Kraków – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
ndz 24.10
ndz 31.10

Najtańsze loty do miasta Kraków

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Kraków
Warszawa Lotnisko Chopina
Kraków

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Kraków

Warszawa Lotnisko Chopina (WAW) - Katowice (KTW)

Ceny lotów Warszawa - Kraków są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Lotnisko Chopina na Katowice-Pyrzowice. Średnia cena wynosi 198 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - KRAKÓWSierpień17% tańszyLoty Warszawa Lotnisko Chopina - Kraków kosztują średnio 197 zł w miesiącu Sierpień
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - KRAKÓWWrzesień25% droższyŚrednia cena za lot Warszawa Lotnisko Chopina - Kraków to 300 zł w miesiącu Wrzesień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA - KRAKÓWPaździernik376% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa Lotnisko Chopina - Kraków w miesiącu Październik

Kraków — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Wycieczka do kulturalnej stolicy Polski poszerza horyzonty i niesie ze sobą wiele wspaniałej rozrywki! W mieście zabytków, muzeów, teatrów i galerii zawsze znajdziesz ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Najlepszy moment na lot do Krakowa to wiosna, lato lub wczesna jesień. Ciepła, słoneczna pogoda daje Ci pełną swobodę w organizacji wycieczki: możesz na przykład połączyć wyprawę na Kopiec Piłsudskiego ze zwiedzaniem ZOO, przejść wzdłuż brzegu Wisły z Wawelu na Kazimierz, a aktywny dzień zakończyć piknikiem na Błoniach.

Dużą atrakcją turystyczną jest majowa Noc Muzeów. W ramach festiwalu bezpłatnie zwiedzisz wiele zabytków Krakowa. Wrześniowy weekend w Krakowie będzie szczególnie udany: miasto oczekuje na powrót studentów, więc ruch na ulicach jest nieco mniejszy, a parki okrywają się barwami złotej polskiej jesieni.

Październik i listopad często przebiegają pod znakiem słoty i silnego wiatru – jeśli chcesz zwiedzać Kraków pieszo, zabierz ze sobą parasol i przeciwdeszczową kurtkę. Gród Kraka odzyskuje swój urok pod koniec roku. Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy i wystawa szopek na Rynku Głównym wypełniają miasto ciepłem i świąteczną magią.

 • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Kraków?

  Najlepszą ofertą znalezioną na momondo w ciągu ostatnich dwóch tygodni był lot Odesa – Kraków w cenie 44 zł. To 97% taniej niż większość ofert lotów do miasta Kraków. Aby znaleźć najlepsze ceny dla Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów.

 • W którym miesiącu polecę do miasta Kraków najtaniej?

  Jeśli nie możesz zaplanować podróży na Sierpień, Lipiec to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Kraków. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 201 zł.

 • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Kraków?

  Najtańsze loty do miasta Kraków podróżni rezerwują na 29 dni przed planowanym odlotem. W tym czasie ceny lotów wynoszą ok. 239 zł. W ciągu ostatnich 72 godzin, użytkownicy momondo znaleźli loty na trasie Polska – Kraków w cenie już od 75 zł.

 • W który dzień tygodnia loty do miasta Kraków są najtańsze?

  Nasze dane pokazują, że piątek to najtańszy dzień na lot Polska - Kraków. Najtańsze bilety zaczynają się wtedy od 262 zł. Pamiętaj jednak, że ceny lotów mogą się różnić w zależności od dokładnej trasy oraz tego, na jaki lot się zdecydujesz. Z drugiej strony, środa to najdroższy dzień na lot ze względu na popularność tej pory tygodnia wśród podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Średnia cena lotu wynosi wtedy 324 zł.

 • O jakiej porze dnia loty do miasta Kraków są najtańsze?

  Rano to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Kraków. Użytkownicy momondo znaleźli bilety lotnicze z wylotem w ten dzień już od 271 zł. Wieczorem to popularna pora dnia na loty do miasta Kraków, więc ceny biletów są wyższe i kosztują ok. 307 zł za bilet.

 • Czy w pobliżu miasta Kraków znajdują się inne lotniska?

  Jeśli szukasz alternatywnego lotniska, wybierając się do miasta Kraków, rozważ Lotnisko Katowice-Pyrzowice lub Lotnisko Rzeszów Jasionka.

 • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Kraków?

  Ze średnimi cenami za osobę wynoszącymi 1 229 zł, Lotnisko Rzeszów Jasionka jest najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Kraków. Należy pamiętać, że ceny te zależą również od miejsca wylotu. Przewodnik po cenach lotów momondo pomoże Ci w znalezieniu najlepszych ofert.


