Loty Europa Polska Katowice

Katowice – znajdź tanie loty

czw. 24.01.
czw. 31.01.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Katowic?

+240%
+160%
+80%
Baza
Cena
138 - 448 PLN

Stolica Górnego Śląska to gospodarcze i przemysłowe serce Polski, a także fascynujący cel turystyczny i ośrodek kulturalny. Zwiedzanie Katowic odkryje przed Tobą kawał historii architektury – od secesyjnych kamienic po jedyne w swoim rodzaju osiedla robotnicze. To nie koniec niespodzianek: czy wiesz, że Katowice to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce? Lasy, parki i skwery zajmują tu aż 40% powierzchni!

Atrakcje Katowic błyszczą najjaśniej na tle pięknej pogody. Zaplanuj więc wycieczkę do Katowic między wiosną a wczesną jesienią – słońce i ciepło pozwoli Ci w pełni wykorzystać możliwości Miasta Ogrodów. Każdy aktywny dzień zakończysz porcją dobrej muzyki, bo muzyczne festiwale w Katowicach w niczym nie ustępują największym europejskim imprezom. Startujemy już w lipcu – Tauron Nowa Muzyka to przegląd aktualnych trendów na rynku muzycznym. Sierpniowy Off Festival jest natomiast prawdziwą gratką dla poszukiwaczy alternatywnych brzmień. Atrakcji nie brakuje: zapoluj na tanie bilety lotnicze do Katowic, a zawsze znajdziesz tu coś dla siebie!


Katowice oferty lotów znalezione na momondo

Loty Katowice | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Wizz Air
Wizz Air
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
8h 45min
1 przesiadka
14:45
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
6h 40min
1 przesiadka
12:40
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
339 PLN
LOT
LOT
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
14h 30min
1 przesiadka
20:30
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
LOT
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
23h 10min
1 przesiadka
05:10
+1
KRK
Lotnisko Kraków Balice
475 PLN
LOT
LOT
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
5h 40min
1 przesiadka
11:40
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
LOT
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
7h 00min
1 przesiadka
13:00
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
524 PLN
LOT
LOT
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
2h 25min
1 przesiadka
08:25
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
LOT
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
7h 35min
1 przesiadka
13:35
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
584 PLN
LOT
LOT
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
2h 40min
1 przesiadka
08:40
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
LOT
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
2h 20min
1 przesiadka
08:20
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
626 PLN
Wizz Air
Wizz Air
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
7h 00min
1 przesiadka
13:00
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
0h 55min
06:55
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
667 PLN
LOT
LOT
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
2h 40min
1 przesiadka
08:40
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
LOT
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
2h 20min
1 przesiadka
08:20
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
626 PLN
LOT
LOT
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
0h 50min
06:50
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
LOT
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
5h 45min
1 przesiadka
11:45
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
724 PLN
Wizz Air
Wizz Air
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
6h 15min
1 przesiadka
12:15
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
0h 50min
06:50
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
1 142 PLN
Wizz Air
Wizz Air
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
7h 00min
1 przesiadka
13:00
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
0h 55min
06:55
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
667 PLN
LOT
LOT
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
2h 40min
1 przesiadka
08:40
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
LOT
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
5h 15min
1 przesiadka
11:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
943 PLN
LOT
LOT
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
2h 25min
1 przesiadka
08:25
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
LOT
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
7h 35min
1 przesiadka
13:35
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
584 PLN

Jakie linie lotnicze oferują loty do Katowic?

Tanie loty do Katowic znajdziesz w stałej ofercie popularnych tanich przewoźników: Ryanair, Wizz Air i Transavia. Za ich pośrednictwem dotrzesz bezpośrednio do Katowic z Anglii, Niemiec, Holandii, Włoch i Skandynawii.

Polski operator LOT obsługuje także krajowe połączenie z Katowic do Warszawy, a liniami Lufthansa przylecisz do Katowic z Frankfurtu.


Jak dojechać z lotniska do centrum Katowic?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Katowice wraz z ich odległością od centrum miasta
Katowice-Pyrzowice
24 km od centrum

Lotnisko Katowice Airport znajduje się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej o około 30 kilometrów od stolicy Górnego Śląska. Specjalna autobusowa Lotnisko prowadzi bezpośrednio do głównego dworca kolejowego. To najszybszy i najwygodniejszy sposób dojazdu z lotniska do centrum Katowic. Komfortowe, klimatyzowane autobusy dowiozą Cię na miejsce zaledwie w 50 minut. Autobusy z lotniska w Katowicach kursują codziennie od 05:00 do 00:20.

Jednorazowy bilet autobusowy kosztuje 26 PLN, natomiast bilet powrotny – 46 PLN; wykorzystasz go w ciągu 30 dni. Jeśli wybierasz się na jednodniówkę do Katowic, zaoszczędzisz jeszcze więcej: dwuprzejazdowy bilet dobowy kosztuje zaledwie 32 PLN.

Alternatywą dla komunikacji miejskiej są prywatne minibusy firmy Matuszek Bus, kursujące do dworca autobusowego w Katowicach. Godziny odjazdów busów są dopasowane do siatki połączeń Ryanair i Wizz Air, a w przypadku opóźnień busy czekają na pasażerów. Dzięki temu żaden nagły wypadek nie zatrzyma Cię na lotnisku zbyt długo. Za bilet w jedną stronę zapłacisz 22 PLN.


Jak poruszać się po Katowicach?

Komunikacja miejska w Katowicach wchodzi w skład sieci KZK GOP, zapewniającej sprawny transport między gminami aglomeracji górnośląskiej. We wszystkich autobusach i tramwajach obowiązują jednakowe bilety. Ile zapłacisz za przejazd? Wszystko zależy od tego, ile miejscowości znajdzie się na Twojej trasie.

Najtańszy bilet, ważny w granicach administracyjnych Katowic, kosztuje 3,20 PLN. Jeśli połączysz zwiedzanie Miasta Ogrodów z wycieczką do sąsiedniego miasta, na przykład z wizytą w tyskim browarze lub zwiedzaniem chorzowskiego ZOO, cena biletu wzrośnie do 3,80 PLN. Podróż w obrębie 3 lub więcej miast to koszt rzędu 4,20 PLN.

Bilety w Katowicach dostępne są w kioskach, automatach i bezpośrednio u kierowców. Kupisz je także przez telefon, w aplikacjach SkyCash lub moBILET. Aby swobodnie podróżować i obniżyć koszty przejazdów, zaopatrz się w ładowaną kartę ŚKUP, dostępną po wpłacie zwrotnej kaucji w wysokości 20 PLN. Załadujesz na nią bilety jednorazowe i czasowe na okres 1, 2, 5, 7 lub 14 dni. Bilety ładowane na kartę ŚKUP mają niższe ceny, a Ty możesz dowolnie przesiadać się między autobusami i tramwajami.

Katowickie tramwaje zabiorą Cię w wiele ciekawych miejsc: od parku chorzowskiego do zamku w Będzinie. Autobusy w Katowicach łączą centrum miasta z jego peryferiami i sąsiednimi gminami. Dzienne linie komunikacyjne działają od 05:00 do 23:30. Około północy na trasy wyjeżdżają autobusy nocne.


Fakty o Katowice

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Katowice
Czas lokalny
Waluta
złoty polski
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
2,83 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
18 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
3,20 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Katowice


Popularne połączenia do Katowice

Najczęściej wyszukiwane loty do Katowice, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Zobacz więcej
Loty Europa Polska Katowice