Katowice – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
pon 1.11
pon 8.11

Najtańsze loty do miasta Katowice

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Katowice
Warszawa Lotnisko Chopina
Katowice

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Katowice

Warszawa Lotnisko Chopina (WAW) - Katowice (KTW)

Ceny lotów Warszawa - Katowice są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Lotnisko Chopina na Katowice-Pyrzowice. Średnia cena wynosi 200 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - KATOWICELipiec20% tańszyLoty Warszawa Lotnisko Chopina - Katowice kosztują średnio 159 zł w miesiącu Lipiec
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - KATOWICEPaździernik18% droższyŚrednia cena za lot Warszawa Lotnisko Chopina - Katowice to 234 zł w miesiącu Październik
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - KATOWICEPaździernik397% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa Lotnisko Chopina - Katowice w miesiącu Październik

Katowice — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Stolica Górnego Śląska to gospodarcze i przemysłowe serce Polski, a także fascynujący cel turystyczny i ośrodek kulturalny. Zwiedzanie Katowic odkryje przed Tobą kawał historii architektury – od secesyjnych kamienic po jedyne w swoim rodzaju osiedla robotnicze. To nie koniec niespodzianek: czy wiesz, że Katowice to jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce? Lasy, parki i skwery zajmują tu aż 40% powierzchni!

Atrakcje Katowic błyszczą najjaśniej na tle pięknej pogody. Zaplanuj więc wycieczkę do Katowic między wiosną a wczesną jesienią – słońce i ciepło pozwoli Ci w pełni wykorzystać możliwości Miasta Ogrodów. Każdy aktywny dzień zakończysz porcją dobrej muzyki, bo muzyczne festiwale w Katowicach w niczym nie ustępują największym europejskim imprezom. Startujemy już w lipcu – Tauron Nowa Muzyka to przegląd aktualnych trendów na rynku muzycznym. Sierpniowy Off Festival jest natomiast prawdziwą gratką dla poszukiwaczy alternatywnych brzmień. Atrakcji nie brakuje: zapoluj na tanie bilety lotnicze do Katowic, a zawsze znajdziesz tu coś dla siebie!

 • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Katowice?

  Najlepszą znalezioną na momondo ceną za lot Odesa – Katowice jest 44 zł za osobę. To o 97% taniej od średnich cen lotów do miasta Katowice. Znajdź najniższe ceny lotów z Twojego regionu dzięki Przewodnikowi po cenach lotów momondo.

 • W którym miesiącu polecę do miasta Katowice najtaniej?

  Zazwyczaj Lipiec to miesiąc, w którym można najtaniej polecieć na trasie Polska - Katowice. Średnia cena biletów lotniczych wynosi wtedy 159 zł. Nasze dane pokazują, że Czerwiec to kolejny dobry miesiąc na podróż na trasie Polska - Katowice. Średnia cena biletów lotniczych wynosi wtedy 179 zł.

 • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Katowice?

  Lot do tego kraju warto rezerwować 60 dni z wyprzedzeniem, kiedy średnie ceny wynoszą 200 zł. Ceny lotów mogą być niższe również w innych przedziałach czasowych. Na momondo użytkownicy znaleźli loty do tego miasta w cenie już od 155 zł.

 • W który dzień tygodnia loty do miasta Katowice są najtańsze?

  Najtańszym dniem na lot do miasta Katowice jest piątek – ceny biletów zaczynają się wtedy zwykle już od 225 zł. Polecisz wtedy taniej ze względu na znacznie mniejszy popyt niż w pozostałe dni tygodnia. Najdroższy dzień na lot do miasta Katowice to wtorek. Bilety lotnicze kosztują wtedy zwykle około 269 zł.

 • O jakiej porze dnia loty do miasta Katowice są najtańsze?

  Nasze dane pokazują, że po południu to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Katowice. Nasi użytkownicy znaleźli bilety lotnicze z wylotem od tej porze już od 199 zł. Dla porównania najdroższa pora dnia na lot do miasta Katowice to w południe, kiedy bilety kosztują około 269 zł.

 • Czy w pobliżu miasta Katowice znajdują się inne lotniska?

  Jeśli szukasz alternatywnego lotniska, wybierając się do miasta Katowice, rozważ Lotnisko Kraków Balice.

 • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Katowice?

  Najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Katowice jest Lotnisko Katowice-Pyrzowice ze średnią ceną 1 282 zł za osobę. Ceny wahają się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnikom, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Katowice — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Katowice znalezione przez użytkowników momondo.
LOT
14 gru
WAW06:15Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
KTW07:10Katowice-Pyrzowice
15 sty
KTW07:55Katowice-Pyrzowice
0h 55min
WAW08:50Warszawa Lotnisko Chopina
LOT
13 lis
WAW06:15Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
KTW07:10Katowice-Pyrzowice
13 gru
KTW07:55Katowice-Pyrzowice
0h 55min
WAW08:50Warszawa Lotnisko Chopina
Ryanair
3 gru
KRK06:00Kraków Balice
12h 25min
1 przesiadka
KTW18:25Katowice-Pyrzowice
5 gru
KTW01:05Katowice-Pyrzowice
17h 40min
1 przesiadka
KRK18:45Kraków Balice
Ryanair
18 lis
GDN02:15Gdańsk Rębiechowo
7h 30min
1 przesiadka
KTW09:45Katowice-Pyrzowice
21 lis
KTW14:10Katowice-Pyrzowice
18h 00min
1 przesiadka
GDN08:10Gdańsk Rębiechowo
LOT
17 lis
WAW06:15Warszawa Lotnisko Chopina
0h 55min
KTW07:10Katowice-Pyrzowice
25 lis
KTW07:55Katowice-Pyrzowice
0h 55min
WAW08:50Warszawa Lotnisko Chopina
Ryanair
17 lis
WMI02:00Warszawa Modlin
8h 10min
1 przesiadka
KTW10:10Katowice-Pyrzowice
25 lis
KTW10:15Katowice-Pyrzowice
8h 10min
1 przesiadka
WMI18:25Warszawa Modlin

