Loty Europa Polska Poznań

Poznań – znajdź tanie loty

pt. 15.02.
pt. 22.02.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Poznania?

+180.0%
+120.0%
+60.0%
Baza
Cena
231 - 616 PLN

Jeśli lubisz spędzać wolny czas pod chmurką, Poznań jest miejscem dla Ciebie: w porównaniu z innymi regionami Polski deszcz pada tu bardzo rzadko, a przyjemne temperatury i słoneczne dni zaczynają się już w kwietniu. Warto zapolować na piękną pogodę w Poznaniu!

Czeka tu na Ciebie rozległy ogród botaniczny, malownicze zakątki Ostrowa Tumskiego, a także ZOO i jego wyjątkowi lokatorzy – egzotyczne warany z Komodo. W czerwcu Poznań jest obowiązkowym kierunkiem dla miłośników współczesnego teatru, muzyki i wielu innych dziedzin sztuki. Jeśli i Ty należysz do ich grona, nie może Cię tu zabraknąć – to właśnie tutaj odbywa się międzynarodowy festiwal artystyczny Malta Festival Poznań.

Atrakcje Poznania nie kończą się wraz z końcem lata. Jesienią pogoda nie rozpieszcza turystów, warto jednak przetrzymać chłód i wiatr, by spędzić tutaj święto 11 listopada. Powód? Tylko w Poznaniu spróbujesz tradycyjnych rogali marcińskich! Lukrowane ciastko z makowym nadzieniem to prawdziwa bomba endorfinowa i jedna z głównych wizytówek Wielkopolski.


Poznań oferty lotów znalezione na momondo

Loty Poznań | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
LOT
LOT
WAW
05:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
0h 55min
05:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
LOT
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
5h 05min
1 przesiadka
11:05
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
345 PLN
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
4h 45min
1 przesiadka
10:45
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
Kilka linii lotniczych
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
1h 00min
07:00
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
368 PLN
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
6h 30min
1 przesiadka
11:30
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
Kilka linii lotniczych
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
6h 00min
1 przesiadka
12:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
506 PLN
LOT
LOT
RZE
06:00
Lotnisko Rzeszów Jasionka
2h 45min
1 przesiadka
08:45
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
LOT
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 30min
1 przesiadka
08:30
RZE
Lotnisko Rzeszów Jasionka
513 PLN
Ryanair
Ryanair
KTW
05:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
6h 40min
1 przesiadka
11:40
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
Ryanair
POZ
05:00
Lotnisko Poznań Ławica
5h 50min
1 przesiadka
10:50
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
517 PLN
Wizz Air
Wizz Air
WAW
05:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
6h 55min
1 przesiadka
11:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
Wizz Air
POZ
05:00
Lotnisko Poznań Ławica
0h 55min
05:55
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
571 PLN
SAS
SAS
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
3h 55min
1 przesiadka
09:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
SAS
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
1h 00min
07:00
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
712 PLN
LOT
LOT
RZE
06:00
Lotnisko Rzeszów Jasionka
2h 45min
1 przesiadka
08:45
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
LOT
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 30min
1 przesiadka
08:30
RZE
Lotnisko Rzeszów Jasionka
513 PLN
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
4h 45min
1 przesiadka
10:45
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
Kilka linii lotniczych
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
1h 00min
07:00
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
368 PLN
LOT
LOT
WAW
05:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
0h 55min
05:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
LOT
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
5h 05min
1 przesiadka
11:05
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
345 PLN
Wizz Air
Wizz Air
WAW
05:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
6h 55min
1 przesiadka
11:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
Wizz Air
POZ
05:00
Lotnisko Poznań Ławica
0h 55min
05:55
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
571 PLN
Wizz Air
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
5h 55min
1 przesiadka
11:55
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
Wizz Air
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
2h 35min
1 przesiadka
08:35
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
1 352 PLN

Jakie linie lotnicze oferują loty do Poznania?

