Loty Linie lotnicze Norwegian

Rezerwuj loty z Norwegian

Wylot
Powrót
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Fakty o Norwegian

Punktualność
74%
Opóźnione loty
13%
Odwołane loty
0%
Bagaż podręczny
56х36х23
10 kg
Bagaż rejestrowany
Mogą obowiązywać opłaty

Linie lotnicze Norwegian Air Shuttle działają od 1993 roku i z każdym kolejnym sezonem coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na europejskim rynku lotniczym. Historia Norwegian jest krótka, lecz obfituje w sukcesy: jak dotąd jest to jedyna linia lotnicza, która zakończyła zyskiem każdy rok swojej działalności!

Port macierzysty Norwegian to lotnisko Oslo-Gardermoen, a flota liczy sobie ponad 130 samolotów. Norwegian obsługuje około 130 kierunków docelowych, głównie na terenie Europy, a także do Tajlandii, Ameryki Północnej i Afryki. Ważnym aspektem działalności Norwegian jest także odpowiedzialność społeczna. Skandynawska dbałość o środowisko naturalne idzie w parze z pomocą humanitarną: Norwegian wspiera pracę UNICEF-u w Afryce, a po trzęsieniu ziemi w Nepalu udostępniła swoje samoloty do transportu ratowników z Europy.


Popularne kierunki Norwegian

Chcesz znaleźć tanie loty z Norwegian? Poniżej prezentujemy najpopularniejsze kierunki lotów oferowanych przez Norwegian

Norwegian – najczęściej zadawane pytania

Jakie taryfy i klasy biletowe oferuje Norwegian?

Na wszystkich lotach poza trasami długodystansowymi obowiązuje jedna klasa biletu i 3 taryfy. Podstawowa taryfa LowFare to propozycja dla pasażerów z bagażem podręcznym. Taryfy LowFare+ i Flex obejmują bezpłatny bagaż rejestrowany i rezerwację wybranego miejsca. Taryfa Flex ma wyższy limit bagażowy i uprawnia Cię do bezpłatnych zmian lub anulowania rezerwacji. Przy rezerwacji lotu do lub z USA, Tajlandii, Argentyny, Singapuru lub na Karaiby możesz wybrać między klasą Economy (dostepne taryfy: LowFare, LowFare+, Flex) a Premium (dostępne taryfy: Premium, Premium Flex).

Jaki bagaż podręczny mogę zabrać na pokład?

Bez względu na klasę biletu możesz zabrać ze sobą 1 sztukę bagażu podręcznego o maksymalnej wielkości 55 x 40 x 23 cm, a także 1 niewielki przedmiot osobistego użytku (torebkę, aktówkę, torbę na laptopa) o wymiarach nieprzekraczających 25 x 33 x 20 cm. W taryfach LowFare, LowFare+ i Premium dopuszczalna waga bagażu podręcznego to 10 kg, w taryfach Flex i PremiumFlex – 15 kg.

Jaki limit bagażu rejestrowanego przysługuje mi bezpłatnie?

Loty krótkiego i średniego zasięgu:

  • taryfa LowFare: brak bezpłatnego bagażu rejestrowanego
  • taryfa LowFare+: 1 sztuka o wadze do 20 kg
  • taryfa Flex: 2 sztuki o wadze do 20 kg

Loty długiego zasięgu:

  • taryfa LowFare: brak bezpłatnego bagażu rejestrowanego
  • taryfa LowFare+, Flex, Premium, PremiumFlex: 2 sztuka o wadze do 20 kg

Maksymalne wymiary bagażu rejestrowanego wynoszą 250 x 79 x 112 cm, maksymalny obwód bagażu – 300 cm.

Jakie są zasady przewozu bagażu dla dzieci?

Jeśli podróżujesz z dzieckiem w wieku poniżej 2 lat, możesz powiększyć swój bagaż rejestrowany o 5 kg lub zabrać dodatkową torbę o tej samej wadze. Jeśli wykupisz osobne miejsce dla dziecka w wieku 2-11 lat, przysługuje mu pełny limit bagażu przypisany dla danej taryfy. W ramach biletu dziecięcego możesz zabrać także 1 składany wózek-spacerówkę i 1 fotelik samochodowy.

