Split – znajdź tanie loty

czw. 24.01.
czw. 31.01.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Splitu?

+120%
+80%
+40%
Baza
Cena
646 - 1 399 PLN

Chorwackie parkingi pękają w szwach od samochodów z polskimi rejestracjami, ale i tak loty do Splitu cieszą się coraz większą popularnością. Tym bardziej, że linie lotnicze co roku otwierają nowe sezonowe połączenia. Najwięcej tanich lotów do Splitu z Polski znajdziesz oczywiście latem. Lubisz, gdy wokół Ciebie dużo się dzieje? Zarzuć sieci jak najwcześniej i złap w nie wakacyjne tani lot z Polski do Splitu. Miasto w szczycie sezonu porwie Cię bez reszty!

Szukasz raczej spokoju i wyciszenia? Celuj w miesiące tuż poza sezonem. Czujność przy rezerwacji przyda Ci się też w maju, bo bilety lotnicze do Splitu kosztują wtedy najwięcej. Powód? Loty czarterowe do Splitu jeszcze nie operują, a dwa długie weekendy i tęsknota za słońcem masowo ściągają Polaków na chorwackie wybrzeże.

Wczesna jesień jest nieco tańsza, a rozgrzana woda w Adriatyku umożliwi Ci kąpiele co najmniej do końca września. Najtańsze loty do Splitu dostępne są zimą, oczywiście z wyjątkiem Bożego Narodzenia i sylwestra.


Split oferty lotów znalezione na momondo

Loty Split | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Lufthansa
Lufthansa
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
3h 20min
1 przesiadka
09:20
SPU
Lotnisko Split
Lufthansa
SPU
06:00
Lotnisko Split
4h 40min
1 przesiadka
10:40
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
550 PLN
Lufthansa
Lufthansa
POZ
06:00
Lotnisko Poznań Ławica
6h 45min
1 przesiadka
12:45
SPU
Lotnisko Split
Lufthansa
SPU
06:00
Lotnisko Split
12h 30min
1 przesiadka
18:30
POZ
Lotnisko Poznań Ławica
622 PLN
Wizz Air
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
1h 35min
07:35
SPU
Lotnisko Split
Wizz Air
SPU
06:00
Lotnisko Split
1h 30min
07:30
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
641 PLN
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
SZZ
06:00
Lotnisko Szczecin Goleniów
12h 50min
1 przesiadka
18:50
SPU
Lotnisko Split
Kilka linii lotniczych
SPU
06:00
Lotnisko Split
11h 40min
1 przesiadka
17:40
SZZ
Lotnisko Szczecin Goleniów
645 PLN
Kilka linii lotniczych
Kilka linii lotniczych
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
7h 15min
1 przesiadka
13:15
SPU
Lotnisko Split
Kilka linii lotniczych
SPU
06:00
Lotnisko Split
11h 00min
1 przesiadka
17:00
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
705 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
12h 30min
1 przesiadka
18:30
SPU
Lotnisko Split
Laudamotion
SPU
06:00
Lotnisko Split
6h 35min
1 przesiadka
12:35
KRK
Lotnisko Kraków Balice
731 PLN
Wizz Air
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
1h 35min
07:35
SPU
Lotnisko Split
Wizz Air
SPU
06:00
Lotnisko Split
1h 30min
07:30
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
641 PLN
Wizz Air
Wizz Air
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
1h 35min
07:35
SPU
Lotnisko Split
Wizz Air
SPU
06:00
Lotnisko Split
1h 30min
07:30
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
886 PLN
SmartWings
SmartWings
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
1h 55min
07:55
SPU
Lotnisko Split
SmartWings
SPU
06:00
Lotnisko Split
1h 50min
07:50
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
856 PLN
LOT
LOT
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
2h 00min
08:00
SPU
Lotnisko Split
LOT
SPU
06:00
Lotnisko Split
2h 00min
08:00
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
777 PLN
Lufthansa
Lufthansa
KTW
06:00
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
3h 20min
1 przesiadka
09:20
SPU
Lotnisko Split
Lufthansa
SPU
06:00
Lotnisko Split
4h 40min
1 przesiadka
10:40
KTW
Lotnisko Katowice-Pyrzowice
550 PLN
Croatia Airlines
Croatia Airlines
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
6h 00min
1 przesiadka
12:00
SPU
Lotnisko Split
Croatia Airlines
SPU
06:00
Lotnisko Split
6h 50min
1 przesiadka
12:50
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
810 PLN

Które linie lotnicze oferują loty do Splitu?

Linie LOT, Smart Wings i Wizz Air realizują sezonowe bezpośrednie loty do Splitu z Polski. Nieco drożej, choć oczywiście wygodniej i z bagażem rejestrowanym w cenie, odbędziesz łączony lot do Splitu liniami Croatia Airlines, Lufthansa, Czech Airlines, Austrian Airlines i SWISS.

Szukasz pomysłu na szybki, niedrogi eurotrip? Połącz tani lot do wybranego europejskiego miasta z dolotem do Splitu na pokładzie budżetowej linii easyJet. Cała podróż do Splitu zajmie Ci ponad dobę, ale w efekcie zyskasz dość czasu na zwiedzenie miasta-przystanku. A Neapol, Amsterdam czy Mediolan są tego warte!


Jak dojechać z lotniska do centrum Splitu?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Split wraz z ich odległością od centrum miasta
Split
11 km od centrum

Gdy Twój samolot do Splitu dotrze na lotnisko Kastela, masz do wyboru 3 opcje dojazdu do miasta: autobus, taksówkę lub wynajęty samochód. Autokary firmy Pleso Prijevoz odjeżdżają po 20 minutach od lądowania samolotów. Bilet na autobus z lotniska do centrum Splitu kosztuje 30 HRK (ok. 17 PLN).

Zaoszczędzisz kilka kun, korzystając z miejskiego autobusu linii 37. Przystanek znajdziesz tuż za lotniskowymi parkingami. Za kurs do Splitu zapłacisz tu 15 HRK (ok. 9 PLN), a do pobliskiego Trogiru – 11 HRK (ok. 6,5 PLN). Dojazd z lotniska do centrum Splitu trwa około godziny.

Taksówki z lotniska w Splicie czekają tuż przy wyjściu z hali przylotów. Warto skorzystać, jeśli podróżujesz z większą ekipą, bo na postoju znajdziecie samochody 4- i 9-osobowe. Przeciętna cena kursu taksówką do Splitu to ok. 250 HRK (140 PLN), choć nie zaszkodzi się potargować. Z szerokim uśmiechem i odrobiną perswazji zbijesz opłatę nawet o 40-50 kun!

Wolisz sam usiąść za kółkiem? Na lotnisku w Splicie działa kilkanaście wypożyczalni aut. Porównasz ich oferty jeszcze przed wyjazdem, w wyszukiwarce momondo.


Jak poruszać się po Splicie?

Zabytkowe centrum Splitu i romantyczna promenada Riva to zdecydowanie za mało! Biel i turkus pejzażu Dalmacji na pewno natchną Cię do dalszych eskapad. Komunikacja miejska w Splicie obsługuje nie tylko miasto, ale i okoliczne miejscowości, wśród nich turystyczne perełki: Trogir i Omiš. W samym Splicie autobusem dojedziesz m.in. na wzgórze Marjan z przestronnymi plażami i zoo. W mieście kursują także 2 linie nocne, dlatego możesz śmiało rezerwować tani nocleg w Splicie z daleka od centrum – nie stracisz ani minuty z nocnego życia!

Bilety autobusowe w Splicie są dostępne u kierowców lub w kioskach. Ceny biletów i czas ich ważności zależą od liczby przejechanych stref. Jednorazowy bilet na strefę 1 (9 HRK) obowiązuje przez 45 minut, natomiast na strefę 4 (21 HRK) – najbardziej oddaloną od centrum Splitu – przez 105 minut. W kiosku dostaniesz także bilety dwuprzejazdowe i karnety na 5 przejazdów.

Chcesz ruszyć jeszcze dalej? Międzymiastowe autobusy kursują z dworca przy ulicy księcia Domagoja do wszystkich regionów Chorwacji i za granicę. Zagrzeb, Dubrownik, Rijeka, Budva… Szybko przekonasz się, że Bałkany zasługują na co najmniej kilka wycieczek.

Każdy dzień w Dalmacji kończy się imprezą, a wysokie szpilki i powrót nad ranem wymagają złapania taksówki. W Splicie zapłacisz około 20-25 HRK za trzaśnięcie drzwiami i 6-8 HRK za kilometr jazdy.


Fakty o Split

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Split
Czas lokalny
Waluta
kuna chorwacka
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
5,00 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
35 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
6,38 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Split

*Ceny lotów do miasta Split to ceny lotów w klasie ekonomicznej znalezione przez użytkowników momondo w ciągu ostatnich 72 godzin. Ceny te mogą nie być już dostępne.