Ateny – znajdź tanie loty

W obie strony
Ekonomiczna
Wichita (ICT)
Ateny (ATH)
pt. 05.03.
pt. 12.03.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Ateny

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Ateny
Katowice
Ateny

NAJTAŃSZA TRASA Katowice - Ateny

Katowice (KTW) - Ateny (ATH)

Ceny lotów Katowice - Ateny są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Katowice-Pyrzowice na Ateny Eleftherios V.. Średnia cena wynosi 310 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY KATOWICE - ATENYlistopad43% tańszyLoty Katowice - Ateny kosztują średnio 177 zł w miesiącu listopad
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY KATOWICE - ATENYczerwiec84% droższyŚrednia cena za lot Katowice - Ateny to 568 zł w miesiącu czerwiec
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY KATOWICE - ATENYpaździernik321% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Katowice - Ateny w miesiącu październik

Kiedy najlepiej lecieć do Aten?

Śródziemnomorska pogoda w Atenach kusi turystów przez cały rok. Zimy są wilgotne, lecz łagodne. W lecie upały sięgają nawet 35 stopni, a deszcz pada niezwykle rzadko. Termin wycieczki zależy więc tak naprawdę wyłącznie od tego, jak chcesz spędzić swój wolny czas.

 

Jeśli Twoim celem jest zwiedzanie zabytków Aten, możesz śmiało udać się do stolicy Grecji w pierwszym kwartale roku. To najdogodniejsza pora na zakup tanich biletów lotniczych do Aten, a atrakcje turystyczne stolicy Grecji nie są wówczas zbyt mocno oblegane. Wystarczy, że spakujesz do walizki cieplejsze rzeczy, a przeniesiesz się w wyobraźni do świata starożytnej Hellady.

Wiosna i jesień to najlepsza pora na aktywne spędzenie czasu w Atenach. Korzystna pogoda utrzymuje się aż do października, a jesienią znajdziesz sporo okazji, by upolować tani lot do Aten. Alarm Cenowy momondo nie pozwoli Ci przegapić żadnej z nich.

 

Jeśli kochasz słońce i marzysz o pięknej opaleniźnie, wakacje w stolicy Grecji będą idealnym rozwiązaniem! Letni żar lejący się z nieba i duży tłok na ulicach mogą co prawda nieco popsuć radość ze zwiedzania Aten, ale zawsze możesz wybrać wypoczynek na plaży.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Ateny?

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nasi użytkownicy rezerwowali loty do miasta Ateny nawet za 112 zł za osobę. To cena o 92% niższa od średniej ceny lotów do tego miasta. Aby znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, zapoznaj się z Przewodnikiem po cenach lotów momondo.

W którym miesiącu polecę do miasta Ateny najtaniej?

Zazwyczaj styczeń to miesiąc, w którym można najtaniej polecieć na trasie Polska - Ateny. Średnia cena biletów lotniczych wynosi wtedy 395 zł. Jeśli styczeń nie pasuje do Twoich podróżniczych planów, postaraj się zaplanować lot Polska - Ateny na marzec, kiedy bilety lotnicze są prawie tak samo tanie i kosztują średnio 429 zł.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Ateny?

Loty Polska – Ateny warto kupować na 51 dni przed planowanym wylotem. To wtedy użytkownicy momondo znajdują najlepsze ceny lotów, które wynoszą wtedy średnio 549 zł. Pamiętaj, że tanie loty do miasta Ateny można znaleźć w dowolnym czasie. W ciągu ostatnich 72 godzin nasi użytkownicy znaleźli loty w cenie już od 169 zł.

W który dzień tygodnia loty do miasta Ateny są najtańsze?

Najtańszy dzień na lot Polska - Ateny to niedziela. Podróżujący do miasta Ateny w ten dzień tygodnia często znajdują loty nawet za 520 zł. Najdroższy dzień na lot do miasta Ateny to wtorek. Bilety lotnicze kosztują wtedy zwykle około 610 zł.

O jakiej porze dnia loty do miasta Ateny są najtańsze?

