Tel Awiw – znajdź tanie loty

W obie strony
Ekonomiczna
Boston (BOS)
Tel Awiw (TLV)
czw. 25.02.
czw. 04.03.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Tel Awiw

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Tel Awiw
Warszawa
Tel Awiw

NAJTAŃSZA TRASA Warszawa - Tel Awiw

Warszawa (WMI) - Tel Awiw (TLV)

Ceny lotów Warszawa - Tel Awiw są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Warszawa Modlin na Tel Awiw-Ben Gurion. Średnia cena wynosi 267 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA - TEL AWIWmarzec17% tańszyLoty Warszawa - Tel Awiw kosztują średnio 496 zł w miesiącu marzec
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA - TEL AWIWpaździernik32% droższyŚrednia cena za lot Warszawa - Tel Awiw to 792 zł w miesiącu październik
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY WARSZAWA - TEL AWIWlistopad585% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Warszawa - Tel Awiw w miesiącu listopad

Kiedy najlepiej lecieć do Tel Awiwu?

Temat tanich lotów do Tel Awiwu często przewija się na podróżniczych forach i grupach, a na lotnisku Ben Gurion roi się od backpackerów. Nic dziwnego: bilety lotnicze do Tel Awiwu są dostępne w obu wiodących tanich liniach, a po lądowaniu znajdziesz się w multikulturowym tyglu pełnym słońca, kolorów i pysznego jedzenia.

Pogoda w Tel Awiwie jest bardzo łaskawa. Słupki rtęci nie spadają poniżej 16-18℃, dlatego warto wykupić tanie loty do Tel Awiwu na listopad, styczeń lub luty i złapać trochę słońca. Wiosną i jesienią obłożenie na trasie jest większe, bo pogoda sprzyja i plażowiczom, i miejskim szwendaczom.

Planując wiosenny lot do Tel Awiwu, unikaj jednak przełomu marca i kwietnia. To tydzień święta Pesach, a Izraelczycy zamykają wówczas część punktów usługowych. Bez żalu odpuść także lipiec i sierpień. Tanie bilety lotnicze do Tel Awiwu są wówczas trudno dostępne, a plażowanie oprócz 40-stopniowego upału dodatkowo „umilają” zawiewający piasek i kolonie jadowitych meduz.

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Tel Awiw?

Najlepszą znalezioną na momondo ceną za lot Pafos – Tel Awiw jest 157 zł za osobę. To o 81% taniej od średnich cen lotów do miasta Tel Awiw. Znajdź najniższe ceny lotów z Twojego regionu dzięki Przewodnikowi po cenach lotów momondo.

W którym miesiącu polecę do miasta Tel Awiw najtaniej?

Jeśli nie uda Ci się zaplanować podróży na marzec, styczeń to równie dobry moment na lot Polska - Tel Awiw. Większość użytkowników momondo planujących lot w tym okresie, znajduje wtedy bilety lotnicze w cenie około 504 zł.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Tel Awiw?

Loty Polska – Tel Awiw warto kupować na 45 dni przed planowanym wylotem. To wtedy użytkownicy momondo znajdują najlepsze ceny lotów, które wynoszą wtedy średnio 599 zł. Warto sprawdzić aktualne ceny biletów, gdyż użytkownicy momondo znaleźli loty w cenie już od 263 zł.

W który dzień tygodnia loty do miasta Tel Awiw są najtańsze?

Najtańszy dzień na lot Polska - Tel Awiw to środa. Podróżujący do miasta Tel Awiw w ten dzień tygodnia często znajdują loty nawet za 599 zł. Planując wylot na najdroższy dzień tygodnia, jakim jest sobota, można oczekiwać, że lot Polska - Tel Awiw wyniesie około 692 zł.

O jakiej porze dnia loty do miasta Tel Awiw są najtańsze?