Zarówno Ryanair, jak i Wizz Air proponują pasażerom wiele międzynarodowych tanich lotów do Poznania. W siatkach połączeń znajdziesz wiele popularnych kierunków biznesowych i turystycznych, wśród nich loty do Poznania z Anglii, Hiszpanii, Francji i Skandynawii.

Polski operator LOT obsługuje krajowe połączenie Poznań-Warszawa Chopin. Lufthansa CityLine lata do Poznania z Frankfurtu i Monachium, natomiast SAS realizuje bezpośrednie loty do Poznania z Kopenhagi.


Jak dojechać z lotniska do centrum Poznania?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Poznań wraz z ich odległością od centrum miasta
Poznań Ławica
6 km od centrum

Port lotniczy Poznań-Ławica znajduje się w odległości 7 kilometrów od centrum miasta. Jeśli szukasz taniego, wygodnego dojazdu z lotniska do centrum Poznania, skorzystaj z usług komunikacji miejskiej. 2 linie autobusowe dowiozą Cię do najważniejszych punktów miasta, w tym do dworca Poznań Główny i ronda Kaponiera.

Autobusy z lotniska w Poznaniu kursują między 05:00 a północą. Bilet komunikacji miejskiej kosztuje zaledwie 4,60 PLN, a kupisz go w terminalu odlotów lub w biletomatach na przystankach i w autobusach. Jeśli uda Ci się uniknąć korków, przejazd do centrum miasta zajmie Ci zaledwie 30 minut.

Po wyjściu z hali przylotów znajdziesz także postój taksówek. Możesz śmiało korzystać z ich usług, wszystkie samochody cieszą się bowiem rekomendacją Portu Lotniczego Ławica. Przy sprzyjających warunkach drogowych przejazd taksówką z lotniska do centrum Poznania potrwa zaledwie kilkanaście minut. Opłata za przejazd nie uderzy Cię po kieszeni: ceny kursów do dworca Poznań Główny mieszczą się w przedziale 25-40 PLN.


Jak poruszać się po Poznaniu?

Komunikacja miejska w Poznaniu dumnie nosi miano jednej z najlepiej zorganizowanych sieci w całej Polsce! Komfortowe, niskopodłogowe autobusy w Poznaniu kursują na ponad 60 liniach miejskich i podmiejskich. Dzienne linie autobusowe i tramwajowe otwarte są między 05:00 a 23:30.

Jeśli zasiedzisz się w którymś z klimatycznych pubów na poznańskiej starówce, nie martw się o powrót do hotelu: po północy na ulice wyjeżdża nocny tramwaj oraz nocne autobusy, operujące na ponad 20 liniach w półgodzinnych odstępach czasu. Jedną z największych sezonowych atrakcji Poznania jest letnia przejażdżka kolejką wąskotorową „Maltanka”. Zabytkowy pociąg zabierze Cię między innymi do popularnych Term Maltańskich.

Dla miłośników ciekawostek turystycznych mamy jeszcze jedną podpowiedź. Jeśli znajdziesz okazję do podróży linią 74, poszukaj w autobusie pamiątkowej tabliczki na cześć Krystyny Feldman! Wybitna aktorka była tu stałą pasażerką, a tabliczka zawisła nad jej ulubionym miejscem.

Bilety komunikacji w Poznaniu kupisz w wielu kioskach, biletomatach na przystankach i w autobusach, a także bezpośrednio u kierowców. Fani nowych technologii i oszczędności czasu kupią bilety przez telefon, za pośrednictwem aplikacji CallPay, moBILET, mPay i SkyCash. Podstawowy bilet w cenie 4,60 PLN zachowuje ważność przez 40 minut od skasowania. W ofercie znajdują się także bilety czasowe na okres 24, 48 lub 72 godzin, bilety 7-dniowe i miesięczne.


Fakty o Poznań

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Poznań
Czas lokalny
Waluta
złoty polski
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
2,98 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
20 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
4,05 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Poznań


Popularne połączenia do Poznań

Najczęściej wyszukiwane loty do Poznań, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Zobacz więcej
Loty Europa Polska Poznań