Kiedy zrobić odprawę online?

Odprawa online zaczyna się na 24 godziny przed planowanym terminem odlotu.

Jak mogę wykonać odprawę online?

Norwegian udostępnia Ci 3 możliwości odprawy online:

  • SMS wysyłany w dniu odlotu z linkiem do pobrania karty pokładowej
  • Odprawa w aplikacji mobilnej Travel Assistant
  • Odprawa przez Internet w serwisie www.norwegian.com

Kiedy muszę odprawić się osobiście na lotnisku?

Jeśli masz specjalne potrzeby w trakcie lotu, korzystasz z usługi asysty dla dziecka podróżującego bez opiekuna albo przewozisz zwierzęta, instrumenty muzyczne lub sprzęt sportowy, musisz odprawić się osobiście, co najmniej na 60 minut przed odlotem.

Kiedy muszę stawić się na lotnisku?

Na 20 minut przed startem lotów w krajach nordyckich i 30 minut przed startem pozostałych lotów wszyscy pasażerowie muszą znaleźć się na pokładzie. Do tego czasu musisz przejść także kontrolę bezpieczeństwa i kontrolę paszportową. Przy bramkach często tworzą się kolejki – aby zachować dość czasu na dopełnienie formalności, staw się na lotnisku przynajmniej na 2 godziny przed planowanym odlotem.

Ile zapłacę za rezerwację miejsca w samolocie?

W taryfie LowFare rezerwacja wybranego miejsca kosztuje 9-19 EUR na lotach krótkiego i średniego zasięgu oraz 35 EUR na międzynarodowych lotach długodystansowych. W pozostałych taryfach  usługa wyboru miejsca jest bezpłatna.

Ile kosztuje zmiana biletu w Norwegian?

Zmiana nazwiska na bilecie oraz zmiany rezerwacji na lotach krótko- i średniodystansowym podlegają opłacie w wysokości 45 EUR. Zmiany biletu na międzynarodowych lotach długodystansowych wiążą się z kosztem 90 EUR. W taryfach Flex i PremiumFlex wszystkie usługi są bezpłatne. Jeśli modyfikacja dotyczy zmiany klasy biletu na wyższą, musisz wyrównać różnicę w cenie.

Ile kosztuje anulacja biletu w Norwegian?

W taryfach Flex i PremiumFlex opłata za anulowany bilet podlega pełnemu zwrotowi. Bilety w pozostałych taryfach są bezzwrotne.

Czy Norwegian prowadzi program lojalnościowy?

Po dołączeniu do programu Norwegian Reward za każdy kolejny lot otrzymujesz punkty CashPoints, które wykorzystasz przy następnych rezerwacjach biletów i zakupie usług dodatkowych.

Informacje zgodne ze stanem na dzień 10.11.2017 r. Dalsze informacje dostępne na stronie Norwegian: www.norwegian.com.


Popularne trasy Norwegian

Jeśli Twoje dni podróży są elastyczne, sprawdź poniższe trasy obsługiwane przez Norwegian.
Warsaw - Oslo
Najkrótszy czas lotu
1h 55min
Najniższa cena
204 zł
Wroclaw - Oslo
Najkrótszy czas lotu
1h 50min
Najniższa cena
239 zł
Krakow - Oslo
Najkrótszy czas lotu
2h 05min
Najniższa cena
275 zł
Oslo - Szczecin
Najkrótszy czas lotu
1h 25min
Najniższa cena
283 zł
Gdańsk - Bergen
Najkrótszy czas lotu
1h 55min
Najniższa cena
365 zł
Szczecin - Oslo
Najkrótszy czas lotu
4h 00min
Najniższa cena
475 zł
Trondheim - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu
5h 30min
Najniższa cena
546 zł
Stockholm - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu
5h 45min
Najniższa cena
597 zł
Bergen - Gdańsk
Najkrótszy czas lotu
1h 45min
Najniższa cena
1 130 zł
Zobacz więcej
Loty Linie lotnicze Norwegian