Nasze dane pokazują, że po południu to najtańsza pora dnia na lot na trasie Polska – Tel Awiw. Nasi użytkownicy znaleźli bilety lotnicze z wylotem od tej porze już od 578 zł. Wieczorem to popularna pora dnia na loty do miasta Tel Awiw, więc ceny biletów są wyższe i kosztują ok. 714 zł za bilet.

Czy w pobliżu miasta Tel Awiw znajdują się inne lotniska?

Jeśli szukasz alternatywnego lotniska, wybierając się do miasta Tel Awiw, rozważ Lotnisko Tel Awiw-Ben Gurion.

Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Tel Awiw?

Najtańszym lotniskiem w pobliżu miasta Tel Awiw jest Lotnisko Tel Awiw-Sede Dow ze średnią ceną 839 zł za osobę. Ceny wahają się w zależności od lotniska wylotu. Podróżnikom, chcącym oszczędzić na lotach, polecamy Przewodnik po cenach lotów momondo.


Tel Awiw-Ben Gurion — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Tel Awiw-Ben Gurion znalezione przez użytkowników momondo.
Ryanair
25 maj
12:45
Kraków Balice
3h 30min
16:15
Tel Awiw-Ben Gurion
29 maj
07:20
Tel Awiw-Ben Gurion
3h 45min
11:05
Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
26 maj
02:10
Kraków Balice
3h 30min
05:40
Tel Awiw-Ben Gurion
1 cze
18:05
Tel Awiw-Ben Gurion
3h 45min
21:50
Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
26 maj
02:10
Kraków Balice
3h 30min
05:40
Tel Awiw-Ben Gurion
29 maj
07:20
Tel Awiw-Ben Gurion
3h 45min
11:05
Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
24 maj
02:20
Kraków Balice
3h 30min
05:50
Tel Awiw-Ben Gurion
1 cze
18:05
Tel Awiw-Ben Gurion
3h 45min
21:50
Kraków Balice
Kilka linii lotniczych
24 maj
02:20
Kraków Balice
3h 30min
05:50
Tel Awiw-Ben Gurion
29 maj
07:20
Tel Awiw-Ben Gurion
3h 45min
11:05
Kraków Balice
Wizz Air
2 kwi
02:20
Kraków Balice
3h 30min
05:50
Tel Awiw-Ben Gurion
16 kwi
07:40
Tel Awiw-Ben Gurion
3h 50min
11:30
Kraków Balice

Tel Awiw-Ben Gurion – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Tel Awiw, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Wizz Air, Ryanair i LOT.
Wizz Air
14 kwi
02:10
Kraków Balice
3h 30min
05:40
Tel Awiw-Ben Gurion
Ryanair
3 lip
02:00
Kraków Balice
3h 30min
05:30
Tel Awiw-Ben Gurion
LOT
13 kwi
20:50
Kraków Balice
3h 35min
00:25
Tel Awiw-Ben Gurion

Które linie lotnicze oferują loty do Tel Awiwu?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Tel Awiw

Bezpośrednie loty do Tel Awiwu są dostępne w ofertach obu tanich przewoźników: Wizz Air i Ryanair. Z pomocą wyszukiwarki momondo upolujesz też tanie loty do Tel Awiwu na pokładzie regularnych i czarterowych operatorów, takich jak polski LOT, izraelski El Al i jego „linia-córka – Sun d’Or International Airlines, a w sezonie letnim także Enter Air. Czas lotu do Tel Awiwu z Polski zamyka się w ok. 4 godzinach.


Jak dojechać z lotniska do centrum Tel Awiwu?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Tel Awiw wraz z ich odległością od centrum miasta

Loty z Polski do Tel Awiwu kończą się w porcie lotniczym im. Bena Guriona – największym lotnisku w Izraelu. Do centrum miasta masz stąd 20 kilometrów, a pokonasz je pociągiem, autobusem lub taksówką.

