DiscoverPorady i triki

Koronawirus (COVID-19) i podróżowanie – co warto wiedzieć?

Bezpieczeństwo podczas podróży jest dla nas niezwykle ważne, dlatego stale monitorujemy sytuację związaną z epidemią koronawirusa, aby dostarczyć Ci informacji i źródeł (poniżej), które pomogą w podjęciu decyzji o planowanej podróży.

Sytuacja wciąż się rozwija, a informacje szybko się zmieniają. Ważne jest więc, by podczas planowania wyjazdu, mieć stały dostęp do aktualnych zaleceń.

Planujesz urlop lub zastanawiasz się, czy wyruszyć w wykupioną już podróż?

Sprawdź aktualne zalecania dla podróżujących na oficjalnych stronach Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), Ministerstwa Spraw Zagranicznych i  Światowej Organizacji Zdrowia.

Na naszej stronie znajdziesz specjalne komunikaty przy tych kierunkach podróży, dla których władze wystosowały ostrzeżenia.

Jeśli masz wykupioną podróż i chcesz ją anulować ze względów bezpieczeństwa.

Linie lotnicze i agencje turystyczne na bieżąco aktualizują swoje zasady i są źródłem najnowszych informacji związanych ze zmianami w Twoim planie podróży. Skontaktuj się bezpośrednio z nimi po aktualne informacje. Listę linii lotniczych znajdziesz tutaj.

Jeśli dostawcą wykupionej rezerwacji była firma inna niż linie lotnicze, zasięgnij informacji o dostępnych opcjach bezpośrednio u niej.

Źródła:

Podobne