Loty Europa Polska Kraków

Kraków – znajdź tanie loty

pt. 03.04.
pt. 10.04.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Kraków

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Kraków
W tym momencie nie dysponujemy danymi dla tej trasy, wybierz inne lotnisko wylotu

Kiedy najlepiej lecieć do Krakowa?

Wycieczka do kulturalnej stolicy Polski poszerza horyzonty i niesie ze sobą wiele wspaniałej rozrywki! W mieście zabytków, muzeów, teatrów i galerii zawsze znajdziesz ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Najlepszy moment na lot do Krakowa to wiosna, lato lub wczesna jesień. Ciepła, słoneczna pogoda daje Ci pełną swobodę w organizacji wycieczki: możesz na przykład połączyć wyprawę na Kopiec Piłsudskiego ze zwiedzaniem ZOO, przejść wzdłuż brzegu Wisły z Wawelu na Kazimierz, a aktywny dzień zakończyć piknikiem na Błoniach.

Dużą atrakcją turystyczną jest majowa Noc Muzeów. W ramach festiwalu bezpłatnie zwiedzisz wiele zabytków Krakowa. Wrześniowy weekend w Krakowie będzie szczególnie udany: miasto oczekuje na powrót studentów, więc ruch na ulicach jest nieco mniejszy, a parki okrywają się barwami złotej polskiej jesieni.

Październik i listopad często przebiegają pod znakiem słoty i silnego wiatru – jeśli chcesz zwiedzać Kraków pieszo, zabierz ze sobą parasol i przeciwdeszczową kurtkę. Gród Kraka odzyskuje swój urok pod koniec roku. Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy i wystawa szopek na Rynku Głównym wypełniają miasto ciepłem i świąteczną magią.

W którym miesiącu loty są najtańsze?

Miesiącem o najtańszych lotach do miasta Kraków jest listopad. Pamiętaj jednak, że wyjątkowe oferty można znaleźć również w innych miesiącach.

Kraków - kiedy jest najlepszy moment na zakup biletów lotniczych?

Większość podróżnych odkryła, że najlepszy moment na zakup biletów lotniczych do tego regionu to 60 dni przed planowanym wylotem.

Kraków — w której części tygodnia loty są najtańsze?

Dzień wylotu, kiedy najłatwiej o okazje lotnicze do regionu Kraków, to piątek. Porą tygodnia, której warto unikać, jest wtorek, bo właśnie wtedy ceny lotów są zwykle najwyższe.

Kraków — w której porze dnia polecę tam najtaniej?

Kraków: nasze dane pokazują, że najtańsza pora dnia na lot to południe. Wylot przypadający na wieczór oznacza zwykle wyższe ceny biletów lotniczych.

Jak dojechać z lotniska do centrum Krakowa?

Krakowski port lotniczy w Balicach znajduje się w odległości zaledwie 11 kilometrów od centrum miasta, a transfer pasażerów funkcjonuje bardzo sprawnie. Najtańszym sposobem dojazdu z lotniska do Krakowa jest komunikacja miejska. Pamiętaj jednak, by przy zakupie wybrać bilet aglomeracyjny; lotnisko Balice leży w II strefie komunikacyjnej z osobną taryfą przewozową. Autobusy miejskie dowiozą Cię na miejski dworzec autobusowy lub w okolice Centrum Kongresowego ICE. Pociągi Balice Express kursują co pół godziny między lotniskiem a krakowskim Dworcem Głównym. Kolejowy transfer z lotniska do Krakowa zajmie Ci zaledwie 17 minut, a do celu dojedziesz komfortowym szynobusem z dużą ilością miejsca na bagaż. Lotnisko w Balicach dysponuje także własną siecią taksówek Kraków Airport Taxi. To nieco droższa, lecz bardzo wygodna forma dojazdu do miasta. Koszty przejazdów taksówką z lotniska do centrum Krakowa są stałe, niezależnie od dnia tygodnia i czasu przejazdu.