Pociągi z lotniska do centrum Tel Awiwu odjeżdżają z peronu w dolnej części Terminalu 3. 20-minutowy przejazd kończy się na centralnym dworcu Savidor, a bilet kosztuje 15 ILS (ok. 14-15 PLN). Pociągi kursują przez całą dobę.

Autobusy z lotniska do centrum Tel Awiwu jeżdżą między 05:00 a 22:30. Linia 475 biegnie do głównego dworca autobusowego. Jeśli zarezerwowałeś hotel przy popularnej ulicy Hayarkon, wybierz autobus linii 222.

Pociągi i autobusy z lotniska w Tel Awiwie zawieszają kursy na czas szabatu. Od piątkowego wieczoru do sobotniego zachodu słońca pozostaje Ci dojazd z lotniska szerutem lub taksówką. Szeruty, czyli kilkuosobowe busiki, nie mają stałego grafiku odjazdów. Kierowca ruszy w drogę, gdy zbierze komplet pasażerów. Taksówki z lotniska w Tel Awiwie stoją na parkingu przed Terminalem 3. Średnia cena kursu do centrum wynosi ok. 130-140 ILS (135-150 PLN).


Jak poruszać się po Tel Awiwie?

Niewielki, klimatyczny Tel Awiw to miasto wybitnie spacerowe. Przynajmniej do momentu, gdy upał nie pogoni Cię do klimatyzowanego wnętrza, a wypchana torba lub plecak nie obetrze ramienia. Zmęczeni lub spóźnieni chętnie skorzystają z komunikacji miejskiej w Tel Awiwie. Autobusy kursują między 05:30 a północą, oczywiście z wyłączeniem szabatu. Tablice przystankowe i autobusowe są opisane wyłącznie w języku hebrajskim. Aby nie pomylić kursu, ściągnij na telefon mapę miasta lub dopytuj kierowców o trasę.

Jednorazowy bilet autobusowy w Tel Awiwie kosztuje 6,90 ILS (ok. 7 PLN), a bilet dzienny, uprawniający do nielimitowanych przejazdów – 13,5 ILS (ok. 14 PLN).

Wsiądź w autobus linii 100, by obejrzeć miasto z górnego otwartego pokładu. Turystyczne autobusy w Tel Awiwie odjeżdżają z portu w Jafie, co godzinę między 09:00 a 16:00 (w piątki do 13:00).

W trakcie szabatu możesz przemieszczać się taksówką lub szerutami. Każdy kierowca taksówki w Tel Awiwie ma obowiązek jazdy z włączonym taksometrem. Po zakończeniu kursu w obrębie centrum i okolic licznik wskaże ok. 20-30 ILS; w szabacie i po 21:00 do ceny standardowo dodaje się 5 ILS.

Świetną alternatywą dla taksówek w Tel Awiwie są miejskie rowery, udostępniane za pośrednictwem systemu Tel-o-Fun. Wypożyczając rower na 1 dzień, zapłacisz 17 ILS (w niedziele i święta – 23 ILS). Dostęp 7-dniowy kosztuje natomiast 70 ILS.


Jakie dokumenty są wymagane w podróży do Tel Awiwu?

Polscy turyści wjeżdżają na teren Izraela na podstawie paszportu, ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu. Przygotuj się także na szczegółowe rozmowy z przedstawicielami służb granicznych, zwłaszcza jeśli w Twoim paszporcie widnieją już wizy krajów arabskich.

Celnicy nie wbijają stempli do paszportów. Po przejściu kontroli dostaniesz wjazdową wizę do Izraela, wydrukowaną na oddzielnym bilecie poświadczającym legalny pobyt. Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić aktualne wymagania dotyczące dokumentów podróży na oficjalnych stronach rządowych.



Loty do innych miast: Izrael

Tel Awiw to jednak nie to? Sprawdź loty do innych miast kraju
  • W obie strony
  • W jedną stronę
  • Multi-city
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
  • Mieszana
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza