Kraków – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
wt 3.8
wt 10.8

Kraków — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Wycieczka do kulturalnej stolicy Polski poszerza horyzonty i niesie ze sobą wiele wspaniałej rozrywki! W mieście zabytków, muzeów, teatrów i galerii zawsze znajdziesz ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Najlepszy moment na lot do Krakowa to wiosna, lato lub wczesna jesień. Ciepła, słoneczna pogoda daje Ci pełną swobodę w organizacji wycieczki: możesz na przykład połączyć wyprawę na Kopiec Piłsudskiego ze zwiedzaniem ZOO, przejść wzdłuż brzegu Wisły z Wawelu na Kazimierz, a aktywny dzień zakończyć piknikiem na Błoniach.

Dużą atrakcją turystyczną jest majowa Noc Muzeów. W ramach festiwalu bezpłatnie zwiedzisz wiele zabytków Krakowa. Wrześniowy weekend w Krakowie będzie szczególnie udany: miasto oczekuje na powrót studentów, więc ruch na ulicach jest nieco mniejszy, a parki okrywają się barwami złotej polskiej jesieni.

Październik i listopad często przebiegają pod znakiem słoty i silnego wiatru – jeśli chcesz zwiedzać Kraków pieszo, zabierz ze sobą parasol i przeciwdeszczową kurtkę. Gród Kraka odzyskuje swój urok pod koniec roku. Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy i wystawa szopek na Rynku Głównym wypełniają miasto ciepłem i świąteczną magią.

  • Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Kraków?

    Najlepszą ofertą znalezioną na momondo w ciągu ostatnich dwóch tygodni był lot Odesa – Kraków w cenie 43 zł. To 97% taniej niż większość ofert lotów do miasta Kraków. Aby znaleźć najlepsze ceny dla Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów.

  • W którym miesiącu polecę do miasta Kraków najtaniej?

    Jeśli nie możesz zaplanować podróży na sierpień, lipiec to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Kraków. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 198 zł.

  • Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Kraków?

    Najtańsze loty do miasta Kraków podróżni rezerwują na 29 dni przed planowanym odlotem. W tym czasie ceny lotów wynoszą ok. 236 zł. W ciągu ostatnich 72 godzin, użytkownicy momondo znaleźli loty na trasie Polska – Kraków w cenie już od 82 zł.

  • W który dzień tygodnia loty do miasta Kraków są najtańsze?

    Nasze dane pokazują, że piątek to najtańszy dzień na lot Polska - Kraków. Najtańsze bilety zaczynają się wtedy od 259 zł. Pamiętaj jednak, że ceny lotów mogą się różnić w zależności od dokładnej trasy oraz tego, na jaki lot się zdecydujesz. Z drugiej strony, środa to najdroższy dzień na lot ze względu na popularność tej pory tygodnia wśród podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Średnia cena lotu wynosi wtedy 319 zł.

  • O jakiej porze dnia loty do miasta Kraków są najtańsze?

    Rano to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Kraków. Użytkownicy momondo znaleźli bilety lotnicze z wylotem w ten dzień już od 267 zł. Wieczorem to popularna pora dnia na loty do miasta Kraków, więc ceny biletów są wyższe i kosztują ok. 303 zł za bilet.

  • Czy w pobliżu miasta Kraków znajdują się inne lotniska?

    Jeśli szukasz alternatywnego lotniska, wybierając się do miasta Kraków, rozważ Lotnisko Katowice-Pyrzowice lub Lotnisko Rzeszów Jasionka.

  • Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Kraków?

    Ze średnimi cenami za osobę wynoszącymi 1 212 zł, Lotnisko Rzeszów Jasionka jest najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Kraków. Należy pamiętać, że ceny te zależą również od miejsca wylotu. Przewodnik po cenach lotów momondo pomoże Ci w znalezieniu najlepszych ofert.


Kraków — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Kraków znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
2 wrz
SZZ03:40Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK04:45Kraków Balice
9 wrz
KRK02:00Kraków Balice
1h 10min
SZZ03:10Szczecin Goleniów
LOT
25 sie
SZY18:00Szymany Olsztyn-Mazury
1h 05min
KRK19:05Kraków Balice
30 sie
KRK15:55Kraków Balice
1h 10min
SZY17:05Szymany Olsztyn-Mazury
Kilka linii lotniczych
12 sie
GDN11:20Gdańsk Rębiechowo
8h 35min
1 przesiadka
KRK19:55Kraków Balice
24 sie
KRK12:55Kraków Balice
25h 40min
1 przesiadka
GDN14:35Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
16 wrz
SZZ03:40Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK04:45Kraków Balice
23 wrz
KRK02:00Kraków Balice
1h 10min
SZZ03:10Szczecin Goleniów
Ryanair
22 wrz
GDN12:35Gdańsk Rębiechowo
1h 10min
KRK13:45Kraków Balice
27 wrz
KRK17:05Kraków Balice
1h 10min
GDN18:15Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
5 wrz
SZZ10:45Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK11:50Kraków Balice
9 wrz
KRK02:00Kraków Balice
1h 10min
SZZ03:10Szczecin Goleniów

