Znajdź tanie loty do Moskwy

1 dorosły
Ekonomiczna
0 szt. bagażu
Z?
Do?
ndz. 8.10
ndz. 15.10
Aktualnie nie wyświetlamy wyników wyszukiwania dla tej lokalizacji.

Moskwa – informacje i trendy dotyczące lotów

Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami dotyczącymi lotu do miasta Moskwa, aby jak najlepiej zaplanować podróż.

W który dzień tygodnia loty do miasta Moskwa są najtańsze?

Jak długo trwa lot do miasta Moskwa?

Czas przelotu na trasie Polska – Moskwa jest różny, ale jeśli Twoje miejsce wylotu to Warszawa Chopina i lecisz na Moskwa Domodedovo (jedna z najpopularniejszych tras), wówczas czas trwania lotu wynosi średnio 4h 40min. Inna popularna trasa w przypadku połączenia Polska – Moskwa obejmuje wylot z portu Kraków Balice na Moskwa Domodedovo, co zajmie około 9h 30min. Pamiętaj, że przesiadki lub opóźnienia mogą wydłużyć czas podróży.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące lotów do Moskwy

Niedostępna metropolia skuta lodem? Nic bardziej mylnego! Owszem – północne położenie Moskwy decyduje o długich, mroźnych zimach, lecz równie pięknej zimy nie znajdziesz na całym świecie. Feeria barw i świateł w białej, śnieżnej oprawie to widok, który zapadnie Ci w pamięć na zawsze, a łyżwiarskie szaleństwo na Placu Czerwonym skutecznie rozgrzeje Cię od środka.

Potrzebujesz dodatkowej zachęty? W zimie kupisz najtańsze bilety lotnicze do Moskwy, a w luksusowej stolicy Rosji przyda Ci się każdy zaoszczędzony rubel. Jeśli nie lubisz marznąć i nie dasz się namówić na zimową wycieczkę do Moskwy, miasto czeka na Ciebie w cieplejszych porach roku.

Wiosna zaczyna się tu nieco później, niż w Polsce, a najładniejszej pogody w Moskwie możesz spodziewać się w maju i czerwcu. Letnie dni wydają się nie mieć końca: w lipcu zmierzch zapada tu dopiero po 22. Każdego dnia zyskasz więc kilka bonusowych godzin na zwiedzanie Moskwy i wypoczynek w rozległych miejskich parkach.

Czy w pobliżu miasta Moskwa znajdują się inne lotniska?

Podróżujący wybierający się do miasta Moskwa mogą znaleźć lepsze ceny, lecąc na Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo (28 km od centrum miasta Moskwa), Lotnisko Moskwa Żukowskij (40 km od centrum miasta Moskwa) lub Lotnisko Moskwa Domodedovo (41 km od centrum miasta Moskwa), w zależności od miesiąca i lotniska wylotu.

loty do: Moskwa – kiedy miała miejsce ostatnia aktualizacja cen na momondo?

loty do: Moskwa – ostatnia aktualizacja cen miała miejsce dzisiaj.

Ile trzeba mieć lat, aby lecieć samolotem do: Moskwa?

Minimalny wiek, w jakim dziecko może samodzielnie lecieć samolotem wynosi pięć lat, jednak linie lotnicze, które oferują usługę asysty dla osób niepełnoletnich podróżujących bez opieki, mogą mieć w tym zakresie własne ograniczenia związane m.in. z długością i godziną lotu oraz przesiadkami. Zawsze zalecamy skontaktowanie się w tej kwestii z liniami lotniczymi, w których zarezerwowano lot do miejsca docelowego (Moskwa).

Jaki dokument potwierdzający tożsamość lub inne dokumenty są wymagane, aby wlecieć do kraju: Moskwa?

Dokumenty podróżne i zdrowotne wymagane na podróż (Moskwa) mogą się różnić w zależności od planu podróży i sytuacji osobistej. Najlepiej mieć ze sobą kilka dokumentów, takich jak dowód tożsamości lub prawo jazdy, a także paszport ważny przez sześć miesięcy od planowanej daty przyjazdu (Moskwa). Warto jednak sprawdzić szczegóły w liniach lotniczych lub skontaktować się z inną zaufaną jednostką, taką jak IATA.


Moskwa – jak dojechać do centrum z lotniska?

Moskwa ma 3 główne lotniska: Szeremietiewo, Domodiedowo i Wnukowo. Najwygodniejszy sposób dojazdu z Szeremietiewa do centrum Moskwy to pociąg Aeroexpress z końcowym przystankiem na Dworcu Białoruskim. Pociągi kursują co pół godziny, między 05:00 a 00:30.

Z lotniska odjeżdżają także liczne autobusy miejskie. Dojedziesz nimi do stacji metra: Riecznoj wokzał lub Płaniernaja. Jak dojechać z Domodiedowa do centrum Moskwy? Mikrobusy i autobusy co kilka minut krążą między lotniskiem i stacją metra Domodiedowskaja. Pociągi zielonej linii metra zabiorą Cię w okolice Placu Czerwonego i Dworca Białoruskiego.

