Kijów – znajdź tanie loty

W obie strony
Ekonomiczna
Waszyngton (WAS)
Kijów (IEV)
pon. 19.04.
pon. 26.04.
Dowolny miesiąc
Porównaj z momondo |

Najtańsze loty do miasta Kijów

Znajdź najtańsze loty z najbliższego lotniska, do lotnisk w mieście Kijów
Kraków
Kijów

NAJTAŃSZA TRASA Kraków - Kijów

Katowice (KTW) - Kijów (KBP)

Ceny lotów Kraków - Kijów są zazwyczaj niższe, gdy leci się z lotniska Katowice-Pyrzowice na Kijów-Boryspol. Średnia cena wynosi 220 zł

NAJTAŃSZY MIESIĄC NA LOTY KRAKÓW - KIJÓWluty23% tańszyLoty Kraków - Kijów kosztują średnio 216 zł w miesiącu luty
NAJDROŻSZY MIESIĄC NA LOTY KRAKÓW - KIJÓWgrudzień38% droższyŚrednia cena za lot Kraków - Kijów to 386 zł w miesiącu grudzień
NAJPOPULARNIEJSZY MIESIĄC NA LOTY KRAKÓW - KIJÓWwrzesień428% więcej wyszukiwańNajwiększa liczba użytkowników momondo szukała lotów Kraków - Kijów w miesiącu wrzesień

Kiedy najlepiej lecieć do Kijowa?

Szukasz pomysłu na fascynującą podróż? Za wschodnią granicą Polski czeka na Ciebie tętniąca życiem metropolia o tysiącletniej historii. Jeśli dodasz do tego wygodny dojazd i niski koszt wycieczki, otrzymasz kierunek idealny! Taki jest właśnie Kijów, znany jako „matka wszystkich miast Rusi”.

Najpiękniejsza pogoda w Kijowie panuje wiosną i latem. Majowy wyjazd do Kijowa nie będzie ważny bez wizyty na Chreszczatyku: kwitnące kasztanowce wzdłuż głównej miejskiej alei to jedna z wizytówek stolicy Ukrainy.

W lecie temperatury rosną do 30 i więcej stopni, lecz czy nie właśnie za to kochamy wakacje? Załóż kapelusz i wrzuć do plecaka butelkę wody, by cieszyć się zwiedzaniem Kijowa przez cały dzień. Jesień w Kijowie przyniesie Ci kolejną porcję wrażeń: złote kopuły Soboru Mądrości Bożej skąpane w łagodnym słońcu nie lśnią równie pięknie o żadnej innej porze roku. Najtańsze bilety lotnicze do Kijowa dostępne są na przełomie zimy i wiosny. Zarezerwuj lot i ruszaj na Wschód!

Jaka jest najniższa cena za lot do miasta Kijów?

Najlepszą znalezioną na momondo ceną za lot Katowice – Kijów jest 58 zł za osobę. To o 90% taniej od średnich cen lotów do miasta Kijów. Znajdź najniższe ceny lotów z Twojego regionu dzięki Przewodnikowi po cenach lotów momondo.

W którym miesiącu polecę do miasta Kijów najtaniej?

Zazwyczaj maj to najtańszy miesiąc na lot Polska - Kijów. Ze względu na mniejszy ruch turystyczny na tej trasie można wtedy spodziewać się biletów lotniczych kosztujących średnio 280 zł. Jeśli maj to miesiąc, w którym lot na tej trasie nie wchodzi w grę, spróbuj znaleźć bilety lotnicze na czerwiec, kiedy ceny lotów Polska - Kijów wynoszą średnio 288 zł.

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować lot do Kijów?

Najlepiej rezerwować lot Kijów – Polska z 60-dniowym wyprzedzeniem, kiedy ceny wynoszą ok. 343 zł. Ceny lotów mogą być niższe również w innych przedziałach czasowych. Na momondo użytkownicy znaleźli loty do tego miasta w cenie już od 114 zł.

W który dzień tygodnia loty do miasta Kijów są najtańsze?

Najtańszy dzień na lot Polska - Kijów to poniedziałek. Podróżujący do miasta Kijów w ten dzień tygodnia często znajdują loty nawet za 294 zł. Dniem tygodnia, kiedy ceny wylotu są wyższe niż zazwyczaj, jest wtorek. Według naszych danych średnia cena biletu lotniczego do miasta Kijów wynosi wtedy 356 zł.

O jakiej porze dnia loty do miasta Kijów są najtańsze?

