9 najlepszych miejscówek – życie nocne w Londynie

Od wytwornych koktajlbarów po ultraindustrialne miejscówki – adresów, gdzie toczy się życie nocne w Londynie jest na pęczki. Oto 9 miejsc, gdzie najlepiej się zabawisz.

Wstrząśnięty, zmieszany czy podpalony? Barman przyrządza płonącrgo drinka w Trailer Happiness.

Wstrząśnięty, zmieszany czy podpalony? Barman przyrządza płonącrgo drinka w Trailer Happiness.

Kategoria Miasta

Data 22/09/2015

Szykujesz się na rozrywkowy wieczór w Londynie? Prawdę mówiąc, wybór jest powalający. Można by się pogubić w morzu barów, klubów i miejscówek, gdyby nie nasze zestawienie 9 najgorętszych londyńskich adresów, gdzie można spędzić niezapomnianą noc!

Znajdź tani lot do Londynu

1. Trailer Happiness

Drinki i dobra zabawa w Trailer Happiness, najlepszym londyńskim barze z karaibskimi koktajlami.
Drinki i dobra zabawa w Trailer Happiness, jednym z najlepszych barów koktajlowych w Londynie.

Przechodząc przez niepozorne wejście na Portobello Road, oznakowane tylko żółtą rybą, przeniesiesz się w czasie do niesfornych lat 70. i spędzisz wieczór w egzotycznym podziemnym barze “tiki” Trailer Happiness, jednym z najlepszych miejsc z koktajlami w Londynie.

Wystrój stanowią akcesoria dziewczyn hula i inne elementy polinezyjskiego retrokiczu, ale niech cię nie zwiedzie hawajska koszula barmana – tutejsza obsługa to wykwalifikowani miksolodzy, którzy specjalizują się w kreatywnym podkręcaniu rumowych klasyków. Znani są też z ognistych pokazów barmańskich – “plują” płonącym alkoholem aż pod sufit ku uciesze wtórującej publiki.

W miarę jak mijają kolejne godziny nocy ciche wczesnowieczorne pogawędki ustępują miejsca rozedrganej imprezie tanecznej, a DJ puszcza sprawdzone funkowe hity.

Gdzie: 177 Portobello Road, W11 2DY
Tel: +44 20 7041 9833
Najbliższa stacja: Notting Hill Gate

2. Ogrody na dachu w Kensington

Wspaniała weranda Kensington Roof Garden, Londyn.
Wspaniała weranda Kensington Roof Garden, Londyn. © Ogrody na dachu

Modne bary w Londynie? Podniebny klub górujący nad ulicami Kensingtonu to adres, pod który piękni i wytworni udają się, by oglądać i być oglądanymi spędzając noc na pogawędkach. Wśród pań prezentujących najnowsze kreacje znanych projektantów i panów odzianych w stylowe marynarki poczujesz się jak osoba z towarzystwa.

Zastrzyk adrenaliny zapewni występ perkusisty, harmonijnie dopełniający klubowe kawałki puszczane przez DJ-a. Na pewno też znajdziesz wymówkę, by przenieść się na małą przerwę do ogrodów Kensington. Mają tu 500 gatunków roślin, hiszpańskie fontanny, a nawet flamingi, bo klub mieści się w największym w Europie ogrodzie założonym na dachu, który stanowi efektowną oazę dla wychodzących na papierosa lub pogawędkę o północy.

Gdzie: 99 Kensington High Street, W8 5SA
Tel: +44 20 7937 7994
Najbliższa stacja: Kensington High Street

3. sketch

Gastrobrasseria klubu sketch, The Gallery.
Gastrobrasseria klubu sketch, The Gallery. © sketch

Dzięki delikatnej równowadze stylistycznej między wytwornością a szaleństwem wizyta w sketchu na każdym robi wrażenie. Kiedy miniesz kilka herbaciarni powodujących regularny opad szczęki – coś jakby Alicja w Krainie Czarów przeniosła się do przyszłości – staniesz przed wejściem do ogromnej białej kapsuły à la UFO.

No więc co dzieje się na takiej międzygalaktycznej imprezie? Modne panie i wyrafinowani panowie z londyńskiej śmietanki melanżują przy dźwięku jamów electro i sączą odjechane drinki wokół okrągłego baru. Ta kameralna przestrzeń daje nocnym markom wytworną alternatywę wobec pobliskich klubów.