Z lotniska kursuje także bezpośredni pociąg Aeroexpress na Dworzec Pawielecki. Przejazd do centrum miasta zabierze Ci około 40-50 minut. Lotnisko Wnukowo ma bezpośrednie połączenie kolejowe z Dworcem Kijowskim. To najszybszy sposób dojazdu z Wnukowa do centrum Moskwy: na miejscu znajdziesz się już po około 35 minutach. Tańszy, lecz dłuższy transfer zapewnią Ci 2 linie autobusowe do stacji metra Jugo-Zapadnaja, połączonej bezpośrednio ze ścisłym centrum miasta.


Moskwa — popularne połączenia

Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny i najkrótszy czas lotu
Loty Warszawa - Moskwa
Najkrótszy czas lotu4h 40min
Najniższa cena754 zł
Loty Wrocław - Moskwa
Najkrótszy czas lotu3h 50min
Najniższa cena1 017 zł
Loty Poznań - Moskwa
Najkrótszy czas lotu12h 25min
Najniższa cena793 zł
Loty Szczecin - Moskwa
Najkrótszy czas lotu19h 00min
Najniższa cena1 424 zł
Loty Kraków - Moskwa
Najkrótszy czas lotu9h 30min
Najniższa cena732 zł
Loty Rzeszów - Moskwa
Najkrótszy czas lotu31h 05min
Najniższa cena2 927 zł
Loty Katowice - Moskwa
Najkrótszy czas lotu6h 40min
Najniższa cena2 511 zł
Loty Gdańsk - Moskwa
Najkrótszy czas lotu6h 30min
Najniższa cena1 012 zł

Moskwa – jak się poruszać?

Każda podróż po Moskwie zaczyna się od metra. To znacznie więcej, niż niezawodny środek transportu: stacje metra oszałamiają przepychem i rozmachem aranżacji, a każdy kolejny przystanek jest małym dziełem sztuki! Zwiedzanie stacji metra w Moskwie mogłoby zająć Ci całą wycieczkę, lecz nad ziemią czeka na Ciebie równie wiele atrakcji, a metro sprawnie dowiezie Cię do każdej z nich.

12 linii metra działa między 06:00 a 01:00; przejazd między przeciwległymi stronami miasta zajmie Ci najwyżej 75 minut. Naziemny system komunikacji miejskiej w Moskwie jest równie mocno rozbudowany. Możesz poruszać się tu tramwajami, autobusami lub trolejbusami, a także słynnymi marszrutkami – niewielkimi busami z przystankami na żądanie w najbardziej obleganych punktach miasta. Tramwaje i autobusy w Moskwie kursują w godzinach 5:30-01:00, miasto posiada także sieć autobusów nocnych.

Bilety metra w Moskwie dostępne są w automatach i kasach na stacjach. Bilety mają formę kart magnetycznych z zakodowaną liczbą przejazdów. Najtańsza karta 1-przejazdowa kosztuje 50 RUR (3,50 PLN). Bilety na pozostałe środki transportu dostępne są w kioskach, kasach metra i u kierowców autobusów. Jednorazowy bilet autobusowy w Moskwie kosztuje zaledwie 32 RUR (2 PLN), bilet 90-minutowy – 49 RUR (3,50 PLN). Postaraj się zużyć wszystkie kupione bilety przed wyjazdem: ich wzory wymieniane są co kwartał i bardzo możliwe, że nie zdążysz wykorzystać ich na kolejnej wycieczce.


Moskwa – wymagania wizowe

Jeśli podróżujesz do Moskwy w celach turystycznych, a czas Twojego pobytu nie przekracza 30 dni, musisz posiadać turystyczną wizę do Rosji oraz paszport ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego opuszczenia kraju.

Dokładne informacje na temat wymaganych dokumentów znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


Zacznij planować swoją podróż do: Moskwa


Dlaczego warto korzystać z momondo?

Dlaczego warto korzystać z momondo, szukając ofert lotów do miasta Moskwa?

momondo porównuje ceny z setek stron linii lotniczych i serwisów rezerwacyjnych, by umożliwić Ci znalezienie najlepszej oferty lotu (Moskwa). Miliony osób ufają i korzystają z momondo każdego roku – jesteś w dobrych rękach.

Czy znajdę loty do miasta Moskwa na momondo z elastycznymi zasadami rezerwacji?

Loty do miasta Moskwa z elastycznymi zasadami rezerwacji można znaleźć, wyszukując loty i korzystając z filtru elastycznych zasad rezerwacji, który wskaże oferty lotów z elastycznymi opcjami.

W jaki sposób momondo pomoże mi znaleźć loty do miasta Moskwa?

momondo pomoże Ci znaleźć najlepszy lot do miasta Moskwa dzięki filtrom, które zawężą wyniki wyszukiwania do tych ofert, które odpowiadają Twoim kryteriom. Możesz filtrować według wielu czynników, takich jak cena, godziny odlotu i przylotu, lotnisko czy linie lotnicze.

Nie chcę w tym momencie rezerwować lotu (Moskwa). Czy momondo może mnie powiadomić o zmianie ceny?

Jeśli zapoznajesz się jedynie z opcjami lotów do miasta Moskwa, momondo oferuje przydatną funkcję – alert cenowy, który będzie śledzić ceny wybranych lotów i powiadomi Cię o ich zmianie.


Łatwiejszy sposób na zarządzanie podróżą (Moskwa)

Ułatwiamy planowanie, organizowanie i podróżowanie z przyjaciółmi lub rodziną. Funkcja Trips jest darmowa i możesz z niej korzystać niezależnie od tego, gdzie dokonujesz rezerwacji.