Nasze dane pokazują, że wieczorem to najtańsza pora dnia na lot do miasta Ateny. Najtańsze bilety, znalezione przez użytkowników momondo na trasie Polska to Ateny, zaczynają się wtedy od 406 zł. Pamiętaj jednak, że ceny lotów mogą się różnić w zależności od dokładnej trasy oraz tego, na jaki lot się zdecydujesz. Rano to nie najlepsza pora dnia na zakup biletów, ponieważ kosztują one wtedy średnio 584 zł. Ceny mogą się różnić w zależności od pory roku i lotniska wylotu.

Czy w pobliżu miasta Ateny znajdują się inne lotniska?

Znalezienie alternatywnego, być możesz tańszego lotu na inne lotnisko w pobliżu miasta Ateny jest możliwe. Planując podróż, rozważ rezerwację lotu na Lotnisko Ermupoli Syros Island (124 km od centrum), Lotnisko Skiros (128 km od centrum), Lotnisko Skiatos (134 km od centrum), Lotnisko Mykonos (155 km od centrum) lub Lotnisko Paleochori Milos (158 km od centrum).

Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Ateny?

Najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Ateny jest Lotnisko Paleochori Milos ze średnią ceną 948 zł za osobę. Ceny wahają się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnikom, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Ateny Eleftherios V. — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Ateny Eleftherios V. znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
9 cze
11:05Kraków Balice
2h 20min
13:25Ateny Eleftherios V.
16 cze
14:50Ateny Eleftherios V.
2h 20min
17:10Kraków Balice
Ryanair
16 cze
11:05Kraków Balice
2h 20min
13:25Ateny Eleftherios V.
23 cze
14:50Ateny Eleftherios V.
2h 20min
17:10Kraków Balice
Ryanair
16 cze
11:05Kraków Balice
2h 20min
13:25Ateny Eleftherios V.
23 cze
14:50Ateny Eleftherios V.
2h 20min
17:10Kraków Balice
Ryanair
9 cze
11:05Kraków Balice
2h 20min
13:25Ateny Eleftherios V.
16 cze
14:50Ateny Eleftherios V.
2h 20min
17:10Kraków Balice
Ryanair
19 maj
11:05Kraków Balice
2h 20min
13:25Ateny Eleftherios V.
26 maj
14:50Ateny Eleftherios V.
2h 20min
17:10Kraków Balice
Ryanair
22 maj
06:45Kraków Balice
2h 20min
09:05Ateny Eleftherios V.
26 maj
14:50Ateny Eleftherios V.
2h 20min
17:10Kraków Balice

Ateny Eleftherios V. – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Ateny, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Ryanair.
Aegean Airlines
1 cze
14:10Warszawa Lotnisko Chopina
2h 35min
16:45Ateny Eleftherios V.
Ryanair
15 maj
07:05Warszawa Modlin
2h 40min
09:45Ateny Eleftherios V.
Ryanair
22 maj
07:05Warszawa Modlin
2h 40min
09:45Ateny Eleftherios V.

Jakie linie lotnicze oferują loty do Aten?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Ateny

Bezpośrednie loty do Aten z Polski realizowane są z Warszawy. Najtańsze loty do Aten znajdziesz w ofercie niskobudżetowych linii lotniczych Ryanair. Samoloty irlandzkiego przewoźnika startują z lotniska Warszawa Modlin.

Bezpośrednie loty Warszawa-Ateny obsługiwane są także przez polskiego operatora LOT i greckie linie lotnicze Aegean Airlines. Pozostałe polskie miasta nie mają bezpośrednich połączeń z Atenami, lecz zawsze możesz skorzystać z lotów transferowych oferowanych przez LOT, Lufthansa i Scandinavian Airlines.


Jak dojechać z lotniska do centrum Aten?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Ateny wraz z ich odległością od centrum miasta

Port lotniczy Elefterios Venizelos w Atenach znajduje się w odległości 33 km od centrum miasta. Z lotniska do centrum Aten możesz dostać się na kilka sposobów. Najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu jest metro.

Stacja niebieskiej linii ATTIKO znajduje się tuż obok lotniska, a pociągi kursują co 40 minut. Bilet metra kosztuje 10 EUR (43 PLN); w sprzedaży są także tańsze bilety zbiorowe dla 2 lub 3 osób (kupisz je odpowiednio za 18 EUR/77 PLN i 24 EUR/105 PLN).

