Informacje
FAQ (Często zadawane pytania)
Najnowsze oferty
Flights to Alicante

Tanie loty do Alicante od 388 zł

Jest to najtańszy lot w obie strony znaleziony przez użytkownika momondo w ciągu ostatnich 72 godzin na zapytanie dotyczące lotu do Alicante wylatującego 20.05.. Ceny mogą ulec zmianie i mogą nie być dostępne dla wszystkich lotów i w każdym terminie. Kliknij cenę, aby odświeżyć wyszukiwanie dla tej oferty.
1 dorosły
0 szt. bagażu
Z?
Do?
czw. 11.4
czw. 18.4

Oferty z ponad 900 serwisów rezerwacyjnych.

„W tym roku momondo zostało uznane za najlepszą stronę do wyszukiwania ofert lotów w internecie”.
Zdobywca tytułu „Najlepsza aplikacja turystyczna w Europie” w 2023 roku

Alicante – tanie oferty lotów i wskazówki

Informacje o cenach lotów do Alicante, czasie ich trwania oraz liniach lotniczych

Najlepsza cena w jedną stronę

146 zł

Najlepsza cena w obie strony

388 zł

Najkrótszy czas lotu

3h 10min

Obsługiwany przez

3 linie lotnicze
Najlepsza cena za lot Polska – Alicante w jedną stronę w ostatnich 72 godzinach to 146 zł (Katowice-Pyrzowice – Alicante).
Najlepsza cena za lot Polska – Alicante w obie strony w ostatnich 72 godzinach to 388 zł (Wrocław-Strachowice – Alicante).
Najkrótszy lot Polska – Alicante trwa 3h 10min (Katowice-Pyrzowice – Alicante).
Alicante – loty do tego miejsca wykonywane są przez 3 linie lotnicze i są to Lufthansa, Ryanair oraz Wizz Air.

Alicante – informacje i trendy dotyczące lotów

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi lotu do miasta Alicante, aby jak najlepiej zaplanować podróż.

W którym miesiącu polecę do miasta Alicante najtaniej?

Nasze dane pokazują, że Listopad to najtańszy miesiąc na lot Polska - Alicante. Ceny biletów lotniczych, które wynoszą wtedy średnio 305 zł, są często niższe ze względu na mniejszy ruch turystyczny. Jeśli nie możesz zaplanować podróży na Listopad, Styczeń to miesiąc, w którym także możesz znaleźć tanie loty Polska - Alicante. Ceny znaleziony na momondo wynoszą wtedy średnio 471 zł.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Alicante?

Najlepszą znalezioną na momondo ceną za lot Gdańsk – Alicante jest 439 zł za osobę. To o 38% taniej od średnich cen lotów do miasta Alicante. Znajdź najniższe ceny lotów z Twojego regionu dzięki Przewodnikowi po cenach lotów momondo.
Zobacz ceny z:

W który dzień tygodnia loty do miasta Alicante są najtańsze?

Najtańszym dniem na lot Polska - Alicante jest piątek – ceny lotów zaczynają się wtedy od 592 zł. Z drugiej strony, wtorek to najdroższy dzień na lot ze względu na popularność tej pory tygodnia wśród podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Średnia cena lotu wynosi wtedy 900 zł.

O jakiej porze dnia loty do miasta Alicante są najtańsze?

Nasze dane pokazują, że po południu to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Alicante. Inne osoby znalazły bilety lotnicze z wylotem o tej porze już od 784 zł. Dla porównania najdroższa pora dnia na lot do miasta Alicante to rano, kiedy bilety kosztują około 835 zł.

Jak długo trwa lot do miasta Alicante?

Polska - jeśli lecisz z popularnego lotniska, takiego jak Warszawa Chopina lub Kraków Balice, i udajesz się na najpopularniejsze lotnisko w regionie Alicante (Alicante), możesz oczekiwać, że czas lotu będzie wynosił odpowiednio 3h 34min i 3h 15min.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Alicante?

Najtańsze loty do miasta Alicante podróżni rezerwują na 58 dni przed planowanym odlotem. W tym czasie ceny lotów wynoszą ok. 722 zł.

Najtańsze loty do miasta Alicante

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Alicante
Lotnisko Warszawa Chopina
Alicante

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Alicante

Łódź (LCJ) - Alicante (ALC)

Ceny lotów Warszawa - Alicante są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Łódź na Alicante. Średnia cena wynosi 659 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - ALICANTEListopad58% tańszyLoty Lotnisko Warszawa Chopina - Alicante kosztują średnio 305 zł w miesiącu Listopad
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - ALICANTELipiec37% droższyŚrednia cena za lot Lotnisko Warszawa Chopina - Alicante to 993 zł w miesiącu Lipiec
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - ALICANTECzerwiec476% więcej wyszukiwańW miesiącu Czerwiec najwięcej osób korzystających z momondo szukało lotów Lotnisko Warszawa Chopina – Alicante.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące lotów do Alicante

Polskie lato opuszcza nas zdecydowanie za szybko i nawet najwięksi fani zimy marzą czasem o ucieczce w stronę słońca. Aby przejść od słów do czynów, wystarczy zarezerwować lot do Alicante! Dwucyfrowe temperatury i bezchmurne niebo stwarzają idealne warunki do podziwiania zabytków Alicante: nie przegrasz z upałem nawet podczas wspinaczki na średniowieczną twierdzę św. Barbary. Co więcej, między styczniem a marcem najłatwiej o tanie loty do Alicante.