Pamiątkową fotkę zrób koniecznie w toalecie. Nie, no serio. Każda kabina to osobna jajowata kapsuła, jakby eksponat z galerii sztuki w innym wszechświecie. A to tylko parę powodów, by odwiedzić sketch w ramach odrabiania życia towarzyskiego w Londynie.

Gdzie: 9 Conduit Street, W1S 2XG
Tel: +44 20 7659 4500
Najbliższa stacja: Oxford Circus

4. Book Club

DJ w Book Club, jednym z najgorętszych barów Wschodniego Londynu.
DJ w Book Club, jednym z najgorętszych barów Wschodniego Londynu. © Ben Spear

Specyficzną atmosferę shabby-chic odnajdziesz w Shoreditch w The Book Club. Mieści się w bocznej uliczce pokrytej artystycznymi muralami, gdzie po zmierzchu miejsce kafejek zajmuje tłum imprezowiczów.

Oprawę głównej sali stanowią pobielone ściany z cegły, a języczkiem u wagi jest stół do pingponga; oto miejsce spotkań towarzyskich, którym przygrywa playlista złożona kawałków nowych modnych zespołów. Barmani wtapiają się w ten obrazek nosząc się identycznie, jak nieformalna klientela, a podają drinki, których nazwy przyprawiają gości o dobry humor.

Ale jeśli to ma być porządny wieczór na mieście z tańcami, zejdź na imprezę w piwnicy. Hiphopowe i house’owe brzmienia ogłuszają podekscytowany tłum; można tańczyć do upadłego.

Gdzie: 100-106 Leonard Street, EC2A 4RH
Tel: +44 20 7684 8618
Najbliższa stacja: Old Street

5. Union Chapel

Nocna rozrywka w Union Chapel, jednej z najpiękniejszych sal koncertowych z muzyką na żywo w Londynie.
Nocna rozrywka w Union Chapel, jednej z najpiękniejszych sal koncertowych z muzyką na żywo w Londynie.

Nawet najzagorzalsi ateiści doznają epifanii w tej niebiańskiej miejscówce z koncertami na żywo – to kościół nonkonformistów, który ma charakter eklektyczny i jest otwarty na wszystkich.

Klimatyczna gotycka kaplica z ogromnymi wiktoriańskimi organami to miejsce organizacji nietypowych imprez uczęszczanych przez dobrze poinformowanych bywalców. A wspaniała akustyka sprawia, że ktokolwiek tu występuje – Roseanne Cash czy Billy Bragg, światowej sławy zespoły muzyczne czy komicy standupowi – ma szansę zabłysnąć.

Zyski z imprez zasilają fundusz remontowy tej pięknej zabytkowej budowli. Przyjdź, zasiądź w drewnianej ławie i pozwól sobie na duchowe przebudzenie.

Gdzie: Compton Terrace, N1 2UN
Tel: +44 20 7226 1686
Najbliższa stacja: Highbury and Islington

6. Bethnal Green Working Men’s Club

 Bethnal Green Working Men's Club, gdzie odbywają się najodważniejsze nocne wydarzenia w Londynie.
Bethnal Green Working Men’s Club, gdzie odbywają się najodważniejsze nocne wydarzenia w Londynie.

W czasach gdy występy “ekscentryczne” i “niekonwencjonalne” stały się obowiązkowe na nocnej scenie Londynu, ten autentyczny klub pracowniczy bije konkurencję na głowę.

Autentycznie bezpretensjonalny i zarazem totalnie trendy – to klejnot Wschodniego Londynu; nieco nieoszlifowany może, ale za to bezczelnie zabawny, co łagodzi jego modny pazur. Zawsze znajdzie się coś nietypowego w programie Bethnal Green Working Men’s Club. Muzyka taneczna, wolny mikrofon, kabarety, gry – do wyboru, do koloru!

Popularne są zwłaszcza wieczory gejowskie, na które ściągają bywalcy z całego Londynu, bo gwarantowana jest najlepsza w całym mieście impreza.

Gdzie: 42–44 Pollard Row, E2 6NB
Tel: +44 20 7739 7170
Najbliższa stacja: Bethnal Green

7. Happiness Forgets

Ciepły poblask Happiness Forgets, jednego z najlepszych koktajlbarów w Londynie.
Ciepły poblask Happiness Forgets, jednego z najlepszych koktajlbarów w Londynie.