Jakie linie lotnicze oferują loty do Krakowa?

Krajowe loty do Krakowa są obsługiwane przez dwóch operatorów. Polski przewoźnik LOT realizuje połączenia z Gdańska i Warszawy. Jeśli mieszkasz w północnej części Polski, obniżysz koszt podróży poprzez wybór usługi niskobudżetowych linii lotniczych Ryanair. Przewoźnik oferuje tanie loty do Krakowa z Gdańska – ceny biletów zaczynają się tu już od 29 PLN! Krakowskie lotnisko przyjmuje także liczne loty międzynarodowe, realizowane przez linie Lufthansa, Air Berlin, Eurowings, Norwegian, EasyJet, Ryanair, Vueling i wiele innych.

Jak poruszać się po Krakowie?

System komunikacji miejskiej Krakowa wychodzi naprzeciw potrzebom turystów. Siatka połączeń jest dobrze skomunikowana, a autobusy i tramwaje kursują często i punktualnie. Dzięki temu wygodnie dotrzesz do każdego punktu w mieście, w tym do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc oddalonych od centrum, takich jak Kopiec Kościuszki, ZOO w Lesie Wolskim czy opactwo w Tyńcu. Autobusy w Krakowie kursują także nocą; linie nocne oznaczone są numerami z początkową cyfrą 9. Bilety komunikacji miejskiej w Krakowie kupisz w kioskach, stacjonarnych kasach biletowych, automatach na przystankach lub automatach mobilnych, montowanych wewnątrz pojazdów. Do dyspozycji masz bilety jednorazowe lub czasowe: od minutowych po dobowe i kilkudniowe. Jeśli weekend w Krakowie spędzasz z rodziną, możesz skorzystać także ze specjalnego biletu rodzinnego, ważnego w soboty i niedziele. Taksówki w Krakowie cieszą się dużą popularnością wśród zwiedzających i mieszkańców miasta. Postoje zlokalizowane są w wielu ważnych punktach komunikacyjnych i turystycznych. Kurs zamówisz także przez telefon lub aplikacje na smartfona. Pamiętaj jednak, by korzystać z usług licencjonowanych przewoźników, z pojazdami oznaczonymi herbem miasta i hologramem z numerem licencji – w ten sposób unikniesz nieuczciwego zawyżania opłat za przejazd.

Kiedy najlepiej lecieć do Krakowa?

Wycieczka do kulturalnej stolicy Polski poszerza horyzonty i niesie ze sobą wiele wspaniałej rozrywki! W mieście zabytków, muzeów, teatrów i galerii zawsze znajdziesz ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu. Najlepszy moment na lot do Krakowa to wiosna, lato lub wczesna jesień. Ciepła, słoneczna pogoda daje Ci pełną swobodę w organizacji wycieczki: możesz na przykład połączyć wyprawę na Kopiec Piłsudskiego ze zwiedzaniem ZOO, przejść wzdłuż brzegu Wisły z Wawelu na Kazimierz, a aktywny dzień zakończyć piknikiem na Błoniach. Dużą atrakcją turystyczną jest majowa Noc Muzeów. W ramach festiwalu bezpłatnie zwiedzisz wiele zabytków Krakowa. Wrześniowy weekend w Krakowie będzie szczególnie udany: miasto oczekuje na powrót studentów, więc ruch na ulicach jest nieco mniejszy, a parki okrywają się barwami złotej polskiej jesieni. Październik i listopad często przebiegają pod znakiem słoty i silnego wiatru – jeśli chcesz zwiedzać Kraków pieszo, zabierz ze sobą parasol i przeciwdeszczową kurtkę. Gród Kraka odzyskuje swój urok pod koniec roku. Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy i wystawa szopek na Rynku Głównym wypełniają miasto ciepłem i świąteczną magią.


Kraków — oferty lotów znalezione na momondo

Loty Kraków | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Wizz Air
15 maj
GDN
Gdańsk Rębiechowo
28h 45min
1 przesiadka
KRK
Kraków Balice
18 maj
KRK
Kraków Balice
21h 40min
1 przesiadka
GDN
Gdańsk Rębiechowo
Kilka linii lotniczych
31 maj
WAW
Warszawa Lotnisko Chopina
23h 40min
1 przesiadka
KRK
Kraków Balice
7 cze
KRK
Kraków Balice
0h 50min
WAW
Warszawa Lotnisko Chopina
Ryanair
21 maj
SZZ
Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK
Kraków Balice
24 maj
KRK
Kraków Balice
1h 15min
SZZ
Szczecin Goleniów
KLM
15 maj
GDN
Gdańsk Rębiechowo
4h 50min
1 przesiadka
KRK
Kraków Balice
18 maj
KRK
Kraków Balice
4h 35min
1 przesiadka
GDN
Gdańsk Rębiechowo
Kilka linii lotniczych
15 maj
GDN
Gdańsk Rębiechowo
1h 20min
KRK
Kraków Balice
18 maj
KRK
Kraków Balice
21h 40min
1 przesiadka
GDN
Gdańsk Rębiechowo
Wizz Air
1 maj
WAW
Warszawa Lotnisko Chopina
18h 20min
1 przesiadka
KRK
Kraków Balice
3 maj
KRK
Kraków Balice
19h 25min
1 przesiadka
WAW
Warszawa Lotnisko Chopina

Kraków Balice – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Kraków, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Wizz Air i Ryanair.
Najszybszy
Najtańszy
Wizz Air
5 maj
GDN
Gdańsk Rębiechowo
5h 55min
1 przesiadka
KRK
Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
27 cze
WAW
Warszawa Lotnisko Chopina
7h 40min
1 przesiadka
KRK
Kraków Balice
Ryanair
11 cze
SZZ
Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK
Kraków Balice

Jakie linie lotnicze oferują loty do Krakowa?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Kraków

Krajowe loty do Krakowa są obsługiwane przez dwóch operatorów. Polski przewoźnik LOT realizuje połączenia z Gdańska i Warszawy. Jeśli mieszkasz w północnej części Polski, obniżysz koszt podróży poprzez wybór usługi niskobudżetowych linii lotniczych Ryanair. Przewoźnik oferuje tanie loty do Krakowa z Gdańska – ceny biletów zaczynają się tu już od 29 PLN!

Krakowskie lotnisko przyjmuje także liczne loty międzynarodowe, realizowane przez linie Lufthansa, Air Berlin, Eurowings, Norwegian, EasyJet, Ryanair, Vueling i wiele innych.


Jak dojechać z lotniska do centrum Krakowa?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Kraków wraz z ich odległością od centrum miasta

Krakowski port lotniczy w Balicach znajduje się w odległości zaledwie 11 kilometrów od centrum miasta, a transfer pasażerów funkcjonuje bardzo sprawnie. Najtańszym sposobem dojazdu z lotniska do Krakowa jest komunikacja miejska. Pamiętaj jednak, by przy zakupie wybrać bilet aglomeracyjny; lotnisko Balice leży w II strefie komunikacyjnej z osobną taryfą przewozową.

Autobusy miejskie dowiozą Cię na miejski dworzec autobusowy lub w okolice Centrum Kongresowego ICE. Pociągi Balice Express kursują co pół godziny między lotniskiem a krakowskim Dworcem Głównym. Kolejowy transfer z lotniska do Krakowa zajmie Ci zaledwie 17 minut, a do celu dojedziesz komfortowym szynobusem z dużą ilością miejsca na bagaż.

Lotnisko w Balicach dysponuje także własną siecią taksówek Kraków Airport Taxi. To nieco droższa, lecz bardzo wygodna forma dojazdu do miasta. Koszty przejazdów taksówką z lotniska do centrum Krakowa są stałe, niezależnie od dnia tygodnia i czasu przejazdu.