Wiosenna pogoda w Alicante przypomina już nasze lato. W kwietniu opalisz się na plażach Costa Blanca, nie mając przy tym licznego towarzystwa, bo turyści zjadą się tłumnie dopiero między czerwcem a sierpniem. Jeśli jesteś studentem, poszukaj tanich lotów do Alicante we wrześniu, by wycisnąć do cna ostatni miesiąc wakacji. Warto zaplanować je wcześniej: jesień to najpiękniejszy czas na zwiedzanie Alicante, a także gorący okres biznesowy. Tanie bilety lotnicze do Alicante rozchodzą się wtedy bardzo szybko.

Kiedy najlepiej wybrać się na wakacje na plaży w mieście Alicante?

Podróżni, którzy myślą o wakacjach w mieście Alicante i chcą się wybrać na plażę Playa del Postiguet, powinni zaplanować swój urlop na Czerwiec, Lipiec lub Sierpień.

Czy w pobliżu miasta Alicante znajdują się inne lotniska?

Istnieje możliwość wybrania innego lotniska docelowego w pobliżu miasta Alicante, na które lot będzie prawdopodobnie tańszy. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko Corvera Intl (82 km od centrum miasta Alicante) lub Lotnisko Walencja (127 km od centrum miasta Alicante).

Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Alicante?

Ceny różnią się w zależności od lotniska wylotu, niemniej jednak wybierając się do miasta Alicante, najtaniej polecisz na Lotnisko Walencja, za średnio 705 zł. Osoby korzystające z momondo mogą znaleźć najlepsze oferty używając Przewodnika po cenach lotów.

loty do: Lotnisko Alicante – kiedy miała miejsce ostatnia aktualizacja cen na momondo?

loty do: Lotnisko Alicante – ostatnia aktualizacja cen miała miejsce dzisiaj.

loty do: Lotnisko Alicante – ile stron przeszukuje momondo?

loty do: Lotnisko Alicante – dostępnych jest 12 operatorów (dane na kwietnia 2024).

Ile trzeba mieć lat, aby lecieć samolotem do: Lotnisko Alicante?

Minimalny wiek, w jakim dziecko może samodzielnie lecieć samolotem wynosi pięć lat, jednak linie lotnicze oferujące usługę asysty dla osób niepełnoletnich podróżujących bez opieki mogą mieć w tym zakresie własne ograniczenia. Długość i godzina lotu oraz przesiadki to kilka czynników, które mogą wpłynąć na ograniczenia wiekowe. Zalecamy skontaktowanie się w tej kwestii z liniami lotniczymi, w których zarezerwowano lot do miejsca docelowego (Lotnisko Alicante).

Jaki dokument potwierdzający tożsamość lub inne dokumenty są wymagane, aby wlecieć do kraju: Lotnisko Alicante?

Dokumenty podróżne i zdrowotne wymagane na podróż (Lotnisko Alicante) mogą się różnić w zależności od planów podróży i osobistych okoliczności. Co do zasady należy mieć przy sobie kilka dokumentów, w tym dowód tożsamości lub prawo jazdy oraz paszport ważny przez sześć miesięcy od planowanej daty przyjazdu (Lotnisko Alicante). Zalecamy skontaktowanie się w tej kwestii z liniami lotniczymi lub inną zaufaną jednostką, taką jak IATA.


Alicante — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Alicante znalezione na momondo.
Ryanair
20 maj
WRO16:50Wrocław-Strachowice
3h 15min
ALC20:05Alicante
28 maj
ALC07:35Alicante
3h 05min
WRO10:40Wrocław-Strachowice
Wizz Air
5 cze
KTW16:00Katowice-Pyrzowice
3h 20min
ALC19:20Alicante
9 cze
ALC09:55Alicante
3h 10min
KTW13:05Katowice-Pyrzowice
Wizz Air
21 maj
GDN16:10Gdańsk Rębiechowo
3h 35min
ALC19:45Alicante
28 maj
ALC20:25Alicante
3h 30min
GDN23:55Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
20 maj
WRO16:50Wrocław-Strachowice
3h 15min
ALC20:05Alicante
28 maj
ALC07:35Alicante
3h 05min
WRO10:40Wrocław-Strachowice
Wizz Air
21 maj
GDN16:10Gdańsk Rębiechowo
3h 35min
ALC19:45Alicante
28 maj
ALC20:25Alicante
3h 30min
GDN23:55Gdańsk Rębiechowo
Ryanair
12 maj
WMI16:10Warszawa Modlin
3h 40min
ALC19:50Alicante
20 maj
ALC06:05Alicante
3h 25min
WMI09:30Warszawa Modlin

Alicante – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Alicante w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair i Wizz Air.
Ryanair
12 maj
KTW15:10Katowice-Pyrzowice
3h 10min
ALC18:20Alicante
Ryanair
19 maj
KTW15:10Katowice-Pyrzowice
3h 10min
ALC18:20Alicante
Ryanair
10 maj
WMI19:40Warszawa Modlin
3h 40min
ALC23:20Alicante

Alicante – jak się poruszać?