Katowice – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Katowice w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair i Wizz Air.
Kilka linii lotniczych
12 lis
GDN01:40Gdańsk Rębiechowo
10h 55min
1 przesiadka
KTW12:35Katowice-Pyrzowice
Ryanair
6 lis
POZ03:50Poznań Ławica
15h 40min
1 przesiadka
KTW19:30Katowice-Pyrzowice
Kilka linii lotniczych
24 lis
GDN01:40Gdańsk Rębiechowo
17h 30min
1 przesiadka
KTW19:10Katowice-Pyrzowice

Które linie latają do miasta Katowice?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Katowice
 • Które linie latają do miasta Katowice?

  Szukając ofert lotów Polska – Katowice, większość użytkowników momondo wybiera popularne linie lotnicze, takie jak LOT, Ryanair i Wizz Air. W zależności od lotniska wylotu dostępne mogą być też loty innych linii.


Katowice: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Katowice

Lotnisko Katowice Airport znajduje się w miejscowości Pyrzowice, oddalonej o około 30 kilometrów od stolicy Górnego Śląska. Specjalna autobusowa Lotnisko prowadzi bezpośrednio do głównego dworca kolejowego. To najszybszy i najwygodniejszy sposób dojazdu z lotniska do centrum Katowic. Komfortowe, klimatyzowane autobusy dowiozą Cię na miejsce zaledwie w 50 minut. Autobusy z lotniska w Katowicach kursują codziennie od 05:00 do 00:20.

Jednorazowy bilet autobusowy kosztuje 26 PLN, natomiast bilet powrotny – 46 PLN; wykorzystasz go w ciągu 30 dni. Jeśli wybierasz się na jednodniówkę do Katowic, zaoszczędzisz jeszcze więcej: dwuprzejazdowy bilet dobowy kosztuje zaledwie 32 PLN.

Alternatywą dla komunikacji miejskiej są prywatne minibusy firmy Matuszek Bus, kursujące do dworca autobusowego w Katowicach. Godziny odjazdów busów są dopasowane do siatki połączeń Ryanair i Wizz Air, a w przypadku opóźnień busy czekają na pasażerów. Dzięki temu żaden nagły wypadek nie zatrzyma Cię na lotnisku zbyt długo. Za bilet w jedną stronę zapłacisz 22 PLN.


Katowice — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Kraków - Katowice
Najkrótszy czas lotu10h 05min
Najniższa cena183 zł
Loty Gdańsk - Katowice
Najkrótszy czas lotu7h 30min
Najniższa cena195 zł
Loty Poznań - Katowice
Najkrótszy czas lotu6h 35min
Najniższa cena282 zł
Loty Rzeszów - Katowice
Najkrótszy czas lotu6h 30min
Najniższa cena421 zł
Loty Szczecin - Katowice
Najkrótszy czas lotu12h 10min
Najniższa cena528 zł
Loty Wrocław - Katowice
Najkrótszy czas lotu6h 35min
Najniższa cena568 zł
Loty Lublin - Katowice
Najkrótszy czas lotu13h 10min
Najniższa cena902 zł
Loty Bydgoszcz - Katowice
Najkrótszy czas lotu8h 25min
Najniższa cena1 918 zł

Katowice – jak się poruszać?

Komunikacja miejska w Katowicach wchodzi w skład sieci KZK GOP, zapewniającej sprawny transport między gminami aglomeracji górnośląskiej. We wszystkich autobusach i tramwajach obowiązują jednakowe bilety. Ile zapłacisz za przejazd? Wszystko zależy od tego, ile miejscowości znajdzie się na Twojej trasie.

Najtańszy bilet, ważny w granicach administracyjnych Katowic, kosztuje 3,20 PLN. Jeśli połączysz zwiedzanie Miasta Ogrodów z wycieczką do sąsiedniego miasta, na przykład z wizytą w tyskim browarze lub zwiedzaniem chorzowskiego ZOO, cena biletu wzrośnie do 3,80 PLN. Podróż w obrębie 3 lub więcej miast to koszt rzędu 4,20 PLN.

Bilety w Katowicach dostępne są w kioskach, automatach i bezpośrednio u kierowców. Kupisz je także przez telefon, w aplikacjach SkyCash lub moBILET. Aby swobodnie podróżować i obniżyć koszty przejazdów, zaopatrz się w ładowaną kartę ŚKUP, dostępną po wpłacie zwrotnej kaucji w wysokości 20 PLN. Załadujesz na nią bilety jednorazowe i czasowe na okres 1, 2, 5, 7 lub 14 dni. Bilety ładowane na kartę ŚKUP mają niższe ceny, a Ty możesz dowolnie przesiadać się między autobusami i tramwajami.

Katowickie tramwaje zabiorą Cię w wiele ciekawych miejsc: od parku chorzowskiego do zamku w Będzinie. Autobusy w Katowicach łączą centrum miasta z jego peryferiami i sąsiednimi gminami. Dzienne linie komunikacyjne działają od 05:00 do 23:30. Około północy na trasy wyjeżdżają autobusy nocne.


Zacznij planować swoją podróż do: Katowice