

Znajdziesz tu wiele ścieżek rowerowych, w tym ciekawą trasę turystyczną szlakiem obiektów militarnych Festung Breslau. W mieście działa także system Wrocławski Rower Miejski: jeśli masz ochotę na przejażdżkę, możesz wypożyczyć jednoślad w jednej z 74 stacji na terenie całego Wrocławia.


Zacznij planować swoją podróż do: Wrocław