Kraków — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty London - Krakow
Najkrótszy czas lotu
2h 15min
Najniższa cena
138 zł
Loty Kiev - Krakow
Najkrótszy czas lotu
1h 35min
Najniższa cena
142 zł
Loty Bari - Krakow
Najkrótszy czas lotu
1h 50min
Najniższa cena
159 zł
Loty Oslo Gardermoen - Krakow
Najkrótszy czas lotu
2h 00min
Najniższa cena
200 zł
Loty Paris - Krakow
Najkrótszy czas lotu
2h 10min
Najniższa cena
296 zł
Loty Eindhoven - Krakow
Najkrótszy czas lotu
1h 45min
Najniższa cena
296 zł
Loty Lyon - Krakow
Najkrótszy czas lotu
2h 05min
Najniższa cena
305 zł
Loty Vienna - Krakow
Najkrótszy czas lotu
1h 00min
Najniższa cena
346 zł
Loty Brussels - Krakow
Najkrótszy czas lotu
1h 55min
Najniższa cena
367 zł
Loty Milan - Krakow
Najkrótszy czas lotu
1h 40min
Najniższa cena
367 zł
Loty Berlin - Krakow
Najkrótszy czas lotu
1h 15min
Najniższa cena
367 zł
Loty Nantes - Krakow
Najkrótszy czas lotu
4h 50min
Najniższa cena
401 zł
Loty Szczecin - Krakow
Najkrótszy czas lotu
1h 05min
Najniższa cena
401 zł
Loty Frankfurt am Main - Krakow
Najkrótszy czas lotu
1h 30min
Najniższa cena
405 zł
Loty Alicante - Krakow
Najkrótszy czas lotu
3h 05min
Najniższa cena
405 zł
Loty Marseille - Krakow
Najkrótszy czas lotu
2h 10min
Najniższa cena
422 zł
Loty Tel Aviv - Krakow
Najkrótszy czas lotu
3h 40min
Najniższa cena
426 zł
Loty Reykjavik - Kraków
Najkrótszy czas lotu
4h 10min
Najniższa cena
442 zł
Loty Nice - Krakow
Najkrótszy czas lotu
4h 40min
Najniższa cena
455 zł
Loty Manchester - Krakow
Najkrótszy czas lotu
2h 30min
Najniższa cena
463 zł
Zobacz więcej

Jak poruszać się po Krakowie?

System komunikacji miejskiej Krakowa wychodzi naprzeciw potrzebom turystów. Siatka połączeń jest dobrze skomunikowana, a autobusy i tramwaje kursują często i punktualnie. Dzięki temu wygodnie dotrzesz do każdego punktu w mieście, w tym do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc oddalonych od centrum, takich jak Kopiec Kościuszki, ZOO w Lesie Wolskim czy opactwo w Tyńcu.

Autobusy w Krakowie kursują także nocą; linie nocne oznaczone są numerami z początkową cyfrą 9. Bilety komunikacji miejskiej w Krakowie kupisz w kioskach, stacjonarnych kasach biletowych, automatach na przystankach lub automatach mobilnych, montowanych wewnątrz pojazdów. Do dyspozycji masz bilety jednorazowe lub czasowe: od minutowych po dobowe i kilkudniowe. Jeśli weekend w Krakowie spędzasz z rodziną, możesz skorzystać także ze specjalnego biletu rodzinnego, ważnego w soboty i niedziele.

Taksówki w Krakowie cieszą się dużą popularnością wśród zwiedzających i mieszkańców miasta. Postoje zlokalizowane są w wielu ważnych punktach komunikacyjnych i turystycznych. Kurs zamówisz także przez telefon lub aplikacje na smartfona. Pamiętaj jednak, by korzystać z usług licencjonowanych przewoźników, z pojazdami oznaczonymi herbem miasta i hologramem z numerem licencji – w ten sposób unikniesz nieuczciwego zawyżania opłat za przejazd.


Zacznij planować swoją podróż do: Kraków

Loty Europa Polska Kraków