Ten podziemny bar w Hoxton to pionier świata londyńskich barów z tradycyjnymi drinkami – a podczas gdy młodsi pretendenci pojawiają się i znikają, wygląda, że Happiness Forgets osiadł tu na dobre.

Sekret tkwi nie tylko w drinkach – mocnych, wyrafinowanych miksturach, fachowo mieszanych przez tutejszych ekspertów – ale i w atmosferze. Oświetlony płomieniami świec podziemny lokal urządzono klasycznie, w starym dobrym stylu nienowych klubów, a brak jakiegokolwiek oznakowania powoduje wrażenie ekskluzywności, ale klimat panuje tu serdeczny i wyluzowany. I mimo że klub leży w epicentrum wschodniolondyńskiej wioski hipsterskiej, jest to zdecydowanie strefa wolna od pozerstwa.

“Świetne koktajle i żadnych bałwanów”, jak piszą na swojej stronie. To mieszanka idealna.

Gdzie: 8-9 Hoxton Square, N1 6NU
Tel: n/a
Najbliższa stacja: Hoxton

8. Bussey Building

Stoły mikserskie w Bussey Building, jednym z najlepszych klubów muzycznych w South London.
Stoły mikserskie w Bussey Building, jednym z najlepszych klubów muzycznych w South London.

Głośno ostatnio o Peckham. Świetne restauracyjki, niezależne butiki – ta zasadniczo skromna dzielnica może zaczyna zagrażać pozycji Wschodniego Londynu.

Efekt Peckham najlepiej widać w przypadku Bussey Building. Klub urządzony w stylu industrialno-artystyczno-rzemieślniczym mieści się w wielkim betonowym bloku i jest mekką życia nocnego Południowego Londynu. Grają tu doskonały wybór muzyki każdego gatunku specjalizując się w soulu i funku; do tego reggae, dancehall i hiphop. Obszerna nietypowa przestrzeń jest wykorzystywana na ultrakreatywne sposoby; latem tańce odbywają się nawet na tarasie na dachu budynku.

Brawa także za kawiarnio-sklepik z winylami i powieściami graficznymi – aha, a czy wspomnieliśmy jeszcze o teatrze, kinie i wieczorach z komikami?

Gdzie: 133 Rye Lane, SE15 4ST
Tel: +44 20 7732 5275
Najbliższa stacja: Peckham Rye

9. Notting Hill Arts Club

Scena w Notting Hill Arts Club, jednym z najlepszych barów Londynu.
Scena w Notting Hill Arts Club, jednym z najlepszych barów Londynu.

Notting Hill, kultowa dzielnica zasiedlona w latach 60. przez ówczesną bohemę, beatników i rozpustne gwiazdy rocka, dziś zmieniła się niemal nie do poznania. Stała się ciut cukierkowa, może nawet nieco stateczna. I chociaż film “Notting Hill” z Julią Roberts i Hugh Grantem wręcz przesadził z jej przesłodzonym, bajkowym wizerunkiem, pokazał też, jak jaśniepaństwo się bawi i ten obrazek zapadł nam w pamięć.

W Notting Hill Arts Club można zaliczyć powrót do surowszych korzeni tej dzielnicy, a przy tym świetnie się zabawić. Występują tu zespoły będące na początku kariery, jest też wolny mikrofon i nocny clubbing w gorącej sali w podziemiu. To centrum sztuk elektronicznych robi wrażenie całkowicie autentycznej kreatywności i zarazem przyjemnej swojskości. Z głośników płyną dźwięki zarówno Latino jak i grime’u, a tańczy się do białego rana.

Dawna bohema byłaby dumna.

Gdzie: 21 Notting Hill Gate, London W11 3JQ
Tel: +44 20 7460 4459
Najbliższa stacja: Notting Hill Gate

Chcesz dowiedzieć się więcej o stolicy UK? Zajrzyj na bloga momondo, gdzie opisujemy najlepsze luksusowe hotele albo darmowe rozrywki w Londynie, a potem ściągnij nasz darmowy przewodnik po Londynie momondo places ze specjalnie wybranymi inspiracjami i wskazówkami.

Pierwszy raz opublikowano

22/09/2015