Nasze dane pokazują, że po południu to najtańsza pora dnia na lot do miasta Kijów. Najtańsze bilety, znalezione przez użytkowników momondo na trasie Polska to Kijów, zaczynają się wtedy od 329 zł. Pamiętaj jednak, że ceny lotów mogą się różnić w zależności od dokładnej trasy oraz tego, na jaki lot się zdecydujesz. Jeśli możesz pozwolić sobie na elastyczność w planowaniu, w południe to nie jest najlepsza pora dnia na lot, gdyż ceny wynoszą średnio 453 zł. Ceny lotów Kijów – Polska są wtedy wyższe, gdyż lata wtedy wielu podróżnych.

Czy w pobliżu miasta Kijów znajdują się inne lotniska?

Jeśli szukasz alternatywnego lotniska, wybierając się do miasta Kijów, rozważ Lotnisko Kijów-Boryspol.

Czy istnieje tańsza alternatywa na lot do miasta Kijów?

Ceny różnią się w zależności od lotniska wylotu, niemniej jednak wybierając się do miasta Kijów, najtaniej polecisz na Lotnisko Kijów-Boryspol, za średnio 601 zł za osobę. Użytkownicy momondo mogą znaleźć najlepsze oferty, korzystając z Przewodnika po cenach lotów.


Kijów-Żulany — oferty lotów znalezione na momondo

Sprawdź najlepsze ceny lotów Polska – Kijów-Żulany znalezione przez użytkowników momondo.
Wizz Air
6 cze
03:25Warszawa Lotnisko Chopina
1h 30min
04:55Kijów-Żulany
9 cze
06:30Kijów-Żulany
1h 30min
08:00Warszawa Lotnisko Chopina
Wizz Air
1 cze
08:40Warszawa Lotnisko Chopina
1h 30min
10:10Kijów-Żulany
9 cze
06:30Kijów-Żulany
1h 30min
08:00Warszawa Lotnisko Chopina
Wizz Air
2 cze
03:25Warszawa Lotnisko Chopina
1h 30min
04:55Kijów-Żulany
8 cze
11:45Kijów-Żulany
1h 30min
13:15Warszawa Lotnisko Chopina
Wizz Air
27 maj
08:40Warszawa Lotnisko Chopina
1h 30min
10:10Kijów-Żulany
29 maj
11:45Kijów-Żulany
1h 30min
13:15Warszawa Lotnisko Chopina
Wizz Air
6 cze
03:25Warszawa Lotnisko Chopina
1h 30min
04:55Kijów-Żulany
10 cze
11:45Kijów-Żulany
1h 30min
13:15Warszawa Lotnisko Chopina
Wizz Air
1 cze
08:40Warszawa Lotnisko Chopina
1h 30min
10:10Kijów-Żulany
10 cze
11:45Kijów-Żulany
1h 30min
13:15Warszawa Lotnisko Chopina

Kijów-Żulany – znajdź najtańsze oferty lotów w jedną stronę

Jeśli szukasz lotów w jedną stronę do miasta Kijów, sprawdź poniższe oferty, dostarczone przez Wizz Air.
Wizz Air
10 cze
10:10Kraków Balice
1h 30min
11:40Kijów-Żulany
Wizz Air
29 maj
10:05Kraków Balice
1h 30min
11:35Kijów-Żulany
Wizz Air
11 maj
10:05Kraków Balice
1h 30min
11:35Kijów-Żulany

Jakie linie lotnicze oferują loty do Kijowa?

Oto najpopularniejsze i najtańsze linie lotnicze, oferujące loty do miasta Kijów

Tanie loty do Kijowa znajdziesz w ofercie linii Wizz Air. Węgierskie tanie linie realizują loty do Kijowa z Katowic, Wrocławia i lotniska Warszawa Chopin.

Loty do Kijowa z Warszawy dostępne są także w ofertach narodowych operatorów: LOT i Ukraine International Airlines. Czas przelotu między stolicami Polski i Ukrainy to około 90-100 minut.


Jak dojechać z lotnisk do centrum Kijowa?

Poniżej prezentujemy wszystkie lotniska w pobliżu Kijów wraz z ich odległością od centrum miasta

Kijów ma 2 lotniska: główny port lotniczy Kijów-Boryspol i mniejsze lotnisko Kijów-Żuliany – docelowy kierunek tanich linii lotniczych. Prywatny przewoźnik SkyBus obsługuje dojazdy z lotniska Boryspol do centrum Kijowa. Autobusy kursują przez całą dobę. Twoja podróż potrwa około 45 minut, możesz wysiąść na stacji metra Charkowska lub na południowym dworcu kolejowym w centrum miasta.

Bilety na autobus z lotniska do Kijowa kosztują zaledwie 26 UAH (4 PLN). Wygodniejszą, lecz droższą alternatywą jest taksówka: szacowana cena kursu to około 200 UAH (30 PLN). Dojazd z lotniska Żuliany do centrum Kijowa jest jeszcze łatwiejszy: przystanki komunikacji miejskiej znajdują się tuż przy wyjściach z terminali,a stamtąd dotrzesz do ścisłego centrum Kijowa i wielu pobliskich miejscowości.

Autobusy z Żulian do Kijowa kursują między 06:30 a 22:30, a bilety w cenie 3 UAH (0.50 PLN) kupisz u kierowców lub w kiosku. Jeśli chcesz jechać taksówką z lotniska do centrum Kijowa, po krótkich targach z kierowcą zbijesz cenę kursu nawet do 130 UAH (20 PLN)!


Kijów — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Kraków - Kijów
Najkrótszy czas lotu
1h 30min
Najniższa cena
110 zł
Loty Gdańsk - Kijów
Najkrótszy czas lotu
1h 45min
Najniższa cena
118 zł
Loty Wrocław - Kijów
Najkrótszy czas lotu
1h 45min
Najniższa cena
133 zł
Loty Warszawa - Kijów
Najkrótszy czas lotu
1h 30min
Najniższa cena
137 zł
Loty Warszawa - Kijów
Najkrótszy czas lotu
1h 30min
Najniższa cena
137 zł
Loty Bydgoszcz - Kijów
Najkrótszy czas lotu
1h 45min
Najniższa cena
212 zł
Loty Poznań - Kijów
Najkrótszy czas lotu
1h 45min
Najniższa cena
428 zł
Loty Szczecin - Kijów
Najkrótszy czas lotu
6h 25min
Najniższa cena
511 zł
Loty Rzeszów - Kijów
Najkrótszy czas lotu
18h 05min
Najniższa cena
511 zł
Loty Zielona Góra - Kijów
Najkrótszy czas lotu
30h 45min
Najniższa cena
515 zł
Loty Katowice - Kijów
Najkrótszy czas lotu
11h 20min
Najniższa cena
591 zł
Loty Lublin - Kijów
Najkrótszy czas lotu
6h 30min
Najniższa cena
1 166 zł
Zobacz więcej

Jak poruszać się po Kijowie?

Komunikacja miejska w Kijowie jest świetnie zorganizowana, a dzięki wyjątkowo niskim cenom biletów możesz korzystać z niej praktycznie bez ograniczeń. 2 linie metra w Kijowie łączą ze sobą obie strony Dniepru, natomiast trzecia – najmłodsza – kursuje jedynie po prawej stronie rzeki. Kijowskie metro jest czynne w godzinach 05:30-00:30. Zaplanuj w swojej wycieczce przynajmniej jeden przejazd: bogato udekorowane stacje metra są efektowną atrakcją turystyczną.

Tramwaje w Kijowie obsługują głównie lewobrzeżną stronę miasta; po prawej stronie Dniepru dominują trolejbusy. Sieć komunikacji w Kijowie uzupełnia mnóstwo połączeń autobusowych i minibusy zwane marszrutkami. Te ostatnie zabiorą Cię w każdy najdalszy zakątek miasta, a kierowca zatrzyma się na żądanie, we wskazanym przez Ciebie miejscu. Tramwaje i autobusy w Kijowie są nowoczesne i komfortowe – duża część taboru została wymieniona z okazji turnieju Euro 2012.

Różnorodność środków transportu w Kijowie może zbić Cię z tropu, na początku podróży warto więc zaopatrzyć się w tzw. dowidnik – broszurę z rozpiską tras i rozkładem jazdy wszystkich linii. Bilety w Kijowie kupisz w kioskach, sklepach i w autobusach. Bilety mają formę plastikowych żetonów. Za jeden przejazd zapłacisz zaledwie 0,50 PLN, bez względu na długość trasy! Bilety w marszrutkach sprzedają wyłącznie kierowcy. Średnia cena przejazdu to około 0,75 PLN. Nie przejmuj się, jeśli nie dostaniesz paragonu – w marszrutkach nie spotkasz kontrolerów.


Jakie dokumenty są wymagane w podróży do Kijowa?

Jeśli zamierzasz przebywać na Ukrainie przez 90 dni lub krócej, do przekroczenia granicy wystarczy Ci ważny paszport. Turystyczna wiza na Ukrainę nie jest wymagana. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów i środków finansowych znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


  • W obie strony
  • W jedną stronę
  • Multi-city
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
  • Mieszana
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza
Ekonomiczna
  • Ekonomiczna
  • Ekonomiczna Premium
  • Biznes
  • Pierwsza