Loty Europa Austria Wiedeń

Wiedeń – znajdź tanie loty

śr. 20.03.
śr. 27.03.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Wiednia?

+450.0%
+300.0%
+150.0%
Baza
Cena
130 - 713 PLN
Temperatura
2 - 28°C
Opady
4 - 10 mm

Zima w stolicy Austrii to idealny okres dla fanów taniego podróżowania – najtańsze bilety lotnicze do Wiednia dostępne są w pierwszych miesiącach roku. Wyjdź śmiało naprzeciw śniegowi i mrozowi! Majestatyczne zabytki Wiednia w zimowej szacie zyskują dodatkowy urok, a miejski Plac Ratuszowy zmienia się w romantyczne lodowisko.

Jeśli powtórzysz wycieczkę do Wiednia wiosną lub latem, odkryjesz kolejne atuty habsburskiej stolicy. Słoneczna pogoda aż prosi się o spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Wolisz usiąść w kawiarnianym ogródku i delektować się pysznym torcikiem Sachera, czy poszaleć na karuzelach i rollercoasterach Prateru? Jedno jest pewne – nawet przez chwilę nie będziesz się nudzić.

Piękna pogoda w Wiedniu utrzymuje się aż do września, a krótsze, chłodniejsze jesienne dni nie odbierają miastu atrakcyjności. Schowaj się pod dachami i podziwiaj dorobek najwybitniejszych światowych artystów we wiedeńskich muzeach i galeriach. Schiele, Klimt, Bruegel, Dürer… Każde z tych nazwisk zapowiada wspaniałą podróż po świecie europejskiej kultury!


Wiedeń oferty lotów znalezione na momondo

Loty Wiedeń | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Laudamotion
Laudamotion
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
06:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
05:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
06:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
121 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
07:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
06:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
07:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
133 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
07:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
06:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
07:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
133 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
06:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
05:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
06:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
152 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
07:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
06:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
07:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
159 PLN
Wizz Air
Wizz Air
WAW
06:00
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
1h 15min
07:15
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Wizz Air
VIE
06:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 15min
07:15
WAW
Lotnisko Warszawa Lotnisko Chopina i inne lotniska
167 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
06:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
05:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
06:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
121 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
07:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
06:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
07:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
133 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
07:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
06:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
07:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
133 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
06:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
05:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
06:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
152 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
07:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
06:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
07:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
159 PLN
Laudamotion
Laudamotion
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 00min
07:00
VIE
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
Laudamotion
VIE
06:00
Lotnisko Wiedeń-Schwechat
1h 00min
07:00
KRK
Lotnisko Kraków Balice
174 PLN

Jakie linie lotnicze oferują loty do Wiednia?

Obecnie żadna z tanich linii nie oferuje bezpośrednich lotów do Wiednia z Polski. Połączenie to realizują narodowi operatorzy: LOT i Austrian Airlines. Obaj przewoźnicy latają do stolicy Austrii z warszawskiego lotniska Chopina.

Czas lotu do Wiednia z Warszawy zamyka się w granicach półtorej godziny. Aby znaleźć tani lot do Wiednia, porównaj także oferty lotów przesiadkowych, dostępne w liniach UIA, Air Berlin lub Swiss.


Jak dojechać z lotniska do centrum Wiednia?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Wiedeń wraz z ich odległością od centrum miasta
Wiedeń-Schwechat
18 km od centrum

Port lotniczy Wiedeń-Schwechat jest największym lotniskiem w Austrii, a sprawny system komunikacji zapewnia pasażerom wygodny dojazd z lotniska do centrum Wiednia. Pociąg City Airport Train pokonuje tę trasę zaledwie w 16 minut!

Pociągi kursują co pół godziny, między 05:30 a północą. Bilety jednorazowe i powrotne w cenie 11/17 EUR (47/73 PLN) kupisz przez Internet, w automatach i kasach na lotnisku. Pociągi CAT dojeżdżają do stacji Wien Mitte. Po zakończeniu podróży wystarczy Ci 10 minut, by dotrzeć spacerkiem do katedry św. Szczepana w sercu miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także stacja metra i kolei S-Bahn.

Autobusy z lotniska do Wiednia dowiozą Cię do stacji wszystkich linii metra, w tym do przystanków Morzinplatz i Schwedenplatz w centrum miasta. Ceny biletów w autobusach Vienna Airport Lines zaczynają się już od 8 EUR (34 PLN). Taksówki z lotniska do Wiednia podlegają stałej taryfie: jeśli przejazd obejmuje wyłącznie transfer z lotniska, kurs samochodem osobowym wyniesie Cię 35 EUR (155 PLN).


Jak poruszać się po Wiedniu?

Podstawowym środkiem komunikacji miejskiej w Wiedniu jest metro. Jako turysta z pewnością zaliczysz co najmniej kilka przejazdów – dotrzesz w ten sposób do Schönbrunn, Prateru, domu Hundertwassera i wielu innych ciekawych miejsc. 5 linii metra w Wiedniu działa od 05:00 do północy, a w weekendy pociągi kursują przez całą dobę. Każda stacja ma świetnie rozwinięty elektroniczny system informacji, dlatego nigdy się tu nie zgubisz.

Tramwaje w Wiedniu mają już ponad 150-letnią tradycję, a pasażerowie korzystają aż z 29 linii na terenie całego miasta. Uzupełnieniem sieci komunikacji w Wiedniu są autobusy i kolej S-Bahn, zapewniające wygodny dojazd na peryferia.

Dobra wiadomość dla imprezowiczów: w mieście funkcjonuje aż 26 autobusowych linii nocnych! We wszystkich środkach lokomocji obowiązują jednakowe bilety. Jednorazowy bilet w Wiedniu kosztuje 2,20 EUR (9,50 PLN), jednak przy kilkudniowym pobycie w mieście wygodniejsze są bilety czasowe na 24, 48 lub 72 godziny.

W ten sposób możesz do woli korzystać z komunikacji miejskiej, bez uciążliwego kasowania kolejnych biletów i wyrzucania zużytych świstków. Chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej? Wybierz karnet Wien-Karte na 1, 2 lub 3 dni (13,90/21,90/24,90 EUR – 60/95/108 PLN), a miasto stanie przed Tobą otworem. Karta uprawnia Cię do nielimitowanych przejazdów oraz atrakcyjnych rabatów w ponad 200 muzeach, restauracjach i kawiarniach.


Fakty o Wiedeń

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Wiedeń
Czas lokalny
Waluta
euro
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
4,03 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
43 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
10 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Wiedeń


Loty do innych miast: Austria

Wiedeń to jednak nie to? Sprawdź loty do innych miast kraju
*Ceny lotów do miasta Wiedeń-Schwechat to ceny lotów w klasie ekonomicznej znalezione przez użytkowników momondo w ciągu ostatnich 72 godzin. Ceny te mogą nie być już dostępne.
Loty Europa Austria Wiedeń