Kraków – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Kraków w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair.
Ryanair
11 sie
GDN18:10Gdańsk Rębiechowo
1h 10min
KRK19:20Kraków Balice
Ryanair
30 wrz
SZZ03:40Szczecin Goleniów
1h 05min
KRK04:45Kraków Balice
Ryanair
27 wrz
GDN18:40Gdańsk Rębiechowo
1h 10min
KRK19:50Kraków Balice

Które linie latają do miasta Kraków?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Kraków

Krajowe loty do Krakowa są obsługiwane przez dwóch operatorów. Polski przewoźnik LOT realizuje połączenia z Gdańska i Warszawy. Jeśli mieszkasz w północnej części Polski, obniżysz koszt podróży poprzez wybór usługi niskobudżetowych linii lotniczych Ryanair. Przewoźnik oferuje tanie loty do Krakowa z Gdańska – ceny biletów zaczynają się tu już od 29 PLN!

Krakowskie lotnisko przyjmuje także liczne loty międzynarodowe, realizowane przez linie Lufthansa, Air Berlin, Eurowings, Norwegian, EasyJet, Ryanair, Vueling i wiele innych.


Kraków: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Kraków

Krakowski port lotniczy w Balicach znajduje się w odległości zaledwie 11 kilometrów od centrum miasta, a transfer pasażerów funkcjonuje bardzo sprawnie. Najtańszym sposobem dojazdu z lotniska do Krakowa jest komunikacja miejska. Pamiętaj jednak, by przy zakupie wybrać bilet aglomeracyjny; lotnisko Balice leży w II strefie komunikacyjnej z osobną taryfą przewozową.

Autobusy miejskie dowiozą Cię na miejski dworzec autobusowy lub w okolice Centrum Kongresowego ICE. Pociągi Balice Express kursują co pół godziny między lotniskiem a krakowskim Dworcem Głównym. Kolejowy transfer z lotniska do Krakowa zajmie Ci zaledwie 17 minut, a do celu dojedziesz komfortowym szynobusem z dużą ilością miejsca na bagaż.

Lotnisko w Balicach dysponuje także własną siecią taksówek Kraków Airport Taxi. To nieco droższa, lecz bardzo wygodna forma dojazdu do miasta. Koszty przejazdów taksówką z lotniska do centrum Krakowa są stałe, niezależnie od dnia tygodnia i czasu przejazdu.


Kraków — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Gdańsk - Kraków
Najkrótszy czas lotu1h 10min
Najniższa cena97 zł
Loty Szczecin - Kraków
Najkrótszy czas lotu1h 05min
Najniższa cena101 zł
Loty Poznań - Kraków
Najkrótszy czas lotu2h 30min
Najniższa cena206 zł
Loty Warszawa - Kraków
Najkrótszy czas lotu0h 55min
Najniższa cena210 zł
Loty Wrocław - Kraków
Najkrótszy czas lotu5h 50min
Najniższa cena222 zł
Loty Katowice - Kraków
Najkrótszy czas lotu5h 05min
Najniższa cena233 zł
Loty Bydgoszcz - Kraków
Najkrótszy czas lotu1h 00min
Najniższa cena303 zł
Loty Rzeszów - Kraków
Najkrótszy czas lotu4h 20min
Najniższa cena401 zł

Jak poruszać się po Krakowie?

System komunikacji miejskiej Krakowa wychodzi naprzeciw potrzebom turystów. Siatka połączeń jest dobrze skomunikowana, a autobusy i tramwaje kursują często i punktualnie. Dzięki temu wygodnie dotrzesz do każdego punktu w mieście, w tym do wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc oddalonych od centrum, takich jak Kopiec Kościuszki, ZOO w Lesie Wolskim czy opactwo w Tyńcu.

Autobusy w Krakowie kursują także nocą; linie nocne oznaczone są numerami z początkową cyfrą 9. Bilety komunikacji miejskiej w Krakowie kupisz w kioskach, stacjonarnych kasach biletowych, automatach na przystankach lub automatach mobilnych, montowanych wewnątrz pojazdów. Do dyspozycji masz bilety jednorazowe lub czasowe: od minutowych po dobowe i kilkudniowe. Jeśli weekend w Krakowie spędzasz z rodziną, możesz skorzystać także ze specjalnego biletu rodzinnego, ważnego w soboty i niedziele.

Taksówki w Krakowie cieszą się dużą popularnością wśród zwiedzających i mieszkańców miasta. Postoje zlokalizowane są w wielu ważnych punktach komunikacyjnych i turystycznych. Kurs zamówisz także przez telefon lub aplikacje na smartfona. Pamiętaj jednak, by korzystać z usług licencjonowanych przewoźników, z pojazdami oznaczonymi herbem miasta i hologramem z numerem licencji – w ten sposób unikniesz nieuczciwego zawyżania opłat za przejazd.


Zacznij planować swoją podróż do: Kraków