Jazda miejskim autobusem w Alicante zadowoli nawet zagorzałych przeciwników zbiorkomu. Autobusy nie są przeładowane, a w stałym wyposażeniu znajdują się gniazda USB do podładowania telefonu. Ta druga opcja na pewno Ci się przyda, bo zwiedzając malownicze miasto, na pewno zrobisz mnóstwo zdjęć i snapów.

Pojedynczy bilet komunikacji miejskiej w Alicante kosztuje 1,45 EUR (ok. 6 PLN). Jeśli przewidujesz więcej przejazdów, np. rezerwując hotel poza centrum, nie zawracaj sobie głowy jednorazowymi biletami. Kup kartę Bono Mobilis Multiviaje i doładuj ją według potrzeb, na 10-30 przejazdów. Cena samej karty to 2 EUR, a jeden kurs kosztuje tylko 0,87 EUR – prawie połowę taniej!

Podróżujesz w grupie? Jedna karta wystarczy Wam wszystkim. Pamiętajcie tylko, żeby przy wsiadaniu odbić ją tyle razy, ile osób zrzuciło się na przejazd. Czytnik kart mieści się tuż obok stanowiska kierowcy i nikt nie wsiądzie bez „piknięcia”. Dzięki temu i przewoźnik, i pasażerowie oszczędzają sobie fatygi związanej z kontrolą biletów.

Podziemne tramwaje w Alicante łączą miasto z pobliskimi miejscowościami takimi jak Benidorm, Calp czy Denia. Ceny biletów nalicza się tu w systemie strefowym. Przy zwiedzaniu Alicante i okolic najtaniej wyjdzie Ci kupno karty tramwajowej działającej na takich samych zasadach, jak karty autobusowe.


Dlaczego warto korzystać z momondo?

Dlaczego warto korzystać z momondo, szukając ofert lotów do miasta Alicante?

momondo porównuje ceny z setek stron linii lotniczych i serwisów rezerwacyjnych, by umożliwić Ci znalezienie najlepszej oferty lotu (Alicante). Miliony osób ufają i korzystają z momondo każdego roku – jesteś w dobrych rękach.

Czy znajdę loty do miasta Alicante na momondo z elastycznymi zasadami rezerwacji?

momondo umożliwia wyświetlenie tylko tych lotów do miasta Alicante, które oferują elastyczne zasady rezerwacji.

W jaki sposób momondo pomoże mi znaleźć loty do miasta Alicante?

momondo oferuje przydatne filtry, które umożliwią Ci znalezienie odpowiedniego lotu. Możesz wybrać godzinę odlotu, lotnisko, a nawet preferowaną metodę płatności. Mamy wiele sposobów, by pomóc Ci w rezerwacji najlepiej dopasowanego lotu do miasta Alicante.

Nie chcę w tym momencie rezerwować lotu (Alicante). Czy momondo może mnie powiadomić o zmianie ceny?

Tak, momondo umożliwia korzystanie z alertów cenowych. Po wyszukaniu lotów na tej stronie widoczna będzie funkcja ustawiania alertu cenowego. Podaj swój adres e-mail, a momondo powiadomi Cię o zmianach cen lotów do miasta Alicante.


Łatwiejszy sposób na zarządzanie podróżą (Alicante)

Ułatwiamy planowanie, organizowanie i podróżowanie z przyjaciółmi lub rodziną. Funkcja Trips jest darmowa i możesz z niej korzystać niezależnie od tego, gdzie dokonujesz rezerwacji.

Oszczędzaj pieniądze, rezerwując loty z momondo
Najlepsze marki i oferty
Najlepsze marki i oferty
Porównuj oferty z setek stron.
Filtruj wyniki
Filtruj wyniki
Darmowe Wi-Fi? Przesiadka? Dostosuj wyniki w kilka sekund.
Niezawodnie i bezpłatnie
Niezawodnie i bezpłatnie
Korzystanie z naszego serwisu jest całkowicie darmowe – nie pobieramy żadnych ukrytych opłat.
Alerty cenowe
Alerty cenowe
Nie chcesz jeszcze rezerwować? Utwórz alert cenowy, by śledzić ceny.

Znajdź lepsze oferty na swój pobyt w Alicante

Popularne loty do Alicante
Popularne kierunki według wyszukiwań na momondo z poprzedniego dnia.


Otrzymuj powiadomienia o obniżkach cen

Obserwuj zmiany cen na bieżąco – dzięki alertom cenowym.
1 dorosły
Z?
Do?
czw. 11.4
czw. 18.4
Chcę otrzymywać na e-mail informacje o produktach i usługach oraz ofertach specjalnych momondo i jego partnerów.