Zanzibar – znajdź tanie loty

W obie strony
1 dorosły
Ekonomiczna
Z?
Do?
wt 5.7
wt 12.7

Oferty z ponad 900 serwisów rezerwacyjnych.

Zanzibar – informacje o lotach

Zanzibar – informacje o cenach lotów, czasie ich trwania oraz liniach lotniczych

Najlepsza cena w jedną stronę

1 816 zł

Najlepsza cena w obie strony

2 472 zł

Najkrótszy czas lotu

13h 00min

Obsługiwany przez

7 linii lotniczych
Najlepsza cena za lot Polska – Zanzibar w jedną stronę w ostatnich 72 godzinach to 1 816 zł (Warszawa Chopina – Zanzibar Kisauni).
Najlepsza cena za lot Polska – Zanzibar w obie strony w ostatnich 72 godzinach to 2 472 zł (Warszawa Chopina – Zanzibar Kisauni).
Najkrótszy lot Polska – Zanzibar trwa 13h 00min (Warszawa Chopina – Zanzibar Kisauni).
Zanzibar – loty do tego miejsca wykonywane są przez 7 linii lotniczych i są to British Airways, Air France oraz KLM.

Najtańsze loty do miasta Zanzibar

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Zanzibar
Lotnisko Warszawa Chopina
Zanzibar

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Zanzibar

Lotnisko Warszawa Chopina (WAW) - Zanzibar (ZNZ)

Ceny lotów Warszawa - Zanzibar są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Chopina na Zanzibar Kisauni. Średnia cena wynosi 3 226 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - ZANZIBARMarzec15% tańszyLoty Lotnisko Warszawa Chopina - Zanzibar kosztują średnio 2 753 zł w miesiącu Marzec
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - ZANZIBARGrudzień22% droższyŚrednia cena za lot Lotnisko Warszawa Chopina - Zanzibar to 3 926 zł w miesiącu Grudzień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY LOTNISKO WARSZAWA CHOPINA - ZANZIBARStyczeń1 100% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Lotnisko Warszawa Chopina - Zanzibar w miesiącu Styczeń

Zanzibar — kiedy jest najlepszy czas na lot?

Pogoda na Zanzibarze podlega wpływom klimatu równikowego monsunowego, z wyraźnym podziałem na 2 pory roku: suchą i deszczową. Opady dominują tu od marca do czerwca, przybierając formę gwałtownych, nieregularnych ulew. Ściana wody może zaskoczyć Cię wówczas w każdej chwili, a wilgotność powietrza przekracza 90%, co w połączeniu z 30-stopniowymi upałami często odbiera siły niedoświadczonym europejskim turystom.

Po zakończeniu pory deszczowej zaczyna się wysoki sezon turystyczny. Wakacje na Zanzibarze w porze suchej to strzał w dziesiątkę! Kurorty wczasowe tętnią życiem, a piękna pogoda i ciepła woda w oceanie spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Przyroda wybucha soczystymi barwami młodych liści i kwiatów, a w powietrzu unosi się upajający, korzenny zapach z okolicznych plantacji goździków. Najtańsze bilety lotnicze na Zanzibar upolujesz na przełomie jesieni i zimy. Lepszej okazji nie możesz sobie wymarzyć: wysokie temperatury panują tu przez cały rok, dlatego wycieczka na Zanzibar pozwoli Ci skutecznie rozprawić się z zimową chandrą.

Użytkownicy rezerwujący loty Mwanza – Zanzibar znaleźli oferty o 77% tańsze od średnich cen lotów do miasta Zanzibar. Jeśli chcesz znaleźć najtańsze oferty z Twojego regionu, skorzystaj z Przewodnika po cenach lotów momondo.

Nasze dane pokazują, że Luty to kolejny dobry miesiąc na podróż na trasie Polska - Zanzibar. Średnia cena biletów lotniczych wynosi wtedy 2 833 zł.

Najlepiej rezerwować lot Zanzibar – Polska z 23-dniowym wyprzedzeniem, kiedy ceny wynoszą ok. 3 226 zł. Pamiętaj, że tanie loty do miasta Zanzibar można znaleźć również w innym przedziale czasowym. Użytkownicy momondo znaleźli loty na trasie Polska – Zanzibar już od 2 472 zł.

Zwykle najtańszym dniem tygodnia na lot Polska - Zanzibar jest poniedziałek. Użytkownicy momondo, którzy decydują się na wylot w ten dzień tygodnia znajdują bilety nawet za 3 179 zł. Pamiętaj jednak, że ceny mogą się różnić w zależności od linii lotniczej, pory roku i dnia. Planując wylot na najdroższy dzień tygodnia, jakim jest sobota, można oczekiwać, że lot Polska - Zanzibar wyniesie około 3 544 zł.

Nasze dane pokazują, że rano to najtańsza pora dnia na lot do miasta Zanzibar. Najtańsze bilety, znalezione przez użytkowników momondo na trasie Polska to Zanzibar, zaczynają się wtedy od 3 411 zł. Pamiętaj jednak, że ceny lotów mogą się różnić w zależności od dokładnej trasy oraz tego, na jaki lot się zdecydujesz. W południe to pora dnia, kiedy loty do miasta Zanzibar są najdroższe, a ich średnia cena wynosi 3 995 zł. Pora ta przypada na godziny szczytu, dlatego bilety kosztują wtedy więcej.

Podróżujący wybierający się do miasta Zanzibar mogą znaleźć lepsze ceny, lecąc na Lotnisko Dar Es Salaam (79 km od centrum), Lotnisko Tanga (120 km od centrum) lub Lotnisko Chake Chake Pemba (121 km od centrum), w zależności od miesiąca i lotniska wylotu.

Ze średnimi cenami za osobę wynoszącymi 202 zł, Lotnisko Chake Chake Pemba jest najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Zanzibar. Należy pamiętać, że ceny te zależą również od miejsca wylotu. Przewodnik po cenach lotów momondo pomoże Ci w znalezieniu najlepszych ofert.



Zanzibar — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Zanzibar znalezione przez użytkowników momondo.
Kenya Airways
3 wrz
WAW12:55Warszawa Chopina
15h 25min
2 przesiadki
ZNZ04:20Zanzibar Kisauni
14 wrz
ZNZ15:40Zanzibar Kisauni
27h 30min
2 przesiadki
WAW19:10Warszawa Chopina
2 472 zł
Znajdź podobne
Kilka linii lotniczych
14 lis
KRK11:50Kraków Balice
26h 10min
1 przesiadka
ZNZ14:00Zanzibar Kisauni
20 lis
ZNZ05:40Zanzibar Kisauni
37h 50min
2 przesiadki
KRK19:30Kraków Balice
2 664 zł
Znajdź podobne
Kenya Airways
10 wrz
WAW13:10Warszawa Chopina
15h 10min
2 przesiadki
ZNZ04:20Zanzibar Kisauni
21 wrz
ZNZ15:40Zanzibar Kisauni
27h 30min
2 przesiadki
WAW19:10Warszawa Chopina
2 713 zł
Znajdź podobne
KLM
21 lis
WAW11:50Warszawa Chopina
26h 10min
1 przesiadka
ZNZ14:00Zanzibar Kisauni
27 lis
ZNZ17:15Zanzibar Kisauni
19h 55min
2 przesiadki
WAW13:10Warszawa Chopina
2 735 zł
Znajdź podobne
KLM
3 lis
KRK02:00Kraków Balice
13h 00min
1 przesiadka
ZNZ15:00Zanzibar Kisauni
20 lis
ZNZ17:15Zanzibar Kisauni
26h 15min
2 przesiadki
KRK19:30Kraków Balice
2 735 zł
Znajdź podobne
KLM
3 lis
KRK02:00Kraków Balice
13h 00min
1 przesiadka
ZNZ15:00Zanzibar Kisauni
20 lis
ZNZ17:15Zanzibar Kisauni
14h 55min
2 przesiadki
KRK08:10Kraków Balice
2 740 zł
Znajdź podobne

Zanzibar – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów Polska \u2013 Zanzibar w jedną stronę, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez British Airways, Emirates i flydubai.
Kilka linii lotniczych
10 paź
WAW13:00Warszawa Chopina
19h 15min
2 przesiadki
ZNZ08:15Zanzibar Kisauni
1 816 zł
Znajdź podobne
Kilka linii lotniczych
3 paź
KRK18:35Kraków Balice
32h 10min
2 przesiadki
ZNZ02:45Zanzibar Kisauni
2 012 zł
Znajdź podobne
Kilka linii lotniczych
14 wrz
WAW12:50Warszawa Chopina
13h 50min
1 przesiadka
ZNZ02:40Zanzibar Kisauni
2 097 zł
Znajdź podobne

Które linie latają do miasta Zanzibar?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze oferujące loty do miasta Zanzibar

Które linie latają do miasta Zanzibar?

Wiele linii lotniczych obsługuje połączenia Polska – Zanzibar, jednak największą popularnością wśród naszych użytkowników cieszą się flydubai, Qatar Airways, Emirates i Enter Air. Te linie regularnie oferują loty na trasie Polska – Zanzibar, jeśli rozpoczynasz podróż z jednego z głównych lotnisk miasta.

Loty Emirates do miasta Zanzibar

Emirates to popularny wybór wśród podróżujących, których interesuje Zanzibar. Linie te obsługują 21 lotów tygodniowo, najczęściej na trasie Dubaj – Zanzibar. Ceny biletów Emirates zależeć będą od daty i miejsca wylotu. Użytkownikom momondo udało się znaleźć oferty już za 2 550 zł (wylot: Kraków Balice). W 122 opiniach nasi użytkownicy ocenili Emirates na 8,6/10.

Loty SWISS do miasta Zanzibar

Oferty lotów SWISS w kierunku Zanzibar zaczynają się od 2 891 zł – to najkorzystniejsza oferta znaleziona ostatnio na momondo. Ceny oferowane SWISS w tygodniu są zazwyczaj wyższe i zależą od miejsca wylotu. Najpopularniejszą trasą jest Frankfurt nad Menem – Zanzibar, co wiąże się też z dużą dostępnością ofert. Linie SWISS oceniane są średnio na 8,4/10 na podstawie 134 opinii.


Zanzibar: lotniska w pobliżu

Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich lotniskach i ich odległości od centrum miasta Zanzibar

Lotnisko Kisauni Airport to jedyny międzynarodowy port lotniczy na terenie wysp Zanzibaru. Obiekt znajduje się w odległości 6 kilometrów od Stone Town – zabytkowej części Zanzibaru. Dojazd z lotniska realizują przede wszystkim taksówki. Nie znajdziesz tu żadnych regularnych połączeń autobusowych. Przewozy dla swoich klientów organizują jedynie niektóre hotele.

Postój taksówek znajduje się przed wyjściem z terminalu lotniska. Taksówki na Zanzibarze są dość drogie. Na pewno nie chcesz przepłacić – pamiętaj więc, by ustalić z kierowcą cenę kursu jeszcze przed wejściem do auta. Standardowe ceny przejazdów taksówką z lotniska w Zanzibarze to około 50 USD (190 PLN) do kurortu Kiwengwa i 60 USD (230 PLN) do Nungwi.

Jeśli lubisz samodzielne zwiedzanie i dobrze czujesz się za kierownicą, proponujemy Ci wynajem samochodu: auto na własny użytek zapewni Ci pełną swobodę w odkrywaniu uroków Zanzibaru. Wyszukiwarka momondo pomoże Ci wybrać najbardziej korzystną ofertę, a kluczyki do samochodu odbierzesz już w terminalu lotniska Kisauni.


Zanzibar — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Warszawa - Zanzibar
Najkrótszy czas lotu13h 50min
Najniższa cena2 735 zł
Loty Kraków - Zanzibar
Najkrótszy czas lotu13h 00min
Najniższa cena2 552 zł
Loty Katowice - Zanzibar
Najkrótszy czas lotu16h 40min
Najniższa cena3 485 zł
Loty Berlin - Zanzibar
Najkrótszy czas lotu14h 50min
Najniższa cena2 467 zł
Loty Wrocław - Zanzibar
Najkrótszy czas lotu19h 20min
Najniższa cena3 556 zł
Loty Gdańsk - Zanzibar
Najkrótszy czas lotu20h 30min
Najniższa cena2 780 zł
Loty Poznań - Zanzibar
Najkrótszy czas lotu16h 40min
Najniższa cena3 208 zł
Loty Mediolan - Zanzibar
Najkrótszy czas lotu22h 30min
Najniższa cena7 563 zł

Zanzibar – jak się poruszać?

Piesze zwiedzanie Zanzibaru jest źródłem niezapomnianych wrażeń i dużej przyjemności, lecz oczywiście nie wszędzie dotrzesz na piechotę. Co zrobić, gdy nogi odmawiają już posłuszeństwa, a piekące słońce pozbawia chęci do spacerów? Masz do wyboru 3 środki lokomocji: busy dala-dala, taksówkę lub wypożyczony samochód.

Bus jest najtańszym środkiem transportu w Zanzibarze. Na przystanku może pojawić się półciężarówka z ławkami na pace lub niewielki autobus; każdy z nich posiada tablicę z numerem seryjnym i nazwą docelowej miejscowości. Bilety kupisz u konduktora, a ich ceny zależą od przebytej odległości. Cena przejazdu między najpopularniejszymi resortami a Stone Town wynosi około 1500-2000 szylingów tanzańskich (2,50-3,50 PLN).

Dobowy wynajem samochodu w Zanzibarze kosztuje około 35 USD (135 PLN). Do wypożyczenia auta wystarczy Ci polskie prawo jazdy i lokalne zezwolenie na prowadzenie pojazdów, wydawane za opłatą 10 USD (ok. 38 PLN).

Musisz jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach ruchu drogowego. Na wyspie obowiązuje ruch lewostronny, a kierowcy jeżdżą znacznie wolniej, niż w Europie. Prędkości w terenie zabudowanym nie przekraczają 40 km/h, a i poza miastem nie warto rozpędzać się powyżej 60 km/h.

Najdroższym, lecz i najwygodniejszym środkiem komunikacji na Zanzibarze są taksówki: korzystaj z nich zawsze, gdy zależy Ci na szybkim, bezpiecznym dotarciu do miejsca przeznaczenia.


Zanzibar – wymagania wizowe

Dokumenty wymagane podczas lotu na Zanzibar to ważny paszport i wjazdowa wiza do Tanzanii, wydawana w punktach odprawy celnej i przedstawicielstwach konsularnych. Opłata wizowa wynosi 90 USD, a dokument zachowuje ważność przez 90 dni.

Podróże w głąb Afryki wymagają na ogół obowiązkowych szczepień – Zanzibar nie jest tu wyjątkiem: przed wyjazdem musisz bezwzględnie zaszczepić się przeciwko żółtej febrze.


Zacznij planować swoją podróż do: Zanzibar


Loty do innych miast: Tanzania

Zanzibar to jednak nie to? Sprawdź loty do innych miast kraju

Dlaczego warto korzystać z momondo?

Aby pomóc Ci znaleźć lot najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb, momondo przeszukuje setki stron serwisów rezerwacyjnych i linii lotniczych. Skorzystaj z naszych wskazówek i filtrów, by wybrać odpowiednią ofertę lotu do miasta Zanzibar.

Loty do miasta Zanzibar z elastycznymi zasadami rezerwacji można znaleźć, wyszukując loty i korzystając z filtru elastycznych zasad rezerwacji, który wskaże oferty lotów z elastycznymi opcjami.

momondo pomoże Ci znaleźć najlepszy lot do miasta Zanzibar dzięki filtrom, które zawężą wyniki wyszukiwania do tych ofert, które odpowiadają Twoim kryteriom. Możesz filtrować według wielu czynników, takich jak cena, godziny odlotu i przylotu, lotnisko czy linie lotnicze.

Ceny lotów do miasta Zanzibar można śledzić za pomocą łatwych do ustawienia alertów cenowych momondo. Po prostu rozpocznij wyszukiwanie i włącz funkcję alertu cenowego.


Oto dlaczego podróżni wybierają momondo
Elastyczne podróże
momondo rozumie potrzebę elastyczności i oferuje filtr pozwalający wyszukiwać loty bez opłat za zmianę.
Eksperckie analizy
Kompleksowe analizy pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę lotniczą. Dowiesz się np. kiedy dostępne są najtańsze loty, z jakim wyprzedzeniem najlepiej jest rezerwować podróże i wiele więcej.
Alerty cenowe
Monitoruj cenę preferowanej trasy lotu i otrzymuj powiadomienia o jej zmianach.