Hotel Novotel Saint Petersburg Centre szczyci się centralną lokalizacją w odległości spaceru od wielu popularnych atrakcji. Podczas pobytu w hotelu goście mogą dojść na dworzec kolejowy Majakowskaja, a dojazd samochodem na lotnisko zajmuje nieco ponad 40 minut. Personel tego przyjaznego rodzinom obiektu posługuje się językiem rosyjskim i angielskim. Zwierzęta są akceptowane.
Obiekt dysponuje całodobową recepcją i przechowalnią bagażu. W hotelu mieści się bankomat, kantor wymiany walut oraz usługi konsjerża. Na miejscu dostępny jest również bezpłatny parking, parking przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a także sauna i centrum fitness. Ponadto posiadamy zaplecze konferencyjne oraz centrum biznesowe.
Hotel oferuje 233 pokoje i apartamenty typu junior suite. Pokoje wyposażone są w klimatyzację oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Do dyspozycji gości jest również bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz telewizor z płaskim ekranem.
Hotel Novotel Saint Petersburg Centre dysponuje restauracją i barem Gourmetbar by Novotel. Lokal ten zaprasza na dania kuchni rosyjskiej i europejskiej. Do pobliskich lokali gastronomicznych należy Bal'zak, Joly Woo i Bab Jib, a pobliskie bary to Dead Poets i Liverpool.
Hotel Novotel Saint Petersburg Centre znajduje się w odległości spaceru od Filharmonii. Z obiektu można w kilka minut dojechać do takich atrakcji jak Muzeum Rosyjskie, Katedra Kazańska i Ogród Letni. Do pobliskich atrakcji należy także ogród zoologiczny Leningradskiy i Divo Ostrov.