Lotnisko w Atenach jest połączone z miastem także poprzez sieć komunikacji miejskiej. Trzy linie autobusowe z portu lotniczego kursują przez całą dobę. Bilet na autobus z lotniska do Aten uprawnia do przejazdu z lotniska lub na lotnisko, a także do nieograniczonych przejazdów komunikacją miejską w danym dniu.

Możesz zdecydować się również na taksówkę – postój znajduje się w okolicach hali przylotów. Cena standardowego kursu taksówką z lotniska do centrum Aten mieści się w granicach 50-70 EUR (220-310 PLN).


Ateny — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Katowice - Ateny
Najkrótszy czas lotu
2h 25min
Najniższa cena
170 zł
Loty Kraków - Ateny
Najkrótszy czas lotu
2h 20min
Najniższa cena
188 zł
Loty Wrocław - Ateny
Najkrótszy czas lotu
2h 30min
Najniższa cena
200 zł
Loty Warszawa - Ateny
Najkrótszy czas lotu
2h 35min
Najniższa cena
249 zł
Loty Warszawa - Ateny
Najkrótszy czas lotu
2h 40min
Najniższa cena
249 zł
Loty Gdańsk - Ateny
Najkrótszy czas lotu
9h 00min
Najniższa cena
418 zł
Loty Poznań - Ateny
Najkrótszy czas lotu
8h 25min
Najniższa cena
538 zł
Loty Berlin - Ateny
Najkrótszy czas lotu
9h 00min
Najniższa cena
595 zł
Loty Łódź - Ateny
Najkrótszy czas lotu
26h 55min
Najniższa cena
745 zł
Loty Rzeszów - Ateny
Najkrótszy czas lotu
8h 00min
Najniższa cena
790 zł
Loty Zielona Góra - Ateny
Najkrótszy czas lotu
11h 55min
Najniższa cena
922 zł
Loty Lublin - Ateny
Najkrótszy czas lotu
5h 35min
Najniższa cena
1 061 zł
Loty Szczecin - Ateny
Najkrótszy czas lotu
30h 15min
Najniższa cena
2 196 zł
Loty Bydgoszcz - Ateny
Najkrótszy czas lotu
23h 10min
Najniższa cena
3 264 zł
Zobacz więcej

Jak poruszać się po Atenach?

Komunikacja miejska w Atenach jest mocno rozbudowana i dobrze zorganizowana. Na terenie miasta kursują 3 linie metra, a także liczne autobusy, trolejbusy i tramwaje. We wszystkich środkach transportu obowiązują jednakowe bilety.

Podstawowy bilet komunikacji w Atenach kosztuje 1,40 EUR (6 PLN) i zachowuje ważność przez 90 minut od skasowania. Dostępne są także bilety 24-godzinne i 5-dniowe. Musisz jednak pamiętać, że standardowe bilety nie obowiązują po drodze na lotnisko – przejazdy te objęte są osobną taryfą.

Jeśli planujesz weekend w Atenach, najdogodniejszą opcją będzie 3-dniowy bilet turystyczny: w cenie 22 EUR (96 PLN) zawarte są tu nielimitowane przejazdy komunikacją miejską oraz kursy z lotniska i na lotnisko.

Metro w Atenach zapewni Ci szybki, wygodny dojazd do ważnych punktów w mieście, a także do pobliskiego Pireusu. Pociągi metra kursują między 05:30 a 00:30. W piątki i soboty czas działania linii 2 i 3 wydłuża się do 02:30. Sieć komunikacji miejskiej obejmuje także 3 linie szybkich tramwajów oraz autobusy i trolejbusy, dowożące pasażerów z centrum na peryferia Aten.

Taksówki w Atenach nie są drogie, lecz koszt przejazdu może wzrosnąć nawet o 30% po naliczeniu dodatkowych opłat, np.za duży bagaż. Powszechnym zwyczajem są także wspólne przejazdy kilku pasażerów zmierzających w jednym kierunku – każdy z nich płaci jednak pełną cenę kursu.


  • W obie strony
  • W jedną stronę
  • Multi-city
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
  • Mieszana
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza