Bergen – znajdź tanie loty

pt. 15.02.
pt. 22.02.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Bergen?

+990.0%
+660.0%
+330.0%
Baza
Cena
117 - 1 266 PLN

Bergen to brama do fiordów – perły Norwegii i jednego z najbardziej imponujących krajobrazów Europy. Każda godzina zwiedzania jest tu na wagę złota, dlatego warto polecieć do Bergen wiosną lub latem, gdy dni są najdłuższe. Zaznacz w swoim kalendarzu datę 17 maja – dzień narodowego święta Norwegii. Jeśli raz weźmiesz udział w wielkim pochodzie ulicami miasta i skosztujesz tradycyjnych gorących wafli, będziesz z radością wracać tutaj co rok.

Wakacje w Norwegii to raj dla miłośników gór i pieszych wędrówek. Letnie słońce praktycznie nigdy nie zachodzi, a skandynawska przyroda zapiera dech w piersiach. Jesień przebiega z kolei pod znakiem rzęsistych ulew – Bergen nieprzypadkowo nazywane jest deszczowym miastem.

Zima w Bergen to propozycja dla odważnych, lecz ogrom wrażeń w pełni zrekompensuje Ci czerwony nos i zmarznięte dłonie. W okresie tym najłatwiej o tanie bilety do Bergen, a spotkanie z majestatem zimowej natury jest doświadczeniem, jakiego nie powtórzysz w żadnym innym miejscu na świecie. Podejmiesz śnieżne wyzwanie? Jesteśmy pewni, że tak!


Bergen oferty lotów znalezione na momondo

Loty Bergen | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Wizz Air
Wizz Air
GDN
05:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
2h 00min
07:00
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
05:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
06:45
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
142 PLN
Wizz Air
Wizz Air
SZZ
06:00
Lotnisko Szczecin Goleniów
1h 50min
07:50
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
06:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
07:45
SZZ
Lotnisko Szczecin Goleniów
176 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
05:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
2h 00min
07:00
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
05:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
06:45
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
176 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 55min
07:55
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
06:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
07:45
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
176 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 55min
07:55
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
06:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
07:45
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
214 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 55min
07:55
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
06:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 50min
07:50
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
230 PLN
Wizz Air
Wizz Air
SZZ
06:00
Lotnisko Szczecin Goleniów
1h 50min
07:50
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
06:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
07:45
SZZ
Lotnisko Szczecin Goleniów
176 PLN
Wizz Air
Wizz Air
SZZ
06:00
Lotnisko Szczecin Goleniów
1h 50min
07:50
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
06:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
07:45
SZZ
Lotnisko Szczecin Goleniów
322 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 55min
07:55
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
06:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
07:45
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
176 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
06:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
1h 55min
07:55
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
06:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
07:45
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
214 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
05:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
2h 00min
07:00
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
05:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
06:45
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
142 PLN
Wizz Air
Wizz Air
GDN
05:00
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
2h 00min
07:00
BGO
Lotnisko Bergen Flesland
Wizz Air
BGO
05:00
Lotnisko Bergen Flesland
1h 45min
06:45
GDN
Lotnisko Gdańsk Rębiechowo
176 PLN

Jakie linie lotnicze oferują loty do Bergen?

Najtańsze bilety lotnicze do Bergen znajdziesz w ofercie Wizz Air. Węgierskie linie latają do Bergen z Gdańska, Katowic, Szczecina i Warszawy. Linie lotnicze Norwegian realizują natomiast bezpośrednie loty do Bergen z Warszawy, Gdańska, Krakowa i Szczecina. Loty z północy Polski trwają około 1 godziny i 45 minut. Jeśli startujesz z południa kraju, zarezerwuj na przelot przynajmniej 2 godziny i 20 minut.


Jak dojechać z lotniska do centrum Bergen?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Bergen wraz z ich odległością od centrum miasta
Bergen Flesland
11 km od centrum

Lotnisko Bergen-Flesland znajduje się w odległości około 19 kilometrów od miasta. Najwygodniejszy, bezpośredni dojazd z lotniska do centrum Bergen zapewnią Ci autobusy linii Flybussen. Przystanek autobusowy znajduje się tuż przy wyjściu z hali przylotów.

Autokary kursują przez całą dobę, a w ciągu dnia złapiesz transport nawet co 10 minut. Bilety na autobus do Bergen najlepiej kupić online. Zapłacisz wówczas 100 NOK (48 PLN) za bilet jednorazowy lub 200 NOK (96 PLN) za bilet powrotny – te same bilety kupione u kierowcy będą nieco droższe.

Dojazd z lotniska do Bergen realizuje także miejska kolejka Bybanen/Light Rail. Na stację kolejową dowiezie Cię shuttle bus. Pociągi odjeżdżają stamtąd kilka razy w ciągu godziny, od 06:30 do północy. Przejazd kolejką może kosztować około 45-60 NOK (22-28 PLN), zależnie od liczby przebytych stref. Taksówka do Bergen to zdecydowanie najdroższa opcja dojazdu z lotniska. Jeśli możesz pozwolić sobie na wydatek rzędu 490-610 NOK (240-300 PLN), szukaj postoju taksówek tuż obok głównego wejścia na lotnisko w strefie B.


Jak poruszać się po Bergen?

Komunikacja miejska w Bergen obsługiwana jest przez firmę Skyss. W ramach transportu miejskiego możesz przemieszczać się autobusami, koleją Bybanen i promami. Środki transportu są świetnie skomunikowane: większość linii autobusowych dojeżdża do przystanków Bybanen, skąd łatwo dostaniesz się do wszystkich najważniejszych punktów miasta.

Autobusy w Bergen kursują często i punktualnie, a niektóre linie otwarte są także nocą. Miejski pociąg Bybanen (Bergen Light Rail) zaczyna bieg na stacji Byparken w centrum miasta i dojeżdża aż na lotnisko. Bybanen kursuje między 05:00 a północą. W piątki i soboty serwis kolei trwa przez całą dobę. W autobusach i pociągach obowiązują te same bilety.

Miasto dzieli się na 5 stref komunikacyjnych, a z każdą przekroczoną strefą bilet będzie droższy. Najtańszy bilet jednorazowy na strefy 1-2 kosztuje 36 NOK (18 PLN). W sprzedaży znajdziesz także karnety 10-przejazdowe, a także bilety czasowe na 1, 7, 30 i 180 dni. Bilety dostępne są w autobusach, kioskach i w punkcie informacji turystycznej.

Bilety na promy w Bergen są objęte osobną taryfą – ceny nalicza się proporcjonalnie do długości trasy. Turystyczna karta Bergen Card, wydawana na okres 24 godzin (240 NOK/115 PLN), 48 godzin (310 NOK/149 PLN) lub 72 godzin (380 NOK/183 PLN) zapewni Ci nielimitowane przejazdy autobusami i Bybanen, a także wolne wstępy w wielu obiektach turystycznych i zniżki w różnorodnych punktach usługowych: od restauracji po wypożyczalnie samochodów.


Fakty o Bergen

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Bergen
Czas lokalny
Waluta
korona norweska
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
14 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
80 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
17 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Bergen