Loty Karaiby Kuba

Kuba – znajdź tanie loty

śr. 29.01.
śr. 05.02.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Popularne miasta i miejsca

Kuba to cel Twojej następnej podróży? Odwiedź te miasta, a na pewno nie przegapisz najciekawszych miejsc kraju
Hawana
El Capitolio
Castillo de la Real Fuerza
Gran Teatro
Palacio de los Capitanes Generales
Monumento a Máximo Gómez

Najtańsze połączenia lotnicze Kuba

Loty Kuba – te trasy oferują najtańsze loty znalezione przez użytkowników momondo
Wylot Kierunek Najlepsza cena
Warszawa Hawana 2 179 zł
Kraków Hawana 2 307 zł
Warszawa Cayo Coco 2 361 zł
Gdańsk Hawana 2 443 zł
Warszawa Varadero 2 485 zł
Kraków Varadero 2 776 zł
Wrocław Hawana 2 884 zł
Wrocław Varadero 3 205 zł
Katowice Varadero 3 318 zł
Katowice Hawana 3 515 zł

Porównaj ceny międzynarodowych i krajowych lotów dla Kuby

Międzynarodowe lotniska na Kubie przyjmują pasażerów z całego świata. Główne porty lotnicze znajdują się w stolicy kraju, Hawanie, oraz w jednym z największych karaibskich kurortów – Varadero. Oba miasta są popularnymi kierunkami polskich lotów na Kubę. Najwięcej turystów korzysta z połączeń Warszawa-Hawana, Kraków-Hawana i Warszawa-Varadero. Obecnie żaden przewoźnik nie realizuje bezpośrednich lotów na Kubę. Oferta lotów łączonych jest jednak bardzo szeroka, a przelot nie zajmuje dużo czasu. Czas podróży na Kubę z jedną przesiadką często zamyka się już w 13-14 godzinach.

Najtańsze bilety lotnicze na Kubę upolujesz w zimie, na początku roku. To dobra pora na wakacyjną podróż – plaże są stosunkowo puste, a dzięki łagodnym temperaturom możesz komfortowo zwiedzać ciekawe miejsca na Kubie. Szczyt sezonu na Kubie przypada na wakacje oraz przełom pory suchej i deszczowej. Bilety lotnicze na Kubę są wówczas najdroższe.

Ceny przelotów rosną także w okolicach Bożego Narodzenia. Najpopularniejsze linie realizujące loty na Kubę to Aeroflot, Air Canada, Condor Airlines, Lufthansa, Eurowings, Air Berlin, KLM. Linie Cubana de Aviacion i Aerogaviota obsługują natomiast krajowe loty na Kubie. To łatwy i pewny sposób dojazdu do wielu ciekawych miejsc na Kubie, między innymi do Baracoa, Bayamo, Cayo Coco, Guantanamo i Santiago de Cuba.

Pogoda i klimat na Kubie

Pogoda na Kubie usatysfakcjonuje fanów plażowania i aktywnych podróżników. Temperatury nie spadają tu poniżej 20 stopni, a chłodne noce zdarzają się tylko w zimie. Jeśli Twój lot na Kubę przypada na okres od stycznia do marca, włóż do walizki ciepły sweter lub kurtkę. Kubańska wiosna to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Gorące słońce delikatnie opala skórę, a powietrze nie jest jeszcze zbyt duszne ani wilgotne.

W czerwcu zaczyna się pora deszczowa. Opady są intensywne, lecz nie trwają dłużej niż 20-30 minut w ciągu dnia. Znacznie bardziej uciążliwe bywają upały i wysoka wilgotność powietrza, dlatego turyści z Europy potrzebują wówczas więcej czasu na aklimatyzację. Jesień wciąż jest gorąca, ale i bardzo kapryśna. Na Morzu Karaibskim zaczyna się wówczas sezon huraganów. W tym czasie na wyspie hula porywisty wiatr, a pogoda zmienia się nawet kilkakrotnie w ciągu dnia.

Waluta i ceny na Kubie

Na Kubie obowiązują dwie waluty. Peso kubańskie funkcjonuje jedynie wśród mieszkańców wyspy, natomiast peso wymienialne (1 CUC = ok. 3,60 PLN) przeznaczone jest dla turystów, którzy płacą znacznie więcej za wszystkie towary i usługi. Mimo to ceny na Kubie nie zrujnują Twojego podróżnego budżetu – obiad w niedrogiej restauracji kosztuje 18 PLN (5 CUC), butelka piwa – ok. 4 PLN (1 CUC), a bilet autobusowy – nieco powyżej złotówki. Uważaj jedynie na zakupy w sklepach spożywczych – ceny bywają tam niemal dwukrotnie wyższe, niż w Polsce. Pamiętaj też, że Kuba jest coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym, co przekłada się na stopniowo rosnące ceny.

Dokumenty i wizy

W podróży na Kubę potrzebny Ci będzie paszport ważny przez 3 miesiące od daty wjazdu do kraju, bilet powrotny z datą wyjazdu i tzw. Karta Turysty (Tarjeta de Turista), wydawana przez Konsulat Generalny Kuby w Warszawie i niektóre biura podróży. Musisz wykupić także ubezpieczenie zdrowotne i dysponować środkami finansowymi na pokrycie kosztów pobytu. Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić aktualne wymagania dotyczące dokumentów podróży na oficjalnych stronach rządowych.


Popularne trasy z lądowaniem w: Kuba

Porównaj loty z i do najbliższych lotnisk, aby znaleźć najlepsze ceny i najbardziej dogodne czasy lotów
Loty Warszawa - Hawana
Najkrótszy czas lotu
13h 55min
Najniższa cena
2 179 zł
Loty Kraków - Hawana
Najkrótszy czas lotu
18h 35min
Najniższa cena
2 307 zł
Loty Warszawa - Cayo Coco
Najkrótszy czas lotu
18h 15min
Najniższa cena
2 361 zł
Loty Gdańsk - Hawana
Najkrótszy czas lotu
16h 45min
Najniższa cena
2 443 zł
Loty Warszawa - Varadero
Najkrótszy czas lotu
17h 50min
Najniższa cena
2 485 zł
Loty Kraków - Varadero
Najkrótszy czas lotu
16h 40min
Najniższa cena
2 776 zł
Loty Wrocław - Hawana
Najkrótszy czas lotu
17h 05min
Najniższa cena
2 884 zł
Loty Wrocław - Varadero
Najkrótszy czas lotu
20h 10min
Najniższa cena
3 205 zł
Loty Katowice - Varadero
Najkrótszy czas lotu
18h 15min
Najniższa cena
3 318 zł
Loty Katowice - Hawana
Najkrótszy czas lotu
23h 20min
Najniższa cena
3 515 zł
Loty Gdańsk - Varadero
Najkrótszy czas lotu
20h 10min
Najniższa cena
3 647 zł
Loty Poznań - Hawana
Najkrótszy czas lotu
16h 20min
Najniższa cena
4 463 zł
Zobacz więcej
Loty Karaiby Kuba