Kraków — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Kraków znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
2 lis
SZZ18:40Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK19:45Kraków Balice
6 lis
KRK10:40Kraków Balice
1h 15min
SZZ11:55Szczecin Goleniów
Ryanair
16 lis
SZZ17:40Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK18:45Kraków Balice
20 lis
KRK09:40Kraków Balice
1h 15min
SZZ10:55Szczecin Goleniów
Ryanair
24 gru
GDN09:50Gdańsk Rębiechowo
1h 10min
KRK11:00Kraków Balice
26 gru
KRK15:55Kraków Balice
1h 10min
GDN17:05Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
14 gru
SZZ17:40Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK18:45Kraków Balice
18 gru
KRK09:40Kraków Balice
1h 15min
SZZ10:55Szczecin Goleniów
Ryanair
14 sty
GDN09:50Gdańsk Rębiechowo
1h 10min
KRK11:00Kraków Balice
23 sty
KRK15:55Kraków Balice
1h 10min
GDN17:05Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
15 gru
GDN16:50Gdańsk Rębiechowo
1h 10min
KRK18:00Kraków Balice
19 gru
KRK15:55Kraków Balice
1h 10min
GDN17:05Gdańsk Rębiechowo

Kraków – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Kraków w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair.
Ryanair
3 lis
GDN17:50Gdańsk Rębiechowo
1h 10min
KRK19:00Kraków Balice
Ryanair
23 lis
SZZ17:40Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK18:45Kraków Balice
Ryanair
3 lis
GDN17:50Gdańsk Rębiechowo
1h 10min
KRK19:00Kraków Balice

Które linie latają do miasta Kraków?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Kraków
 • Które linie latają do miasta Kraków?

  Wiele linii lotniczych obsługuje połączenia Polska – Kraków, jednak największą popularnością wśród naszych użytkowników cieszą się LOT, Ryanair, Austrian Airlines i Lufthansa. Te linie regularnie oferują loty na trasie Polska – Kraków, jeśli rozpoczynasz podróż z jednego z głównych lotnisk miasta.


Kraków: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Kraków

Krakowski port lotniczy w Balicach znajduje się w odległości zaledwie 11 kilometrów od centrum miasta, a transfer pasażerów funkcjonuje bardzo sprawnie. Najtańszym sposobem dojazdu z lotniska do Krakowa jest komunikacja miejska. Pamiętaj jednak, by przy zakupie wybrać bilet aglomeracyjny; lotnisko Balice leży w II strefie komunikacyjnej z osobną taryfą przewozową.

Autobusy miejskie dowiozą Cię na miejski dworzec autobusowy lub w okolice Centrum Kongresowego ICE. Pociągi Balice Express kursują co pół godziny między lotniskiem a krakowskim Dworcem Głównym. Kolejowy transfer z lotniska do Krakowa zajmie Ci zaledwie 17 minut, a do celu dojedziesz komfortowym szynobusem z dużą ilością miejsca na bagaż.

Lotnisko w Balicach dysponuje także własną siecią taksówek Kraków Airport Taxi. To nieco droższa, lecz bardzo wygodna forma dojazdu do miasta. Koszty przejazdów taksówką z lotniska do centrum Krakowa są stałe, niezależnie od dnia tygodnia i czasu przejazdu.


Kraków — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Szczecin - Kraków
Najkrótszy czas lotu1h 05min
Najniższa cena75 zł
Loty Gdańsk - Kraków
Najkrótszy czas lotu1h 10min
Najniższa cena99 zł
Loty Szymany - Kraków
Najkrótszy czas lotu1h 05min
Najniższa cena178 zł
Loty Poznań - Kraków
Najkrótszy czas lotu2h 45min
Najniższa cena205 zł
Loty Rzeszów - Kraków
Najkrótszy czas lotu5h 40min
Najniższa cena260 zł
Loty Bydgoszcz - Kraków
Najkrótszy czas lotu6h 20min
Najniższa cena260 zł
Loty Katowice - Kraków
Najkrótszy czas lotu6h 50min
Najniższa cena280 zł
Loty Wrocław - Kraków
Najkrótszy czas lotu10h 40min
Najniższa cena288 zł

Kraków – jak się poruszać?

System komunikacji miejskiej Krakowa wychodzi naprzeciw potrzebom turystów. Siatka połączeń jest dobrze skomunikowana, a autobusy i tramwaje kursują często i punktualnie. Dzięki temu wygodnie dotrzesz do każdego punktu w mieście, w tym do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc oddalonych od centrum, takich jak Kopiec Kościuszki, ZOO w Lesie Wolskim czy opactwo w Tyńcu.

Autobusy w Krakowie kursują także nocą; linie nocne oznaczone są numerami z początkową cyfrą 9. Bilety komunikacji miejskiej w Krakowie kupisz w kioskach, stacjonarnych kasach biletowych, automatach na przystankach lub automatach mobilnych, montowanych wewnątrz pojazdów. Do dyspozycji masz bilety jednorazowe lub czasowe: od minutowych po dobowe i kilkudniowe. Jeśli weekend w Krakowie spędzasz z rodziną, możesz skorzystać także ze specjalnego biletu rodzinnego, ważnego w soboty i niedziele.

Taksówki w Krakowie cieszą się dużą popularnością wśród zwiedzających i mieszkańców miasta. Postoje zlokalizowane są w wielu ważnych punktach komunikacyjnych i turystycznych. Kurs zamówisz także przez telefon lub aplikacje na smartfona. Pamiętaj jednak, by korzystać z usług licencjonowanych przewoźników, z pojazdami oznaczonymi herbem miasta i hologramem z numerem licencji – w ten sposób unikniesz nieuczciwego zawyżania opłat za przejazd.


Zacznij planować swoją podróż do: Kraków