Praga – znajdź tanie loty

czw. 21.03.
czw. 28.03.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Kiedy najlepiej lecieć do Pragi?

+450.0%
+300.0%
+150.0%
Baza
Cena
124 - 683 PLN

Zachwycająca zabytkami i widokami, bogata w galerie i muzea, tętniąca życiem stolica Czech to europejskie must-see! Pogoda w Pradze nie różni się znacząco od polskiej aury. Lata bywają upalne i wilgotne, a zimy – mroźne, choć śnieg pada tu bardzo rzadko.

Jeśli zależy Ci na łagodnej, przyjemnej pogodzie, zaplanuj swoją wycieczkę na wiosnę lub jesień. Wielu Polaków spędza majowy długi weekend w Pradze. Nic dziwnego – podróż jest krótka, a wrażenia niezapomniane. Jeśli chcesz wziąć z nich przykład, pamiętaj, by odpowiednio wcześnie zarezerwować bilet i hotel, gdyż w majówkę stolica Czech przeżywa prawdziwe oblężenie.

Aby uniknąć największych tłumów i dużych wydatków, przełóż wyjazd na jesień – to właśnie wtedy najłatwiej kupisz tanie bilety lotnicze do Pragi. Dużą atrakcją są także grudniowe wycieczki do Pragi: spróbujesz wówczas wielu lokalnych łakoci na słynnym w całej Europie jarmarku bożonarodzeniowym.


Praga oferty lotów znalezione na momondo

Loty Praga | Sprawdź najlepsze ceny, które ostatnio znaleźli użytkownicy momondo
Najszybszy
Najtańszy
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
113 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
162 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
200 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
242 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
276 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
06:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
05:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
06:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
299 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
113 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
162 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
200 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
242 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
06:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
07:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
06:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
07:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
276 PLN
Ryanair
Ryanair
KRK
05:00
Lotnisko Kraków Balice
1h 05min
06:05
PRG
Lotnisko Praga im. Václava Havla
Ryanair
PRG
05:00
Lotnisko Praga im. Václava Havla
1h 10min
06:10
KRK
Lotnisko Kraków Balice
299 PLN

Jakie linie lotnicze oferują loty do Pragi?

Bezpośrednie loty do Pragi z Polski obsługiwane są przez polskiego przewoźnika LOT i czeskie linie lotnicze Czech Airways.

Aby maksymalnie obniżyć koszt podróży, zarezerwuj bilet z dużym wyprzedzeniem lub skorzystaj z sezonowych promocji linii lotniczych. Czas przelotu z Warszawy do Pragi to około 75 minut.


Jak dojechać z lotniska do centrum Pragi?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Praga wraz z ich odległością od centrum miasta
Praga im. Václava Havla
11 km od centrum

Praski port lotniczy imienia Vaclava Havla znajduje się w odległości 15 kilometrów od centrum miasta. Najtańszą formą dojazdu z lotniska do centrum Pragi jest komunikacja miejska. Autobusy dowiozą Cię z terminalu lotniczego do końcowych stacji linii metra A i B; po przesiadce dalsza podróż do centrum miasta zajmie Ci zaledwie 15-30 minut.

Specjalna linia Airport Express (AE) zapewni Ci z kolei bezpośrednie połączenie między lotniskiem i Dworcem Głównym Kolejowym. Autobusy kursują między 5:00 a 23:00. W pozostałych godzinach możesz skorzystać z linii nocnej – trasa autobusu wiedzie wzdłuż Terminali I i II do przystanku I. P. Pavlova w centrum Pragi.

Bilety komunikacji miejskiej kupisz w obu terminalach lotniczych i w automatach na przystankach autobusowych. Dojazd do Pragi z lotniska realizowany jest także za pośrednictwem sieci busów Prague Airport Transfers. Pojazdy kursują wahadłowo między portem lotniczym i przystankiem Narodni 40 w bliskim sąsiedztwie Placu Wacława. Aby skorzystać z usługi, musisz jednak dokonać wcześniejszej rezerwacji biletu.


Jak poruszać się po Pradze?

Komunikacja miejska w Pradze nie powinna sprawić Ci problemu. Podstawowym sposobem przemieszczania się jest metro: 3 linie umożliwią Ci szybki dojazd do dworców kolejowych i autobusowych oraz ważnych obiektów turystycznych. Metro w Pradze kursuje w godzinach 5:00-23:00.

Sieć praskiej komunikacji zbiorowej obejmuje także 26 linii tramwajowych. Tramwaje są dobrze skomunikowane z podmiejskimi autobusami, kursującymi z końcowych pętli na peryferia Pragi. Możesz ponadto skorzystać z weekendowych kursów zabytkowego tramwaju linii 91. Jego trasa wiedzie przez Stare Miasto, a bilety kupisz u konduktora ubranego w tradycyjny uniform. Bilety komunikacji miejskiej są ważne także w miejskiej kolejce, dowożącej turystów na wzgórze Petȓin.

We wszystkich środkach komunikacji w Pradze obowiązują jednakowe bilety. Do wyboru masz bilety 30- i 90- minutowe, a także dobowe i trzydniowe. Każdy bilet upoważnia Cię do nieograniczonej liczby przesiadek. Musisz jednak pamiętać o uiszczeniu dodatkowej opłaty za przewóz bagażu. Bilety 24- i 72-godzinne upoważniają do darmowego przewozu 1 sztuki bagażu.

Przed zajęciem miejsca w pojeździe zawsze kasuj bilet. Pamiętaj o tym szczególnie w metrze – przy wejściach nie ma bramek, a kontrole często zdarzają się już na peronach, w obszarze wyznaczonym białą, ciągłą linią.


Fakty o Praga

Sprawdź walutę, lokalny czas oraz podstawowe wydatki, jakich możesz spodziewać się w mieście Praga
Czas lokalny
Waluta
korona czeska
Piwo
Lokalne piwo (0,5 l)
2,72 PLN
Jedzenie
Niedroga restauracja
24 PLN
Transport publiczny
Bilet jednorazowy
4,02 PLN

Zacznij planować swoją podróż do miasta Praga


Loty do innych miast: Czechy

Praga to jednak nie to? Sprawdź loty do innych miast kraju
*Ceny lotów do miasta Praga im. Václava Havla to ceny lotów w klasie ekonomicznej znalezione przez użytkowników momondo w ciągu ostatnich 72 godzin. Ceny te mogą nie być już dostępne.