Loty Europa Hiszpania Alicante

Alicante – znajdź tanie loty

niedz. 17.02.
niedz. 24.02.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Alicante?

+390.0%
+260.0%
+130.0%
Baza
Cena
186 - 901 PLN
Temperatura
15 - 31°C
Opady
1 - 6 mm

Polskie lato opuszcza nas zdecydowanie za szybko i nawet najwięksi fani zimy marzą czasem o ucieczce w stronę słońca. Aby przejść od słów do czynów, wystarczy zarezerwować lot do Alicante! Dwucyfrowe temperatury i bezchmurne niebo stwarzają idealne warunki do podziwiania zabytków Alicante: nie przegrasz z upałem nawet podczas wspinaczki na średniowieczną twierdzę św. Barbary. Co więcej, między styczniem a marcem najłatwiej o tanie loty do Alicante.

Wiosenna pogoda w Alicante przypomina już nasze lato. W kwietniu opalisz się na plażach Costa Blanca, nie mając przy tym licznego towarzystwa, bo turyści zjadą się tłumnie dopiero między czerwcem a sierpniem. Jeśli jesteś studentem, poszukaj tanich lotów do Alicante we wrześniu, by wycisnąć do cna ostatni miesiąc wakacji. Warto zaplanować je wcześniej: jesień to najpiękniejszy czas na zwiedzanie Alicante, a także gorący okres biznesowy. Tanie bilety lotnicze do Alicante rozchodzą się wtedy bardzo szybko.


Alicante oferty lotów znalezione na momondo

Loty Alicante | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
3h 15min
09:15
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
05:00
Lotnisko Alicante
3h 15min
08:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
268 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
3h 15min
08:15
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
05:00
Lotnisko Alicante
3h 15min
08:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
268 PLN
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
3h 20min
09:20
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
06:00
Lotnisko Alicante
3h 10min
09:10
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
295 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
3h 25min
09:25
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
06:00
Lotnisko Alicante
3h 15min
09:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
311 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
3h 35min
09:35
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
05:00
Lotnisko Alicante
3h 35min
08:35
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
315 PLN
Ryanair
Ryanair
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
3h 35min
09:35
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
05:00
Lotnisko Alicante
3h 35min
08:35
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
315 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
3h 15min
09:15
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
05:00
Lotnisko Alicante
3h 15min
08:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
268 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
3h 15min
08:15
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
05:00
Lotnisko Alicante
3h 15min
08:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
268 PLN
Ryanair
Ryanair
WRO
06:00
Lotnisko Wrocław-Strachowice
3h 20min
09:20
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
06:00
Lotnisko Alicante
3h 10min
09:10
WRO
Lotnisko Wrocław-Strachowice
295 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
3h 25min
09:25
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
06:00
Lotnisko Alicante
3h 15min
09:15
KRK
Lotnisko Kraków Balice
311 PLN
Ryanair
Ryanair
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
3h 30min
09:30
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
06:00
Lotnisko Alicante
3h 30min
09:30
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
318 PLN
Ryanair
Ryanair
WMI
06:00
Lotnisko Warszawa Modlin
3h 35min
09:35
ALC
Lotnisko Alicante
Ryanair
ALC
05:00
Lotnisko Alicante
3h 35min
08:35
WMI
Lotnisko Warszawa Modlin
315 PLN

Które linie lotnicze oferują loty do Alicante?

Tanie loty do Alicante masz na wyciągnięcie ręki, bo oferują je obaj wiodący niskobudżetowi przewoźnicy – Ryanair i Wizz Air. Loty z Polski do Alicante startują aż z pięciu miast: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Średni czas bezpośrednich lotów do Alicante wynosi około 3 godz. i 30 min.

Nie pasuje Ci oferta tanich linii? Wyszukiwarka momondo znajdzie dla Ciebie wygodny łączony lot do Alicante. Sprawdź propozycje linii Vueling, LOT, KLM, Lufthansa, Norwegian, TAP Portugal i Iberia.


Jak dojechać z lotniska do centrum Alicante?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Alicante wraz z ich odległością od centrum miasta
Alicante
10 km od centrum

Lotnisko Alicante jest dobrze skomunikowane z samym miastem i całym Costa Blanca. Autobusy linii C6 kursują między portem lotniczym a centrum Alicante co 20 minut. Między północą a 5 rano kursy startują co godzinę. Autobusy zatrzymują się przy stacjach kolejowych Luceres i Mercado. Złapiesz stamtąd regionalne i dalekobieżne pociągi na dalsze wojaże po Hiszpanii.

Podróżujesz z kapryśnym maluchem lub ciężkim bagażem, a może lot do Alicante to ostatni przystanek męczącej trasy? W takich sytuacjach z lotniska do centrum Alicante najwygodniej dojedziesz taksówką. Z punktu A do B masz tylko 11 kilometrów, a przejazd bez utrudnień drogowych trwa do 20 minut. Standardowa cena kursu z lotniska w Alicante do centrum miasta w dni robocze to 19 EUR (ok. 80 PLN). Nocą i w weekendy stawka rośnie do 21 EUR (ok. 90 PLN).


Jak poruszać się po Alicante?

Jazda miejskim autobusem w Alicante zadowoli nawet zagorzałych przeciwników zbiorkomu. Autobusy nie są przeładowane, a w stałym wyposażeniu znajdują się gniazda USB do podładowania telefonu. Ta druga opcja na pewno Ci się przyda, bo zwiedzając malownicze miasto, na pewno zrobisz mnóstwo zdjęć i snapów.

Pojedynczy bilet komunikacji miejskiej w Alicante kosztuje 1,45 EUR (ok. 6 PLN). Jeśli przewidujesz więcej przejazdów, np. rezerwując hotel poza centrum, nie zawracaj sobie głowy jednorazowymi biletami. Kup kartę Bono Mobilis Multiviaje i doładuj ją według potrzeb, na 10-30 przejazdów. Cena samej karty to 2 EUR, a jeden kurs kosztuje tylko 0,87 EUR – prawie połowę taniej!

Podróżujesz w grupie? Jedna karta wystarczy Wam wszystkim. Pamiętajcie tylko, żeby przy wsiadaniu odbić ją tyle razy, ile osób zrzuciło się na przejazd. Czytnik kart mieści się tuż obok stanowiska kierowcy i nikt nie wsiądzie bez „piknięcia. Dzięki temu i przewoźnik, i pasażerowie oszczędzają sobie fatygi związanej z kontrolą biletów.

Podziemne tramwaje w Alicante łączą miasto z pobliskimi miejscowościami takimi jak Benidorm, Calp czy Denia. Ceny biletów nalicza się tu w systemie strefowym. Przy zwiedzaniu Alicante i okolic najtaniej wyjdzie Ci kupno karty tramwajowej działającej na takich samych zasadach, jak karty autobusowe.


Fakty o Alicante

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Alicante
Czas lokalny
Waluta
euro
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
2,94 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
43 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
6,28 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Alicante

Loty Europa Hiszpania Alicante